Şimdi Ara

Akvaryum alacağım.Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayatım boyunca akvaryum dünyasına hayranımdır.En son küçükken çok isteğimle orta boy yapmıştık babamla fakat küçük olduğum için hep o temizlerdi adeta bıkmıştı.Şu an başlamayı düşünüyorum.Lise 2'yim.Her hafta düzenli olarak temizleyeceğim.Ne beslememi önerirsiniz.Şöyle uygun bir akvaryum alacağım.Mesela ciklet nasıldır ? Kolay mıdır beslenmesi ?

EDIT: Gönlüm Cikletten yana fakat birde betta türü balığım var evde onla uyumlu yaşayacak bir türde olabilir.

Son olarakta şu neon tetraları çok seviyorum onlar nasıldır Bayağı soru sordum alacağım akvaryum 60-100 TL arası orta birşey

2. ve Bıktıran EDIT: Çok abarttım ama aklıma takıldı bazı motorlar varmış akvaryumu banyoya götürüp temizlemeye gerek kalmıyormuş tek tek balıkları çıkarıp onların fiyatları ne kadar ? Uygun mudur yapacağım akvaryuma ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naber Patron -- 31 Mart 2014; 19:59:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OguzhanY

Cikletlerin pek çok çeşidi var. Hepsinin bakım zorluğu farklı. Yalnız alcağın akvaryumun boyutuna göre birşey söyleyebilirim balık konusunda.

Neon tetralar çok güzel balıklar yanlız çok özen göstermek lazım. Su ısısında, değerlerinde en ufak değişim olursa hemen ölüyorlar. Dayanıklı balıklar değil anlayacağın.

Sanıyorum bahsettiğin dış filtre. Oda 150-200 litreden büyük akvaryumlar için kullanılıyor. İç filtreyle aynı sistemi. Bunlarda sadece uzun sürüyor temizleme zamanının gelmesi. Ama akvaryum küçük diye banyoya götürüp temizlemek diye birşey yok. Akvaryumun suyu hiç bir zaman tamamen boşaltılmaz. Haftada bir %30 su değişimi yaparsın. Dip çekimi yaparsın, filtreyi temizlersin yeterli olur. Bir de camları silebilirsin cam silme aparatıyla.

Umarım cevap olmuştur.

Çok teşekkür ederim peki ortalama 100-80 TL ile alınan akvaryumda neler bakılabilir ?

EDIT: 90-100 litre arası birşey alacağım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naber Patron -- 31 Mart 2014; 20:22:45 >

• Alacağın akvaryum önemli iyice araştır. 100 tl ye 200 lt lik bir akvaryumda alabilirsin yada 100 tl ye 50 lt lik bir akvaryumda alabilirsin . Balık forumlarında 2. El akvaryumlar oluyor üzerine biraz daha para koyup mobilyalı motorlu güzel bir akvaryum alabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşım alacağım akvaryumdan malzemelerine hatta balılarına kadar buarada mevcut

Online PetShop

http://petimaj.com/
  • eğer bu işi uzun üsre yapmayı planlıyorsan akvaryum uzunluğu en az 110 cm olmalı
    250-300 lt arasında bir kez alırsın.
    istediğin türe geçiş yaparsın.
    bu çeşit mobilyalı bir akvaryum 350 TL birde kaliteli dış filtre alırsın 270TL (fluval 306)
    çok masraflı iş.
    ancak kafan rahat olur.
    2.elini uyguna bulabilirsin.
  • aynen akvayumu 2. elcilerde bulabilirsinakvaryum malzemesi bakmak istiyosan yeni keşfettiğim bi site var iinceleme yapabilirsin :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.