Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler.
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Hayırlı olsun hocam.
    Aradığınızı buldunuz mu ?
    Çift jamoya göre bass tonlaması nasıl?
    Ayarlarınız nedir avr de ve sub arkasında?
    Anlatın dinleyelim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DoğukanBlack

Hayırlı olsun hocam.
    Aradığınızı buldunuz mu ?
    Çift jamoya göre bass tonlaması nasıl?
    Ayarlarınız nedir avr de ve sub arkasında?
    Anlatın dinleyelim :)
    Sayin Dandakan44,

kendime gore deneyimlerimi nacizane soyle anlatayim.

Forumdaki diger arkadaslar gibi cesitli sublari denemek gibi sansim olmadi zaten merakim da olmadi. Son 10 yil kadar cift Jamo D7 sub kullandim. Birkac hafta tek Klipsh 115, iki gunden beri cift Klipsch 115 kullaniyorum.

Ilk izlenimim, iki sub kullanmaya alisan biri tek sub ile yapamiyor, cunku her ne kadar insan kulagi 160hz altini lokalize edemez deseler de tek sub'in nerede oldugunu lokalize ediyorsunuz. Tek sub ile de pencereler sallansa da bass odayi homojen doldurmuyor.

Jamo D7 ile Klipsh 115 mukayesesi icin ise, bana gore Klipsh'in en buyuk avantaji surekli on dugmasinin olmasi, Jamo'da surekli on dugmesi olmadigi icin standby'dan cikarmak icin sesi bilincli olarak acmak gerekiyordu. Simdi ise sistemi actigimda Klipsh devrede ses ne kadar kisik olursa olsun. Bircoklari icin bu onemli olmasa da benim gibi sistemi sadece film degil gunluk hersey icin kullananlar icin cok onemli diye dusunuyorum.

Bass kaliteleri degerlendirirsek ikisi arasinda cok fark yok, en azindan benim icin, Jamo'lar da oldukca gucluydu, 400/700w, hatta bir film seyrederken benim kiz iki kat yukaridan gelip duydunuzmu deprem oldu demisti. Jamo'larin bir dejavantaji gain ayari onde ve manual oldugu icin her aksam geldigimde yeniden ayarlamak zorunda kaliyordum, ya kadin temizlerken ya da cocuklar oynarken ayarla oynuyorlardi.

Klipsh'lerde oldukca guclu 400/800w hatta Jamo'lara gore biraz daha parlak bass diyebilirim. ayarlar arkada kimse dokunamiyor.

Jamo icin guclu ve muhafazakar, Klipch guclu ve liberal sub demek herhalde aralarindaki bass farkini anlatmak icin uygun olur.

• Ayarlardan bahsetmemisim,

Jamo'da THX ayarlari, BGC on, THX loudnass on, gain de hep max'daydi. Level'i hatirlayamiyorum ama + degerdi galiba.

Klipsch'lerde ise yine THX (80hz), ama BGC off (boundary gain compensation), THX loudness off. Gain ise yaridan biraz fazla. Level da her iki sub icin 0.
  • Sub'lari AVR'den hep stereo ayarda tutuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Alıntıları Göster
    Evet evet ben de görmüştüm bu incelemeyi daha önce. JL kullanım kitapçığında da benzer tavsiye de bulunuyor. İkinci sub için şu anda bütçem yok (hoş olsa da şu anda ülkede benim sub dan yok ). İkinci sub için 2019/2020 yatırım bütçesine dahil etmeyi düşünmüyor değilim. Ama projeksiyon değişimi daha öncelikli şu anda. Ondan sonra niyetim var benim de açıkçası.

Anladım hocam mutluysanız ne güzel işte :)

• merhaba Klipsch R-112SW cihazımda güç var öndeki ışık yanıyor fakat ses hiç gelmiyor. Sebebi ne olabilir? Ne yapabilirim? Ürünü 12.2016 da amazon.de'den almıştım. Bazı arızalarda 5 yıl garanti belirtilmiş.

• pegasus777 kullanıcısına yanıt
    Klipsch forumlarından gördüğüm sizin plate amplifier'ın değişmesi gerekiyor, Klipsch garanti kapsamında yolluyor. Ama Türkiye'de nasıl yapılır bilmiyorum, Klipch TR temsilcisine sormak lazım.
  • iyi akşamlar subwoofer ile ilgili bişey soracaktım. Bende şu anda polk audio psw10 sub var abd den aldım ve 110 volt bu yüzden arada trafo kullanıyorum ve bundan kurtulmak istiyorum. Yine amazon.com a baktığımda polk psw 505 ve polk hts 10 ikiside 110 240 ikisinide çalıştırıyor sanırım. Bu iksisinden hangisini tercih etmeliyim?
  • Benim Klipsch 115'in 'Bass I love you' müziği ile dansı.

• Bass I Love you, ilginç bir müzik.
    36Hz, 34Hz, 33Hz, 31Hz, 17Hz, ve 7Hz notalarında çalıyormuş okuduğum bir forumda.

Birçok hoparlörü patlatıyor, ben emin olamadığım icin sesi çok açmadım. Çok açsam nasıl olur bilemiyorum.

Aranızda yüksek ses ile deneyen olmuştur, denemeyenlerin de dikkatlice denemesini tavsiye ederim.
  • Müzik de burada.

• Dimestore Dismond
    Gossip- Music for Men

Animals
    Maroon 5
    Evet aacaip bir muzik o . Benim frontlrin hem onde hem arkada bass refleks portlari var . Bu sarkiyi dinlerken seste acık tabi 4 mt uzaktan yuzume ruzgar vurunca sesi kıstım istemsiz olrak tirstim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Müzik de burada.

Yemin ederim en uyuz olduğum müzik.

Bir de " Ne na na na." şarkısı.

Bu iki müzik bana inanılmaz itici geliyor.

• Bass I love you ile hoparlörünü patlatamayanlara da Curtain Shaker öneririm. Ses Yamaha Z11'de -7'de.

Parça da bu.

• 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.