Şimdi Ara

Alenen markayı kötülüyorum ! Ben ne gözü dönmüş fanatiğim !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Alenen markayı kötülüyorum ! Ben ne gözü dönmüş fanatiğim !!! Hep kötü yönlerini söylüyorum, hiç iyi yönlerini söylemiyorum.
    1-) 28.01.2018'de
    quote:

Orijinalden alıntı: jiddi
    PL8'i kimler aldı ki bunu da böyle yaptı. Ben TR'de PL8 kullanan görmedim hiç :o E-M10 Mark II ve E-Mark III zaten PL8 den ucuz yada aynı mı ne. Neden alınsın ki PL8 ve şimdi de PL9 ? Çok acayip, demek ki bilmediğimiz gizli bir tarikat gibi bir şey var bu PL8 alan falan.

Kaynak :http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=36&t=2850
    -
    2-) 31 Ekim 2010'da
    quote:

Şu ana kadar bu cihazdan anladığım kadarı ile kesinlikle verilen parayı hak etmediği :) İster kit lensi sebebi ile olsun, ister kullanıcının manuel ayarlama hatalarından olsun, sonuçta makina kendi üzerindeki sahne modlarında dahi manzara resimi çekerken bir compact'tan farksız. Hatta kesinlikle Canon A720 IS bundan her anlamda daha başarılı idi diyebilirim.

Kaynak :https://forum.donanimhaber.com/panasonic-olympus-m43-kullanicilari-om-d-pen-g-serisi--43921546-2
    -
    3-) Yetmemiş bir de tam bir Canon Fanatiği gibi Canon öneriyorum 19 Ocak 2018 tarihinde !..
    quote:

Canon 200D bence APS-C Canon'ların 2.500 - 4.000 TL. aralığında alınabilecekler içerisinde en iyi fiyat/performans modeli.
    Bir sürü inceleme vs. var. Ben de birkaçına baktım, okudum, incelemeleri inceledim falan.

Kaynak :https://forum.donanimhaber.com/canon-eos-200d-mantikli-bir-tercih-olur-mu--129436525
    -
    4-) 3 gün sonra başka bir başlıkta yine !..
    quote:

Bugün 2.200 liraya alabileceğiniz en yetenekli ve fiyat/performans ürünü modellerden birisi Olympus OM-D E-M10 Mark II'dir.
    Bu fiyatın biraz üstünde, sanırım 2.600-2.700 liralara Canon 200D var, o da güzel.

Kaynak :https://forum.donanimhaber.com/2000-liraya-dslr-tavsiyesi--130990763
    -
    5-) 1 ay önce . . .
    quote:

Orijinalden alıntı: adı bende saklı - özel mesaj olması nedeni ile
    Selamlar arkadaşım,
    Fotoğraf bölümünde yorumlarına rastlıyorum da...Bilgi birikimine dayanarak en fazla 3000 - 3500 TL arasında ne önerirsin?
    Bu hobiye yeni başlayacağım. Doğa ve aile fotoğraflarını çekmeceğim gibi görünüyor.

Kısa ve öz bir yanıt vermişim
    quote:

Selam,
    Canon 200D olabilir.

-
    6-) Yine mi Canon öneriyorum ! İçimdeki fanatizmi durduramıyorum !!!
    quote:

Sizin işiniz öyle uçanla-kaçanla olmadığından çok hızlı ve işte videosu bilmem şöyle süper olsun vs. bir makina almanıza gerek yok. Bence Canon 100D mesela işinizi çok iyi görür uygun bir lensle. Yalnız işte koca halı olur, onu kapalı mekanda baya bir geniş açı lens ile ancak kadraja sığdırırsınız. Halı deyince... kocaman halılar da var da ondan öyle düşündüm. 18-55 kit lens ile halıyı fotolamak için epey mesafe gerekebilir. Bilmiyorum ortam ne denl büyük.

Mesela şuhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-100d-sifir-sayilir-daha-1-kda-506951494/detay

Yanlışlıkla Canon 1000D falan bakmayın ama "bin" serisi 100 serisinden baya geri, alt sınıf çünki.

