Şimdi Ara

Alcatel one touch 890D - Giriş Seviyesi Çift Hatlı Akıllı Telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
11.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alcatel one touch 890D - Giriş Seviyesi Çift Hatlı Akıllı Telefon

Teknik Özellikler:

İşletim Sistemi : Android Froyo 2.2
    İşlemci : MediaTek MT6516 416MHz
    RAM : 256MB
    Dahili Bellek: Kullanılabilir 150MB
    Harici Bellek : MicroSD, pakete 2GB dahil
    Ekran : 2.8" QVGA( 320*240) TFT, Rezistif Dokunmatik Ekran
    Kamera : 2 megapiksel, flaş yok
    Batarya : 1000 mAh
    Cift Hat : Var
    3G : Yok
    Wi-fi: Var
    GPS : Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 3 Mayıs 2012; 1:40:51 >

• Root İşlemi

İngilizce linkler:
    Gingerbreak :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044765
    OT-890D üzerinde uygulanışı :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1265481

Türkçe anlatım (hazırlayan patientx):

Hızlı root ve temizlik :

***** UYARI : Telefonda önemli bir sistem dosyasını siler ya da bir şekilde bozarsanız herhangi bir kurtarma sistemimiz olmadığı için soluğu serviste alırsınız. Burada anlattıklarımdan dolayı başınıza gelebilecek hiç bir kötü olayda sorumluluk kabul etmiyorum. *****

- Herhangi bir değişiklik yapmak için telefonu fabrika ayarlarını dondurmek mantıklı ancak , zaten cogumuz telefonumuzu yeni aldığımız için onu yapmak gereksiz. Ama sanıyorum ki, aleti root ladıktan sonra fabrika ayarlarına dondursek sanırım hersey ilk alınmıs gibi olacak. Tabi bunu denemedim henüz. Ayrıca telefon acılmaz hale gelirse fabrika ayarına getirme yerine de giremeyeceğimiz icin cok fazla karıstırmıyoruz :)

1- Telefonda ( ayarlar - programlar - bilinmeyen kaynaklar ) ve ( ayarlar - programlar - geliştirme - usb hata ayıklama ) seçili olacak.

2- Şu (Gingerbreak) ve şu (Superuser) inecek ve usb den ya da eğer usb den makinayı tanıtamadıysanız , favori yöntemim kendinize mail atıp dosyaları ekleyerek telefona alınacak ...

3- Önce superuser calıstırılacak. Güzelce kurulacak. Makina kapatılıp acılacak. (burada SUPERUSER ı ve az sonra GINGERBREAK aletin kendi file manager i ile kurabilirsiniz.)

4- Gingerbreak calıstırılacak, ROOT tıklanacak işler yolunda giderse makina yeniden baslıyor, bu noktada bir süre bekleyebilir benim gibi yüreğiniz agzınıza gelmesin.

5- Alet root landı. Şimdi ileri de kuracağınız ya da kurabileceğiniz daha komplike programlar için ( örneğin şu an kurmus olup fabrikadan kurulumla gelen lüzumsuz programları silmekten kullandıgım - titanium backup root İNDİR ) şu programı kurupBusybox Installer sırasıyla :

select install location : system/bin
    INSTALL

select install location : system/xbin
    INSTALL

ve makinayı kapatıp acıyoruz.

Artık titanium backup ı kurup lüzumsuz oyunları falan silebilirsiniz, cok emin olmadıgınız seyleri silmeyin sonra sistem çöker dedigim gibi kurtarma sansımız su anda yok , teknik servisle ugrasırsınız ...

-----

Yorum : işlemden sonra ilk kapanıp açılması gerçekten oldukça uzun sürebiliyor, telaşlanmadan bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 3 Mayıs 2012; 1:48:40 >

• Ben Visper ve WhatApp kurdum sizde deneyiniz.
    Şu root olayınıda anlatırsanız harika olacak.
  • Gingerbreak programı ile kolay rootlanıyor.

Programın linki:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044765

Alcatel üzerinde deneyip anlatan arkadaşın konusu :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1265481

Türkçe anlatımı hazır olunca ilk mesaja eklerim. Ben yaparken cihazı fabrika çıkışı ayarlara döndürme ve superuser kurma adımlarına gerek kalmadı.

Tabi rootlamanın riskli bir işlem olduğunu hatırlatmak gerek. Yanlış bir işlem yaparsanız cihazı bozabilirsiniz, bu cihazda rom kurarak düzeltme imkanı olup olmadğını da henüz bilmiyoruz. O yüzden dikkatli olun, risk size ait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 29 Nisan 2012; 3:11:36 >

• Root yapmak gerekiyormu önce bunu anlamam gerekiyor root ne demek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Root yapmak gerekiyormu önce bunu anlamam gerekiyor root ne demek.

