Şimdi Ara

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.026
Cevap
403
Favori
400.226
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR

Ev icin hangisini tavsiye edersiniz arkadaslar? Muhtemelen hepsi yeterli ya da fazladir ev icin ama aradaki fiyat farki az old icin en mantiklisini bulmaya calisiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bha41 kullanıcısına yanıt

Ben de aynı ilanlara baktım 358 liralık einhell almayı düşünüyorum evde sürekli kullanılmayacağından ömürlük olur düşüncesindeyim birde matkap falan demeyin bazı farklar illaki olacak

bazı matkaplar tek yöne dönüyor eğer çift yöne dönerse farklı işlerde de kullanılabilir.

Tetik ayarlı olması da kullanışlılığı arttırıyor

bju özellikler standart matkapla duvar delme işine fark etmese de bence güzel özellikler einhellin fotosunda tetik ayarı var gibi gözüküyor bosch daha kaliteli olduğunu ve kömürlerinin de kolay bulunduğunu düşünsemde evde kullanmak için einhell alırdım ben o nedenle

alırsanız bir kullanım yazısı paylaşırsınız

• berk70 kullanıcısına yanıt

Einhell lerin hepsinde dediginiz gbi tetik ayari var gozukuyor,yani o yuvarlak kisimdan siddet ayarlayip tetige bastiginizda hep ayni ayar. Boschlarda ise tetige basma siddetinize gore gucunu ayarliyor. Bosch mavi olan prof seri old icin aradaki fiyat farkini hakediyor gibime geliyor.

Tabiiki eger hanimi ikna edip alabilirsem mutlaka buraya ikir beyan eden bi yazi eklerim :)

• bha41 kullanıcısına yanıt

dikkat edin bosch matkapların hepsinde tetik ayarı olmayabilir ben bir süre dayımın bosch yeşil seri matkapını kullandım ya son güç deliyor ya duruyor tetik ayarı yoktu her matkapta olacak diye bir kaide yok şarjlıların hepsinde var vidalama olduğu için ama matkaplarda olmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 25 Temmuz 2022; 20:43:12 >

Prof olan serinin videolarini izledim hocam tetik basim siddetine gore ayarliyor

• Merhabalar akülü testere zincirli olanlardan dal budama ufak tefek kesme işlemleri için almak istiyorum daha önce kullanan tavsiye verebilecek olan var mı?

• gence0088 G kullanıcısına yanıt
    einhell ge-lc 36/35 li- kullanıyorum neredeyse cin mali benzinli testerelerden performans olarak farkı yok 18 volt olanıda var.ama devri baya düşük çok ferformans alamayanilirsiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tolgahan22 kullanıcısına yanıt

Hocam cevabınız için teşekkürler daha küçük ağaç üzerinde budama işi için kullanılacak 10-15 cm pala uzunluğundaki olanlardan arıyorum

• arkadaşlar evde kullanmak için pili sapın içinde vidalama makinesi bakıyorum maks 1500tl olmak üzere güçlü- sağlam- tetikten hız ayarlı(çok yavaşta dönebilen) şarjlı vidalama makinesi ne tavsiye edersiniz?

-Bosch Professional Gsr 120-Li Akülü Vidalama Makinesi

-l Einhell TH-CD 12 vs gibi.

birde bunların darbeli olanlarında yavaş dönüşlü yani tetikten hız kontrollüsü varmıdır?

• arkadaşlar evde kullanmak için akülü darbeli duvar beton delme veya mobilya montaj için kullanabiliceğim uzun ömürlü matkap önerebilirmisiniz? kömürlü kömürsüz ne demek oluyor? hangisi daha iyi teşekkürler

• BlackMon B kullanıcısına yanıt

Kömürlüde karbon kömür gibi kontak ar içinde kullandıkça bunun ömrü gidiyor ev kullanımında değiştirmeye gerek olmaz günlük kullanılacaksa kömürler değiştirilmesi gerekir birde kömürlü kıvılcımlı çalışır verimi biraz daha düşük

kömürsüz de elektronik kontrollüdür daha pahalı ama daha iyidir ev kullanımında takılmayın kömürlü kömürsüze çok

bu KERRYLOGISTICS nedir ya son zamanlarda çok sık duymaya başladım. En son benim arkadaşın termosunu da mevzuata uygun değil diye falan geçirmemişler direkt iade ettirmişler. Amazon olmaz öyle şey ben termosu verecem size diyor. Ama amazon almanya ise iadeyi başlatmış hemen. Çocuk uyguna termos denk getirdi, termos marka kişisel kullanım için 1 tane aldı bir de, hatta ben de alacaktım gerek yok diye almamıştım. Şimdi dilekçe falan yazdırdı Amazon TR ama iade provizyona düşmüş bile. Saçma salak işler ya.

