Şimdi Ara

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.024
Cevap
402
Favori
399.939
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangisi daha iyi dostum farkları neler?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yanlış konu ise lütfen doğru konuya taşıyınız.

Moser 1400 marka bir saç kesme makinası aldım. Bakımını yapmak açmam gerekiyor ancak evdeki hiçbir tornavida uymadı.

İnternette 0.9mm x 8mm’in tam uyacağı yabancı bir kaynakta belirtilmiş. Maalesef bu ölçülerde düz uçlu bir tornavida bulamadım. Standart dışı mıdır bilemiyorum.

0.9 uç kalınlığı, 8mm en olmalı diye düşünüyorum. Bilgisi ve tecrübesi olan, uyumlu ve uygun fiyatlı bir tavsiyeniz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avuç taşlamada kampanya var mı? Evde kullanmaya idare eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selhamnes kullanıcısına yanıt
    hyundai 20V 35 Nm einhell 18V 44Nm

ikiside çift bataryalı, einhell içinden vida uçları çıkmadı hyundai de var galiba.

Hyundai nin devir hızı daha fazla ve hafif. Einhell de aküyü hızlı şarj edebilirsiniz ve bataryası aynı markanını diğer ürünlerine de uyuyor.

Alalı 3 gün oldu einhell den memnunum, vidalama uçları olsa daha iyi olurmuş. Bosch 25 Parçalı X-Line Vidalama Seti siparişi verdim 42 lira tuttu o da.
    https://www.hepsiburada.com/bosch-25-parcali-x-line-vidalama-seti-p-hrbsc2607019676
  • Öncelikle böyle bir konu açıp bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

Evde de monte mobilyalar ve basit delme işlemleri için einhell akülü matkap ya da hyundai elektrikli mantkap almayı düşünüyorum. darbeli olması şart değil. yılda 5-6 defa anca kullanacağım. aşağıda 3 adet link bıraktım ve einhell deki farkı anlayamadım. ayrıca bu iki ürün için ilerde yedek batarya almak istersem sıkıntı yaşar mıyım? şimdi baktığımda bile yedek batarya bulamadım internette.
    https://www.hepsiburada.com/einhell-akulu-vidalan-th-cd-12-li-p-HBV00000CVPJE
    https://www.hepsiburada.com/einhell-tc-cd-12-li-li-ion-akulu-vidalama-12-v-1-3-a-pm-hrein4513206
    https://www.hepsiburada.com/hyundai-hp710set-710w-darbeli-matkap-pls-canta-16-parca-uc-set-p-hbv00000fgz40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grkm_evo -- 12 Eylül 2020; 14:28:3 >

• Bu ikisinin modeli aynı galiba ztn ilk mesajda link verilenler. Bunların ağız tarafları farklı duruyor. Teknik olarak adı nedir ne değildir bir fikrim yok ama ev kullanıcısı olarak kafama takıldı görseller. Bir fark olur mu?
    https://www.gittigidiyor.com/tamir-tadilat-gerecleri/elektrikli-alet-edevat/vidalama/einhell-te-cd-182-li-kit_spp_66535?id=526480296
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=50&v=lDhsoFipEVQ&feature=emb_title

• quote:

Orijinalden alıntı: wwtr

Yanlış konu ise lütfen doğru konuya taşıyınız.

Moser 1400 marka bir saç kesme makinası aldım. Bakımını yapmak açmam gerekiyor ancak evdeki hiçbir tornavida uymadı.

İnternette 0.9mm x 8mm’in tam uyacağı yabancı bir kaynakta belirtilmiş. Maalesef bu ölçülerde düz uçlu bir tornavida bulamadım. Standart dışı mıdır bilemiyorum.

0.9 uç kalınlığı, 8mm en olmalı diye düşünüyorum. Bilgisi ve tecrübesi olan, uyumlu ve uygun fiyatlı bir tavsiyeniz var mı?
    Bıçakların altındaki 2 adet vidayı mı açmak istiyorsunuz eğer orası ise oraya asla dokunmayın hocam orası bıçaklar körelirse ki bu çok uzun yıllar demek (bireysel kullanımında) açılır ve bunu tekrar hizalaması çok hassas iş işin eğilleri yapabiliyormuş bakım için o kısımlar açılmaz sadece yağlayın gitsin bıçakların arasındaki (olukta) kıllar için basıçlı hava tutun

• Baristatales B kullanıcısına yanıt
    Evet onun içindi, dediğiniz gibi yapayım o zaman. Çok teşekkür ederim.

