Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lufubu

Sistem süper .
    Susano yeter diğerleri ekstrası.

Teşekkürler Sn lufubu
  • Mk sw da arka ayarlar thx de ise anfi ne modda olursa olsun sw kendi thx vol ünde ses veriyo anfi ister dts ister thx ister dolby olsun tabiki en büyük hata bende bunu test ortamında hatırlatıp düzeltmedim belki farklı bi sonuç elde edebilirdik
  • Bir daha o sublar bir yere taşınmaz.
    Farklı markja ve hidef manin subını dinlemeye varım ama.
    Nuri nin mekan olur. Bahane ile Nurinin de mekanı görmüş oluruz.

THX modda 6 ya kadar açtı eresgü ama fayda etmedi. Diğerlerinin bas etkisi çok fazlaydı.
    Sinemada nasılsa öyleydi işte. Patlamalar, gümbürtüler, homurtular (kin gong seyrettik HDD den MKV kayıt kısa süreliğine), motor sesleri (star wars yarış sahnesi), HULK un yere vurduğu ve kükrediği sahne ile o ses dalgası yaratan iki cihazın vibrasyonu (özellikle bu sahne de DEF çok iyidi, koltuklarımız titredi sahnenin vermek istediği etkiyi tam verdi kanımca)
    Velodyn ni de bir başka karşılaştırmada dinlemek isterim. Hakan solak dönse de şu foruma getirse subını şuralara da bi kapıştırsak Nuri de mesela

• thx modda benim sw +6 ya getirdim ama vol de bir deişiklik olmadı nedeni ni üst deki mesaj da yazdım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Bunu da unutmayalım derim. Velodyne 1812 Signature

Bence önce eve deprem testi yaptımak lazım gelir.

Bu arada Atlantic 'e bravo benden

AKTİF SUBWOOFERLAR

Bune yaa !!! Tosun gibi Maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

THX modda 6 ya kadar açtı eresgü ama fayda etmedi. Diğerlerinin bas etkisi çok fazlaydı.
    Sinemada nasılsa öyleydi işte. Patlamalar, gümbürtüler, homurtular (kin gong seyrettik HDD den MKV kayıt kısa süreliğine), motor sesleri (star wars yarış sahnesi), HULK un yere vurduğu ve kükrediği sahne ile o ses dalgası yaratan iki cihazın vibrasyonu (özellikle bu sahne de DEF çok iyidi, koltuklarımız titredi sahnenin vermek istediği etkiyi tam verdi kanımca)

Şöyle bir düşünüyorum da, çoğu kişinin daha yeni yeni ulaşabildiği noktaya ben 6-7 sene önce zaten ulaşmışım.

Bu şunu gösteriyor ki, o zaman da yapabileceğim en iyi seçimi yapmışım.

Bu arada 2 hafta sonra bendeyiz Rgokdemir, Eresgü, HI-Def-Man ve diğer arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bwhiteshark

Her üç subwooferıda koymak için bayağı bir yer ve kas gücü gerekiyor. Daha küçük ve 20-25 m2 bir alan için lazım. Ancak ben sinema dışında stereoyuda destekleyeceğim içinj buradakilerin hiç biri sanırım bana uymaz. Marantz topiğindeki konuda böyle başlamıştı :)

Yahu bunlar hep senin yüzünden mi? Olduydu. Hay Allah iyiliğini versin.

aticus duymasın! Adam hammal ve şöför oldu senin yüzünden.

Eresgü'nün halen her yeri ağrıyor.

Rgokdemir'in eşi mutfaktan çıkamadı sağolsun bize ikram sunmaktan.

6-7 sene sonra ilk defa Sub.'ı taşıttırdın bana.

Ayrıca çekemeyenleri de kudurttun.

Ne yaptın sen? Arkadaş.

İstanbul'daysan 2 hafta sonra bendeki dinletiye sen de gel bekleriz. Benim sistem de Stereo müzikte de kıyaslama imkanın olur hem.

Bu arada SertaçS halen kayıp mı? Aticus. Haber yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: eresgü

thx modda benim sw +6 ya getirdim ama vol de bir deişiklik olmadı nedeni ni üst deki mesaj da yazdım :)

Eresgü aslında ses seviye ayarıyla ilgili bir sorun yoktu. Bunu sen de biliyorsun. Güç olarak yetmedi. Ayrıca senin sub.'a zaten kötü demedi demez de kimse. Ama sıralama da azcık geri kaldı. Bu arada o şekilde düşünüldüğünde zaten benim seviye ayarını da hiç 4'ü geçirmedik. 5'e bile getirmedik. Bunu da biliyorsunuz. Yoksa biraz daha yükseltsem basıncın daha da nasıl arttığını tahmin edersin.
  • Sn Teknika THX modundan çıkarıp ben de 1/4 de duran ayar düğmesini max yapsam basınç yine artar. Fakat bu seferde kulağı asiri rahatsız eden bir durum ortaya çıkıyor.
    Hersey tadında guzel.
  • Bu testi Film ve Müzik ile yapmanız konusunda hemfikir olmakla beraber sayısal olarak da bazı verilere sahip olmak fena olmazdı.

Ben bu subların 30hz civarında in-room SPL değerlerini görmek isterdim.

Bu düzeneği oluşturayım subları bulundukları mekanlarda deneriz tekrar.
  • Buralardayim Teknika, çok isterdim aslinda bende gelmeyi fakat bir yakınımın saglık sorunu nedeniyle hafta sonu basım kalabalıktı. Ama 2 hafta sonra gelirim inşallah.
  • quote:

Bu testi Film ve Müzik ile yapmanız konusunda hemfikir olmakla beraber sayısal olarak da bazı verilere sahip olmak fena olmazdı.

