Şimdi Ara

AKÜLÜ VİDALAMA, MATKAP, TAŞLAMA, DEKUPAJ VE DİĞER ALETLERDE SICAK FIRSATLAR (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.029
Cevap
405
Favori
400.872
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sizce "Stanley STDC18LHBK-TR" mi Einhell Te-Cd 18-li darbeli mi

İkiside darbeli fiyatları aynı ortalama 50tl fark var sizce hangisini almalıyım? Daha fazla çıkamıyorum malesef. Evde profosyonel olarak kullanıyorum, zorlarım yani.
  • arkadaşlar merhaba
    ben ne bileyim duvarı delip çerçeve asmak saat asmak tablo asmak için bir ürün arıyorum.
    işin kötüsü hanım en son kolon tarafına çerçeve asıcam diye tutturdu :)
    tavsiye ettiğiniz yılda 1 2 kere kullanacağım uygun bir şey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

Şimdi saydığınız işler 4'e ayrılır desek çok yanlış olmaz sanki, 1. vidalama, 2. ahşap-metal delme, 3. duvar (briket) delme ve 4. beton (kolon, kiriş vs) delme.
    1 numara için her türlü şarjlı vidalama işinizi görür. Elektrikli aletlerin çoğunda fren mekanizması olmadığı için ve ağır olduğu için hassas işlerde rahat kullanamazsınız. Tabi kablo derdi de ek bir sıkıntı.O yüzden bu işler için şarjlı vidalama en mantıklısı
    2 numara için her türlü elektrikli ve 10 V üzeri şarjlı alet işinizi görür, deleceğiniz malzeme çok kalın değilse şarjlı vidalamalar burada en mantıklı çözümdür.
    3 numara için darbe özelliği olan her türlü elektrikli alet ve 14 V ve üzeri şarjlı alet işinizi görür. Duvar delmek için darbe şart, dolayısı ile darbesiz matkap ve 3-12 V arası darbesiz vidalamalar işinize yaramaz.
    4 numara için en az 600 W elektrikli darbeli matkap, kırıcı-delici dye tabir edilen pinomatik matkaplar işinizi görür. Şarjlı aletlerde çok profesyonel ürünlere çıkmadığınız sürece (bosh, makita, dewalt, AEG, stanley gibi markaların 20 V üzeri ürünleri) verim alamazsınız. Bu ürünler de ev kullanıcısı için maaliyeti yüksektir.

Benim önerimi soracak olursanız, ki yukarıda başka bir arkadaş da benzer öneride bulunmuş, 1 adet 150-250 TL bandında 10-12 V şarjlı vidalama (B&D, max extra, hyundai, einhel olabilir) ve bunun yanına 250-350 TL bandında 600 W civarı elektrikli matkap (Bosch mavi seri gsb 13 re, yeşil seri 570, einhel TC-ID 1000 gbi) ev kullanıcısı için çok çok yeterli olacaktır.

Alıntıları Göster
    Hocam yorumlarınıza istinaden şarjlı bir vidalama benim işimi görecek gibi.
    Anladığım kadarıyla 10V üzeri bir alet ile (Ör: max ext.1215) ile ahşap, metal delebilirim. TUĞLA duvar delebilmem için ise hem +14V hemde darbeli bir alet olması lazım. Doğru mudur?

Ancak aklımdaki modellerden max ex 1450 var ancak darbesiz diye geçiyor
    200-300 bandında +14V ve darbeli bir şarjlı vidalama aleti var mı göremedim.

