Şimdi Ara

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.026
Cevap
403
Favori
400.201
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba çamaşır makinesi için ev kullanıcısı 46 lık bosch takım aldım. İçindeki lokma seti ile 2 adet amortisörü değiştirdim. Bir tanesini ulaşmadığından ve tam ortada kaldığından sökemedim. Bunların uzatması mevcut mu ? 30 - 40 cm uzatabilsem. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şu şekilde bir şey acaba işime yarar mı ?

• bir nevi köprüden önce son çıkıştayız arkadaşlar. eldeki stok ürünlere bile fırsatını bulup zammı yapıştırıyorlar. bende uzun süredir almayı planladığım ama çeşitli sebeplerle sonra alırım diye ötelediğim akülü vidalama olarak stanleyin stdc18lhbk-tr modelini 1039 tl liste fiyatından forumda da sıkça satılan ev yaşam kategorisinde geçerli olan 1000/200 lük kupondan faydalanarak 839tl ye almış oldum. yarı profesyonel orta-üst segment makine düşünenler değerlendirebilir. birçok satıcı ürünün fiyatını hali hazırda 1500 tl bandının üzerine çıkarmış. değerlendirmek isteyen arkadaşlara duyurulur.

https://www.trendyol.com/stanley/stdc18lhbk-18v-li-2-akulu-darbeli-matkap-p-3566387?boutiqueId=536909&merchantId=152047

• barakuda1 kullanıcısına yanıt
    Memnunmusunuz. Bende einhell vardı. Cihaz çalıştırınca duman ve koku yapmaya başladı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BT42 B kullanıcısına yanıt
    Çok sıkı değilse işe yarar. Sıkı ise işe yaramaz. Bende bir benzeri vardı hafif sıkı olsa bile gücü yetmiyordu. Uzatma olarak uzun parçalar var atölyelerde kullanılan onlar gerçekten işe yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Çok sıkı değilse işe yarar. Sıkı ise işe yaramaz. Bende bir benzeri vardı hafif sıkı olsa bile gücü yetmiyordu. Uzatma olarak uzun parçalar var atölyelerde kullanılan onlar gerçekten işe yarar.

Teşekkürler hocam, öneriniz var mı ? Bir tane amortisör sebebiyle ses devam ediyor. Makinenin önünü de söktüm ama çok köşede kaldığından elim araya girmiyor. Ve vidalar sıkı gözüküyor. Önerebileceğiniz bir link paylaşımında bulunursanız sevinirim.

Linkler örnektir. Buna benzer bir şey iş görür. Araştırıp daha ucuzunu alabilirsiniz.

Tamir atölyelerinde sık kullanılır. Araba tamircileri

https://www.google.com/search?q=lokma+uzatma+kolu&client=firefox-b-m&prmd=sivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiEvefektrsAhXF_CoKHbtTCQAQ_AUoAnoECAIQAg&biw=360&bih=588&dpr=4

https://www.tekzen.com.tr/berner-lokma-uzatma-kol-uzun-1-2868926

• quote:

Orijinalden alıntı: dismorphia

bir nevi köprüden önce son çıkıştayız arkadaşlar. eldeki stok ürünlere bile fırsatını bulup zammı yapıştırıyorlar. bende uzun süredir almayı planladığım ama çeşitli sebeplerle sonra alırım diye ötelediğim akülü vidalama olarak stanleyin stdc18lhbk-tr modelini 1039 tl liste fiyatından forumda da sıkça satılan ev yaşam kategorisinde geçerli olan 1000/200 lük kupondan faydalanarak 839tl ye almış oldum. yarı profesyonel orta-üst segment makine düşünenler değerlendirebilir. birçok satıcı ürünün fiyatını hali hazırda 1500 tl bandının üzerine çıkarmış. değerlendirmek isteyen arkadaşlara duyurulur.

https://www.trendyol.com/stanley/stdc18lhbk-18v-li-2-akulu-darbeli-matkap-p-3566387?boutiqueId=536909&merchantId=152047

Bu model geçen sene çek mek derken 450 TL idi. Resmen 2 kat zamlanmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• muhalif13 kullanıcısına yanıt

daha gelmedi gelince yorumlarım

Hocam senin lokmalar bits uçlu olduğundan sen aşağıdaki şekilde bir uzatma alacaksın. Senin setteki uzatmanın daha uzunu yani. Bunlar fazla yalpalamasın diye genelde en uzunu 15cm olur. Sana yetmezse 2 tane alırsın. Mesafen bayağı uzunmuş. Tam bir lokma takımın olsaydı T uzatma koluyla hallederdin.

https://m.n11.com/bits-uc-tutucu-uzatma-adaptor-matkap-ucu-150-mm-P365070039

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albati -- 29 Ekim 2020; 22:20:0 >
  • turkeroztrk kullanıcısına yanıt

Einhell markası nasıl. Th cd 12 li diye bı modeli var. Beğenilmiş genelde.

• Black & Decker elektrikli matkabım var.

