Şimdi Ara

Aldıktan sonra pişman olduğunuz arabanız oldu mu? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
19.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: SquAnDeR

quote:

Orjinalden alıntı: 10ur_1

quote:

Orjinalden alıntı: SquAnDeR

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetergin35

2008 Alfa Romeo 147 kullanıyorum, herşeyinden çok memnunum arabama aşığım ama bu motor (tamam benzin çok yakıyor ama) bi taraftan sanki benzin yerine yağı mı içiyor ne.... Yağ deposu satın almam gerekecek herhalde...

nasıl yani ? motorun yağ mı eksiltiyor

alfalarda standarttır motor mutlaka yağ eksiltir

ilk defa duyuyorum. ilginç

bazi arabalarin karakteristik ozelligidir. rx-8lerde yag eksiltir. lantislerde biraz eksiltir ama ozellikle rx-8in eksiltmesi onun calisma prensibiyle alakalidir. benzin koyar gibi 3000 km civari yag eklersiniz. bunun motorun kalitesi yada hatasiyla alakasi yoktur.

• quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Aldığım hiçbir arabadan pişman olmadım. Ben araçlarıma İYİ davrandım, onlar da bana İYİ davrandılar. Sadece kendime not yazmama sebep olan bir olay oldu, SEAT Yetkili Satıcısında bir kadın bana tuzak kurup halen nasıl işlediğini anlamadığım bir mekanizma ile 2003 Nisan ayında daha önce sıfır aldığım 2000 model SEAT Toledo 1.6 Signum aracımı elimden aldı, bana 2000 model SEAT Toledo 1.9 TDI Signum araç verdi, kullanılmış. Allah'ım dedim, beni Cennet kapısından içeriye aldılar ama Cehenneme gönderdiler. Araç 2. eldi, 80.000 km yapmıştı, sağdan komple boyalıydı, çürümüş konserve fasülye kokuyordu, pis ve berbattı! CSI'daki gibi kızılötesi veya morötesi ışıkla aracın içi incelenseydi sanırm tüm gastrointestinal sistemimin muhteviyatı dışarı fışkıracak, 10 yıl boyunca sadece tırşik çorbası ile beslenebilecektim.

Yemin ettim bir daha sadece SIFIR araç almaya.

İlk ŞOKU atlattıktan sonra aracı geri götürdüm. Beğenmediğimi söyleyip kendi SEAT Toledo 1.6 Signum aracımı geri istediğimi bildirdim. Cevap. "Ama biz sizin aracınızı sattık..." Nasıl yani...??? Aracımı orada tesadüfen bulunan Tarsus'lu bir öğretmen bayana satmışlar, 1.000 TL kârla. Traktör gibi çalışan TDI'nin anahtarını masaya fırlattım, "O zaman bana aynısının sıfırını getirin" dedim. 1 Hafta sonra 2003 model SEAT Toledo 1.6 16V Signum Plus aracım geldi, servise de zorunlu olmadığı sürece bir daha gitmedim. Bir daha da SEAT almadım. Zaten ondan sonra ALTEA ve TOLEDO ile Türk tüketicisine fazla hitap edemeden çökmek üzereyken LEON ile yine iyi satış rakamları yakaladılar.

Abi şu işi ayrıntılı anlatsana ya, çok ilginçmiş cidden.

• son zamanlartda leonda kurtaramadi seati. mazdadan bile az satiyordu en son.
  • az yaksın bakımı parçası ucuz olsun diye albea dizel aldım sıfır 2005 de 23 milyara ancak yakıt tüketimi dışında memnun kalmadım.satsam 8-10 milyar aşağısına gidecek zaten. o yüzden şu anda aklımda mazda3 var.33 milyara alıp full bir arabaya binmek istiyorum ...
  • arkadaşlar bende 1 hafta önce 98 OPEL ASTRA HB 1.6 16V ECOTECH MOTOR 115 BEYGİR ÖZELLİKLERE SAHİP BİR ARAC ALDIM ve ÖZELLİKLERİNİ HİÇ BİLMİYORUM YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM...ARACIM 134 BİN DE...BENZİNLİ.... YAKIT DURUMU MOTOR ÖZELLİKLERİ HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM.....
  • 1997 Yilinda 97 model Polo 3d..
    5000 km de Satmis ve 106 almistim...
  • 2005 Hyundai Elentra almayı düşünüyorum , bu araçla problem yaşayan olmamış galiba anladığım kadarıyla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nyomoto

