Şimdi Ara

Aldığım kitaplar hakkındaki yorumunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen hafta pazar günü babil'den sipariş ettiğim kitaplar dün itibariyle elime ulaştı. 3 tane de ayraç hediye ettiler. Kitaplar:

- Türklerin Tarihi - İlber Ortaylı
    - Zamanın Kısa Tarihi - Stephen Hawking
    - Dövüş Kulübü - Chuck Palahniuk
    - Kara Büyü - Maxime Chattam
    - Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - Erich Maria Remarque
    - 1984 - George Orwell
    - Dünyanın Tüm Dertleri - Marcus Chown

Aldığım kitaplar hakkındaki yorumunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cholo -- 8 Eylül 2015; 18:05:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkkürler Filmi de var hocam ilginizi çekerse eğer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cholo -- 6 Eylül 2015; 19:50:38 >
  • Tercih meselesi ben de öyleyimdir ama belirli bir olayın etrafında dönen hikayeler olmadıkça zararı yok bence. Zira Dövüş Kulübü'nün filmini izledim ama kitapla film cok farklı

• Tarih kitaplarımı bunlar ?

• RepubLique R kullanıcısına yanıt
    Hepsinin türü ayrı hocam

• İnanın bazı kitaplar istisnadır Narnia Günlükleri'nin filmini izledikten sonra kitabını okumazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz. Harry Potter için de öyle mesela. Lakin Dövüş Kulübü'nün filmini daha önce izlemiş olup olmamanız kitabı okurken hiçbir anlam ifade etmiyor. Hatta filmini izleyip kitabını okuduktan sonra bir de 'Tüketim Toplumu, Nevrotik Kültür ve Dövüş Kulübü' isimli kitabı da okumalısınız. Böylece eserin vermek istediği mesajı en kapsamlı ve en dolu biçimde alırsınız

• 1984 çok güzel kitap.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeTissier

İnanın bazı kitaplar istisnadır Narnia Günlükleri'nin filmini izledikten sonra kitabını okumazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz. Harry Potter için de öyle mesela. Lakin Dövüş Kulübü'nün filmini daha önce izlemiş olup olmamanız kitabı okurken hiçbir anlam ifade etmiyor. Hatta filmini izleyip kitabını okuduktan sonra bir de 'Tüketim Toplumu, Nevrotik Kültür ve Dövüş Kulübü' isimli kitabı da okumalısınız. Böylece eserin vermek istediği mesajı en kapsamlı ve en dolu biçimde alırsınız

Harry Potter'ın kitapları ile filmleri aynı çizgide gidiyor ama yine de kitaplar daha detaylı ve bazı şeyleri filmden anlayamıyorsunuz. Kitapları okuyup filmleri izleyen birleştirebilir ama filmleri izleyip kitapları okumayanların anlayamayacağı şeyler var. Mesela kehanet kısmı.

• Lawlord kullanıcısına yanıt
    Beklentim çok yüksek ondan

• Gökbilge kullanıcısına yanıt
    İlla ki hocam. Sonuçta zümrüdüanka yoldaşlığı kitabının tamamını film yapmaya kalksan sadece o 4-5 film eder . Fakat yine de olayı anlayabiliyor filmi izleyen kişi. Gelişmelerin önemli kısımları başlangıç bağlanan sonuç arasında ciddi fark yok. Ama hani olur ya bir oyunun filmi yapılır fakat oyundan tamamen bağımsız olur hikaye falan. Dövüş Kulübü de aynen öyle işte. Hatta filmin türüyle kitabın türünü ayrı kategorilere koymamız mümkün. Olaylar da birebir aynı değil.

• Hepsi mükemmel .Bir tek kara büyük kitabını okumadım.

• the hewal of wall street kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Maxime Chattam'ın Portland Celladı üçlemesinin son kitabı kara büyü. Kötü Ruh ve Karanlığın Soluğu önceki kitapları. Polisiye seviyorsanız tavsiye ederim yazar benzerlerinden cok farklı

• Zamanin kisa tarihini okudum. Muthis bir yapit. Genel olarak baz alirsak. Guzel keyfini cikartin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim

• Çok beğendim hocam keyifli okumalar Yalnız Türklerin Tarihini bir de Jean Paul Roux dan okumanızı tavsiye ederim

• Ben sana 1984 hakkında kısa bir bilgi geceyim öncelikle ütopik tarzda yazmayı seven yazar George Orwell düşüncesel olarak fazla söylenmesede Troçkist bir yapıda sayilabilmekle beraber Staline ve Sscb deki lenin sonrası dönemin burokratikliğini eleştirir bunu düşünürek okursan daha derin anlamlar çıkar kitaplarından

• Açıkçası Zamanın kısa tarihi kitabını okurken baya zorlandım.

• LeonTrotsky kullanıcısına yanıt
    Evet hocam biliyorum. Teşekkür ederim
  • popüler kültürün esiri olan dandik kitaplar, bunları okumakla geçireceğin zamanı dizi izlemeye versen daha fazla kültür, birikim elde edersin
  • ilonglife kullanıcısına yanıt
    Maxime Chattam'ı okuduğunu sanmıyorum. Popüler bir yazar değil ayrıca ülkemizde. Batı Cephesi'nde Yeni Bir Şey Yok'un da popüler kültürle alakası yok. Bu kitap bence ilkokullarda zorunlu hale getirilmeli. Stephen Hawking'in fiziği en basit haliyle anlattığı kitap hakkında böyle düşünmeniz şaşırtıcı. Dövüş Kulübü filmi ünlü olan bir eser fakat kitap filmle çok da yakın değil ki bundan haberiniz oldugunu bile sanmıyorum.

Yorumunuza saygım var teşekkür ederim ama bana biraz laf olsun diye konuşmuşsunuz gibi geldi. Bence siz dizi izlemek yerine kitapların anlatmak istediklerini anlayarak okumaya çalışın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.