Kaynak :https://forum.donanimhaber.com/lutfen-tavsiye--130229658

...daha çok var da yeter sanırım anlayana. Kendimi tüm DH Forum önünde cümlenize ihbar ediyorum böylece. Görün işte içimdeki fanatik Canon'cuyu
    7-)
    quote:

Orijinalden alıntı: jiddi - 8 ay önce bir özel mesaj'dan
    D7100 ile D5500 aynı dönem olmalı. Çünki böyle çıkartıyorlar. Şimdi D5600'ün üst modeli de D7200 işte. Yani D7100, D5500'den eski değil.

Bir de D3400'ün odak noktası da daha azdır D5500'den. Bu çok mu dert ? Valla eskiden D90'da falan millet çok daha azı ile de harikalar yaratıyordu. Hala D90 kullananlar da varı.
    Çok haklısın, 3-4 bin liralara cep teller varken 3 bin bunlara çok gibi görünmüyor. Şimdi ebay'da Nikon D5600 + 18-55 var abicim 2.500 TL'ye ! O nedenle n11.com ve sahibinden.com'da var ise uygun onu alırım ben olsam da ama seni bilemem tabi. Şans işi de girer böyle resmi garantisiz olunca o yüzden sana da "böyle al" diyemem :)

Bu arkadaşımız da Nikon D5500 + 18-55 VR kit almıştı o zaman.

• 8-) Yine m43 sisteme saldırıyor ve karşılık olarak da Canon fanatizmi yapıyorum !.. Markalar üstü komple sistemi kötülüyorum. Aştım artık Neo gibi uçuyorum !.. What is the Matrix ?
    quote:

7000 liralara ben taşınır giderim başka sisteme :) Tamam lenslerim var diye de eldeki sistemden komple çıkmam ama bu 7-8 bin liralık aletleri almam da 2-3 sene beklerim onları. O arada da işte ne bileyim fotoğraf işime bakarım bi Canon 200D, Nikon D5500(D7200) falan hatta Canon EOS M5 veya M6 bile bu sene güzel fiyatlara geriler bence. Zaten de bu Canon'un 200D, EOS M5 ve M6'sının sensör performansı aynı bu m43 sistemin 20mp'likleri gibi olmuş. 5x IS mesela 3.500 - 2.500 TL eder mi ? hani Canon 200D (sanırım 2.700 TL) , EOS M5 de 5.000 falan galiba... Hadisin canım yani Panasonic G9 imiş de M1 Mark 2'miş :) O tele LCD'si için niye kızayım ben hocam. Ben aletin tümden varlığına kızıyorum ki zaten.

Kaynak :http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=58&t=2632&p=20813

9-) Durduk yere forumda konu açıyorum Canon 200D alınır mı diye ve kendi kendime bir de "...bence de alınır" diyorum !..
    Kaynak :http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=71&t=2439

Merak etmeye başladım şimdi acaba bu Canon ile aramda maddi bir ilişki falan mı var !? Yoksa niye yani kızılay mıyım ben, hayır kurumu muyum hem de yani Canon'a hayır işi ?

Haa hep siz mi iftira atacaksınız di mi ?
    Ben kendime iftira atmasını da pek güzel bilirim.

• Tam bir canikon fanatiğisiniz.

Bende bir dünya alıntılarım iyice yerin dibine girersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sizi fanatik olympus cu zannediyordum halbu ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Ben sizi fanatik olympus cu zannediyordum halbu ki.

İyi gizlenmişim demek ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Tam bir canikon fanatiğisiniz.

Bende bir dünya alıntılarım iyice yerin dibine girersiniz.

Daha da dibi var mı bunun ?! Ben en dipteyim sanıyordum.
  • Ah bu arada da ne acayip iş ise vizörsüz, 12 megapixel ve kit lensli makina ile pro işler de yapabildiğimi kanıtlayabiliyorum !.. Olympus PEN E-PL3 2011 yılında, bu fotoğrafların satıldığı tarihten 7 sene önce çıkmış bir fotoğraf makinası.

