Şimdi Ara

Al-Satçılardan Bezdim, Yıldım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
12.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1- galerici falan değilim, bu tip al satçılardan daha çok sevmediğim bir güruh varsa o da galericilerdir.

2- ben kimsenin alış satışı limitlensin, engellensin veya vergiye bağlansın diye bir talebim de yok.

3- son 3-5 ayda değil geçen seneki kur krizinde olan olayları şimdi olmuş gibi lanse etmeyelim.

Ben araçların doğal olarak değer kazanmasına değil bu al sat ile suni değerlendirme yapan şahıslara karşıyım,

kim nasıl algılıyorsa algılasın. Şundan 10 liraya alayım buna 15 liraya satayım diyen adam mallık niyetine almıyor ticaret yapıyordur ve kanunumuza göre bir şeyde gelir elde ediyorsan vergisini verirsin.

Araç fiyatları 2015-2016 öncesi olduğu gibi her yıl değer kaybetse bu şahıslar bunu yapamazlar.

Dediğim gibi ben bu durumdan bezdim, senede 3 tane alış satış da kesmiyor demek ki, 1 mi yapıyorlar, umrumda olmaz. Değil senede on senede 3 araç bile almıyorum şahsım adına; vergi getireceklerse de benim gibi mal olarak kullanmak için alanlar için iyi olur. Beni ırgalamaz yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bmw 3.20ied 40. yıl araç bakıyorum yaklaşık 1 aydır. İlanlardaki bütün araçları ezberledim. İzmir Vosmer 230 bin 25 bin kmde sağ çamurluk boyalı bir araç verdi ilana, aradım ertesi günü aracı sattım dediler. Fiyat söylemedi ama muhtemelen 226-227 civarına gitmiştir. Bugün ilanlara baktım, aynı araç 254.750' tel'den ilana verilmiş sahibinden yazılarak. Alan kişi 2-3 gün içinde 30 bin lira üzerine aracı ilana vermiş. Bu piyasada araba falan alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youngeagle86 -- 26 Ekim 2019; 21:55:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunların yüzünden araba alamadık kaç ay oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın arabasının ederi 60 bin,sahibindene bakıyor 70-75e koymuşlar aynı arabayı,sonra o da kalkıyor 70e koyuyor.Böyle böyle galericilerin alsatçıların mâlum sarı sitedeki piyasayı manipüle ettiği sürekli yükselen bir 2.el piyasası,halkın da yüksek fiyatları görüp olması gereken fiyattan çok daha yükseğe koyması,olay bu.Yetkililer kimse piyasayı kafalarına göre aşırı yükselten sahtekarları izleyeceğine model yılı,hasar hasarsızlık durumu km ölçütlerine göre her marka modelde 2.el'de taban ve tavan fiyatlarını belirleyip bu işi adil şekilde düzene sokmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle86

Bmw 3.20ied 40. yıl araç bakıyorum yaklaşık 1 aydır. İlanlardaki bütün araçları ezberledim. İzmir Vosmer 230 bin 25 bin kmde sağ çamurluk boyalı bir araç verdi ilana, aradım ertesi günü aracı sattım dediler. Fiyat söylemedi ama muhtemelen 226-227 civarına gitmiştir. Bugün ilanlara baktım, aynı araç 254.750' tel'den ilana verilmiş sahibinden yazılarak. Alan kişi 2-3 gün içinde 30 bin lira üzerine aracı ilana vermiş. Bu piyasada araba falan alınmaz.
    bende diyorum bazı esnaflar neden sadece bmw kovalıyor bu yuzdenmiş
  • Favorilerime aldığım bir araba var 20 gündür yayında ilana ilk 79 dan konuldu aradım konuştuk 75 e düşünürseniz gelelim dedim yok 78 olur son dedi kapattık. Dün bi baktım arabanın fiyatı 85 olmuş aynı adam tarafından hayır 78 e 20 gündür satamadığın arabayı 85 e nasıl satcan be adam 10 gün sonra arabanın yayın süresi dolar yenilemek için malum siteye biraz daha para bayılırsın işte valla malum site darpane gibi para basıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 404NotFounD -- 26 Ekim 2019; 23:18:37 >
  • emlakçılardan ve galericilerden aşırı tiskiniyorum. şu doktor, hemşire, öğretmene saldıran çakma polat alemdarlar, emlakçıların galericilerin karşısında niye süt dökmüş minnoş kedi gibi duruyorlar anlamıyorum
  • Enflasyon yükseldi , paranın değeri azaldı , dolar euro yüksek tabi hal böyle olunca araç fiyatları çok yükseldi

Hal böyle olunca millet öyle bunalmış ki sağa sola saldırır oldu , piyasanın ve fiyatların yüksekliği al satcilar mi sadece?