2005 Hyundai Elentra almayı düşünüyorum , bu araçla problem yaşayan olmamış galiba anladığım kadarıyla.

1 senedir problemsiz biniyoruz.Maşallah sorun yok
  • geçen sene 97 clio almıştım, ilk gün 250 ytl ye tüm bakımları yaptırdım, 1 ay sonra devir daim pompası arıza yaptı 400 ytl, sonra 350 ye başka bir arıza yaptırdım, sonra şanzuman dağıldı 1900 ytl dedi servis, pazarlıkla 1600 e düşürdüm, ama aynı gün servisdeyken arabayı sattım bi galericiye kurtuldum vermedim 1600 ü. fransız malı olunca parçaları çok kazık oluyormuş, birdaha yerliden asla taviz vermem. arabayı 7100 e alıp 5200 e satmıştım.
  • Bu gidişle kesin Elentra alacam kullanan herkes memnun, şimdilik görüntüsü de beni memnun ediyor.
  • biz 2008 megane aldık 1.5 dci expression . iyi güzel kaçıyorda ne olurdu şu araba kaliteli olsaydı dökülmeseydi .
  • bende 2005 yilinda 2006 model Nissan Micra 1.2 passion duz vites aldim.arac uretim hatali cikti.once yazismalar ve ardindan japon genel mudurlerine kadar ciktim degistirmediler araci.bende dava actim.arac 3,5 yillik oldu butun resmi prosedur 1 ay once bitti.karar temyizde onaylandi.1-2 hafta icinde araci verip parami ve masraflarimi alip yeni arac alacagim.umarim bu ilk ve son sorunlu aracim olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep_Blue_1

arkadaşım 2006 yılında 0 km kango aldı 6 ay bindi ve kaloriferi ısıtmıyodu ve kapı bantlarından soguk hava giriodu dizel motor ses desenz tam bi traktör araba ısınmadı yolda soguktan titrediği için hemen sattı

onu bunu bilmemde arkadaşınız aracı güneş altında günlerce bırakmışsa ve fitiller ıslakken kar altında don olan bir günde bırakmış ve acmak için asılmışsa kapılardan soğuk girmesi gayet normal fitller yıpranmıştır bu doblodada olur caddy dede olur bilmemneydede olur. dizel motor ve ticari bir aractan cokta konfor beklememek gerek sonucta kangoya verdiğiniz fiyat ortada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fuji

bende 2005 yilinda 2006 model Nissan Micra 1.2 passion duz vites aldim.arac uretim hatali cikti.once yazismalar ve ardindan japon genel mudurlerine kadar ciktim degistirmediler araci.bende dava actim.arac 3,5 yillik oldu butun resmi prosedur 1 ay once bitti.karar temyizde onaylandi.1-2 hafta icinde araci verip parami ve masraflarimi alip yeni arac alacagim.umarim bu ilk ve son sorunlu aracim olur.

Sayın Fuji, Nissan Forumundan tanıyorum sizi. Aracınızda ne tür bir problem çıktı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

Peugeot çular alınmasın ama 206 X-design. Bir aile dostumuz o zamanlarda bir bayide müdür dü. onun aracılığıyla 0 km almıştım. Ekim 2005 yılında 2006 model olarak aldım. Ufak tefek sorunlar derken git gide büyüdü. 10 ay sonra sattım. Ama satarken çok zarar etmedim o ayrı...

