Şimdi Ara

Al sat anlayanlar yardımcı olabilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler 2020 yılında 3 adet araç alıp sattım şimdi Babama kullanması için araç alıcam ama vekalet verse onun adına alsam bir sorun yaşarmıyım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• istediğin kadar al, sat devlet ses çıkarmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 28 Haziran 2020; 21:33:11 >
  • umarim yasarsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok saçma bir uygulama yani adam isterse 100 tane alsın satsın kime ne ki? Neyse insAllah bir sorun yaşamazsın.

• Vergi vermeden ticaret yap ne alâ memleket bir de buraya sorup sıvamışsın .
    Al-sat yapacaksan açarsın galeri ödersin vergini , paranı kazanirsin.

• Ibrahim Akca kullanıcısına yanıt
    Ne demek kimene adam vergi ödemeden ticaretle haksız kazanç elde ediyor. Senin de hakkını gaspediyor. Farkında değilsin. Ayrıca piyasanın şişmesinin bir sebebi de bu al satçılar.

• Kardeşim bana acıtasyon yapmayın ekmek alırken fatura alıyormusun marketten devlet gitsin kodomanlarla uğraşsın önce onlardan sıra bize gelmez emin olun al sat işi iş değil 0 leon almıştım satmasam yaptığım karın aynısını edicektim

• Ben fiş veya fatura almadan alışveriş yapmam . Bir konuda haklısınız balık baştan kokar. Sistem baştan aşağı leş kokuyor. Ama bunlar sizin yaptığınızın doğru olduğunu göstermez . Herkes kendinden sorumlu. Vergi vermek zorundasınız milletin hakkına giriyorsunuz.

• Valla hocam herkes kendince haklı devlet gitsin önce büyüklerden başlasın parayı arabaya yatırmasak paramız eriyip gidiyor adamlar trilyonluk yatlara biniyor bayrak asıyor vergi yok benim kıçı kırık parama göz diktiyse sövdürtme bana 😀

• Beavis34 kullanıcısına yanıt
    Valla ben de sövüyorum hakedene 😀 Herkes kendinden sorumlu , senin vicdanına kalmis ben olması gerekeni söyledim. Çoğu kişi sizin gibi düşündüğü için burnumuz b.k tan çıkmıyor. Bu ülkeden umudum yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim.42

Ne demek kimene adam vergi ödemeden ticaretle haksız kazanç elde ediyor. Senin de hakkını gaspediyor. Farkında değilsin. Ayrıca piyasanın şişmesinin bir sebebi de bu al satçılar.
    Vergi veriyor zaten.

Benzin alırken vergi veriyor.

Araba alırken veriyor.

O arabadan kazanç bile elde etse gidip ne alsa vergi verecek. Ucuza araba almak istiyorsunuz diye insanlar ekmeklerinden mi olsun?

• Kullanması için he. Good story bro:)

Sorun olmaz vekaleti süresiz versin baban sana her seferinde uğraşma. Devlet alsatçılara karşı tavrını değiştirirse banka hareketleri dahil geçmişe dönük yapıştırır bilgin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitewolf101 -- 28 Haziran 2020; 23:9:56 >
  • Hocam para transferi sonuçta babamın hesabından olucak ikametlerimiz ayrı

• Beavis34 kullanıcısına yanıt
    Valla 0 araç kapatıp satan galerileri şikayet etmemize rağmen bir sonuç alınmıyorsa size hiç bir şey yapmazlar. Keşke cezaları ile vergi kesseler ama sistem çarpık olduğu için kurallara uyan bizlere oluyor ne olacaksa.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.