Şimdi Ara

Alarko CARRIER XPOWER GOLD Kullananlar ? (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
8
Favori
74.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, Tavsiyemle Komşuma Carrier 035H model klima aldık. Dün iki bugün bir olmak üzere üç parça koli geldi. Kaç parça gelmesi lazım ?

Ürün elimize ulaşınca servisi aradım. Servis seri no sordu, söyledim. Ben ücretsiz kurulumu olup-olmadığına bakayım size döneyim dedi. Sonra aradı ve bu numarada ücretsiz kurulum gözükmüyor dedi. Bende ücretsiz kurulum olarak aldığımı aldığım siteye dönüp sormam gerektiğini söyledim.

Telefonu kapamamakta ısrarlı davranıp eee ne yapacaz şimdi dedi ben aldığım siteye ve tedarik sağlanan mağazya sorup döneceğim dedim. n11 den almıştım oraya durumu aktardım. Baktı ücretsiz montaj yazıyor olur mu dedi, benben servisin numarasını alıp ben size döneceğim dedi.

Dediği gibi bir süre sonra döndü ve sorunun hallolduğunu servisin internetten alınan bazı ürünlerde ücretsiz kurulum olmaya biliyor gibi bir neden öne sürdüğünü ama yanlış anlamayı giderdiklerini 1-2 gün içinde gelip kurulumun ücretsiz gerçekleşeceğini söyledi.

Sorunu şimdilik halletttim ama yarın arayıp vakum cihazını unutmamalarını da tembihleyeceğim ki biliyorum yine yeni müşteri diye vakum gerekmez, unuttuk gibi bahaneler üretecekler. Ne olur sanki bir seferde gelin işinizi tam ve eksiksiz yapın ? Yarın arayıp acemi müşteri olmadığımı belirteyim

• İnternetten alış veriş yaptığınız sürece bu tip ürünlerde hizmet alma kalitesinde sıkıntı hep yaşanacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetten alış veriş yaptığınız sürece bu tip ürünlerde hizmet alma kalitesinde sıkıntı hep yaşanacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben istanbulda oturuyorum.25 metre kare bir oturma odam var Alarko Carrier 53 NQV 035M X POWER GOLD bu klimayı ısınma amaçlı almak istiyorum.Isınmada sorunsuz kullanabilirmiyim bu cihazı.Söyledigim gibi oda 23-25 metre kare, 3 metre civarı(tam bilmiyorum) pimapen pencereler mevcut odanın altı araba garajı kışın oldukça soguk oluyor.Hatta dışardan daha soğuk oluyor çogu zaman.Doğalgaz var ama evi kesinlikle ısıtmıyor. Bu şartlarda bu klima işimi görürmü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysnclk -- 14 Kasım 2014; 8:36:04 >
  • X Power Gold 050 olanı 3 haftadır kullanıyorum, dış hava sıcaklğı ortalama 3-10 derece 24 C'ye ayarlı ancak elektrik faturasını kabartacağı benziyor, verilen veriler doğru değil bu seri için arkadaşlar bilginiz olsun, ben yandım, siz yanmayın. Elektrik önemliyse uzak durun...(24 dereceye ayarlı iken 51 dakikada bir kilowat enerji harcamakta, 26 dereceye ayarlı iken bu değer 26 dakikaya düşmekte, test klima 3 saat çalıştıktan ve ortamı istenilen sıcaklığa ulaştırdıktan sonra yapılmıştır)
  • Kaç metrekare alanda kullanıyosunuz? yalıtım durumu nedir acaba? Klima kaç saat çalıştıktan sonra bu ölçümü aldınız?
  • klima 24 derecede 8 saat çalıştıktan sonra ilk ölçümü yaptım, salon 25 metrekaredir, 51 dakikada 1 kw enerji harcadı (her 3.10 saniyede elektrik saati bir tur attı) ardından 26 dereceye aldım ve 3 saat daha çalıştırdım bu defa 26 dakikada bir kw harcadığını tespit ettim. Izolasyon 1. Sınıftır. Daire sıfır yapılı. Asma tavan yüksekliği 2.5 metre. Dış hava sıcaklığı genelde 3-10 derece arasında ancak tam olarak kaç dereceyi gösteriyordu bilemeyecem 3'ün altında değildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkanayran

X Power Gold 050 olanı 3 haftadır kullanıyorum, dış hava sıcaklğı ortalama 3-10 derece 24 C'ye ayarlı ancak elektrik faturasını kabartacağı benziyor, verilen veriler doğru değil bu seri için arkadaşlar bilginiz olsun, ben yandım, siz yanmayın. Elektrik önemliyse uzak durun...(24 dereceye ayarlı iken 51 dakikada bir kilowat enerji harcamakta, 26 dereceye ayarlı iken bu değer 26 dakikaya düşmekte, test klima 3 saat çalıştıktan ve ortamı istenilen sıcaklığa ulaştırdıktan sonra yapılmıştır)

Sizinki NQV serisi mi yoksa UQV serisi mi?
  • UQV OLMASI LAZIM ANCAK NET BİŞEY DÖYLEMEK İÇİN BİDAHA BAKMAM LAZIM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz 42 UQV 050

• Tüketim bu kadar olmaması gerekir sanki, bence biraz yüksek geldi ama ustalar ne der bilemiyorum.
  • evet ustalardan yardım bekliyoruz, bu konuda teknik destek verebilecek birisi varsa yardım bekliyoruz
  • Siz tüketim ölçümünü neye göre yapıyorsunuz.Elektrik saatinin dönme sayısına göremi.çok doğru bir ölçüm değil.Bence bir watmetre alın.Trotec BX11

• Scop değeri A+ olarak gözüküyor olsada ısıtması gerçek A+ değil.
    Isıtma kapasitesi:5.8kw
    P Tasarım H:4.0kw
  • aslında katalog değerleri doğru değil, gerçek eer ve cop soğutma 3,63 ısıtma 3.33 imiş, carrier e satış sitesine girince bunlar yazıyor, ancak katalogta ısıtma 4.00 soğutma 5.68 yazıyor, yani ortada bir kandırmaca var
  • 3,63 ve 3.33 olanlar eer ve cop değerleridir.5,68 ve 4,00 olanlar ise seer ve scop değerleridir.Eskiden err ve cop kullanılıyordu ama şimdi seer ve scop kullanılıyor.
  • Versalid kullanıcısına yanıt
    peki hangisi bizim işimize yarayacak değer, yani aslında bir anlamda ikisi de aynı mı, bakmamız gereken hangisi...
  • Artık klimalarda derecelendirme yapılırken seer ve scop değerlerine bakılıyor.Yinede 2 sinin de yüksek olması her zaman için iyidir.
  • ben bu bölümü incelerken 4 yıl önce aldığım 53 UQV 035H klimayı 1525 liraya almıştım servis geldi vakum yapmadan taktılar (vakum olayını burayı inceledikten sonra öğrendim)
    montaj yapıp gittiler bir hafta kadar havalar serin gidince kullanmadık ihticamız olduğundada klima soğutmadı servisi aradım 1 hafta sonra geldiler klimanın altındaki boruyu gevşek bırakmışlar gazı boşalmış yeniden gaz doldurdular daha sonra alarko müşteri hizmetlerinden aradılar elemanların üstünde ne vardı ayaklarına galoş giydilermi davranışları nasıl filan sordular vakum konusunda malesef bilgi vermediler . dükkan için bir büyüğünü almayı düşünüyordum gördüm ki vakumlama standartına uymuyolar baştan savmacı bir servis zihniyetleri var..kullandığım klimada bir kaç yıl sonra sıkıntı çıkarmaya başlar :( başka bir markaya yönelicem hiç güvenim kalmadı malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkanayran

X Power Gold 050 olanı 3 haftadır kullanıyorum, dış hava sıcaklğı ortalama 3-10 derece 24 C'ye ayarlı ancak elektrik faturasını kabartacağı benziyor, verilen veriler doğru değil bu seri için arkadaşlar bilginiz olsun, ben yandım, siz yanmayın. Elektrik önemliyse uzak durun...(24 dereceye ayarlı iken 51 dakikada bir kilowat enerji harcamakta, 26 dereceye ayarlı iken bu değer 26 dakikaya düşmekte, test klima 3 saat çalıştıktan ve ortamı istenilen sıcaklığa ulaştırdıktan sonra yapılmıştır)

elektrik faturanızı kaç lira geldiğini burada paylaşırsanız çok seviniriz

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.