26 Aralıkta bu mesajı yazmıştım. Ama artık bir ilavem daha var. İmzamdaki aracımdan nefret ediyorum. Öyle ki mecbur kalmadıkça dolmuşa filan binmeye başladım. Daha önce astra, corsa, vectra araçlar kullanan bir ailem var. Opel ile olan bu güzel geçmişimize dayanarak hiç düşünmeden bu aracı aldım. Almaz olaydım. Direksiyonu beni mahvetti. Manevralarda sertleşip, sıkışıyor. Gıcırtı,tıkırtı yapıyordu. Araç 1.yılını geçen ay doldurdu direksiyonu 2 kere değişti. Olur olmadık yerde motor arıza lambası yakıp stop ediyor, bir kere araçtan yanık kokuları geldi, dumanlar yükseldi. servis hala ne olduğu bilemiyor. Yakıt tüketimi servisin de anlam veremediği şekilde yüksek. Bir depo ile en fazla 455 km falan gitmeye başladı. Sağ araka kapının kilidi tam 3 kere kırıldı ve değişti. Kapı fitilleri 6.ayda yerinden çıkıp kopmaya başladı. Müzik sisteminde, hoparlörlerden ara sıra ses boğuk boğuk kısık gelmeye başlıyor. Canı isterse düzeliyor. Yağmurlu havalarda özellikle sileceklerim canı isterse çalışıyor. Arabayı binek amaçlarla kullanıyorum ama heryerinden gıcırtılar geliyor. Özellikle sağa veya sola dönüş yaparken sanki arka taraf kopacak gibi gıcırtılar geliyor. Kısacası hiç sorunsuz keyifle bindiğim Nissan Note marka aracımı, sırf daha çok bagaj alanına, geniş iç mekana ve düşük yakıt tüketimine ihtiyacım olduğu için satıpta bu combo'yu almak ömrümün en büyük hatası oldu. Combocu bazı arakadaşlar belki kızacakalar bana bu kadar kötü mü bu araç diye ama gerçekler böyle kimse kusura bakmasın. Eğer kredili almış olmasaydım hemen satıp kurtulacaktım ama ne yazık ki daha 2 senem var.

• quote:

26 Aralıkta bu mesajı yazmıştım. Ama artık bir ilavem daha var. İmzamdaki aracımdan nefret ediyorum. Öyle ki mecbur kalmadıkça dolmuşa filan binmeye başladım. Daha önce astra, corsa, vectra araçlar kullanan bir ailem var. Opel ile olan bu güzel geçmişimize dayanarak hiç düşünmeden bu aracı aldım. Almaz olaydım. Direksiyonu beni mahvetti. Manevralarda sertleşip, sıkışıyor. Gıcırtı,tıkırtı yapıyordu. Araç 1.yılını geçen ay doldurdu direksiyonu 2 kere değişti. Olur olmadık yerde motor arıza lambası yakıp stop ediyor, bir kere araçtan yanık kokuları geldi, dumanlar yükseldi. servis hala ne olduğu bilemiyor. Yakıt tüketimi servisin de anlam veremediği şekilde yüksek. Bir depo ile en fazla 455 km falan gitmeye başladı. Sağ araka kapının kilidi tam 3 kere kırıldı ve değişti. Kapı fitilleri 6.ayda yerinden çıkıp kopmaya başladı. Müzik sisteminde, hoparlörlerden ara sıra ses boğuk boğuk kısık gelmeye başlıyor. Canı isterse düzeliyor. Yağmurlu havalarda özellikle sileceklerim canı isterse çalışıyor. Arabayı binek amaçlarla kullanıyorum ama heryerinden gıcırtılar geliyor. Özellikle sağa veya sola dönüş yaparken sanki arka taraf kopacak gibi gıcırtılar geliyor. Kısacası hiç sorunsuz keyifle bindiğim Nissan Note marka aracımı, sırf daha çok bagaj alanına, geniş iç mekana ve düşük yakıt tüketimine ihtiyacım olduğu için satıpta bu combo'yu almak ömrümün en büyük hatası oldu. Combocu bazı arakadaşlar belki kızacakalar bana bu kadar kötü mü bu araç diye ama gerçekler böyle kimse kusura bakmasın. Eğer kredili almış olmasaydım hemen satıp kurtulacaktım ama ne yazık ki daha 2 senem var.

Ben eski bir combo kullanıcısıyım okurken kızmadım gayet tabiki herkes memnun olacak diye bir şey yok, ama şaşkınlıkla okudum. Direksiyon kutuları arızalıydı sonradan çözdüler diye biliyorum ben 2006 da 4 kere değiştirdim en sonunda sağlam olanı geliştirip onu takmışlardı sorun ortadan kalkmıştı ama direksiyon sıkışmasını falan yaşamadım. Motor arıza lambasını bir yerde fiks yakıyordu benimki de e6'dan ikea'nın olduğu sapağa ne zaman uzun km yaptıktan sonra girsem (Ters tarafından da aynı şey geçerli) Hep virajın sonunda düzlüğe çıkınca arıza lambası yanardı orada da acaip bir manyetik alan vardır, ben hep ona yorardım nitekim 120bin km boyunca hiç motor arızası yaşamadım.Müzik sisteminden bir sorunum olmadı, kapı fitillerinden hiç sorunum olmadı, kapı kilidim hiç kırılmadı, gıcırtıları hiç kafama takmazdım sonuçta ticari araç çift bagaj kapılıların kapıları esniyor nede olsa illaki ses çıkaracak benim için normaldi yani, ben bir depoyla 750 km gidiyordum şehir içi.

