Şimdi Ara

Aktifbank Nkolay Bono faiz oranı %18,50 (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
82
Favori
366.453
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam alınan vergi oranının artması bizim bağladığımız oranı etkilemesi saçma değil mi ? dediğiniz büyük ihtimal 30 kasım sonra stopaj oranının yeniden %15 kaynaklı olmasından olabilir mi ? birde sizce halen burada değerlenmesi mantıklı mı ? önerebileceğiniz bir başka banka var mı? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmtgs

hocam alınan vergi oranının artması bizim bağladığımız oranı etkilemesi saçma değil mi ? dediğiniz büyük ihtimal 30 kasım sonra stopaj oranının yeniden %15 kaynaklı olmasından olabilir mi ? birde sizce halen burada değerlenmesi mantıklı mı ? önerebileceğiniz bir başka banka var mı? Teşekkürler.
    hocam burganbank'ın, fibabankanın da faiz oranları yüksek diye biliyorum istersen bir göz at.
  • devletbankaları arasında en iyi veren hangisi
  • ben bonoyu 28 den almıştım 2 yıllık vade.26.5 net kazanç vardı.
    şuan sanırım 22.8 oranına denk geliyor.yaklaşık 4 puan erimiş gibi faizler.
  • 25.41 diyor mevduat faizi mi oluyo bono mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mogolo kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:32:14 >
  • arkadaşlar aktifbank bono'da belirli bir vade yok dimi, bono alırken 181 gün süre üzerinden hesaplama falan yapıyor ama istenilen zamanda satılabiliyor diye biliyorum. "vade" mantığı ile hareket edilmiyor anlaşılan.
  • ivenrec kullanıcısına yanıt
    aynen günlük alıp satabiliyorsun...sonuçta bono alıyorsun istediğin zaman alabilirsin...aldığın bono faizi devam ediyor...faiz düşsede...orda yazılan gün kadar aynı devam ediyor.
  • murat8550 kullanıcısına yanıt
    peki diyelim 10 bin liralık bonomuz var, 5 gün sonra istersem 5 bin lirasını bozup diğer 5 bin lirayı bırakabiliyor muyum faizde?
  • Aktifbankı boşverin.

Sitesine giriş yaptım. Numara güncellemek istedim olmadı. Müşteri hizmetlerini aradım söyledim. Güvenlik soruları sordu cevapladım. Tamam dedim bunlar günceller şimdi işim olur dedim. Mh dediki burdan ben de güncelleyemiyorum. Dilekçe yazacaksın dedi. Güncelleme derken ana numaram aynı kalacaktı zaten. Fazla eklenmiş numaraları kaldırmak istemiştim.

• ivenrec kullanıcısına yanıt
    evet... kalan 5000 tl ana para olarak üzerine faiz işlemeye devam ediyor...
  • getirisi iyi ama şöyle bir durum var. Diyelim 10.000 TL 'lik bonu aldım, 5 gün sonra 10.100 TL oldu. 100 TL kısmi çekim yaptın,kalan paran 10.000 TL üzerinden değilde 9.900 TL üzerinden değerleniyor. Yani kısmi bozumun yatırdığın ana para üzerinden gerçekleşiyor.He bonunun oranı vadesine kadar aynı o ayrı. (oran düşse bile etkilenmiyorsun.) Bu bence çok saçma. Ayrıca 9 milyona yakın müşterisi var halen bir mobil uygulamaları maalesef yok. Bir de bonunun detaylı ekstresi de yok. Dezavantajları izlenimlerime göre bu şekil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmtgs

getirisi iyi ama şöyle bir durum var. Diyelim 10.000 TL 'lik bonu aldım, 5 gün sonra 10.100 TL oldu. 100 TL kısmi çekim yaptın,kalan paran 10.000 TL üzerinden değilde 9.900 TL üzerinden değerleniyor. Yani kısmi bozumun yatırdığın ana para üzerinden gerçekleşiyor.He bonunun oranı vadesine kadar aynı o ayrı. (oran düşse bile etkilenmiyorsun.) Bu bence çok saçma. Ayrıca 9 milyona yakın müşterisi var halen bir mobil uygulamaları maalesef yok. Bir de bonunun detaylı ekstresi de yok. Dezavantajları izlenimlerime göre bu şekil.
    Mobil uygulamaları olsa güzel olurdu ama web browserdan da gayet güzel iş görüyor bence. Ben çok aramıyorum.

Para çekimi kısmını çok yadırgamadım. Çünkü bononun mantığı böyle işliyor. Aktif üstüne bir de aldığın bonoyu satarken aldığın faiz oranıyla alırım diyor. Normalde 28'lik bonoyu faiz arttığı için vade ortası 32 faizle bozsan anaparandan olma riski dahi var. İlk paramı yatırdığımda 20 civarındaydı faiz. Yükseldikçe aynı fiyata verdim yükseğinden aldım. Bunu başka bonolarda yaparsanız zarar yazarsınız. Enflasyonun patladığı dönemde bu bono işini bilene parasını 25 küsür net faizle günlük getiri imkanı sundu. Yükselirse başka yere geçebileceğin gibi düşerse de 6 ay rahatsın. Dolar vs. geçmek istediğin yerde de özgürsün. Bence bu esneklik yeterince iyi.

• dostlar, bono alıp **** kart alanlar oldumu aranızda? sormak istediğim bir kaç soru var.
  • Bana da aynı mesaj geldi ve dikkatimi çekti. Şimdi benim 10k param var diyelim. Bağladığım gün 25,41 verdi. Ben 10 gün sonra 10k paranın üzerine 5k ekledim diyelim. Hala 25,41 vermeye devam mı edecek? Bonoya çok yabancıyım. Günlük vadeli hesap gibi mi çalışma mantığı?

