Şimdi Ara

Akü sorununu çözemedik yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
2.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam teşekkür ederim aynen dediğiniz gibi işe teybi sökmekle başladım az önce söktürdüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da alternatör gibi geldi ama usta muhtemelen ilk oraya bakmıştır zaten
  • Ölçümler sonucu sorun görünmüyorsa şarj dinamosunun diyot tablasını değiştiri. Eğer varsa motor bölmesindeki sigorta kutusundaki büyük sigortalar ve Akü Modulünu muhakkak kontrol ettirin. Ayrıca aracı bilgisayara bağlatıp ECUya yani beyine gelen gerilimi ölctürün.

• Bence alternatörden olsa akü daha çabuk bitmez mi? Bagajı kapattığınız halde ışığı açık kalıyor olmasın hocam? Koltukları yatırıp kontrol edin. Küçük bir ihtimal ama denemekte fayda var.

• 01tuğra01 kullanıcısına yanıt
    Aracıma elektrikli bagaj yaptırmıştım. Akü bitiyordu devamlı. Kaçak görünmüyordu ama. Araç uyku moduna girince de kaçak görünmüyordu ancak 24 saat sonra akü gerilimi 11 lere düşüyordu. 36. Saatte filan akü bitiyordu tamamen. Yüksek bir ihtimal ile sonradan taktırdığınız aksesuar kaynaklıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetykm M kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz olaya ilk önce bakıldı onda bi sorun yok bağaj lambası sönüyor

• captaingurkan kullanıcısına yanıt
    Aracım 2005 comfort modeli bunlarda fabrikasyon elektrikli bağaj varmı acaba

Yoktur muhtemelen elektrikli bagaj clio’da. Benim aracım tiguan, sonradan taktırdım , o problem yapmıştı. Siz de sonradan taktırdığınız orijinal olmayan tüm donanımları sökerek bulabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım elektrikçi voltmetre ile kaçak ölçümü yapmıştır araya lamba koyarak kaçak ölçümü yapılmaz.Voltmetrede 0.02-0.03 gibi değerler görülmeli.Daha fazla görülüyorsa kaçak vardır teyp,amfi,merkezi kilit,gösterge saati vs.
  • captaingurkan kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam sonradan takılan double teyp var onu söktüm bide geri görüş kamerası var bunları özellikle kontrol ettirecem

• Josepth kullanıcısına yanıt
    Hocam yarın sanayideyim zaten başkada gidecek biyer yok ilk seferki kontrolde lambayla yapmıştı en son ölçü aletini kullandı sıfır aküyü takınca ve kendinden emin bi şekilde hiçbir sorun yok dedi ardından aküyü elimize aldık arabayı pek kullanmam bazen onbeş gün yattığı oluyor durduğu yerde bitiriyor aküyü sorun bu şekilde

• araç kitlenince elektrik çeken bir şey var ozaman
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ama elektrikçi ilk etapta hiçbi kaçak yok dedi ama öyle değilmiş var bişey

• Josepth kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz işlem yapıldı ve 0.09-0.10 gibi bi değer çıkıyor

Eğerki uyku moduna geçtiği halde bu değerler görülüyorsa kaçak var ve 2 hafta çalıştırmadığınızda akünüzü bitirir.Sonradan takılan cihazları sökün eğer bunlardan değilse araştırılması gerekiyor

• sarj dinamosu komuru bitmistir buyuk ihtimalle kacak yoksa aracta arada sarj ediyor arada etmiyordur sarj dinamosunu sokturup komurlerine baktirin
  • Arkadaşlar başka bi ustaya getirdik aracı amper ölçen cihaz filan taktı ve şarj dinamosu yeterli besleyemiyor ama kaçak yok dedi şuan şarj dinamosu sökülüyor

• Hocam merhabalar ayni sorun benim basina geldi suan 2006 model Passat aku 3 gunde bitiyor sonradan Takilan android teyp var sorunu cozdunuz mu Ben butun olcumleri yaptim suan 0.60 milliamper kacak var arabamda

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.