Şimdi Ara

Alef | Kenan İmirzalıoğlu | BluTV (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
6.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • az önce finali izledim. Puanım genel olarak 7/10 olur bu diziye. Türk dizisi olarak tabii ki iyi sayılır ama bir masum veya şahsiyet klasmanında da olmadı bana göre.

7 bölüm oraya girdi,buradan çıktı derken konu dağıldı dağıldı, 8. bölüm yani finalde de toparlayacağım diye epey bir çaba harcamışlar kafalardaki soru işaretleri için. dolayısıyla biri gelip ilk 7 bölümü kısaca özetlese ve sadece 8. bölümü izlesek çok da bir şey kaçırmaz hatta yeterli bile gelir diye düşünüyorum.

halbuki ilk 2 bölüm gayet hızlı bir giriş yapmıştı ama takip eden 5 bölüm aynı ivmede gidemedi. orta karar bir final ile de açıkta kalan soruları cevaplandırmış oldu.
  • Gerçekten izlenebilir dizi mi ? Ona göre başlayalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben pek yeterli bulmadim. yani dizide tasavvuf isleniyo ama introda koskocaman hac gozumuze sokuluyo biraz manasiz olmus. dizideki tek surukleyen sey katilin kim olduguydu o da belli olunca tadi kalmiyo. bazi diziler var 2 senede bir tekrar bastan baslar izlersin ama bu diziyi bi defa izleyip birakirsin yani benim icin oyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • finali anlamadım ben
    settar araba gidiyor. araba da karısıyla kızı. settar öldü anladık ama akıl hastalığıyla ilgili doktor ne alaka? o zaman kemal de akıl hastası ve settar uydurma mı?
    finali izleyen cevaplarsa sevinirim
  • Dexter Morgan kullanıcısına yanıt

settar öldü final bu. kemal çözdü olayı ama geç kaldı sonuçta.

akıl hastalığı ve doktor olayı ne? neyi soruyorsunuz ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

settar öldü final bu. kemal çözdü olayı ama geç kaldı sonuçta.

akıl hastalığı ve doktor olayı ne? neyi soruyorsunuz ki?

son bölümde kemal doktora gitti ya, orada doktor bi hastasını anlattı. benimde aklıma takıldı acaba kemal de aynı hastalıktan mı var diye
  • Dexter Morgan kullanıcısına yanıt

yok hocam.
  • Yasin :Kapalı alanda sigara içilmiyor.
    Settar :Yaş kaç yasin?
    Yasin :19
    Settar :Senin yaşın kadar benim sigara fabrikası müdürü ... var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechatengu -- 27 Mayıs 2020; 6:17:0 >
  • Başlamak için dizinin bitmesini bekliyordum, finali yapınca baktım bölümler de kısa iki gecede tüm bölümleri izledim. Genel olarak başarılı buldum, Türk dizileri içinde değişik bir konu-bakış açısı olmuş. Atmosferi, görüntüleri vs oldukça güzeldi. Konu oldukça ilginç ilerledi ama finalde bağlandığı nokta işlenen derinliğe göre biraz zayıf kalmış diyebilirim.

Onun haricinde ben Kenan İmirzalıoğlu'nu pek başarılı bulmadım, sanki rol pek oturmamış gibi hep bir yapaylık geldi bana. Tabi bu sırıtmada hemen yanındaki Ahmet Mümtaz Taylan'ın harika oyunculuğu da etkili olabilir
  • arkadaşlar şahsiyet ve masum dizileri ile kıyaslarsanız bu dizi daha mi iyi kalıyor?
    açıkcası şahsiyet ve masum dizileri de 6/10 üstü diziler değillerdi benim için o yüzden bu diziyi izleyip izlememe konusunda çok kararsızım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-068295B75 -- 28 Mayıs 2020; 11:1:8 >
  • İzlenmeyecek kadar kötü değil ama Şahsiyet bu diziden daha iyiydi. Alef Masum'a göre bir tık daha iyi bence.
  • Diziyi bitince izledim 2 günde bitirdim. Öncelikle
    -Dizinin görüntü yönetmenliği çok iyi hatta aşırı gerçekçi sahneler bazen rahatsız edebiliyor.
    -Konu olarak orijinal ve farklı bir konu.
    -Mekan seçimleri çok iyi İstanbul dan farklı farklı manzaralar görülüyor.
    -Oyunculuklar fena değildi.
    -Dizi genel olarak sürükleyici ve kendini izletiyor.
    -Kurgu da klasik olarak bulmaca çözme tarzında ilerliyor. Polisiye dizilerinden alışık olunan bir kurgu ama bazen ayrıntıya çok yer verilmiş.