• 100 yıldan fazla bankacılık olan bu ülkede halk hala B'sini anlamamış durumda.

Aktifbank sizden aldığı emanet paraları 3.4 gibi GERİZEKALININ bile almayacağı bir orandan vermeye çalıştığı için bir süre düşük profilleri kendine çekecektir.

Sizden aldıklarınızı merkezbankasında hakikik borçlanma ile günlük faiz alarak kendini döndürüyor. Tek tek enayi olursa kredi satabilir.

Sonuç ? Sizden toplar , bekler saymaya. 1 2 3 4 5. 6. ayda %28i 15 lerde görmeye hazır olun.

Şubesi olmayan yerlere para veren, çiftlikbanka yatırsın aynı şey. Bu dediklerim 100.000 tl üstü parası olanlar için. ALtını devlet karşılıyor kanun gereği
  • yaw yazmıyım diyorum bazı zır cahiller hala işkembeden sallıyor aktifi çiflikbank gibi görmek ahmaklıktır.ben 1 yıla yakındır kullanıyorum bana getirisi oldukça iyi oldu.risk var mı tabiki var bono sonuçta.ama bilip bilmeden bankayı karalamak kimseye birşey kazandırmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: _OlguN_

100 yıldan fazla bankacılık olan bu ülkede halk hala B'sini anlamamış durumda.

Aktifbank sizden aldığı emanet paraları 3.4 gibi GERİZEKALININ bile almayacağı bir orandan vermeye çalıştığı için bir süre düşük profilleri kendine çekecektir.

Sizden aldıklarınızı merkezbankasında hakikik borçlanma ile günlük faiz alarak kendini döndürüyor. Tek tek enayi olursa kredi satabilir.

Sonuç ? Sizden toplar , bekler saymaya. 1 2 3 4 5. 6. ayda %28i 15 lerde görmeye hazır olun.

Şubesi olmayan yerlere para veren, çiftlikbanka yatırsın aynı şey. Bu dediklerim 100.000 tl üstü parası olanlar için. ALtını devlet karşılıyor kanun gereği
    Aktifbank yada diğerleri, parayı Merkez'e satmak için değil kredilerini fonlamak için toplar.
    Merkeze satar görüşünüz yanlış. Merkeze satmak için 28,27,26,24'ten para toplayan bankanın ettiği zararı düşünürsek biraz enayi olurdu sanırım.
    Tam tersi bankalar günlük likidite açıkları için merkez bankasına giderek haftalık günlük likidite penceresinden ellerindeki hazine bonolarını teminat göstererek repo yaparlar. Para alarak likidite açıklarını karşılarlar.
    Merkez bankası para yatırdığınızda faiz de verir ama verdiği faiz piyasa oranlarına göre düşüktür. Şu linkteki orana bakın mesela o/n borç alma faizi 22.5:https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/TR/TCMB+TR/Main+Menu/Temel+Faaliyetler/Para+Politikasi/Merkez+Bankasi+Faiz+Oranlari/faiz-oranlari
    Hatta bankalar zorunlu karşılıkları ROM(Rezerv Opsiyon Mekanizması) sayesinde altın, dolar gibi para birimlerinde de tutuyorlar ki TL'leri ellerinde kalsın satabilsinler.
    Sizin merkez bankası faiz indirdi arttırdı diye duyduğunuz şey fonlama faizidir. Yani merkez bankasının piyasayı fonladığı faizdir. Merkez bankası likiditeyi ucuza değil pahalıya verirse bankalar da ucuza para çekemediği için fiyatlamalarını arttırmak zorunda kalırlar.

90'lı yıllarda bankalar parayı mevduattan ve yurtdışından alır Hazine İhalelerine teklif atarak arbitraj yaparak para kazanırdı. Artık bu kazanç kapısı eskisi gibi değil. Bankalar da kredi mevduat makasından para kazanan bir yapıya dönüştürdüler kendilerini. İhalelere teklif yine veriliyor ancak mevduat-kredi ilişkisi daha önem kazandı.

Şubesi olmayan bankaya para yatırılır mı konusunda da yanılmışsınız. Yatırım Bankacılığı'nı hiç duymamışsınız anlaşılan. Milyarlarca dolar ederi olan büyük projeleri fonlayacak bankanın mahallenizde şube açmaya ihtiyaç duymasının gereği nedir? Her banka kendini ihtiyaç kredisi taşıt kredisi fonlayarak mı döndürmek zorunda?

Son olarak 100 bin tl mevzusu da bu banka için farklı. Bono'larda mevduat garantisi yok.

Biz bu riskleri de görerek paramızı yatırıyoruz. Ancak Çiftlikbank benzetmesi hoş değil. Girinwww.aktifbank.com.tr'ye ne iş yapıyorlar kimi fonluyorlar Çalık Holding kimdir necidir nereye para aktarılıyor bakın ona göre değerlendirin. Kimse burada riskini ihmal etmiyor, burada paranın Çalık Holding iştiraklerini fonlamak için toplandığını bilerek bonosunu alıp satıyoruz.

Son olarak haftaya büyük ihtimal bono faizi 23.25 olarak değişecek. Facebook sayfasını revize etmişler. Pazartesi bir ihtimal 24 kalırsa almayı düşünenler fulleyebilir depoyu.

• Faiz oranı siteden kalkmış,yeni yıl hediyesi olarak gene faizi indirecek sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

Faiz oranı siteden kalkmış,yeni yıl hediyesi olarak gene faizi indirecek sanırım..
    23.25 e indirmişler evet, bana para lazım olunca full bozdum bonolarımı, kalan tutarı gene bonoya çevirdim baktım oran 23,25 olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.