Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
223.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla bizim apartman dairesi olduğundan subın hakkını verdirmek sıkıntı 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler Aticus3 Üstad.

Benim de okuduğum sürekli en az iki sub tavsiye ediliyor, birkaç gün daha tek sub kullanacağım için mecburen tek sub/ iki sub değerlendirebiliyorum. Klipsch 115 SW kesinlikle önceki Jamo D7 sub'dan daha iyi ama iki Jamo D7 beraber daha dengeliydi, bass daha homojen geliyordu. . Bakalım iki Klipsch 115 nasıl olacak.

Klipsch'in otomatik standby/sürekli on seçeneği de çok pratik oldu. Sürekli 'on' olarak tutuyorum, sistemi açtığımda en kısık ses de bile devrede, gerçi Jamo D7'lere göre, standby da olsa bile çok daha önce devreye giriyordu ama sürekli 'on' da tutunca hiç sorun kalmadı.

Apartman dairelerinde hiç sub kullanmadım ama herhalde kullanması kolay değil, şimdiki binalarda yalıtım nasıl bilmiyorum ama bass seslerin dalga boyları 17m civarında, her şekilde ses hissedilir.
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan kalp üstadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 16 Şubat 2019; 18:25:45 >
    Bazı subwooferlarda sürekli on modu yok ve kısık seslerde stand bydan çıkmaları ya çok zor oluyor ya da çıkamıyorlar, bu da sinir bozucu, o yüzden sub alacaksam mutlaka -sürekli on-özelliği olmasına dikkat ediyorum

• teknika kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Teknika, umarım herşey yolundadır.
  • Amfi ile beraber kurduğum 5.1 sinema sistemimden subwoofer da koku geliyor , yani her zaman değil ama bass ı yoğun olan fimlerde yani şöyle 5-10 dakika full bass odaklı filmlerde wooferdan koku geliyor ama bu yanık kokusu asla değil değişik bir koku ama benide tedirgin ediyor defalarca oldu bu sorun bir sıkıntı yok ama artık korkutmaya başladı wooferın volume yarıda bile değil amfide de level ayarı normal 0 da zaten seside sona dayamıyorum zaten istesemde yapamam bayağı gürültülü oluyor , patlama sahnelerinde sıkınıt yok ama yoğun bass olan filmlerde bu sıkınıtıyı yaşıyorum ama neden yapıyor böyle birşey anlamadım sistemi kuralı bayağıda bir oldu 6-7 sene falan ama bu durum artık film izlerken rahatsız etmeye hatta filme odaklanmamaya sebep bile olmaya başladı

Yani wooferlarda bu normal mi dir ? 6-7 sene oldu ama her allahın günü filmde izlemedim sistemin çok eskidiğinide düşünmüyorum ama anlamadım varmı acaba bir tavsiyesi olan yada normalmidir bu durum ?
    Şimdilik yaşıyoruz.

Her gün düzenli olarak sokak hayvanlarını beslediğim için, ortalama en az 21.000 adım yürüyorum. Kilo da 73 oldu. Şimdilik normal gibi. Plavix ve coraspin de devam.

• Arkadaşlar bişey soracağım subwooferin performansı vs amfi modeline göre değişir mii yoksa sub sinyalleri standart mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Arkadaşlar bişey soracağım subwooferin performansı vs amfi modeline göre değişir mii yoksa sub sinyalleri standart mıdır?
    Anthem için bu konuda farklı olduğu hakkında söylentiler var. Sub yönetimi çok iyiymiş diye..

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırdım da bununla ilgili bir sürü tartışma var Onkyo iyi yok denon iyi vs psikolojik de olabilir bilemiyorum

• Darkdexterness kullanıcısına yanıt
    Zamanında Eltax Atom 12 inç subwoofer kullanmıştım onda da dediğiniz gibi koku geliyordu riske girmeden satmıştım acaba aynı marka mı ? Kronik olabilir

• quatrros kullanıcısına yanıt
    Bence sadece subwoofer değil genel olarak yazılım fark ediyor , kısaca eski teknoloji cihazlar ile yeni cihazlar arasında özellikle çevresel sesler çok farklı olabilir, ama özellikle subwoofer için yorum yapamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Zamanında Eltax Atom 12 inç subwoofer kullanmıştım onda da dediğiniz gibi koku geliyordu riske girmeden satmıştım acaba aynı marka mı ? Kronik olabilir
    Yok hocam jbl es 250p var onkyo tx nr 3008 amfi var acaba woofer gucsuzmu geliyo diyecegim ama 300 wattlik 30 cm bir woofer gucsuz oldugunu dusunmuyordum ama eger gucsuz ise butcemi olusturdugumda yenisini almayi planliyo olabilirim ama tone controlden acaba eksiye mi indirmeliyim yoksa volume yi ceyrektemi tutmaliyim cozemedim

• Darkdexterness kullanıcısına yanıt
    İki ürünü de kullandım, 3008 değil de yeni 3009 mesela çok farklı daha dinamik 009 lu seri ve sonrası çok daha başarılı , diğer husus sub çok yeterli bir ürün değil maalesef varlığı yokluğu belli olmayan sub. Jamo sub300 var oda 300w ama çok fena...

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

İki ürünü de kullandım, 3008 değil de yeni 3009 mesela çok farklı daha dinamik 009 lu seri ve sonrası çok daha başarılı , diğer husus sub çok yeterli bir ürün değil maalesef varlığı yokluğu belli olmayan sub. Jamo sub300 var oda 300w ama çok fena...
    Bak simdi alali kac sene olmus soyeleneck sey mi bu alirken iki urun arasinda kalmistim sub icin olmazsa jamo alirim butcem olunca cunku biraz sikintili olmaya basladi

• Bir sey daha sadece merakimdan doruyorum 3009 ile 3008 in trafosu ayni degil mi acaba yoksa elemanlati garkli oldugu icinmi daha dinamik ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Şükrü hocam güle güle kullanın. Çift sub her zaman daha iyi sonuç verir doğru ayar yapılırsa.
    Benim Jl kurduğumda kurulum kitapçığında 2 ve üstü sub tavsiye ediyor.
    Yerleşimleri hep 2/3/4 sub a göre vermiş JL.
    Var bir bildiği herhalde.
     AKTİF SUBWOOFERLAR
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    Kullandıgınız AVR yada Pre katı ile alakalı olarak muazzam fark oluşuyor. Örnegin Datasatın veya Lexiconun kulanndıgı DIRAC veya Trinnovun kullandıgı bilgisayar tabanlı akustik kalibrasyon yazılımları ile bu farkı hissedersiniz.
  • Evet en sonunda diğer sub da geldi ve sisteme dahil oldu.

AKTİF SUBWOOFERLAR
  • Hayırlı olsun,
  • 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.