Şimdi Ara

Yeni sattığım aracın ilanını gördüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
4
Favori
29.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
378 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki hafta kadar önce aracımı 220.000 TL ye sattım.

Dün fark ettim, alan kişi ertesi gün aracı 250.000 TL den ilana vermiş.

Merak ettim aradım, hayırdır bi sorun mu var aldığınız günün ertesi neden satıyorsunuz ? Cevaba bakarmısın.

Yok yaa satacağımdan değil, öylesine bi koydum bakalım arayan soran olacak mı.

Madem satmıcaksın neden ilana koyarsın hastamısın sapık mısın ?

Bide altına kocaman yazmış

Satmaya ihtiyacım yoktur, galericiler ölücüler al satçılar aramasın diye

Nasıl bir zihniyet bu anlamış değilim.

Bir de araç 2015 ama ilana 2016 girmiş,kaporta üzerinde ufak taş izleri bir iki yerinde küçük gamze, arka tamponda işlem vardı, kendisi alırken burun kıvırdı, fiyat kırmak istedi, şimdi ilana emsalsiz temizlikte, kaportasında taş izi bile yok vs yazmış,

Ekleme 1 : Sattığın aracın ilanlarına neden bakıyorsun diye soranlar olmuş. Bir arkadaşımıza araç bakarken tamamen tesadüfen gördüm.

Ekleme 2 : Al satçıya satmışsın diyenler olmuş. Alan kişi al sat işi yapıyormu bilmiyorum, kendisi bir bankada üst düzey yönetici aynı şehirdeyiz. Kendisini şahsen tanımıyorum zaten araç satışı ile tanıştık.

Ekleme 3 : İsteyen istediği malı istediği zamandan ilana verir diyenler olmuş. Evet doğru verebilir beni ilgilendirmez artık araç onun ister biner ister satar ister benzin döker yakar. Benim belirtmek istediğim nokta satma niyeti olmadığı halde dalga geçer gibi ilan açması ve sorduğum zamanda '' yok yaa satacağımdan değil, öylesine koydum arayan soracak var mı diye '' cevabını aldım.

Ekleme 4 : ilanı isteyenler olmuş, özellikle vermiyorum çünkü kendisini arayıp bak senin için neler diyorlar diyenler olacak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Böyle insanları hiç sevmiyorum bende. Evdeki koltukları yenilediğim için eski kullandığım koltukları ücretsiz şekilde durumu olmayan birine vermek istedim ilana koydum ücretsiz ihtiyacı olana vereceğim diye bir sürü insan istedi ama gelen giden olmadığı için veremedim. Daha sonra afgan iki kişi geldi abi eşyamız yok verirmisin diye veriyim alın dedim koltuklarda tertemiz güzelce hepsini verdim arkası açık kasalı bir araç ile gelmişlerdi 5 dakika içinde yükleyip götürdüler. Neyse aradan 2-3 gün geçti bir de ne göreyim benim ücretsiz verdiğim koltukları açıklamaya hikaye uydurarak ilana vermişler işte yok aile kullandı koltukları tertemizdir ilk sahibi bizdik bayiden almıştık falan filan bir de utanmadan fiyat belirlemişlerdi. Adamı aradım ağzıma geleni saydım hayrını görmeyin o koltukların dedim kapattım suratına. Bundan sonra kimseye bedava bir şey vermiyeceğim. İnsanlık ediyorsunuz ama karşılığı bu oluyor maalesef.
    Asla al satçı galericiye araba satmam,şüphe duyduğum gibi vaz geçerim, üstüne düzgün kişilere araba satarım her zaman hor kullanacak kişileri anladığımda direkt iptal eder satmıyorum derim.

Not: uzak yerden geleceğim diyip yol masrafı+yeme içme+dönerken ki benzin+sigorta+noter masraflarını da bana kitleyip aracı ölü fiyattan almayı teklif eden kişiler vardı. Dalga mı geçiyorsun sen dediğimde napayın ben de ekmek yiyeceğim arabadan al satçıyım ben demişti utanmadan. Ölücüye, alsatçıya galericiye araç satmayın, arabanın şuradı şöyle diye mırın kırın yapan adamı tersleyin satmıyorum diyin, kimsenin derdiyle uğraşmak zorunda değilsiniz, içinize sinmeyen adama da vermeyin.
  • böyle hocam artık devlet bil el atmadan düzelmez, bende astra k kacırdım 116 ya 1 ay önce gecen gördüm 132 den ilana tekrar girilmiş.... ne diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