• u_g_o_189 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam darbe olmadan duvar delme işi olmuyor. O butceye şarjlı darbeli vidalama bulmanız zor, ancak çakma ürünler bulabilirsiniz.
    Ya bütçeyi biraz artıracaksınız ya da kablolu modellere yonelmeniz gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • max ext.1215 aldım kampanyada 110 liraya iade etmeyi düşünüyorum isteyene verebilirim

edit: 1213 müş yanlış hatırlamışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SecurityPayne -- 25 Ekim 2019; 8:38:14 >
  • SecurityPayne kullanıcısına yanıt
    bende aynısını 185 e aldım ankarada olsaydınız aldığımı iade eder sizden alırdım iyi fiyata almışsınız 1215’i

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch easyimpact 570 aldim ama mandreni yalpaliyo ne yapmam lazim servisemi vereyim degisimmi isteyeyim arkadaslar

• SecurityPayne kullanıcısına yanıt
    Alalı 14 gün olmadı ise uğraşmadan aldiginiz yerden değişim talebinde bulunun bence

• Slm arkadaşlar 18 volt 2 amper bi alete göre fiyat çok iyi değil mi tavsiye ederseniz bunu alıp gecebilirim

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/attlas-atb-18-ng-cift-akulu-matkap-tornavida-lithium-ion-18-v-2-0-ah-470018344

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gence0088 -- 27 Ekim 2019; 11:54:57 >
  • gence0088 G kullanıcısına yanıt
    Uygun görünüyor çek zamanı dahada uyguna gelebilir. Hatta hepsiburada da matkap ve dekupaj testeresi eklenmiş hali 275 TL o bile değerlendirilebilir sanki. Attlas Eco Trio Set – (Matkap + Akülü + Dekupaj)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyla alakasız olacak ama özellikle duvar delme işleminde elektrik tesisatına zarar vermemek veya tesisattan zarar görüp yaralanmamak amacıyla yapılması gereken pratik bir şey var mıdır?
    Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

Paranıza yazık etmeyin, attlas çöptür.
  • Bende atlas markasına bir türlü ısınamadım aslında bazen bi tanıdığıma TV asmaya falan gidiyorum yanımda kırıcı delici matkap ve sarjliyi götürmek yük oluyor o yüzden duvar da delebilecegim Hyundai darbeli şarjlı matkap falan bakmıştım oda 450 falan o kadar para kaçırmak istemedim .Max extra 1215 gibi kolay kullanabileceğim aküsü kabzasina takılan bir model alıp gecicem muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferit79

Konuyla alakasız olacak ama özellikle duvar delme işleminde elektrik tesisatına zarar vermemek veya tesisattan zarar görüp yaralanmamak amacıyla yapılması gereken pratik bir şey var mıdır?
    Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.
    En basiti yukardaki buatlara bakıp prizlere ve anahtarlara giden yolu takip etmektir.
    Deleceğiniz yerin üzerinde buat varsa dikkatli olunmalıdır.
    Prizin içine bakarsanız kabloların nerden geldiği az çok belli olur.
    Aynı şey su tesisatında da geçerli. Ana hatların nerden geçtiği tahmin edilip ona göre delik açılabilir.
    Ya da en sağlamı dedektör kullanmak.

Hocam atlas hakkında çok olumlu yorum yok ayrıca li ion demişler ama bence o matkap lion değil klasik ni cd pil gibi duruyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

Bu söylediğiniz kötü oldu hocam, inşallah sorun çözülür. Dediğiniz gibi şarj aletinde problem varsa iş kolay, bataryalar bozuldu ise cihaz da çöp olur sanki,

Bu arada benim aldığım da geldi, bataryaları denedim ikisi de problemsiz çalışıyor şimdilik

Alıntıları Göster
    merhaba
    ,cihazdan memnun kaldınız mı? tekrar indirime girmiş ben de almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SecurityPayne

max ext.1215 aldım kampanyada 110 liraya iade etmeyi düşünüyorum isteyene verebilirim

edit: 1213 müş yanlış hatırlamışım
    memnun kalmadınız mı?
  • Merhaba,

Açıkçası çok fazla calisma şansım olmadı,
    Deneme maksatlı ahşap delme yaptım, 4 6 mm uc ile çam odununu sorunsuz deldi ancak 8 ve üstünde çok tat vermedi diyebilirim, sert ahsapta zorlanacagi acik. zaten yukarıda da belirttiğim gibi bu cihaz ile delme işleminden randıman alamazsınız. Vidalama işlerine daha uygun bir cihaz.

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.