Şimdi Ara

Al sat yapa yapa model yükseltenler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
7.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir çok kişi gördüm bu şekilde. En son bi arkadaş 2 ay içinde 4. arabasını aldı. Ve model yükselte yükselte bmw çekti en son altına. Aldığı arabaları hep kar yaparak satıyor.

Biz bi araba almak için kılı kırk yarıp aylarca araştırma yapıyoruz. Satana kdar yine aynı şekilde bi dünya zaman bekliyoruz. Bu adamlar nasıl anında araba alıp satıyorlar anlamıyorum.

Nedir bu işin sırrı acaba?

• Adam bmw aldı diye hemen kadın satıyordur hırsızlık yapıyordur demek nekadar çirkin kelimeler hocam, adam ticaret yapıyor peygamberimiz bile ticaretle uğraşmış hepsi iyidir demiyorum yanlış anlamayın ama hemen kadın satıyordur şöyle yapıyordur çok mal haramsız olmaz demek doğru değil bence
    Al sat yapa yapa bir arkaşım arabasız kalmıştı.,😁😁Sıfır sembolden geriye hıc birşey kalmadı.2008 yılıydı yanılmıyorsam.29 bin TL ye sıfır sembol aldı.Bir sure sonra ötv sıfırlandı.3 aylık aracı takasa verdi ,2001 model sedan polo ustune 7 bin TL aldı.7 binle borcunu kapacaktı ama olmadı.Araç sorunluydu ve balata,direksiyon derken 4 bin masraf edip aracı 16 bine sattı.12 bine benzinli 2004 model fiesta aldı.O araçta komple boyalı çıktı .9 bine bir sure sonra sattı.7 bine Broadway aldı.Motoru sorunluymuş,lastik,motor derken 4 bin masraf etti.Aracı 6 bine satıp,en başta ihtiyacı olan borcu ödedi.7-8 ayda arabayı al satla eritti ,bitirdi.
  • 2. Den sonra maliye sorguluyor diye biliyorum 1 yıl içinde vergi cezası gelebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2 ay içersinde o kadar al-sat yapan adamın parası vardır zaten al-sat dan değil parası çok olduğu için alıyor o arabayı

Araba başı kazanacağı en fazla 4-5 bin eğer millete sağlam diye pert araba satmıyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 17 Eylül 2019; 14:36:9 >
  • devlet aynı tc için yılda 3 kez hak tanımamış mıydı?
    yoksa ona da af mı geldi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 17 Eylül 2019; 14:56:34 >
  • 1 yıl içinde 3 araç alıp satma hakkınız var. Aile fertlerinide kullanarak 20-25 kere araba alıp satanlar var. Kovalamak lazım sıkışan acil satan insanlar oluyor tabiki araçta bakımlı temizse alırsın 2-3 bin karla satsan yeter.
    Araç alırken aracın motor ve yürüyeninde sorun olmayacak gerisi çok önemli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    düşündüğün gibi değil. asgari ücretin biraz üstünde kazanan bi çocuk. evli çocuklu ayrıca. yani ahım şahım para kaldığı yok kendisine.
  • o işin en kolay kısmı. aile fertlerinin anası babası karısı kardeşi üstüne alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