Servisin öyle yanık kokuları gelmiş duman çıkmış gibi bir sorunu anlayamaması çok komik ve düşündürücü bence servisinizi kesinlikle değiştirin, o arabada normal olmayan şeyler var bir kere o kadar çok yakması çok mantıksız.

Biraz da şans işi, elbette sorunlu üretimler oluyor... Bence motorla biraz ilgilenin o sorunu giderin ve keyifle binin zaten 2 sene daha sizdeymiş, motorla ilgili herhangi bir yardımım dokunabilirse ben buradayım, ne şartlarda duman çıktı olayı anlatabilirseniz belki tahmini bişeyleri çözebiliriz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

quote:

Ben eski bir combo kullanıcısıyım okurken kızmadım gayet tabiki herkes memnun olacak diye bir şey yok, ama şaşkınlıkla okudum. Direksiyon kutuları arızalıydı sonradan çözdüler diye biliyorum ben 2006 da 4 kere değiştirdim en sonunda sağlam olanı geliştirip onu takmışlardı sorun ortadan kalkmıştı ama direksiyon sıkışmasını falan yaşamadım. Motor arıza lambasını bir yerde fiks yakıyordu benimki de e6'dan ikea'nın olduğu sapağa ne zaman uzun km yaptıktan sonra girsem (Ters tarafından da aynı şey geçerli) Hep virajın sonunda düzlüğe çıkınca arıza lambası yanardı orada da acaip bir manyetik alan vardır, ben hep ona yorardım nitekim 120bin km boyunca hiç motor arızası yaşamadım.Müzik sisteminden bir sorunum olmadı, kapı fitillerinden hiç sorunum olmadı, kapı kilidim hiç kırılmadı, gıcırtıları hiç kafama takmazdım sonuçta ticari araç çift bagaj kapılıların kapıları esniyor nede olsa illaki ses çıkaracak benim için normaldi yani, ben bir depoyla 750 km gidiyordum şehir içi.

Servisin öyle yanık kokuları gelmiş duman çıkmış gibi bir sorunu anlayamaması çok komik ve düşündürücü bence servisinizi kesinlikle değiştirin, o arabada normal olmayan şeyler var bir kere o kadar çok yakması çok mantıksız.

Biraz da şans işi, elbette sorunlu üretimler oluyor... Bence motorla biraz ilgilenin o sorunu giderin ve keyifle binin zaten 2 sene daha sizdeymiş, motorla ilgili herhangi bir yardımım dokunabilirse ben buradayım, ne şartlarda duman çıktı olayı anlatabilirseniz belki tahmini bişeyleri çözebiliriz.

Şu an benim aracım 17.000km'de. Benim araçta bagaj kapağı iki kısımlı değil. Tek parça yukarıya açılıyor. ve ses sanki amortisörlerden geliyor. Salı gününe servis randevusu aldım. Tekrar baktıracağım detaylı bir şekilde. Ankarada tek bir servise gitmedim şu ana kadar. Arabamı Opal'dan aldım ama servis konusunda hiç ama hiç memnun kalmadım. İlgi alaka sıfır. En son Reis otoya gitmeye başladım. oradan memnun kaldım. Zira kapı fitillerimde oradan sipariş geçildi. Onları taktırmaya ve motora baktırmaya gideceğim. Bu sefer bu işin çözüleceğini umud ediyorum.

İşin komiği bu motor arıza ışığı hep İstanbul seyahatlerimde ortaya çıktı. Oradaki evimiz Bostancıda ve ikea-meydan taraflarına sıkça gideriz. Bu yüzden bahsettiğiniz o manyetik alan olayına inandım tamamen. 1 aydır ankarada araba. burada arıza lambası yakmadı.

