Şimdi Ara

AKÜ DEĞİŞİMİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
13.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aracımın aküsü halen orjinali yani 45 amperlik serviste ölçtüler %60 çıktı fakat ben yinede değiştirmek istiyorum 60 amperlik alacağım serviste 135 ytl dediler sizce uygun mu?servisten aldığım akü iyi mi renault yazıyor fakat hangi akü firmasına ait?

• Renault markalı aküleri önermem. Aracımda vardı, 5 senede bitti. Hem de yazın ortasında. Renault yetkili servisinde Varta marka taktırdım. Önerim, Varta, Mutlu veya İnci akülerinden birini tercih edebilirsiniz. Varta'lar 140, Mutlu ve İnci'ler 110-120 YTL'ye alınabilir. Serviste taktırısanız, 11 YTL söküm-takım ücreti alıyorlar. Sanayide taktırısanız hem bu ücreti almazlar, hem de aynı aküyü daha ucuza alırsınız.
  • Arkadaşlar aracınız için orjinal RENAULT marka aküden vazgeçmeyin derim. Yeni teknoloji araçlarımızın elektronik aksamı çok fazla olduğu gerçeğinden yola çıkarak akünün önemini kabul etmemiz gerekiyor. Normal bir akünün kullanım ömrü ortalama 4 yıl olarak kabul edilir.
    5 senede orjinali bitti diyorsunuz ki; bu normal kullanım süresinin üzerinde hatırlatırım.
  • bizim maiste renault marka akü satılmıyor ki.

geçen aldığımda mutluydu, bu aldığımda tudor
  • Benim aküm gecen hafta bitti Mutlu akü taktırdım izmirde harhangi bir bayiden 100 YTL aldılar, ayrıca söküm takım ücreti falanda yok.
  • arkadaşlar bugün servise gittim aküyü değiştiriyim diye bana söyledikleri fiyat delphi diye bir markanın aküsüymüş renaultun aküsünden taktırıyım dedim 190 ytl+sökme takma ücreti 60 amperlik hemde içimden oha dedim bu kadar pahalı olur mu değiştirmedim dışardan alsam ben değiştirsem herhangi bir sorun olur mu teypin kodunuda biliyorum söküldüğü zaman onların yapacağı önemli birşey var mı?
  • Siz belirtin teyp kodunu bilmiyorum ona göre değiştirin diye aküyü değiştirirken başka bir aküyle takviye yaparlar yani aracınızdaki akım hiç kesilmemiş gibi olur diğer akü ile takviye yaparken sizin akünüzü değiştirirler kod felan girmenizede gerek kalmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emp:)

Siz belirtin teyp kodunu bilmiyorum ona göre değiştirin diye aküyü değiştirirken başka bir aküyle takviye yaparlar yani aracınızdaki akım hiç kesilmemiş gibi olur diğer akü ile takviye yaparken sizin akünüzü değiştirirler kod felan girmenizede gerek kalmaz.

:)yanlış anlamışsınız heralde teyp kodunu biliyorum kullanma kılavuzunda yazıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

arkadaşlar bugün servise gittim aküyü değiştiriyim diye bana söyledikleri fiyat delphi diye bir markanın aküsüymüş renaultun aküsünden taktırıyım dedim 190 ytl+sökme takma ücreti 60 amperlik hemde içimden oha dedim bu kadar pahalı olur mu değiştirmedim dışardan alsam ben değiştirsem herhangi bir sorun olur mu teypin kodunuda biliyorum söküldüğü zaman onların yapacağı önemli birşey var mı?

