Şimdi Ara

Aldığım aracın km'siyle oynanmış..!!! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
5
Favori
37.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satista aracin km si yaziliyormu noterde ??
    Ek bir madde ile km yazilsa en azindan ikinci veya ucuncu eldeki adam suclu duruma dusmekten kurtulur
    Belcikda arac satilirken normal
    Muayeneden yeni gecmis bile olsa satis icin muayeneden gecmesi gerekiyor
    Muayene fiyatlarini yariya dusurup satis icin ozel bir muayene istenebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polotje

Satista aracin km si yaziliyormu noterde ??
    Ek bir madde ile km yazilsa en azindan ikinci veya ucuncu eldeki adam suclu duruma dusmekten kurtulur
    Belcikda arac satilirken normal
    Muayeneden yeni gecmis bile olsa satis icin muayeneden gecmesi gerekiyor
    Muayene fiyatlarini yariya dusurup satis icin ozel bir muayene istenebilir

Çok güzel yazmışsın fakat çok iyi hatırlıyorum bir dönem fiat birmot expertiz yapmıyordu araçlara sonradan sorunlar çıktığı için. Geçen bir arkadaşım araç aldı bosch car service de baktılar arabaya hiç bir şey yok dendi. Araca kasko yapılmak istendiğinde arabanın pert olduğu anlaşıldı. Adamlar o kadar güzel toplamışlarki arabayı yada bosch servisi o kadar acemiymişki anlayamamışlar. Bu konuda servisler bütün sorumluluğu kabul edeceğini sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ırmak

SLM 2008 MODEL DİZEL BİR ARAÇ ALDIM KM.290 000 SINIRINDA .ARACIN KM DIŞINDA EN UFAK BİR SORUNU YOK(ALICILARA GÖRE ) .ARACI SATIŞA ÇIKARDIM FAKAT KM YÜZÜNDEN SATIŞTA SIKINTI YAŞIYORUM. ŞİMDİ DİZEL OLACAK YAŞI AYNI OLACAK NE TESADÜFKİ KM 3 AŞAĞI 5 YUKARI EMSALLERİYLE AYNI OLACAK .MAALESEF İNSANIMIZ ARACIN KM ŞARTLANMIŞĞINDAN ALDATAN VE ALDANAN HER ZAMAN OLACAK .ACİZANE BİR TAVSİYE ALACAĞINIZ ARAÇTA BAKACAĞINIZ SON ŞEY KM OLSUN .VESSELAM

Bu mudur yani? 290.000 kmde dizel araç alabilirsiniz diyorsunuz yani, aracın herhangi bir sorunu yok öylemi? ŞLu an yok ya bir hafta sonra yada bir ay sonra? Arkadaşım 290.000 km de bir araç almak için insanın kafayı yemesi lazım.

• Bu yazıları okuyan savcıların resen harekete geçmesi lazım Demek ki okumuyorlar ya da bekliyorlar ki şikayetçi olalım iş çıksında ret edelim.Kilometre düşürme olayını kanunlara uygun hale getirin.yada hile desise aramayın cezalandırın.kilometre ile oynamak suç değil ama akıllıca hile ile kandırmak suç bunun ölçüsü ne .O zaman Bütün yetkili servisleri Araçları hakkında Alıcı-Satıcıya Bilgi verme zorunluğu getirin.Veya Noter satışında KİLOMETRE ve PERT Araç yazsın Noterler TÜVTÜRK , Araç SİGORTA ve İCRA, HACİZ, HIRSIZLIK gibi konuları Görsün.Ayrıca Araç satışı için Özel bir banka Hesabı (Hem alıcıyı Hem satıcıyı Koruyan işlem bittikten sonra kişilere ödeme, Nalet olsun O işlemlerin de ücretini ödeyelim.) Bizler Aptal değiliz 3-5 kuruş daha düşük diye dolandırılmadık ya değerinde Ya da kilometre düşük daha temiz diye 3-5 bin lira fazla para verdik Bizlere akıl vermeyin.Bu dolandırıcılardan nasıl kurtuluruz diye çözüm üretin.
    Memlekette İdealist Avukat ve savcıda kalmamış ben burdan onu görüyorum.Avukatlık ücreti 2.500 tl Diğer masraflar 1000 tl Benim zararım 3000 tl zaten Niye uğraşayım DOLANDIRICILARLA.DOLANDIRICININ AVUKATI VAR BENİM YOK. Sosyal bir devlet Sadece bu tip davalarda İnsanlara yardımcı olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

2.el araç alacak arkadaşlar özellikle okurlarsa iyi olur.