StockSatis-22Ocak2018-PL3_ve_1442kitlensle-bisiklet40150r by Ciddi iyi1i, on Flickr

Ergonomiii ergonomi neredesin eyy ergonomi. Vizör de vizöööööör ah bir vizörüm olsa idi böyle kör-topal fotolar çeker miydim hiç aah ah !.. Hele şu 2x çarpan olmasaydı ben bu fotoları alan derinliğinde öyle bir öldürürdüm ki şuralara leşşerini sepilmiş olarak görürdünüz. Böyle dimdik, ayakta ve net görebilir miydiniz 0.4x daha iyi alan derinliğim olsaydı ?! Hele bir de 14-42 çöp lens değil de verselerdi 50mm. F1.8 prime lens nicolurdu siz düşünün !.. Belki bilmezsiniz çünki epey eski bir makinadır şuradaki kimi fotoları çeken Olympus PEN E-PL3 modeli bir de bu şey 12 megapixel ! Günümüzde dandik cep telleri bu seviyede. Ben de işte napayım 2018'de bu seviyede bir alet ile çektiğim fotoları satıyorum !

Nice "Kullanıyorum, kesinlikle bunu al" gibi LAF'lar ile önerenlerden de aynı şekilde vatandaşa yararlı ispatlar sunmasını isterdim !..
    Bu arada birileri uyanıklık yapıp "E ama sen stok fotoğrafçılığı yapmışsın, biz hobi için fotoğraf çekeceğiz, herkes senin gibi mi ?" gibi zekilik göstermeye kalkar ise şunu da söyleyeyim. Ben de sırf hobi olsun diye zaten 12 senedir fotoğraf çekiyorum. Hiçbir fotoğrafımı şu son 1 yıl hariç 11 senedir hobi(keyif) amacımın dışında farklı bir planla çekmemiştim. Çevreden görüp-bilip de hepsi hepsi 3 kez profesyonel bile diyemeyeceğim istek üzerine fotoğraf çektiğim oldu. İşte ancak su son 1 senede bazen planlı olarak stok için uygun olabilir düşüncesi ile fotoğraf çekmişliğim oldu ama onu da sevemedim-beceremedim. Doğaçlama, keyfi fotoğraf çekmeyi daha çok seviyorum diye belki. Yani birileri hobi, zevk, keyif için yapıyor da ben kendime zulüm etmek için fotoğraf çekmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 30 Ocak 2018; 5:59:4 >

• Millet de gitsin 500pigs.com ' da hassinstagram'da "Bak ben senin fotoyu beğendim artık seni gebe bıraktım, bakarsın benim profile sen de beğenirsin 1-2 fotoğrafımı, ogüz deelsin ya !"

Canon duy sesimi, çok bişi istemiyorum 200D + prime lens
  • PEN E-PL3 + 14-42 II R kit lens ile

P7212595-Tramway_inside by Ciddi iyi1i, on Flickr

LAF üretimine devam ediyorum gördüğünüz gibi

• Günlerden 2 Şubat...

Aerial cityscape graveyard forest and buildings by Ciddi Bir Canon Fanatiği, on Flickr

Önümpis omdem10 gövde + Önümpus 25mm. F1.8 hoptimus crime lens ile çekildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 2 Şubat 2018; 12:36:22 >

• Canon 80D vs Nikon D7200 vs ve tabi OM-D E-M5 Mark 2 karşılaştırması...

http://fotoptik.blogspot.com/2018/02/canon-80d-vs-olympus-om-d-e-m5-mark-ii.html

Tabi Olympus PEN E-P5, PL5 ve PEN E-PM2'den beri OM-D E-M5 Mark 2'deki aynı sensörü kullandığını biliyoruz. Haliyle sensör performansı olarak bakılır ise bir PM2'nin dahi...

• 1 hafta önce bir özel mesajda vatandaş diyor ki...

quote:

Orijinalden alıntı: tanımlanamayan vatandaş

Bende D5300 var. Memnunum fakat çoğu zaman yanımda taşıyamıyorum. Bir de "Live view" modda da performans düşüyor,yavaş çekiyor! Bu nedenle vizörlü bir aynasız almayı düşünüyorum. Bu model testlerde de yüksek puanlar almış. Hem de 5 eksenli titreşim önleme özelliği çok iyi görünüyor.

Tabi aslında benim bu arkadaşa hemmen bir nikon 50mm. F1.8 veya o varsa 50mm. F1.4 falan önermem gerekirdi aslında değil mi ?! Beni gidi beniii...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.