Sorun senin paranın çöp olması hiç onda bunda bahane arama , oy vermeseydiniz.

Bunlarin derdi araba daha neler var , ulan Avrupa'da 15bin Euro olan traktör Türkiye'de 500bin TL çiftçi 1950 den kalma aletler ile tarım yapıyor , Tayyip babanız geçirdikçe ben rahatlıyorum vergi ile devlet yönetmek döndürmek damada ekonomi bakanlığı vermek???

Edit: ayrıca 2 ay önce aldığım bir Fiesta var 2012 dizel düz vites bu aracı beğenmedim otomatik benzinli Fiesta almak istiyorum şimdi bunu satılığa çıkarsam millet bana al satçı mı diyecek? Ne yapayım 1-2 sene bekleyeyim mi ayıp olmasın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 27 Ekim 2019; 0:25:20 >
  • Serbest ekonomi denilen bir şey var isteyen alır istediği fiyata satar sen bunu yasal ve vergili şekilde yapılması lazım ama millet yok 6 ayda satmasın falan yine özgürlük engelleme peşinde biraz da özgür olun türkiyede araba almak da satmak için de 10 takla atıyoruz al satçılardan önceki sorun asıl Dolandırıcılardır adam km düşürmek hatasız diyip kazalı çıkması bunlara karşı sıkı yasalar lazım al satçılardan almazsanız sorun çözülür

Al satçıların nedeni de devlettir normalde bukadar olmaz ancak devletimiz her gün vergi arttırdığı için hep fiyatlar arttığı için milletin paraya sıkıştığı için al sattan kurtulamazsın bu kadar basit bu al satçılar değil yine devlet eksikliğinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 27 Ekim 2019; 5:0:7 >
  • arabanin turşusu çıkmış 30bin istiyenmi,takla atmış araba hasar kayıtsız diyenmi say say bitmez aga

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Bugün "ilk sahibinden, memurdan" diye yazan bir araç için aradıktan sonra pişkin pişkin ilk sahibinden 10 gün önce alındığını şimdiki satanın ise memur olduğunu öğrendikten sonra sadece yazıp içimi dökmek istedim. Bundan 3-5 yıl önce böyle şeylet yoktu, bu da yeni çıktı. Herkes mini galeri olmuş.
    Serbesrt piyasa ekomomisi adamdan önce sen davran al madem

Not hayatımda bineceğim araba dışında almadım...

• Bu al-satçılara bir çare bulunması lazım piyasayı altüst ettiler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyu baştan sona okudum. Araç alacak olan bilmem kaç aydır arayan arkadaşlara tek tavsiyem beklemeden almalarıdır.
    Armutun sapı üzümün çöpü diyerek geçirdikleri her gün bu fiyatlar biraz daha yükselecek. Ne zaman ki sıfırla ikinci el arasında normal bir fark kaldı o zaman dengeye oturur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 404NotFounD

