Şimdi Ara

Aktifbank Nkolay Bono faiz oranı %18,50 (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
82
Favori
366.445
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • enkalayda mevduatlar TMSF kapsamında değil. yani olası bir durumda paranız güvence altında değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersen -- 16 Ağustos 2018; 12:56:10 >
  • enpara vadesi bitsin buraya koyacağım. sanmıyorum batıp gideceklerini. millet ömürlük birikimini koyuyor ülkede isyan çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Aktif faizi arttırır mi? Ne dersiniz? Tahvile göre 2-3 puan daha yukarı gelmesi gerekiyor bence.
    2 puan yükselerek 19.08-->21.25'e getirdiler.
    Ancak yıl sonu enflasyonunun 20'lere geleceğini(hatta geçeceğini) düşünerek oranların yükselmeye devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Aktif'in verdiği faiz diğerleri içinde görece yüksek olsa da genel olarak faizler hala olması gerektiği seviyelerde değil.
  • Aktif bank gayet güvenilir bir bankadır içiniz rahat olsun param 6 aydır güvende umarımda birşey olmaz ztn Türkiyede bir banka batarsa büyük ekonomik kriz var demektir zaten durumlar vahim fakat Aktif bank daha faizleri arttırmalı ki TL ye teşvik olsun şuan piyasada en iyi kazandıran banka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersen

enkalayda mevduatlar TMSF kapsamında değil. yani olası bir durumda paranız güvence altında değil.
    Hic bir bono tmsf kapsamında degil özel bankalar dahil

Bankada da 1 milyon u olan 100 bini devlet güvencesinde

Gerisi ne olacak??

Bende battım kredi odemem o zaman..

Türkiye de kimin parası kalır bankada??

O kadar kolaymı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sözleşme geldi ama kart gelmedi bugün. bu aşağıdaki yazıda ne demek istiyorlar. 6 ay sonra bu faiz oranını alamayacak mıyız ?

''- ​Bonodaki stopaj avantajı nedeniyle 6 aya kadar vadede N Kolay Bono ile aynı kazancı sağlayacak mevdua​t faiz oranı %22,50​’dir.''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afacanlouiee -- 18 Ağustos 2018; 17:25:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afacanlouiee

sözleşme geldi ama kart gelmedi bugün. bu aşağıdaki yazıda ne demek istiyorlar. 6 ay sonra bu faiz oranını alamayacak mıyız ?

''- ​Bonodaki stopaj avantajı nedeniyle 6 aya kadar vadede N Kolay Bono ile aynı kazancı sağlayacak mevdua​t faiz oranı %22,50​’dir.''
    6 aya kadar mevduatta stopaj yüzde 15'tir.
    Bonoda ise %10'dur.
    O yüzden bononun 6'aya kadar vadeli bağlanmış mevduat karşılığı daha yüksek olan 22 küsüre geliyor.

6 aydan sonra da(12 aya kadar) mevduatta yine stopaj %12 oluyor. Yani yine bono daha yüksek.

Şu an ihraç edilen bononun vadesi 290 küsür gün. O bitinceye kadar bu oranla alan biri aynı faizi alır. Oran düşerse de satmadığı sürece etkilenmez.

Oran yükselirse bozar yeni orandan yine alır daha çok faiz geliri elde eder. Olayın mantığı budur.

Sözleşmeyi getiren kişiye kart olayını sordum: siz istemediyseniz gelmez demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 18 Ağustos 2018; 19:44:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

6 aya kadar mevduatta stopaj yüzde 15'tir.
    Bonoda ise %10'dur.
    O yüzden bononun 6'aya kadar vadeli bağlanmış mevduat karşılığı daha yüksek olan 22 küsüre geliyor.

6 aydan sonra da(12 aya kadar) mevduatta yine stopaj %12 oluyor. Yani yine bono daha yüksek.

Şu an ihraç edilen bononun vadesi 290 küsür gün. O bitinceye kadar bu oranla alan biri aynı faizi alır. Oran düşerse de satmadığı sürece etkilenmez.