Root sistem dosyaları dahil her şeyi istediğiniz gibi değiştirebilme yetkisi demek. Bu cihazda çok gerekli olmayabilir, ama kullanmak istediğiniz bazı programlar root olmadan çalışmayabilir. Mesela ben cihazın data bağlantısını wifi üzerinden paylaşmak istiyordum. Root olmadan yapamadım.
  • İyi Günler,
    Usb ile bilgisayarda çalıştıramadım: Mt driverı indirdim 6516 bunun gibi 3-4 tane daha; ancak nafile. Masaüstü pc de wi-fi yok, usb driverı nerden bulunur acaba? Sitesinden baktım, inf uzantılı bi dosya var, oda olmuyor.Bende air 2410 usb adaptör var, bu ise yaramaz mı? Bağlantıda wi-fi değil ama.Teşekkûrler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 2 .yide aldım hediye olarak ,benim idos x5 in yanında iyi oldu ,3 hattım vardı sorun çözüldü ,marketten moba ve mx video player indirdim 2 side çalışmadı ,kendi video programı bazı videoları açmıyor ,kullananlar çogalınca bilgiler gelir heralde
  • Ben indirdiğim filmleri ultra converter programı ile MP4 yapıp altyazılı izliyorum. bir kaç dakika sürüyor.
  • kılıf bulabilen varmi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jüpiter

İyi Günler,
    Usb ile bilgisayarda çalıştıramadım: Mt driverı indirdim 6516 bunun gibi 3-4 tane daha; ancak nafile. Masaüstü pc de wi-fi yok, usb driverı nerden bulunur acaba? Sitesinden baktım, inf uzantılı bi dosya var, oda olmuyor.Bende air 2410 usb adaptör var, bu ise yaramaz mı? Bağlantıda wi-fi değil ama.Teşekkûrler.

Ben sürücü yüklemeden hemen sd kartı görebildim ama bilgisayara daha önce bir sürü Android cihaz bağlanmıştı. Cihazın hangi sürücüyü istediğini bulabilirsem yazarım.

Evinde bilgisayarı ağa bağlı olanlar paylaşımda olan dosyalarını ES File Explorer ya da benzeri programlarla wifi üzerinden telefona kopyalayabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

ben 2 .yide aldım hediye olarak ,benim idos x5 in yanında iyi oldu ,3 hattım vardı sorun çözüldü ,marketten moba ve mx video player indirdim 2 side çalışmadı ,kendi video programı bazı videoları açmıyor ,kullananlar çogalınca bilgiler gelir heralde

Telefonun video için donanım hızlandırma desteği yok, işlemcisi de yavaş. O yüzden çoğu videoyu bilgisayarda dönüştürmeden izleyemezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: runic

Ben sürücü yüklemeden hemen sd kartı görebildim ama bilgisayara daha önce bir sürü Android cihaz bağlanmıştı. Cihazın hangi sürücüyü istediğini bulabilirsem yazarım.
    Evinde bilgisayarı ağa bağlı olanlar paylaşımda olan dosyalarını ES File Explorer ya da benzeri programlarla wifi üzerinden telefona kopyalayabilir.

Öncelikle alakanıza teşekkür ederim,
    Bende sd kartı görebiliyorum da, kendi yazılımı olan Alcatel Android Manager ve MobileGo programlarıyla usb üzerinden bağlanmak istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jüpiter -- 29 Nisan 2012; 16:02:13 >
  • quote:

quote:

İyi Günler,

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

ben 2 .yide aldım hediye olarak ,benim idos x5 in yanında iyi oldu ,3 hattım vardı sorun çözüldü ,marketten moba ve mx video player indirdim 2 side çalışmadı ,kendi video programı bazı videoları açmıyor ,kullananlar çogalınca bilgiler gelir heralde

Telefonun video için donanım hızlandırma desteği yok, işlemcisi de yavaş. O yüzden çoğu videoyu bilgisayarda dönüştürmeden izleyemezsiniz.

mp4 videoları rahat çalıştırdı ,şu anda çok iyi gidiyor

• bugün aldım rootladım, hoş duruyor fakat viber,skype vs çalışmadı ne yazık ki
  • benim x5 deki çogu programlar bunda çalışmadı ,heralde işlemci yarıyarıya az ondan olmalı ,ama genelde süper
  • quote:

quote:

Öncelikle alakanıza teşekkür ederim,
    Bende sd kartı görebiliyorum da, kendi yazılımı olan Alcatel Android Manager ve MobileGo programlarıyla usb üzerinden bağlanmak istiyorum...

Program USB bağlantısı sorunlu sanırım. Ben de denedim olmadı, internette de olmadığını yazanlar var. Zaten o tarz programlar eski işletim sistemi olmayan telefonlar için yapılmış, Android için yaptığı işleri (yedekleme, vs.) yapan daha kapsamlı alternatifleri vardır. Belki PCden SMS göndermek istiyorsanız lazım olabilir, onu da deneyip yapabilen varsa anlatsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 29 Nisan 2012; 17:19:33 >

• quote:

Program USB bağlantısı sorunlu sanırım. Ben de denedim olmadı, internette de olmadığını yazanlar var. Zaten o tarz programlar eski işletim sistemi olmayan telefonlar için yapılmış, Android için yaptığı işleri (yedekleme, vs.) yapan daha kapsamlı alternatifleri vardır. Belki PCden SMS göndermek istiyorsanız lazım olabilir, onu da deneyip yapabilen varsa anlatsın.

İlginize teşekkür ederim.Eski telefondan, Alcatel'e rehberi eklerken, karışık ekleme yaptığı için; kişileri düzenlemek istiyordum. Pcden daha kolay olur diye düşünmüştüm yapacak birşey yok...Size zahmet oldu, denemişsiniz çok teşekkür ederim tekrardan....
  • bu cihazı güncelleme gibi şansımız yok galiba 2.3 veya daha bi üst sürüme
  • tv izleme programı deneyen oldu mu arkadaşlar. Flash isteyen kanalları açabiliyor mu bu cihaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dEs_

tv izleme programı deneyen oldu mu arkadaşlar. Flash isteyen kanalları açabiliyor mu bu cihaz?

Flash yok, sadece youtube gibi kendi programı olanlar izlenebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 30 Nisan 2012; 0:57:38 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.