Favorilerime aldığım bir araba var 20 gündür yayında ilana ilk 79 dan konuldu aradım konuştuk 75 e düşünürseniz gelelim dedim yok 78 olur son dedi kapattık. Dün bi baktım arabanın fiyatı 85 olmuş aynı adam tarafından hayır 78 e 20 gündür satamadığın arabayı 85 e nasıl satcan be adam 10 gün sonra arabanın yayın süresi dolar yenilemek için malum siteye biraz daha para bayılırsın işte valla malum site darpane gibi para basıyor :)
    85 den 82 ye cekince indirimi kaptım ucuza aldım sıkı pazarlık ettimcilere kolayca satacak
  • Onun kolayı var. Son 6 ay ya da 1 sene içerisindeki araçlara bakmayın.
    Adamlar bu işten para kazanıyor. Çare yok maalesef.
  • Ben alsatçı değilim ama bunda ne yanlış var orasını anlamadım değerli olan herşey alınıp satılır. Ev alınır satılır, arsa, hisse senedi, altın, dolar aklınıza gelebilecek herşeyde bu var zaten. Araba piyasasında da olması neden şaşırtıyor sizi? Tam tersi olmaması şaşırtıcı olurdu. Elinde nakiti olan ama kafası pek basmayan tiplerin yaptığı işler bunlar tanıdıklarım var doğru düzgün bişey de kazanmıyorlar zaten 2-3ayda bir 3 4 bin lira kar için hergün sahibinden de vakit geçiriyorlar. Araba fiyatlarının yüksek olmasının onlarla hiçbir alakası yok arabalar pahalı bahane üretmeye gerek yok. Alsatçı her zaman vardı eskiden oto pazarlarında gezerdi bu tipler şimdide sahibinden kovalıyorlar. Ama bu herşeye isyan etme muhabbeti de baydı. İsyan edeceksen al satçılara değil vergilere isyan et. Altın alıp satan adama isyan ediyormusun veya arsa alıp satana?

• quote:

Orijinalden alıntı: 404NotFounD

Favorilerime aldığım bir araba var 20 gündür yayında ilana ilk 79 dan konuldu aradım konuştuk 75 e düşünürseniz gelelim dedim yok 78 olur son dedi kapattık. Dün bi baktım arabanın fiyatı 85 olmuş aynı adam tarafından hayır 78 e 20 gündür satamadığın arabayı 85 e nasıl satcan be adam 10 gün sonra arabanın yayın süresi dolar yenilemek için malum siteye biraz daha para bayılırsın işte valla malum site darpane gibi para basıyor :)
    He siz 4 bin tl indirim istersen iyi ama , babasının oğlumusun sana 4 bin lira ucuza versin. O fiyat senin yüzünden yükseldi. Düzgünce 78 e verirmisin deseydin verirdi. Şimdi 85 yazmış 79 a verebilmek için

Piyasanın içine edende sizin gibi ölücüler

• quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

He siz 4 bin tl indirim istersen iyi ama , babasının oğlumusun sana 4 bin lira ucuza versin. O fiyat senin yüzünden yükseldi. Düzgünce 78 e verirmisin deseydin verirdi. Şimdi 85 yazmış 79 a verebilmek için

Piyasanın içine edende sizin gibi ölücüler

Alıntıları Göster
    Bilir bilmez konuşma arkadaşım arabanın ederi maksimum 75 o da temiz olduğu için ben ölücüysem herkes mi ölücü neden satamadı 78 e 20 gündür o zaman piyasayı bilmeyen sazanları avlama peşinde o adam kendince işte beklesin dursun

• Aslında bu işin çözümü çok kolay, bilgi çağında yaşıyoruz sonuçta... Al sat işleri nerede yapılıyor %90 ı sarı sitede... Yalnızca dh forumu olarak sarı sitedeki bu al-satçıların ilan numaralarını, adlarını, telefon numaralarını, sattıkları arabaların ilana konma tarihini, satış tarihini ve nihayet ilanda iken yaptıkları fiyat değişikliklerini içeren bir veri tabanı oluşturup ikinci el araç almak isteyen başta dh üyelerinin kullanımına küçük bir internet sitesi yaparak sunabiliriz... Veri tabanınına kontrollü olarak isteyen herkesin veri girmesi mümkün olursa sürekli güncel kalır. İnsanlar Cimer'e şikayet etmek yerine bu veritabanına bilgi girerler. 6 aydan daha az devir yapmış araç alınmaz, emsal piyasasından 5 binden daha fazla fiyatı şişirilmiş araç alınmazsa alsatçı ne yapacak bu durumda?

Bir nevi fişleme oluyor ama olsun yarası olan gocunacak tabii ki...
  • ben bu insanlar yüzünden araba almıyorum.. istediğim aracın temizi 35 bin tl ye bulunuyordu artık 40-42 ye bulunuyor. O fiyatlar düşene kadar almayacağım. Düşmezse de almayacağım. Sizde almayın. "Alan olmadıktan sonra satanın.."
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.