Şimdi Ara

ALDIĞIM RAM'LERİ İADE ETMELİMİYİM?LÜTFEN YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • arslanbenzer (3 mesaj) ErTuFx (2 mesaj) umut**24** (2 mesaj) Kanaat34 (1 mesaj) Sky_Vision (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (3 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ram >> ALDIĞIM RAM'LERİ İADE ETMELİMİYİM?LÜTFEN YARDIM
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    147 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Resimdeki Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram kitleri dün itibari ile elime ulaştı.Ancak sıkıntı şu noktada bu ram'ler 16-20-20-20-38 zamanlamaya sahip xmp profilini etkinleştirdiğim zaman.Bundan daha aşağı bi zamanlama ne yaptıysam olmuyor sistem açılmıyor.sizlerden ricam bunları iade edip daha düşük 16-18-18-18 gibi bir zamanlamaya sahip bellek alsam ryzen 2600+rx 570 sistemde bi fark olurmu.fikirlerinize ihtiyacım var bu doğrultuda ürünü iade edeceğim herkese selamlar ve saygılar ederim.

|
    |

• Yüzbaşı
    907 Mesaj
    bildiğim kadari ile mhz arttikca gecikme artıyor. yani bu ramleri daha düşük frekansta çalıştırıp denedin mi. o şekilde kontrol et denemediysen. düşecektir. aksi halde gecikme çok yüksek olursa oyunlarda sorun olduğunu okumuştum bir yerde. ama hayatımda daha 1 yorumda gördüm etkisinden şikayet edeni. fpsler seni ttamin ediyorsa bence iade etme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1417 Mesaj
    sorun olacak bir fark yok hatta hiç fark yok. iade etmek için sebep de yok.rahat rahat kullanın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    147 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    çok teşekkür ederim herkese rahatlamış oldum en azından.linkteki konuya takılmıştım biraz.Çok Fps farkı olacak gibi bir konu açmışlar forumda.Ne kadar yararlı bilemiyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/ryzen-ram-hiz-asirtma-alt-zamanlama-ayarlama-rehberi-3200-mhz--133215684
    |
    |
  • Binbaşı
    1618 Mesaj
    Zamanlamaları düşürmek için biraz voltaj vermeniz gerekebilir. 1.4v 1.45v arası bir voltajla deneyin
  • Yüzbaşı
    710 Mesaj

Bildigim kadariyla 1.4 den daha fazla bir voltaji ürrticiler pek tavsiye etmiyorlar, dikkatli olmak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    arslanbenzer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1618 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ErTuFx

Bildigim kadariyla 1.4 den daha fazla bir voltaji ürrticiler pek tavsiye etmiyorlar, dikkatli olmak lazim.
    Sıcaklıklar normal seviyede olduğu sürece 1.5v'a kadar sorun yok. Ben 1.43v ile 3200 cl14 rami 3466 14-14-14-28'de kullanıyorum

• Yüzbaşı
    710 Mesaj

Bilgilendirme icin tesekkürler. Ben de asagidaki fotograftaki ramleri bu fiyata buldum, sizce alinirmi ?

|
    |
    arslanbenzer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1618 Mesaj

Alınır tabii, ben de neweggden almıştım 1000 lira civarına gskill ripjaws 3200mhz cl14.
    ama ne kadar performansa etkisi olur bilemiyorum, benchmarklarda işe yarıyor ama oyunlarda etkisi biraz daha az.
    |
    |
    Bahsedilenler: ErTuFx
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Sohbet
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.