Şimdi Ara

akülü matkap sarj sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar bende 4 sene once aldigim akulu matkap var. aldigiktan 3-4 ay sonra adabtoru bozuldu bende yapmaya calismadim zaten 90 paeca set vardi setini dier matkapta kullaniyordum. bugun aklima geldi. ben bu matkabi evdeki eski 300w psu ile calistirabilirmiyim ?

matkap 18v ile calisiyor. psuda 12v-7v-5v var ben 12ve 5v nasil birlestirip 17v yaparim ?

ozet....
    18v olan sarzli matkabi psu ile calistirma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ayrı ayrı güç kaynaklarını birleştirip istediğim voltajı alıyordum fakat psu dan hiç denemedim.

önerim şu;

powerinden 5v gelen kısmından siyah olan kablonu dışarıda tut
    powerinin 12v gelen kısmından kırmızı olan kablonu dışarıda tut ve ikisini birbirine bağla.

diğer kırmızı ve siyah kabloları voltmetre ile uçlarını ölç.

17v böyle elde edebilirsin belki. az önce 2 ayrı adaptorden 16v elde ettim böyle power olmadığı için bende test edemiyorum.
     akülü matkap sarj sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WebFaresi -- 5 Ağustos 2014; 15:14:30 >

• WebFaresi W kullanıcısına yanıt
    yazdiklariniz icin tesekkurler. benimde aklima dediginiz yontem geldi ama evde voltmetre olmadigi icin deneyemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstteki çizim çalışmaz power korumaya girer .Power supply üzerinden max 24 v alırsın . 12v(sarı) ve -12v(mavi)kablolar ile 24volt alırsın ama matkap zarar görebilir. 12 volt ile çalıştır sadece hızı biraz daha yavaş olur.
  • db_61 kullanıcısına yanıt
    bilgi icin tesekkurler

peki 17-18-19v gibi 18v a nasil yakin calistirabiliriz. sadece 24v mi oluyor :(

bir sorum daha var. bozulan adabtor 24v ve 500ma.... Sizin dediginiz gibi yapsam adabtorun yerine kullanabilirmiyim ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

bilgi icin tesekkurler

peki 17-18-19v gibi 18v a nasil yakin calistirabiliriz. sadece 24v mi oluyor :(

bir sorum daha var. bozulan adabtor 24v ve 500ma.... Sizin dediginiz gibi yapsam adabtorun yerine kullanabilirmiyim ?

-12v(mavi) ve +5v(kırmızı) kullanırsan 17v alabilirsin max 1 amper.
    24v adaptör yerine kullanabilirsin sadece daha hızlı şarj olur. bataryanın dayanma süresi ve ömrü azalır.
  • db_61 kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla 1 amperden çok daha az veriyor teorik olarak 1 amper olabilir belki onu bilmiyorum da ben 0,1i zor görüyordum -12voltta. psu ile ilgili ben de yapmak istedim ancak 12v üzerine çıkamadım iç devrede çıkılabiliyordur belki. 12v ile çalıştırabilirsiniz diye düşünüyorum direk dinamoya gidiyorsa batarya uçları yerine psudan çekeceğiniz 12voltu kullanın. 5volt ile 12volt birleştiremezsiniz çünkü şaseleri aynı kısadevre olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hesher

bildiğim kadarıyla 1 amperden çok daha az veriyor teorik olarak 1 amper olabilir belki onu bilmiyorum da ben 0,1i zor görüyordum -12voltta. psu ile ilgili ben de yapmak istedim ancak 12v üzerine çıkamadım iç devrede çıkılabiliyordur belki. 12v ile çalıştırabilirsiniz diye düşünüyorum direk dinamoya gidiyorsa batarya uçları yerine psudan çekeceğiniz 12voltu kullanın. 5volt ile 12volt birleştiremezsiniz çünkü şaseleri aynı kısadevre olur.

psu kalitesine göre değişiklik gösteriyor.2 amper çekilirken bile sabit -12 veren powerlar var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.