Aracı 1.5 ay önce tanıdığımız galericiden aldım araç 79.000 kmde idi.Aracı servise baktırdım.Servis kayıtlarında en son 40.000 kmde bakıma geldiği gözüküyordu tarih ile aradaki km farkı normal olduğundan şüphelendirici bir durum yoktu.
    Dün şans eseri aracın plakalıklarındaki servis isminden(özel servis) aracın bakım yapıldığı servisi aradım.Amacım aracın en son kaç kmde bakıma geldiği ve benim hangi bakımları yaptırmam gerektiğini öğrenmekti.Servisdeki arkadaşa aracın plakasını söyledim ve bana aracın en son 127.000 kmde bakıma geldiğini söyledi ve ben o an aracın kmsiyle oynandığını anladım ve gerçekten sinir bozucu bir durumdu.Kendimi enayi yerine koyulduğumu hissettim.Hemen aracı aldığım galeriyi aradım durumu anlattım.Galerici tanıdık olduğu için oda çok şaşırdı ve aracı aldığı kişiyi aradı.Aracı satan bir polismiş ve galerici tanıdığım olayı anlatmış,sıkıştırmış ve saygıdeğer polis mensubu kişide sonunda herşeyi itiraf etmiş.Aracı geri veriyorum ve paramı geri alıcam.Bu olayın karşıma çıkması tamamen şans eseri ama çıkmayadabilirdi ve ben 50.000 km kilometresi düşürülmüş bir araca binecektim ve ileride sattığımda alan kişi durumu öğrenseydi ben yapmadığım birşeyden dolayı suçlu duruma düşecektim.

2.el araba alıcak arkadaşlar mutlaka aracın hangi serviste bakım yapıldığını sorsun ve o servisle görüşmeden araç almasın.Böyle bir sahtekarlığı bir polis memuru bile yapabiliyorsa ben artık herkezden şüphelenirim.iyi forumlar...

olay olalı baya olmus ancak sızın basınıza gelen olay benım de basıma geldı galerıden bı arac aldım satarken arabanın 125.000 degılde 375.000 kmde oldugunu ogrendım ve arac 2007 model fılo kıralamadan cıkma :) sattım kurtuldum gercı ama galerıcıler durust olmadan o parayı bogazlarından nasıl gecırıyolar anlamıs degılım

• Kanun ve hukuk birbirinden farklı terimlerdir. Aralarındaki fark kanun yazılıdır, hukuk yazılı normların üstüne yorum getirilmesidir. Demem o ki bu km düşürmek resmen dolandırıcılıktır. Kanunda açık bir şekilde suç olarak belirtilmemiş olması onun suç olmadığı anlamına gelmez. Bana göre bu şekilde mağdur olan kişiler mahkemeye başvurabilirler. Araştırmadım ama araştırılırsa elbet bu konu ile ilgili emsal davalar bulunacaktır. Zaten en basit halinden baktığınızda size ayıplı mal satılmış oluyor. Ticaret hukukunda da bu suçtur. Bir avukattan daha iyi bilgi alınabilir. Arkadaşlara tavsiyem kandırıldık bir kere artık geri dönüşü yok deyip işi kapatmayın hakkınızı arayın.
  • İkinci elde en yaygın 5 dolandırıcılık tarzı!

1-Hurdaya çıkan araçları, hasarsız diye satmak: En sık rastlanan konulardan biri, PERTolmuş araçları yenileyerek hatta bazen plakalarını değiştirerek satmak.(Ortalama 3.000.000 Araç),
    2-Ön ödeme talepleri: Prensip olarak eğer satıcı sizden bir kaparo istiyorsa, farklı alternatifleri değerlendirmenizde yarar var.Verdiği parayı kurtarma şansı yok En ucuz dava (1500 TL)
    3-Noter İşlemlerine dikkat!: Paranın tamamını almadan asla imza atmayın.Davayı’da kaybedersiniz.Yazılı evrak hukuken geçerlidir..
    4-Arabayı bir deneyeceğim: vekalet çıkartıldıktan sonra,Hemen noterden Azledin .Geç kalırsanız Araçınız 2-3’ünçü kişilere satılmış olur.
    5-Kapalı plakalara dikkat: Eğer plaka kapalı ve fiyat piyasanın altındaysa, Kaçın!!!

(Kilometresi düşürülmüş araç:Dolandırıcılık olarak Görülmüyor.Artık alışılmış,Yakın zamanda tahminim kanunu’da çıkar.Çünkü piyasada 7.000.000 Yazıyla Yedi Milyon Kilometresi düşürülmüş Araç var diyorlar.Hile ve Desise varsa DOLANDIRICILIK ve SUÇ.Yargıtay kararı

• quote:

Orijinalden alıntı: Guiding8

quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

2.el araç alacak arkadaşlar özellikle okurlarsa iyi olur.