İlginize ve anlayışınıza teşekkürler. size aracınızla keyifli sürüşler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 1 Mart 2009; 14:53:02 >

• quote:

Orjinalden alıntı: brkcad34

Ben bu arabamı alırken nasıl bir araba olduğunu biliyordum. Bildiğimiz Renault işte dedim, Renault 12 ve 9'un birleşip günümüze uyarlanmış hali dedim. Neyse, arabayı aldım. Klima var ama akıllı Renault ne hikmetse devir saati koymamış. Authantique ya o yüzden. Ama klima var, camlar otomatik, sürücü airbag var, vs. vs. Bir üst versiyonda vardı o zamanlar, almadım bende. Dedim saate bakacak değilim zaten. Ama bir sürü de mail yazdım Renault'a. Neyse, şimdi standart.
    Arabayı aldıktan 2 hafta sonra pişman oldum. Ulan dedim 14 yıllık Şahin bile yolda bırakmadı beni daha yepyeni 200 küsür km.'de ki araba nasıl yolda bırakır beni dedim. Yol yardımı çağırdım, aküyü değiştirdiler. Aradan 1 hafta geçti. İşten eve geldim ve tekrar çıkıp bir yere gideceğim. Araba çalışmıyor. Allah kahretsin seni Renault dedim. Ulan ne diye aldım ben bu arabayı keşke hiç değiştirmeseydim dedim, söylendim, bağırdım kendi kendime. Evin yakınında Renault servisi vardı. Oraya gittim. Zaten bir hafta önce aküyü de onlar değiştirmişti. Geldi adam baktı ve akü'ye giden bir kablo varmış. Onun soketinde temassızlık varmış ve bu binde bir olurmuş ve mıknası olup belayı çektiğim içinde bana denk gelmiş. O kablonun soketini değiştirdiler ve araba normale döndü.
    Onun haricinde pek pişmanlık duymadım. Netice'de yukarda dediğim gibi R12 ve R9'un birleştirilip günümüze uyarlanmış hali.

hocam o kadarda haksızlık etme sümbüle.tamam süper bir araba değil ama R12,R9 la asla mukayese edilmez.benim sümbül 20000 km oldu çok şükür yıllık bakım dışında servisi görmedi.yakıtı da kokluyor.

• rx-8 motorundan izmirde anlayan var mı?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Fuji

bende 2005 yilinda 2006 model Nissan Micra 1.2 passion duz vites aldim.arac uretim hatali cikti.once yazismalar ve ardindan japon genel mudurlerine kadar ciktim degistirmediler araci.bende dava actim.arac 3,5 yillik oldu butun resmi prosedur 1 ay once bitti.karar temyizde onaylandi.1-2 hafta icinde araci verip parami ve masraflarimi alip yeni arac alacagim.umarim bu ilk ve son sorunlu aracim olur.

Sayın Fuji, Nissan Forumundan tanıyorum sizi. Aracınızda ne tür bir problem çıktı?

aracimin ilk aldigimda sileceklerinin calismamasi ile basladi.3 ay bulunamadi sorunun nerede oldugu.sonra ben mahkeme diyince arac 2 gun kaldi serviste beyindeki devrede catlak tespit edildi.3-4 sefer ayni sorundan sonra en sonunda beyin degisti.bu sefer yazilimda sorun cikti yine calismadi.bu ufak bir sorundu.bunun yaninda klasik micra hatalarida oldu.direksiyon dokuldu fren kaliperlerli bosluk yapti bagaj kilidi bosluk yapti.bunlar insanı rahatsiz etsede ufak seylerdi onemsemedim.en onemli sorunlardan biri motorda gaz kelebeginde cikti.6 ay ugrastim degistirin bunu diye.ben mahkemeye verdikten sonra degistirme kararı aldilar sagolsunlar.ikinci sorunda sanzimandan gelen sesti.servis bunun icin kompe inmesi gerektigini soyledi.bazi parcalarin degismesi gerekiyormus.arastirdim.ayni araca sahip birinde sanzimanın komple benimle ayni sebepten degistigini ogrendim.bunun yaninda boyada hatalar eksik boyalar paslı bolgeler vardi.hepsi birlesti en son bir teknik eleman geldi.arabada hicbir sey yok.binebilirsin birseyini degistirtmeyecegim diyince benim sigortalarım attı.herseyin kendi elinde oldugunu soyledi.eger dava acarsam tespit zamanında burada olacagini araci degistirtmemek icin elinden geleni yapacagini soyledi.dedigi gibi geldide.tespitte aractaki sorunlar kontrolden sonra not edilirken prof. olan heyet baskani muhendisi direksiyondan kaldirip siz bu arabalari bilmezsiniz bu arabada hicbirsey yok diyip direksiyona gecti.adamcagiz arkaya gecmek zorunda kaldi.
    biraz uzattım ozur dilerim ama iki tarafta karsilikli inatlastik isin ozu bu.ulkede sistem agir yurusede sonuca ulastik.umarim kimsenin basina gelmez.gelirsede ben buradayim.herkese yardimci olurum sonuna kadar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.