Olaya bu şekilde yaklaşmak en doğrusu , diğer türülü biraz sidik yarışı misali oluyor , benim sub seninkini döver

Şöyle geniş kapsamlı ve detaylı bir inceleme daha doğru olabilir

• Büyük emek sarfedilmiş ama THX setup'ını devreden çıkarmadan karşılaştırmalı test yapmak bence tüm emeği boşa gidermiş.

Bende çift sub olmasına rağmen THX modunda ikisi bile çok sessiz kalıyor. Neyseki güç ayar düğmeleri önde de sesleri açıyorum.

Merak ettiğim alt frekansları uzunluğu 5-6 m olan odalarda nasıl hissedebiliyorsunuz, bildiğiniz gibi 20hz dalga boyu yaklaşık 17m. Biri bana bunu anlatabilirse çok memnun olacağım..

edit... güç ayar kelimeleri ters yerleşmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 15 Kasım 2011; 13:43:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Büyük emek sarfedilmiş ama THX setup'ını devreden çıkarmadan karşılaştırmalı test yapmak bence tüm emeği boşa gidermiş.

Bende çift sub olmasına rağmen THX modunda ikisi bile çok sessiz kalıyor. Neyseki ayar güç ayar düğmeleri önde de sesleri açıyorum.

Merak ettiğim alt frekansları uzunluğu 5-6 m olan odalarda nasıl hissedebiliyorsunuz, bildiğiniz gibi 20hz dalga boyu yaklaşık 17m. Biri bana bunu anlatabilirse çok memnun olacağım..

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

quote:

Bu testi Film ve Müzik ile yapmanız konusunda hemfikir olmakla beraber sayısal olarak da bazı verilere sahip olmak fena olmazdı.

Olaya bu şekilde yaklaşmak en doğrusu , diğer türülü biraz sidik yarışı misali oluyor , benim sub seninkini döver

Şöyle geniş kapsamlı ve detaylı bir inceleme daha doğru olabilir

+1 milyon

sadece eğlenme amaçlı olmuş

• quote:

Büyük emek sarfedilmiş ama THX setup'ını devreden çıkarmadan karşılaştırmalı test yapmak bence tüm emeği boşa gidermiş.

Bende çift sub olmasına rağmen THX modunda ikisi bile çok sessiz kalıyor. Neyseki güç ayar düğmeleri önde de sesleri açıyorum.

+1
  • 17 m lik odayı nereden bulalım Sn asukrumercan. Bizim test eşit koşullar; aynı kablo , tesisat ve oda ile aynı deneme materyalleri ile yapıldı.Bu durumda subların %100 bir netice olmasa da %80 oranında bir doğruluk payı ile farkları ortaya çıktı diye düşünüyorum.
    Fakat;
    Arzu edilirse testi yenilemeye ben varım.
    Gerçi o gün de ben ev sahibiydim ve zaten teste dahil de değildim ,iddialı da değildim.Yine iddialı değilim.
    Sadece kafadaki soru işaretleri kalksın bana yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgokdemir

17 m lik odayı nereden bulalım Sn asukrumercan. Bizim test eşit koşullar; aynı kablo , tesisat ve oda ile aynı deneme materyalleri ile yapıldı.Bu durumda subların %100 bir netice olmasa da %80 oranında bir doğruluk payı ile farkları ortaya çıktı diye düşünüyorum.
    Fakat;
    Arzu edilirse testi yenilemeye ben varım.
    Gerçi o gün de ben ev sahibiydim ve zaten teste dahil de değildim ,iddialı da değildim.Yine iddialı değilim.
    Sadece kafadaki soru işaretleri kalksın bana yeter.

Rgokdemir sen nispeten yenisin. Ortada dönen dümenleri tahmin bile etmezsin. Bu forum ortamları böyle, sen değil 17 Mt, 117 Mt'lik odada da denesen, değil THX, XXXTHX standartlarını da yerine getirsen, bu tür tepkilerin ve yazışmaların hiç bir zaman ardı arkası kesilmez.

Ya artık sen de alış. Ya da forumlara takılma! Ciddi ve çok samimiyim.

İnan, burada sana akıl verenlere gidip sistemlerini dinlesen, oldu ben sizi sonra ararım deyip kaçarak çıkarsın!

Burada amaç başka. Kinayeli tartışmalar, hiç bitmez!

Ölçer biçer sunarsın. Bu sefer de derler ki, en önemlisi kulak!

Kulağımla dinledim dersin, bu sefer de derler ki, biz bilimsel ölçümlere inanırız!

Kalkar hayvan gibi devasa ve şaheser işçiliğe sahip bir cihaz alırsın, derler ki bu işler de kulak önemli!

Küçük bir cihazla süper ses alırsın, bu sefer de derler ki, olmaz biz şuna buna bakarız.

Yani ne yaparsan yap.

İyi niyetle zahmet edip bir şey paylaşırsın. Burnundan getirirler. Bırak millet ne yaparsa yapsın. Ne düşünürse düşünsün.

Ben sadece çekememezlik diyorum. Ama sen de de ki, kardeşim biz böyle bir test yaptık, siz de bize sorduğunuz diğer türlüsünü yapın!

• quote:

Sendeki subları bence hiç karıştırma zaten. Bizimkilerin yanında satellite gibi kalıyorlar çünkü.

• Baya satelliteymiş jamo da bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen

Watt falan dersen senin DEVASA 1800 Wattlık referanceden iyi çalan Atlantic sub 325 watt bu 400 wat

AKTİF SUBWOOFERLAR

AKTİF SUBWOOFERLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 15 Kasım 2011; 16:53:09 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.