Buna ilaveten beni üzmeden uzun vadeli kullanabileceğim bir şarjlı tornavida arıyorum. Ürünün kalitesine göre 200 - 350 arası veya biraz daha üstüne çıkabilirim. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Ürün kötü değil. Fakat yapacağı iş kısıtlı. 1.3 amper tek akü ile ne kadar iş yapacak ki ? Dışarıda kullanayım desen yapacağın iş miktarı belli. Evde kullanacağım desen 130 - 140 tl ye alınacak elektrikli darbesiz matkap aynı işi yapar. Demek istediğim bu. İş kapasitesi önemli bir husus. Yeteri kadar iş yapmayacaksa, dışarıda, elektrik olmayan yerde kullanılmayacaksa akülü vidalama almak mantıksız. Biz arıcılık yapıyoruz. Arazide çok işimize yarıyor. O yüzden akülü kullanıyorum. Ama elektrikli matkaplarım da var.

• dismorphia kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Çok güzel alettir. Stanleyi ayakta tutan kendisi neredeyse. En çok sattığımız, internette stanley satan herkesin istisnasız en çok sattığı ürün. Metal mandren, 2 amper akü, şarj göstergesi, ergonomik yapısı, geniş tork ayarı, darbe özelliği ile çok başarılı bir alet. İyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeroztrk

Hayırlı olsun. Çok güzel alettir. Stanleyi ayakta tutan kendisi neredeyse. En çok sattığımız, internette stanley satan herkesin istisnasız en çok sattığı ürün. Metal mandren, 2 amper akü, şarj göstergesi, ergonomik yapısı, geniş tork ayarı, darbe özelliği ile çok başarılı bir alet. İyi günlerde kullanın.

Hocam merhaba. Bu ürünün bir de kömürsüz olanı var malum. Fakat onda piller 1,5 amper ve ayrıca metal mandren de yok. Fiyatı da 200 TL kadar fazla. Bu ikisinden birisini almak istiyorum ama saydığım eksilere rağmen kömürsüz olanı almaya değer mi emin olamadım.

Aslında stanley'i geçmişte 600 TL gibi çok iyi fiyatlara denk getirmiştim ama o zaman fiyat yüksek geldiği için almamıştım. Nereden bileyim ülkenin tam gaz uçuşa geçeceğini :D

Yarın bir gün hiç alamam düşüncesiyle artık alayım diyorum ama kararsız kaldım. Siz ne dersiniz?

• icb kullanıcısına yanıt

Aslında fiyatlar hemen hemen aynı. Ağır şartlarda kullanacaksanız Dewalt, Aeg alın. Çok zor şartlarda kullanmayacaksanız, akünün 1.5 amper olması beni etkilemez derseniz, şarj göstergesi ne işe yarayacak sanki diyorsanız kömürsüz derim. Kömürsüzlerde bir avantaj da pillerin daha yeni üretim olacağı. LHBK aldığınızda büyük ihtimalle 2016 üretimi bir cihaz geçecek elinize. LHBK çok güzel cihazdır. Fakat siz sınırları zorlamayacaksanız daha güncel modelden devam etmek avantaj olur.

Dewalt, AEG falan çok uçuk kalıyor açıkçası. O kadar fazlasına, profesyonel kullanıcı da olmadığım için ihtiyaç olmaz diyorum. Aslında ağaç işleriyle hobi olarak ilgilenmeye çalıştığım için başka marka akülü vidalama vs aletlerim var. Ama onlar Stanley yanında daha amatör ürünler. Stanley uzun zamandır aklımda ve erteliyordum. Çek vs ile LHBK 830 civarına gelirken, kömürsüz olanı 1030 gibi bir fiyata gelecek muhtemelen.

Fakat dediğiniz açıdan da yani pil tazeliği gibi konuları hiç düşünmemiştim.

Biraz daha düşünüp bütçeye göre birisini seçerim artık. Cevap için teşekkür ederim.

• icb kullanıcısına yanıt

830 TL ye LHBK avantajlı fiyat aslında. Kömürsüz olanı da güzel. Stanley fiyat performans konusunda kullanıcısını gerçekten memnun ediyor. Pil tazeliğini de hesaba katarsanız avantajlı olursunuz. LHBK bir çok özelliği ile öne çıkabilir, siz o özellikleri sonuna kadar kullanmayacaksanız kömürsüz tercih etmelisiniz diye düşünüyorum. Daha verimli motorlar, daha uzun pil kullanım süresi, daha taze piller. Akülü vidalamada asıl parayı akülere verdiğimizi düşününce kömürsüz daha doğrusu fırçasız motorlar daha avantajlı kalıyor bence. Yine de karar sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Black & Decker elektrikli matkabım var.

Buna ilaveten beni üzmeden uzun vadeli kullanabileceğim bir şarjlı tornavida arıyorum. Ürünün kalitesine göre 200 - 350 arası veya biraz daha üstüne çıkabilirim. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu konuda tavsiye bekliyorum, teşekkürler.

@turkeroztrk

• Merhabalar. Evde yaklaşık 10 senedir DBK marka voltajı 4.8V olan bir şarjlı vidalama kullanıyorum. Pili artık hiç dayanmıyor. Gücü de az geliyor artık bana. Konuyu inceledim ama çok da anladığım söylenemez. Bu yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Ev için ayda ortalama 1 veya 2 kere kullanıyorum. Profesyonel kullanım gibi bir ihtiyacım olmuyor yani. Çabuk şarj olan, pil konusunda sorun çıkarmayacak ve maksimum 300-350TL'lik tavsiyelerinize açığım.

Kablosuz nimetlerinden çok yararlanmayacağım için kablolu modellere bakıyorum. Yalnız bu önerdiğiniz mac allister ağır değil mi? Akü ağırlığı da olmamasına rağmen daha ağır olması ilginç geldi bana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.