• Her halta neden bulup giremez diyorlar para kopartmak için trde bütün firmalar böyle normal miktarda çalışıp işini yapıp para kazanmak istemiyolar illa herkesi dolandıracaklar

https://www.amazon.com.tr/dp/B0876JJHZ1?ref=dlx_okula_ho_dcl_tlt_6_7a3ccdd0_dt_sl4_0e

bu alınır mı hocam 2195 tl beton delme, duvar delme, montaj vidalama için ?

• Torku kuvvetli darbeli ve kömürsüz motor olması da çok iyi prime olarak fiyatı iyi

duvar delme için ucuz şarjlı dışında matkap da alabilirsiniz kablolu normal bir şey ama ikisini bir arada istiyorsanız güzel bence

• Dremel, gravür aynı şeyler mi bilmiyorum da şu aletten almak istiyorum. DBK markası nasıldır? Sürekli kullanmayacağım. Nadiren de olsa bunu kullanmalık kesme işi olabiliyor. Matkap ile kesmesi biraz zorlaştırıyor ağırlığından dolayı.

https://www.hepsiburada.com/dbk-mg-135-gravr-seti-devir-ayarli-freze-apartali-tutma-kollu-tam-set-p-HBV00000ZLDVW?magaza=AKANSUMAK%c4%b0NE&url_src=and-product-detail

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar.

Zamanında aşağıda görselde göreceğiniz vidalamayı satın alıp Çin'den içinde pil olmayan batarya kabı satın aldım. Görsellere bakarsanız demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR
    AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR

Boş bataryaları 2.000 mah üzeri çıkma laptop pilleri ile puntolayarak doldurdum. 2 adet yapmıştım, birtanesinden hiç verim alamadım 2 gün sonunda bozuldu. Diğeri ise 1 ay sonunda bozuldu. Pilleri kontrol ettiğimde 10 pilden en az 3'ü ölmüş ve yeterli voltajı veremiyordu.

Sonradan öğrendim ki, akülü vidalmalarda kullanılan piller daha farklı özelliklere sahip oluyormuş. Kısaca laptop pilleri ile bu iş olmazmış.

Makitanın bataryaları minimum 1.500-2.000 seviyelerinde dolaşıyor. Ev kullanıcısı olduğum içinde bu paraları vermek istemiyorum. Millet bu fiyata Einhell/Stanley üst seviye vidalamanın tamamını alıyor. Aklıma şöyle birşey geldi, sıfır einhell batarya alıp(600 TL fiyatı) içindeki pilleri benim makita batarya plastiklerine aktarsam, istediğim performansı alabilirmiyim?

• kelaynak33 kullanıcısına yanıt

piller ayrı olduğu gibi, böyle bms devresine konulacak bataryalar mümkünse aynı seri üretim hattından çıkmış ve tarihlerinin de, iç dirençlerinin de bire bir aynı olması gerekiyor. Ben karışık laptop pilleriyle x2 12v BMS yapıp + ve - 12 volt kullanarak AC bir amfiyi DC olarak beslemiştim. Öncesinde 24volt BMS kullandım ama pillerden biri öldü. Sonra 2x 12v bms yaptım ama şarj tutması yine berbat oldu bir süre sonra her iki bms dende 1 er pil ölmüştü.

1 tane pil gidince de zaten bms enerjiyi kesiyor. Tıpkı laptop bataryalarının bozulması gibi. Sonra araştırdım ki BMS ye bağlamadan önce bile şarjlarının aynı olması gerekiyormuş. Farklı pilleri parelel olarak eşit şarj edip bms ye taktım. Yine bozuldu biri. sonra yine araştırdığımda güçlerinin de aynı olması gerekiyormuş.

Ben sanıyordum ki BMS 3 pili de tek tek şarj ediyor. Ama meğersem bir bütün olarak kabul edip, ilk dolan 4.2 ye ulaşan pil ile şarj enerjisini kesiyor, ilk boşalan pil ile de bms yi kapatıyor. 3 pilden biri öldüyse eğer bms hiç aktif olmuyor güvenlik önlemi olarak.

Bu yüzden BMS yapılacak piller sıfır, aynı seriden, aynı güçten ve kullanım amacına göre seçilmeli. Ben şarjlı matkaplar için özel pil sordum. 18650, anlık yüksek amper verebilen pillerden, gri renkliydi tanesi 350 lira dediler 4 ay önce AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR 

• Arkadaşlar Fayans duvar hem delme hem şarj görevi yapacak uygun f/p bir ürün arıyorum 500tl civarı varmıdır bilgisi olan yol gösterse.

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.