Şimdi Ara

Alaturka tuvaleti nasıl kullanıyorsunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
13.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben de bu yıl yurtta kalıcam, tuvaletler alaturkaysa bu yıl sıçmayı düşünmüyorum.
  • alafranga wc'lerin daha hijyenik olması için düğmeli falan olanları var diye biliyom, düğmeye basıyon bir torba mı ne çıkıyor oturduğun yere. biri düzeltsin yanlışım varsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: SayisalMan

quote:

Orijinalden alıntı: greencher

Alafrangayı kullanmak mide ister...

Evde zaten sadece ailen oturmuyor mu? He dışarda ben de kullanmıyorum orası ayrı

Fark etmez ki, oda insan oda insan :) Ayrıca hem bireyin hemde tuvaletin temizlik olayı alaturka dan daha zor ve işlevsiz;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerh

alafranga berbat birşey. heryerine su fışkırıyor milletin kıllı dötünü koyduğu yere sen koyuyorsun falan.

ama alaturka öyle mi?

temiz temiz işini görürsün. ilk zamanlar bacakların ağrır falan ama zamanla alışırsın. üstüne mi sıçrıyor. selpaklardan birini tuvalet deliğine doğru at ve ardından sende atış yap. su sıçramayacaktır

Tuvalete peçete atmayı alafrangada da yapabilirsin ki hocam. Dışarıda alafranga kullanılmaz zaten ama evde anneden babadan mı iğreniyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Thrax

Askerde öğrenirsiniz.Alaturka saçma diyenler ona dahi muhtaç kalacağı günler olacaktır.

Dağın başında bi yanda ısırgan diğer yanda incir yaprağını görünce ağlayacaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugu var tabi bu işin

Montla Mıç
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

alafranga wc'lerin daha hijyenik olması için düğmeli falan olanları var diye biliyom, düğmeye basıyon bir torba mı ne çıkıyor oturduğun yere. biri düzeltsin yanlışım varsa

Var da abi yurtta ne arasın o
  • Bizim dedelerimiz alafranga bilmezdi..Alaturka'da miçardi..
    Bu arada bizim evde sadece alafranga var oraya alistim ister istemez alaturkayi da kullanabiliyorum ama taharet konusunda sikintilar yasiyorum bu konuda tavsiye ve onerilerinizi alirim

• o değilde ne b*ktan bir konu
  • Umumi yerlerde alaturka daha sağlıklı temiz, evde ise alafranga en iyisi kökle taharet musluğunu tertemiz olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dışarda sıçmıyorum 4 güne kadar tutabiliyorum. ama tuvalet çok çok çok temizse her tarafına selpak serip alafrangaya sıçabiliyorum.

ama gelin görün ki dağcı olduğumdan türkiyenin sıçmadığım dağı yok doğada sıçmak daha rahat
  • Evde ikiside var.Senelerdir girmedim alafrangaya büyük tuvalet için.Tatilde falan zorunda kalıyorum alafrangaya girmek için ondada oturmadan ayakta zıçıyorum.Alaturka candır diğerini midem almıyor
  • Şimdi bizim tuvalet kültürümüz adından da anlaşılacağı üzere alaturkadır /Eski türk töre, alışkı ve yaşamına uygun)
    avrupalıların da tuvalet kültürüne alafranga denir (Frenklerin töre, âdet ve hayatına uygun, Frenklerle ilgili)

peki benim asıl sormak istediğim misal uzak doğuluların da kendine has bi tuvalet kültürü varmıdır Alajaponka gibi
  • Herkeste alaturkaya sıçıyormuş arkadaş evleriniz eski herhalde alaturkaya sıçılır mı içine düşersin Deliği tutturamassan ne olcak elinle mi iteceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SayisalMan

Pantolonu ve donu tuvalet kapısına asıyorum çıplak bir şekilde işimi görüyorum ve sonra giyiniyorum

aynen

• ben zayıfım otururken sıkıntı çekmiyorum hijyen tartışması olmuş sen temizsen temizsindir tuvalete suç atmak anlamsız pisuvar hariç tabi hayatımda hiç kullanmadım umarım da lazım olmaz

• Alafrangaya alisip memlekete gidip orda sikinti cekenlere tavsiye yaninizda kisa hortum goturun alaturkanin yanindaki musluga takin ve kullanin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.