Sayın efsanea_06
    Profilinizden Ankara'da oturduğunuzu öğrendim. Ankara'da en hesaplı aküyü Mustafa Saatçi Otomotiv'den alabilirsiniz. Yerleri, Ankamall'ın karşısında, Beğendik'in hemen arkasında Varlık mahallesinde.. Web adresihttp://www.mustafasaatci.com/aku/index_aku.html

Burada da göreceğiniz gibi

Delphi akü 60 Ah=110 YTL
    Delphi akü 72 Ah=150 YTL

Aküyü kendilerinden alırsanız Renault servisindeki gibi söküm takıma ücret almazlar. Bildiğim kadarıyla taksitte yapıyorlar. Hiç servise o kadar para vermeyin. Bakmayın ben mecburiyetten Renault servisinde taktırdım. Akü ve Lastikleri, çok özel şartlar oluşmadığı sürece zaten yetkili servislerde taktırmak mantıklı değil.. Saygılar..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: emp:)

Siz belirtin teyp kodunu bilmiyorum ona göre değiştirin diye aküyü değiştirirken başka bir aküyle takviye yaparlar yani aracınızdaki akım hiç kesilmemiş gibi olur diğer akü ile takviye yaparken sizin akünüzü değiştirirler kod felan girmenizede gerek kalmaz.

:)yanlış anlamışsınız heralde teyp kodunu biliyorum kullanma kılavuzunda yazıyor

Teyp kodunu biliyorsanız sorun yok akünüzü kendiniz değiştirebilirsiniz sadece aküyü sökerken öncelikle (-) kutbu sökerseniz aküyü sökerken herhangi bir kısa devre tehlikesine maruz kalmazsınız.Takarken de tam tersi geçerli önce (+) kutbu bağlamanız kısa devre riskini azaltır.

• Hakikaten OHA bencede!! Geçen sene kampanyası vardı serviste 135 ytl idi. İyi hatırlıyorum. Ama orjinal akü bence en iyisi.

quote:

arkadaşlar bugün servise gittim aküyü değiştiriyim diye bana söyledikleri fiyat delphi diye bir markanın aküsüymüş renaultun aküsünden taktırıyım dedim 190 ytl+sökme takma ücreti 60 amperlik hemde içimden oha dedim bu kadar pahalı olur mu değiştirmedim dışardan alsam ben değiştirsem herhangi bir sorun olur mu teypin kodunuda biliyorum söküldüğü zaman onların yapacağı önemli birşey var mı?
  • peki arkadaşlar renault akü ile delphi akünün arasında ne fark vardır?
  • Renault aküsünü kendisi üretmiyor sanırım.Bizim megane 1 den çıkan akünün üzerinde (renault yazısının altında) küçük boyutlarla inci akü yazıyordu.
  • ÇELİK aküde olabilir eski arabamda tam 7 yıl kullandım
  • bozuk olmayan aküyü neden değişitiriyorsunuz?renault aküleri genelde incidir fakat bir kısmı fransadan gelir inciyle aynı görünümdedir.tam bakımsız calsiyum akülerdir renaulta özel yapılır fransa normlarında ve her yetkili serviste garantilidir sıkıntı yaşamazsınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KARYAKAN

bozuk olmayan aküyü neden değişitiriyorsunuz?renault aküleri genelde incidir fakat bir kısmı fransadan gelir inciyle aynı görünümdedir.tam bakımsız calsiyum akülerdir renaulta özel yapılır fransa normlarında ve her yetkili serviste garantilidir sıkıntı yaşamazsınız.

kapı açıldığı zaman 10 tane lamba yanıyor 10 dk yanık dursun araba çalışmıyor ondan dolayı değiştirmeyi düşünüyorum
  • bosch alacaksın bence en az arızalı ondan cıktıgını dusunuyorum
    aracınızın aküsü kaç amper merak ediyorsanız buradan bakabılırsınız sevgılı dostumhttp://www.dogruaku.com/category/aku/renault/
  • teyplerı sıfırlamayın yanlıslıkla :)
  • 2008 Symbol
    Bu yıl zayıflada iyice, sabahları zor çalışıyor. Ama kışı çıkartır. Sonbahara varmaz :)

kaç amper ve hangi marka önerirsiniz. Üzerindeki orjinal renault.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.