Aracı 1.5 ay önce tanıdığımız galericiden aldım araç 79.000 kmde idi.Aracı servise baktırdım.Servis kayıtlarında en son 40.000 kmde bakıma geldiği gözüküyordu tarih ile aradaki km farkı normal olduğundan şüphelendirici bir durum yoktu.
    Dün şans eseri aracın plakalıklarındaki servis isminden(özel servis) aracın bakım yapıldığı servisi aradım.Amacım aracın en son kaç kmde bakıma geldiği ve benim hangi bakımları yaptırmam gerektiğini öğrenmekti.Servisdeki arkadaşa aracın plakasını söyledim ve bana aracın en son 127.000 kmde bakıma geldiğini söyledi ve ben o an aracın kmsiyle oynandığını anladım ve gerçekten sinir bozucu bir durumdu.Kendimi enayi yerine koyulduğumu hissettim.Hemen aracı aldığım galeriyi aradım durumu anlattım.Galerici tanıdık olduğu için oda çok şaşırdı ve aracı aldığı kişiyi aradı.Aracı satan bir polismiş ve galerici tanıdığım olayı anlatmış,sıkıştırmış ve saygıdeğer polis mensubu kişide sonunda herşeyi itiraf etmiş.Aracı geri veriyorum ve paramı geri alıcam.Bu olayın karşıma çıkması tamamen şans eseri ama çıkmayadabilirdi ve ben 50.000 km kilometresi düşürülmüş bir araca binecektim ve ileride sattığımda alan kişi durumu öğrenseydi ben yapmadığım birşeyden dolayı suçlu duruma düşecektim.

2.el araba alıcak arkadaşlar mutlaka aracın hangi serviste bakım yapıldığını sorsun ve o servisle görüşmeden araç almasın.Böyle bir sahtekarlığı bir polis memuru bile yapabiliyorsa ben artık herkezden şüphelenirim.iyi forumlar...

olay olalı baya olmus ancak sızın basınıza gelen olay benım de basıma geldı galerıden bı arac aldım satarken arabanın 125.000 degılde 375.000 kmde oldugunu ogrendım ve arac 2007 model fılo kıralamadan cıkma :) sattım kurtuldum gercı ama galerıcıler durust olmadan o parayı bogazlarından nasıl gecırıyolar anlamıs degılım

sendemi o şekilde sattın

• Hocam geçmiş olsun. Benim başıma da gelmişti. Bu sahtekarliğin en umutsuz olanı da araba muayeneye girmeden km düşürme olayı. Buna kanan çok insan var. Ve pervasızca gelip burada km düşürme konusu açanlar var

• aracımın muayene verileri aşağıdaki gibidir.
    04/06/2010 177571 km
    30/06/2012 152397 km
    17/05/2014 174252 km

ben bu aracı 22/02/2012 tarihinde 148.000 km. iken satın aldım. Son iki muayeneyi kendim yaptırdım. tramer sorgusunda kilometrenin düşürüldüğünü anladım. Ben şimdi bu aracı satsam benim bir sorumluluğum olur mu acaba? Aracı aldığım kişiye ulaşamıyorum.
  • şu olaylar yüzünden iyice paronayak olduk, kaç tane arabaya niyetlendim şirket arabası şu bu derken satıcılara da arabacılara da güvenemez olduk. neyseki yakınlarda bir haber vardı km ile oynanmış ilgili şahıslar ceza almış. ama 2. el araç almakta satmakta çok zorlaştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ogzhn_

Öncelikle geçmiş olsun.
    Bir polisten beklemezdim bunu çok şaşırdım sonuçta onlar bizim can ve mal güvenliğimizi sağlıyolar
    Yazık ne hale geldi milletimiz kimseye güvenemiyecez artık

Bende memurun (itfaiye) bir memurun boyle yapması güveni kötüye kullanmak cok alçakça
    Edit : Ben daire alıp satarım biraz güven olması gereken şartlarda POLİSTEN ALMAM SATMAM ARABADA ALMAM SATMAM
    Polise karşı nedense ticaret yapmak istememektedir gibi bir durumum var UZMAN VE AST SUBAY DA DAHİL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zgbayraktar -- 7 Nisan 2015; 17:11:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: padaroglu28

aracımın muayene verileri aşağıdaki gibidir.
    04/06/2010 177571 km
    30/06/2012 152397 km
    17/05/2014 174252 km

ben bu aracı 22/02/2012 tarihinde 148.000 km. iken satın aldım. Son iki muayeneyi kendim yaptırdım. tramer sorgusunda kilometrenin düşürüldüğünü anladım. Ben şimdi bu aracı satsam benim bir sorumluluğum olur mu acaba? Aracı aldığım kişiye ulaşamıyorum.