• https://www.amazon.com.tr/dp/B01I3FWWOA/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_B3DxFbY6B7F5T
    https://www.hepsiburada.com/stanley-shr263k-tr-800w-3-4-j-profesyonel-sds-plus-kirici-delici-p-HRFRZSTHR263K?magaza=Teknik Market

Bu ürünler arasındayım. hakkında fikri olan var mı. Amatör kullanıcı için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fkursunat -- 13 Eylül 2020; 12:12:20 >

• Kaliteli matkap ucu seti tavsiyeniz var mı? Duvar delme de olacak

• Stanley Kırıcı delici özellikli, Bende bosh 550 W darbeli matkap var. Evin beton kısımların delmiyor. Eğer vidalama yapmayacaksanız bence kesinlikle kırıcı delici olanı alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ECBE05343 -- 13 Eylül 2020; 12:37:26 >
  • fkursunat kullanıcısına yanıt
    Amaç vidalama değilse kesinlikle stanley. Aynısını geçen sene aldım. Güçlü ve kaliteli. Ev kullanımı için fazla bile diyebilirim

• Vidalama için çok kullanmam ama düşük hız modunda vidalamaya uymaz mı sizce

• Ev içi kullanımda, vidalama özelliği olan, matkap olarakta kullanılacak, beton kolon delmede zorlanmayacak, yanında her ihtiyaca uygun yedek uçları bulunan(yanında yoksa ayrıyetten takım önerisi isterim), şarjlı mümkünse yedek bataryalı, malzeme kalitesi yüksek bir ürün arıyorum, f&p olan marka model tavsiyesi rica ediyorum, gerekirse indirim kovalayıp almam lazım, eş dosttan istemekle bir yere kadar artık..

• Ebrar21 E kullanıcısına yanıt
    Beton delmek varsa işin içinde gidin elektrikli darbeli klasik bir matkap alın. Yanında da yine iş görür bir lion bataryalı vidalama alın. Uygun bir fiyata her türlü ihtiyacınızı karşılarsınız. İkisini bir arada yapan şarjlı bir ürün bence bir ev kullanıcısı için gereksiz.

Edit: Uç setine de gerek yok bence. Bir adet uzun bir adet kısa ph2 uç alın vidalama için. Delme için de kaliteli bir 7 numara hilti ucu alın. Evde yüzde 98 işlerinizi çözer bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperÇorapçıgil -- 13 Eylül 2020; 14:47:6 >
  • Arkadaşlar hyundai hpa1200 kullanan var mı? Bunların altta kutu gibi aküsü olan ferm,attlas gibi akülü vidalamalardan farkı var mıdır? İyi bir ürün mü? Şu an hepsiburada da 340 lira görünüyor.

• AlperÇorapçıgil kullanıcısına yanıt
    Beton/kolon delecekse Hilti den aşağısı kurtarmaz. Her gün beton delinmez tabi ama işte yılda bi lazım olur o klasik dediklerinizden çok yaktık.
    Aeg KH26E Pnömatik Kırıcı Delici 800 W tavsiye ederim.

• Cezdim34 C kullanıcısına yanıt
    Açıkçası benim deldiğim en kral yer korniş için oldu. Onda da 2013 te aldığım 650 watt black decker kullandım hep. Hala da sağlam çünkü evde ne kadar yoracağım ki zaten. Kolona delik açma ihtiyacım hiç olmadı. Bir ev kullanıcısı örneğin klima gibi sağlam iş gerektiren bir şekilde neden kolon deler ki? Ama dediğinize kesinlikle katılıyorum. İlla prof bir şekilde beton delmek istiyorum diyorsa dediğiniz ürünlere yönelmek lazım. Ancak zaman içinde çokça kişinin beton dediği şeyin aslında ytong ya da tuğla örme duvar olduğuna denk geldim. Bu da inşallah öyle bir durum değildir :)

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperÇorapçıgil -- 14 Eylül 2020; 23:39:33 >
  • fkursunat kullanıcısına yanıt
    Hocam ikisi benzer görünse de farklı aletler. Kırıcı adı üstünde kırmak için daha çok. Ha matkap niyetine kullanılır fakat yorucu olur. 3 tane matkabim oldu. Hiç demedim keşke kırıcı olsaydı diye. Ha ihtiyaç meselesi tabi.

• Trendyol bazı hesaplara 200/1000 indirim tanımlamış. Bazı vidalama/matkap ürünlerinde de geçerli.

• 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.