Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yıldır kullanırım bu ürünleri hiç bir zaman kendim kalkıp aç/kapat yapmadım. Her zaman autodaydılar.. hatta şuan kullandığım Paradigm sub da auto switchi bile yok kafasına göre takılıyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    Bazı drama filmleride 10-15 dk bass olmuyor.
    Sub kendini kapatıyor. Sonra anlık bir sahne geliyor bir anda açılıyor vs…

Sizde hangi paradigm sub var.. ki yıllar önce 15 inç ve portlu bir modeli dinlemiştim inanılmazdı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • DoğukanBlack D kullanıcısına yanıt
    Monitor Sub12 var 30cm portsuz. 25m² civarı odamda yeterli geliyor şimdilik :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Subwoofer kullanan arkadaşlara auto açılmayı iptal edip master-slave grup priz kullanmalarını öneririm.

https://www.hepsiburada.com/legrand-master-slave-akim-korumali-priz-pm-hrlgr694648

Not:

• Piyasa biraz daha ucuza bulunabiliyor. Örnek olarak bu link'i verdim.
    • Normal olarak bu tür prizlerde bir de hassasiyet kontrolü olur. Fotoğraflarda böyle bir şey göremedim.

Bu durumda AV receiver veya amfi master olur. Açıldığı zaman slave'e takılı subwoofer da açılır.

Aynı tip grup prizi PC'niz açıldığı zaman monitör ve ses sisteminin açılması gibi değişik uygulamalar için kullanabilirsiniz.

• Svs sb1000 satiyorum trmiz. Dusunen donus yapabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de bir süredir kenarda duran kullanmadığım Definitive Technology Prosub 200TL var satılık. Daha makul bir ürün düşünen olursa ulaşabilir.
    Tüm hobidaşlara selamlar..

Fiyatta bir sıfır eksik gibi görünüyor.

• odeysus kullanıcısına yanıt
    Fiyat değil o modelin tam isminde var 200TL

Transmission Line'ın kısaltılmışı yani ürünün hava portlu bir model olduğunu belirtiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 5 Eylül 2022; 12:13:47 >
  • AP Shaco Pentakill A kullanıcısına yanıt

SB mi PB mi acaba? Ve de fiyat nedir ?

• Müzik dinlemek için aktif sub tavsiyesi verebilir misiniz bana? Sinema performansı önemsiz, müzik için bassların sıkı olması ve dağılmaması lazım. İkinci el de olur. En kötü gözümü karartıp svs sb1000 almayı düşünüyorum ama o kadar yükseğe çıkmamayı tercih ederim. 3-5 gibi bi aralıkta olayı kapatabilirsem güzel olacak.

• onno92 kullanıcısına yanıt
    Müzik için rel t serisi iyi deniyordu. Yazınızın sonundaki 3-5 gibi kısmını okuyana dek rel t9 diyecektim ama bırakın t9 u 3-5 bin civarına memnun edecek bir sub şu zamanda çok zor bence. Beklentiyle de alakalı tabi... En azından Sealed box kabin olanlara bakın..

Yanıtınız için teşekkürler. Rel t9x var piyasada sanırım şu an, o da 50bin seviyelerine çıkmış durumda maalesef oralara çıkmam mümkün değil. Rel q150e var şu an ilanlarda bir tane, o da sealed yanlış görmediysem ancak bu kadar eski modeller de amfi veya körük tarafından problem çıkaracakmış gibi geliyor. Definitive ürünleri var ama portlu hepsi sanırım, o yüzden beni ne kadar tatmin eder bilemedim. Sanırım en mantıklısı benim için sıfır Svs sb 1000 pro'ya yönelmek. İkinci elde eski seri sb1000'ler için yine yüksek fiyatlar yazmışlar, sıfır pro'ya yönelmek daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onno92 -- 20 Ekim 2022; 14:35:42 >
    Şimdi aklıma geldi sumiko'ya da bir göz atın öyle karar verin.

sumiko s9 gördüm bir tane, 13k fiyat yazmış satıcı. Sarı sitedeki s10lar bütçemin üstünde. Sıfır stoğu da kalmamış bunların galiba.

• bende sinema ev sistemini yeni tamamladım daha önce focal evo serisi subwoofer ile başladım sonrasında satın aldığım 3050i lerin bası cok daha etkileyici geldiğinden onuda değiştirme yoluna gittim svs sb 2000 evimde test ettim sonrasında gözu karartıp sb 4000 modelini satın aldım. söyleki sinema ev sisteminde bence en önemli parça subwooferdir. müzik olarakda cok daha etkili oldu bence suanda sarı sitede sb 2000 satılıyor ve bir tanesini evde denemiştim. 0 ürün almaktansa 2000 serisine geçilebilir diye düşünüyorum.

• Berk1030 B kullanıcısına yanıt

Satılan sb2000ler pro versiyonu değil. Pro versionlarda hem sürücüler güncelleniyor, hem de telefon üzerinden kontrol geliyor. Oturduğunuz yerden subwoofer'ı ayarlamak, sub gibi ince ayar ayar isteyen komponentler için çok pratik olur gibi geldi. O yüzden sb2000 yerine sb1000 pro tercih etmek daha mantıklı diye düşünüyorum. Room mode'lar vs. için böylesi daha pratik.

• Sb-1000 satıyorum düşünen olursa pm atabilir.

PRo versiyonlarda dediğiniz gibi uygulama üzerinden yapılabiliyor. lakın 2 model arasında güç farkınıda unutmamak gerekiyor. odanızın m3 ve istediğiniz bass miktarına göre bir secim yapmalısınız

Bilindiği üzere müzikte closed yani kapalı tarzda subwooferlar tercih edilir. REL ve KEF Kube 8b 10b 12b serileri de iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbs1905 -- 28 Ekim 2022; 12:8:36 >
  • Selamlar,
    Evime yeni bir sistem kuruyorum. Amfim Sony Str Dn840
    Aktif Subwoofer bağladım, amfiyi kapattıktan sonra Auto on/off olayından kapanıyor fakat amfiyi tekrar açtığımda devreye girmiyor. Amfi ayarlarında özel bir ayarı mı var acaba.
    Subwoofer. definitive technology pf10

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.