düşündüğün gibi değil. asgari ücretin biraz üstünde kazanan bi çocuk. evli çocuklu ayrıca. yani ahım şahım para kaldığı yok kendisine.
    bu tiplerin arkada çevirdiği oyunu görmezsen yanılırsın. ya kadın satıyordur ya uyuşturucu . buna benzer yükselişlerin altından hep bu ikisi çıkar . bir insan hep mi doğru karar verir?hiç mi yanılmaz . bir tanıdığım vardı,borsa dan deli para kazanıyor diyorlardı. işi bir araştırdım adamlar manuplasyon yapıyor . milleti soyuyor . her gördüğüne inanma . çok mal haramsız çok laf yalansız olmaz.
  • 2.el araç fiyatları son 3 ayda 5-10 bin üstüne koydu ötv indirimi bittikten sonra. Normalda 1 senede yapacağı artışı son 3 ayda yaptı. Tabi bu durum en çok al-satçılara yaradı. Kia ceed aracımı nisanda 65 bine sattım. Şimdi 75'ten aşağı alamıyorum aynı arabayı.
  • Şubatta arabamı sattım 216 dan altın aldım al satlar ve günlük faiz derken 50 gram üstüne koydum 280 den altını sattım
    Bu arada kuzenim galerici parası olmadığı zaman benden aldı kardan yarı yarıya verdi 4 tane araba al sat yaptık, çok şükür altından işim rast gitti (o dönem çok kişi dolar al dedi dolar alsaydım 5.30 den alacaktım şunanda 5.7 hiç kar yapamazdım)
    80 bini 160 bin yaptım al sat baya tatlı geldi, şirket aracımda var güzel bi ötv indirimi yada kampanya olmazsa araba almayı düşünmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 17 Eylül 2019; 15:40:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

bu tiplerin arkada çevirdiği oyunu görmezsen yanılırsın. ya kadın satıyordur ya uyuşturucu . buna benzer yükselişlerin altından hep bu ikisi çıkar . bir insan hep mi doğru karar verir?hiç mi yanılmaz . bir tanıdığım vardı,borsa dan deli para kazanıyor diyorlardı. işi bir araştırdım adamlar manuplasyon yapıyor . milleti soyuyor . her gördüğüne inanma . çok mal haramsız çok laf yalansız olmaz.

Alıntıları Göster
    Adam bmw aldı diye hemen kadın satıyordur hırsızlık yapıyordur demek nekadar çirkin kelimeler hocam, adam ticaret yapıyor peygamberimiz bile ticaretle uğraşmış hepsi iyidir demiyorum yanlış anlamayın ama hemen kadın satıyordur şöyle yapıyordur çok mal haramsız olmaz demek doğru değil bence

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    Adam yat kat aldi demedik hemen abartma istersen. 90 binlik arabadan 120 binlik arabaya yukseldi 4 kez alis satista.

Benim merak ettigim konu istedigi fiyattan aninda aliciyi bulup satabilmesi aslinda.

Genelde 1 aylik arabalara kesin arizalidir o yuzden satiyordur gozuyle bakiyor millet.

• Kişinin senelik 3 kez hakkı var sonrası vergi dilimine girer...

Akrabalar üstüne yapıyorsa bilemem tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

Alıntıları Göster
    ne kadar ahlaksızca bir yorum.

bilmediğim insanlar hakkında hasetinden düşündüğün şeylere bak. yazık..

• wishmaster12 kullanıcısına yanıt
    Kişinin senelik 3 kez hakkı var sonrası vergi dilimine giriyor bunu suistimal için akrabalarını kullanıyor. Bu şahıs zaten ahlaksız biri.
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    yasalara uygun ticaret yapmıyor ama bu da haramdır kul hakkı yemektir.
  • peki vergi ödememek için araç alanlar ev alanlar filan?
    onlar hangi kategoride size göre?
    bu vergiden kaçınma mı vergi kaçırma mı?
    Kadın ve uyuşturucu ahlaksızlığına ben de katılmıyorum ama vergi kaçırmanın ahlaksızlık olduğu bir gerçek.

Kelime oyununa gerek yok, vergiden kaçınarak vergi kaçırıyorsun sonuçta.
    vergiden kaçırmak ve vergiden kaçınmak arasındaki fark nedir? Ayrıca ben suç falan demedim ahlaksızlık dedim.
    Siz de mi vergiden kaçınıyorsunuz yoksa? Kaçındığınız vergi varsa zevkle sizi ihbar etmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troisy -- 17 Eylül 2019; 17:29:1 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.