Şimdi Ara

Akü Şarj Aletiyle Şarj Etme Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akü şarj aleti aldım boş aküleri şarj etmek için..Kapaklarını açmam gerekiyor mu ? Aküyü 2 günde 1 şarj etmemiz gerekiyor başka bir işlemde kullanılıyor aküler..
    Hugel 12v90ah

Akü Şarj Aletiyle Şarj Etme Problemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 22 Ekim 2018; 1:22:2 >

• Gerekmez fakat çıkan hidrojenin sağlıklı şekilde bertaraf edilmesi için çok küçük alanda havalandırma olmadan şarj etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diatta1903

Gerekmez fakat çıkan hidrojenin sağlıklı şekilde bertaraf edilmesi için çok küçük alanda havalandırma olmadan şarj etmeyin.
    Kaynama yapacağindan dolayı kapakları acmazsam patlayabilirmis varmı böyle bir olay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni tip kapakları kapalı aküyü uygun voltajda (1 amper/saat) açık havada şarj ediyorum. Herhangi bir asit sızdırması, ısınma yada koku olmuyor... Hızlı şarj etmek için yüksek voltaj verilmediği takdirde eskimemiş sağlıklı aküde kaynama olmayacaktır... Kapakları açma tedbir amaçlı yapılıyor diye biliyorum, dikkat edin çıkan zehirli gazı solumayın...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DarthWorm kullanıcısına yanıt
    Ben hiç duymadım, zaten aküye uygun voltaj ve amperde şarj edeceksiniz dolayısı ile neden kaynama ya da patlama olsun ki? Yukarıda arkadaş da yazmış. İçiniz rahat etmeyecekse ilk şarjda buşonları açıp gözleyip deneme yoluna gidin. Baktınız bir sorun yok bir daha ki şarjlarınızda açmazsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.