Aracı aldığını kişiye ulaşacaksın elbet biraz sabir et

• merhaba Arkadaşlar,
    insan başına gelmeden idrak edemiyor bazen gerçekten ,benimde başımda şuan böyle bir olay var hatta 3-4 günlük aracı 2 ay önce şahıstan aldım 2011 Jetta ,satan kişi aracı iş yoğunluğu nedeniyle sanayide bir usta üzerindne sahibinden.com a ilan ettirmiş bende doğal olarak onunla gittim görüştüm,sonra fiyatta anlaştık araç sahibide geldi hemen yakında sıradan bir ekpertize gösterdik ekspertiz rapor olarak bir şey vermedi aldığı ücrette 2 ay önce 80 tl zaten,netice itibari ile aracın satışını aldım,aradan 1 ay geçmedi araçta egr valf arızası çıktı maliyeti yaklaşık 1800 TL ,aldığım kişiyi aradım yaşayıp yaşamadıgını sordum bu sorunu doğal olarak kesinlikle yaşamadım dedi peki dedik arıza sürekli olmuyor idare etsin ancak 10 gün sonra iyice arttı yolda bırakacak artık yetkili servise götürdüm servis km tutarsızlığı var dedi şok ,hemen yine aradım satıcıyı tabi kabul etmedi yine benden önce olmuştur dedi bende bilmiyorum dedi galeriden almış ,galeriye gidelim görüşelim diyor hata birazdan buluşup galeriye gideceğiz ben muhatap olmasam bile ön fikir açısından görüşmeye katılacağım sonrasında yargımı anlaşmamı bakacağız sizlerlede paylaşacağım buradan..herkese iyi haftasonları..umarım kimse yaşamaz butür üzücü hadiseleri..

• dualarım kabul olduda km oynanmış colt perte çıktı
    ama soruşturma devam ediyor

• Hocam mahkemeye vereceginizi soyleyi. Sakin yumusamayin. Bu is artik yasal suc kesinlikle cezasi var. O donem arac kimdeyse sorumlusu odur. Sakin birakmayin isin pesini.

• BatuKır B kullanıcısına yanıt
    ss ni göremedık bi
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    http://www.mitsubishi_clubturkey.com/viewtopic.php?f=8&t=8734&p=151079#p151079

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BatuKır -- 11 Temmuz 2015; 13:36:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

http://www.mitsubishi_clubturkey.com/viewtopic.php?f=8&t=8734&p=151079#p151079

Link Ölü

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taybeg

merhaba Arkadaşlar,
    insan başına gelmeden idrak edemiyor bazen gerçekten ,benimde başımda şuan böyle bir olay var hatta 3-4 günlük aracı 2 ay önce şahıstan aldım 2011 Jetta ,satan kişi aracı iş yoğunluğu nedeniyle sanayide bir usta üzerindne sahibinden.com a ilan ettirmiş bende doğal olarak onunla gittim görüştüm,sonra fiyatta anlaştık araç sahibide geldi hemen yakında sıradan bir ekpertize gösterdik ekspertiz rapor olarak bir şey vermedi aldığı ücrette 2 ay önce 80 tl zaten,netice itibari ile aracın satışını aldım,aradan 1 ay geçmedi araçta egr valf arızası çıktı maliyeti yaklaşık 1800 TL ,aldığım kişiyi aradım yaşayıp yaşamadıgını sordum bu sorunu doğal olarak kesinlikle yaşamadım dedi peki dedik arıza sürekli olmuyor idare etsin ancak 10 gün sonra iyice arttı yolda bırakacak artık yetkili servise götürdüm servis km tutarsızlığı var dedi şok ,hemen yine aradım satıcıyı tabi kabul etmedi yine benden önce olmuştur dedi bende bilmiyorum dedi galeriden almış ,galeriye gidelim görüşelim diyor hata birazdan buluşup galeriye gideceğiz ben muhatap olmasam bile ön fikir açısından görüşmeye katılacağım sonrasında yargımı anlaşmamı bakacağız sizlerlede paylaşacağım buradan..herkese iyi haftasonları..umarım kimse yaşamaz butür üzücü hadiseleri..

Hocam ne oldu sizin iş?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.