Şimdi Ara

albea multijet mazot pompası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
13.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • her malın bir alıcısı vardır tabiiki. ama arkadaşların hepsi mantıklı olarak 180 binde dizel bir aracın sorun çıkartacağını belirtmiş. eğer sen bu sorunları karşılayacağını düşünüyorsan aracı alabilirsin. ama başım ağrımasın rahat rahat gezeyim diyorsan bence de o araçtan uzak dur.
    tabiiki bu devirde üretilen arabaların bir çoğunun motor ömrü 180-200 bin km değildir. hatta bence bakımları düzgün yapılmış bütün arabalarla 300 bin km yi görmek mümkün olabilir hatta çok daha fazlasını.
    buradaki sorun aracın senden önce yapmış olduğu 180 bin km yi nası yaptığıdır. yani bakımları nasıl yapılmış nasıl kullanılmış vb gibi.
    bence o arabaya o kadar para vereceğine biraz daha zorla kendini ve çok daha düşük bir km de bir araç almaya çalış ve aracı kimden alırsan al mutlaka yetkili servisten expertiz raporu al.

bunlar benim görüşüm tabiiki

• 500 milyona mazot pompası olmaz arkadaşlar 3000 ytl ile 5000 ytl arasında marka modele göre değişir.
  • israr edeceğin bir durum yoksa eğer...
    bencede o araçtan uzak dur veyahut benzinli bir ikinci el bak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: racerant

500 milyona mazot pompası olmaz arkadaşlar 3000 ytl ile 5000 ytl arasında marka modele göre değişir.

yuhh ne yaptın yahu..İnsanları bu kadar da yanlış bilgilendirmeyin..dediğin o paraya komple motor yenilenir arkadaşım mantıklı ol biraz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bocék

quote:

Orjinalden alıntı: racerant

500 milyona mazot pompası olmaz arkadaşlar 3000 ytl ile 5000 ytl arasında marka modele göre değişir.

yuhh ne yaptın yahu..İnsanları bu kadar da yanlış bilgilendirmeyin..dediğin o paraya komple motor yenilenir arkadaşım mantıklı ol biraz..

asil sen hic birsey bilmiyorsun. mazot pompasini biraz arastir istersen.sahinin eksozundan bahsetmiyoruz.
  • geçen gün 307'nin bakımını yaptırırken sordum işçilik dahil 1500 Ytl.
  • Ağr olalım seviyemizi bozmayalım yuhh filan ayıp oluyor.

Ben marka modele göre değişir dedim. Bak yukarda 1.7 dizel motorunkini vermiş arkadaş. 1700 Euro bi hesap et bakalım kaça geliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 21 Eylül 2007; 22:18:15 >
  • bana göre kullanım stili önemli ancak bu kadar km çok. Sen bunu bırak marketler filan alsın
    masrafları vergiden düşer
    en iyisi ikinci elde 80000 km'yi geçmemiş temiz araba almak
    (2001 clio symbolün direksiyon ve hidrolik bozulmuş 400 ytl demişler)
    kullanım arttıkça eskime artar
    uzun lafın kısası bu araç masraf çıkarır sonra daha az km yapmış araç alaydım dersiniz
    zaten bunu tekrar satarkende zorlanırsınız
  • arkadslar aracın normal mazot kullanması sonucu bu durum ortaya cıkmıs kiralama sırketi normal mazot alımına ızın vermiş sadece.nasıl olsa km si gelince satıcaz dıye tamamen sogudum bu işden hepinize tesekur ederim yardımınız için...
  • Kısa bir süre önce bende 2004 albea multijet aldım..
    Onunda önceleri geç çalışma sorunu varmış, mazot pompası falan denilmiş kendilerine..
    Servise götürmüşler, servis tam 4000 YTL masraf çıkarmış kendilerine..
    Bu parayı ödeyip yapmışlar..
    Şu anda motor sıfır sayılır..
    15000 YTL ye aldım...
  • Yapılan masraflara ait fatura da bende..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgur1618

arkadslar aracın normal mazot kullanması sonucu bu durum ortaya cıkmıs kiralama sırketi normal mazot alımına ızın vermiş sadece.nasıl olsa km si gelince satıcaz dıye ....................

Bu nasıl bir zihniyettir Allah aşkına. Common rail bir motora normal dizel kullanımına nasıl izin verilir? Sanki euro dizelle arasında dağlar kadar fiyat farkı var. Kendileri belki satacak ama bilmeden bunu alanların hali ne olacak? Bu kadar vudumduymazlık ve para hırsı gözünü bürümüş tüm zihniyetlere
    Siz de iyiki vazgeçtiniz dostum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.