böyle hocam artık devlet bil el atmadan düzelmez, bende astra k kacırdım 116 ya 1 ay önce gecen gördüm 132 den ilana tekrar girilmiş.... ne diyelim
    Bu konu için fazla gereksiz mesaj aldım, o yüzden tüm yorumlarımı siliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe_yakub -- 24 Şubat 2020; 16:15:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

böyle hocam artık devlet bil el atmadan düzelmez, bende astra k kacırdım 116 ya 1 ay önce gecen gördüm 132 den ilana tekrar girilmiş.... ne diyelim
    devletinde el atması zor gibi geliyor bana. çünkü bu ikinci el piyasısına razı olmayan gidip sıfır araç alıyor.
  • Millette aracı sattıktan sonra malum sitede kontrol etme hastalığı başlamış. Boş verin sizden çıktıktan ne yaparsa yapsın alıcı.

• atayizler bunuda açıklayın.

wesley,vetenes,neyzen,tacox,allstar34,dolcevita,spinattımyanlızlıga,rst78,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 19 Şubat 2020; 12:16:24 >
  • bu zihniyet deprem olduktan hemen sonra kira fiyatlarını arttıran zihniyettdir,sorsan türkiye kenetlendi bir kez daha gurur duyduk yardımseverliğimizle,yersen çok yardımseveriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

atayizler bunuda açıklayın.

wesley,vetenes,neyzen,tacox,allstar34,dolcevita,spinattımyanlızlıga,rst78,
    Aramızda al sat için VAG'a yanaşanlar mı var yoksa.? :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    Skodacılar açıklasın 👀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla bende pazartesi 125 bine verdiğim aracımı bugün 134 ten ilanda gördüm. Meslektaşım oğlan öğretmen arkadaş eskiden çekip alacağım param ucu ucuna demişti oysaki.

• quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Aramızda al sat için VAG'a yanaşanlar mı var yoksa.? :)

Alıntıları Göster
    e60 520d, e39 540i e39 530i binen bi arkadaş vardı çorumlu..bmw tayfası sever saygı duyardı..
    şkoda spermb almış diyollaaaa
    alsat yapacakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Millette aracı sattıktan sonra malum sitede kontrol etme hastalığı başlamış. Boş verin sizden çıktıktan ne yaparsa yapsın alıcı.
    Bu konu için fazla gereksiz mesaj aldım, o yüzden tüm yorumlarımı siliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe_yakub -- 24 Şubat 2020; 16:15:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogz45

Valla bende pazartesi 125 bine verdiğim aracımı bugün 134 ten ilanda gördüm. Meslektaşım oğlan öğretmen arkadaş eskiden çekip alacağım param ucu ucuna demişti oysaki.
    o iş öyle oluyor zaten hep
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    Al sat virüsü maalesef yayılmaya devam ediyor 😔 V8’lerden Skoda’ya uzanan dram 😔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedavaya arabaya bineyim, benzin parasida cebime kalsin derdinden.

Böyle tipler utanmasa...

Karisina kızına oğluna acıyorum boylelerin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 23 Şubat 2020; 3:26:9 >
  • Link verir misin dostum merak ettim.

• niye şaşırıyorsunuz ki? Şahsen ben de faiz parası yiyen adamım ama faizle uğraşmak boş iş bunu anladım. Araba fiyatları sürekli artıyor en iyi karı ordan yaparsın. 2013 honda civic aracı haziranda 81e aldım simdi 120 teklif ettiler geçen. Bu paraları veren adamlar varken insanlar her türlü kar ediyor. Tofaşı 25e koyan var, demek ki alan sazanlar var. Adam ne de olsa satılacak sürekli artıyor mantığıyla 250e koymuş. İşin kötüsü satacak o fiyata.
  • Bugün markete gittiğinizde %100 doğal meyve suyu yazan ürünün içinde yüzde 33 şeker olduğunu görüyorsunuz.

Çeşit çeşit pazarlama yalanları var, devletin her türlü yalan reklama ve beyana hızlı ve kolay dava açabilme hakkını sağlaması lazım.

Mahkemeler bir ay içinde sonuçlanırsa bu memlekette sıkıntı çok azalır.
  • İnsanımızın mayası gitgide daha çok bozluluyor;nasıl ki gıdalar gitgide kalitesizleşiyor,aynen insanlar da o şekil.
  • ifşa et bizde görelim ilanı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.