Oran yükselirse bozar yeni orandan yine alır daha çok faiz geliri elde eder. Olayın mantığı budur.

Sözleşmeyi getiren kişiye kart olayını sordum: siz istemediyseniz gelmez demişti.

Alıntıları Göster
    anladım teşekkürler karta gerek kalmadı sanal kart varmış online alışverişte onu kullanırım. atmden çekecek zamanda başka bankaya eft yaparım eftler ücretsizmiş.

• Kullanmaya başladınız mı hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camino Del Rio

Kullanmaya başladınız mı hocam?
    öğlen sözleşmeyi imzaladımda daha menülerin bir çoğu kapalı sözleşme imzalayın yazıyor. gelecek ayın 10unde enpara vadesi bitiyor o zaman alacağım bonoları
  • Bende de öyle olmuştu Musteri hizmetlerini arayıp duzelttirmistim. Kuryenin hatası sanırsam normalde imzayı attığınız zaman açılması gerek enparada öyle oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FaYLoNg

Aktif bank gayet güvenilir bir bankadır içiniz rahat olsun param 6 aydır güvende umarımda birşey olmaz ztn Türkiyede bir banka batarsa büyük ekonomik kriz var demektir zaten durumlar vahim fakat Aktif bank daha faizleri arttırmalı ki TL ye teşvik olsun şuan piyasada en iyi kazandıran banka.
    Mevduat toplama yetkisi yok. 100 bin tl devlet garantisi yok aktifte. Tercih sizin tabi. Sadece bilgi icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersen

enkalayda mevduatlar TMSF kapsamında değil. yani olası bir durumda paranız güvence altında değil.
    Enparayi kestediyorsaniz finansbankta hesap acmis oluyorsunuz. Finansbank ta 100 bin tl ye kadar devlet garantisi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Mevduat toplama yetkisi yok. 100 bin tl devlet garantisi yok aktifte. Tercih sizin tabi. Sadece bilgi icin.

Alıntıları Göster
    Aktifbankda mevduati olan devlet guvencesinde degilmi 100bintlye kadar..

Nasil oluyor bu is?

Calik grubunun bankasi diye biliyorum.. zamaninda sarrafda burdan sebeplenmis

Valla ben hep garantiye guvenirdim hesabim 13yildir orda artik onada guvenmiyorum sirf heryerde atmsi var diye ve musterilerim kolay yollasinlar diye tutuyorum en guvendigim 1.banka isbankasi kapi gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

Aktifbankda mevduati olan devlet guvencesinde degilmi 100bintlye kadar..

Nasil oluyor bu is?

Calik grubunun bankasi diye biliyorum.. zamaninda sarrafda burdan sebeplenmis

Valla ben hep garantiye guvenirdim hesabim 13yildir orda artik onada guvenmiyorum sirf heryerde atmsi var diye ve musterilerim kolay yollasinlar diye tutuyorum en guvendigim 1.banka isbankasi kapi gibi...

Alıntıları Göster
    Mevduat toplama yetkisi yok. O yüzden kendi bonosunu satıyor. Riskini bilerek yatirin. Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 18 Ağustos 2018; 23:34:29 >

• geçmişte milletin parasını batırıp giden bir banka örneği var mıdır ? sonuçta tmsf dediğiniz 100bin liraya kadar.
  • Şu çok sevilen Cem Uzan'in İmar Bankası buraya örnek olarak cuk oturur.

• Parasini cok seven varsa kiralik kasaya koysun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Camino Del Rio kullanıcısına yanıt
    Orada kimse kişisel bir zarara uğramadı. Devlet zarara uğradı. Mevduata sınırsız garanti dönemi vardı o zamanlar. Herkes aldı parasını farklı bankalardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: afacanlouiee

geçmişte milletin parasını batırıp giden bir banka örneği var mıdır ? sonuçta tmsf dediğiniz 100bin liraya kadar.
    Cok oldu. Bazilari stopajsiz yuksek faiz vaadiyle yurt disi subeye hesap actilar müşterilerine. Onlarin parasi gitti. Cunku yurt disina devlet garantisi yok.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.