Gelelim eksilere
    -Öncelikle Kenan İmirzalıoğlu bu rol için doğru kişi mi tartışılır zira İngiltere de bulunmuş yıllarca yaşamış ama sıfır İngiliz aksanı hatta vasat bir İngilizce telaffuzu var. Onun yerine ülke İtalya ve oyuncu Mehmet Günsür ya da ülke Almanya - Belçika oyuncu Mehmet Kurtuluş vs olabilirdi.
    Melisa Sözen için ise role uygun bir cast olmuş.
    Ahmet Mümtaz Taylan da rol için uygun diye düşünüyorum.
    -Gelelim dizideki gerçeklik sorununa dizide ne yazık ki Polis teşkilatı FBI gibi aktarılmış ama yıllardır polislerin içinde olan biri olarak ne yazık ki uzaktan yakından alakası yok. Müdür sadece küfür etmek için oradaymış gibi neredeyse resmi polis yok merkezde. Ayrıca hiçbir sahnede telsiz sesi yok. Yani normalde telsiz maksimum 1 dk filan sessiz kalır. Hatta sesi de genelde açık olur. Ayrıca iki kişi kendi arasında ayrı bir kanaldan konuşamaz öyle bir uygulama yok. Maksimum merkezle konuşulur, özel görüşme ise telefon ile yapılır. Bir bölümde de birini kovalarken Kemal ateş ediyor. Bırakın ateş etmeyi polisin koşarak takip ettiği şahıs bile sınırlıdır. Kaldı ki ateş ederse adama veya başkasına denk gelse açığa alınacağını hatta ihraç olabileceğini bildiği için silahına dokunmaz bile. Dizide küfür zorlama ile yapılmış gibi bir his veriyor. Yani polis beya sivil kimse normal konuşma zamanında iki kelimesinden biri küfür olmuyor. Ancak dışarıda ipsiz biri filan olacak ki kabul edilebilir ama öyle bir rol de yok.

Genel olarak ise diziyi ve atmosferini o mistik gizemi beğendim. Yerli ve bu tarz yapımların çoğalması için desteklemek gerekli diye düşünüyorum. Ayrıca dizi mini dizi kategorisinde değerlendirilmeli. Son sahne ise final için farklı olmuş ben beğendim hatta gülümsetti.

• çok hoşuma giden dizi. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kenan imirzalıoğlu biraz donuk kalmış onun yerine daha iyi hissettirecek birisi olabilirdi. ayrıca emniyet müdürü çok gerçekçi oynamış

farklı tarz bir Türk dizisi. izlenebilir. zaten 8 bölüm birkaç günde bitirirsiniz
  • Masum 5 para etmez, şahsiyet efsaneydi. Alef fena değildi. Hadi yine iyisiniz arkadaşlar bilginer geliyor yine

Alef | Kenan İmirzalıoğlu | BluTV

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün bitirdim düşününce ilk 3 bölümdeki heyacan sürükleyicilik diğer bölümlerinde pek yok gibi.Kenan İmirzalıoğlu oyunculuğu 2/10 Mümtaz Taylan da role yakışmamış oturmadı bir türlü komiser rolüne sanki.Melisa Sözen dışında rol yapabilen yoktu. Hele o şişko esmer polis niye kadrodaydı çözemedim.Ez cümle çok beğenmedim ama böyle bir şey çekilmiş olması bile başarı ayrıca maktullerin dil kesilmesi,özel bağlama teknikleri falan Grange'nin Ölüler Diyarı kitabından bire bir alıntı gibi geldi.
  • Yeni sezonunun geleceği blutv kurucusu tarafından doğrulandı. Nisan-Mayıs ayını işaret etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Yeni sezonunun geleceği blutv kurucusu tarafından doğrulandı. Nisan-Mayıs ayını işaret etti.

güzel haber ancak kenan sönük kaldı biraz.

hastaneye yatırılan deli karakteri üzerinden devam edebilir, ya da geçmişe gidebilir. ya da sıfırdan farklı bir konu belki.

blutv 'nin kaliteli dizilerde, atmosfer çok güzel oluyor. bozkır 'da çalan müzikler, devamlı anız tarlalarınin gösterilmesi gibi ... burda da gittikleri evlerin hepsi eski, tarihi eser ayarında evler, istanbulun yağmurlu ve kasvetli havası, arabada nostalji müziklerin çalması ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Alef | Kenan İmirzalıoğlu | BluTV
    Alef | Kenan İmirzalıoğlu | BluTVTv Harikalarıtwitter
    “#AybükePusat ve #TanerÖlmez dijital platform #BluTv içeriği olan #Alef'in yeni başrol oyuncuları oldular.”
    https://twitter.com/tvharikalari/status/1446847148075651072
  • Alef 2 dizisi Sivas ve ilçelerinin tümünde çekilecek, çekimler 15 Kasım da başlıyor.

Alef | Kenan İmirzalıoğlu | BluTV

• İlk Tanıtım geldi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.