Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam içinizde kalmasın alıp denemek istiyorsanız alın.Zaten jamo dan belkide daha iyidir.
    Ama bence bir tane alın ya beğenmezseniz ikisini birsen ne yapacaksınız.
    Beğenirsenizde bir tane daha alırsınız olur biter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Guzel bir sub. Hafif ve kucuk boyutlu olmasi benim gibi yillardan beri lojmanda yasayanlar icin bir avantaj.

App ile de her ayari custom ayarlaniyor, isleri kolaylastirmis.

Iki ayri source dan baglanti olmasi da stere sistemine sub baglamak isteyenler icin cok pratik.

Bununla beraber bass extension ancak 25Hz'e inebiliyor, bana 20Hz'e inen sub lazim yoksa setup da THX sub secemem. THX sub secemeyince de bass extension cok asagilara inemez sistem engeller. Secersem de Bass zorlanir.. (Nasil zorlanir veya ne sorun olur bilmiyorum ama oyleymis)
    Yahu THX mi kaldı allasen IMAX dünyasına giriş yapıyoruz.Artik kalite kantiteden daha önemli yer tutuyor bu konuda JL sağolsun ondan sonra tüm firmalar SUB üretiminde ortalığı sallasın yeterden hooop bu makineler de sound üretiyor bak kaliteli üretince fark nasıl belli oluyor dinleyenin tüyleri nasıl diken diken oluyor öğrendiler. Maalesef en son öğrenen de Klipsch oldu. Ama R115 gene babadan kalma büyük sürücü devasa portakal sandığı kabin kocaman bir port ile kalite değil kantitenin antik bir tanımı gibi.

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Sende haklısın da benim seçeneğim yok, şu anda burada olan bana verilen listede en iyisi bu. SVS vardı da almadık mı.
  • https://youtu.be/ughx4faR4fg

• JL de mi yok oralarda Şükrü hocam

• hunter killer , kesinlikle tavsiye efektler muhteşem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Resmi olarak yok, belki Riyadh ve Cidde'de gray market üzerinden getirenler vardır ama benim bulunduğum doğu yakasında bildiğim kadarı ile yok.
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Ben olsam ne yapar eder Jamoları çalıştırırdım ancak uğraşmak istemezsen O zaman R115 tek seçenek en azından bir tane alıp denemek lazım

• En sonunda bir tane Klipsch 115SW getirebildiler, diğeri de yoldaymış.

Yerleri ve kabloları zaten hazır olduğu için bu geleni hemen denedim. İlk izlenimlere göre sesi kesinlikle önceki Jamo THX ultra2'lerden daha iyi, tek sub ile iki Jamo'dan daha güçlü ses alıyorum diyebilirim. Jamo'ların ikisini sürekli max'da tutmama rağmen bana doyurucu gelen bass sesini alamıyordum, bu alette ilk deneme sonrası gain'i yarıya düşmek zorunda kaldım.

Yeni salonun akustiği önceki evlere göre daha iyi ama bence bu sub'da Jamo'lardan çok daha iyi. Çok kısık seslerde bile devrede. Jamo'ları devreye sokmak kolay olmuyordu.

• Bu arada biraz daha indirim yaptılar tanesi 555 USD'a geldi. İnanılmaz iyi. İki tanesi bir iphone ancak ediyor.
  • Güle güle kullanın. Salona da yakışmış
    Hocam hayırlı olsun.
    Sanırım jamoları yakmışsınız siz.
    Max ta tutmak nedir.Sakın öyle birşey yapmayın.

Benim r112 gain 3/10 da ve bazen 4/10 da.Audysy -2.5 ta
    Odam 22-24 m2 gibi.Tek sub.

Sizin oda daha büyük olsa bile yarımı pek geçmeyin.
    Çünkü bazı filmlerde sub ın inemeyeceği frekanslar var.
    Örneğin 20 hz ve altı.
    Şimdi siz yüksekte tutarsanız zaten normal 20-30 hz arası bile bu klipsch sublar pek hareketli davranıyor.
    Anlık gelen 20 hz altı bassları üretmeye çalışırken distorsiyona giriyor.
    Ee gainde yüksekse yakarsınız bir süre sonra.
    Dikkat ediniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

hunter killer , kesinlikle tavsiye efektler muhteşem.
    Hele o ilk başta kamera su altına giriyorya. Girdiği anda DD-15 resmen koltuğu havaya kaldırıyor...😁

Güle güle kullanın, arkadaşın dediği gibi subın leveli yarım yapıp db artışını amfiden ayarlamak en iyisi

• saheemr kullanıcısına yanıt

• saheemr kullanıcısına yanıt
    İnceledim de sizdeki subı
    30 bin tl hocam.Sanırım sizde makina var.Bizdekiler lego.

• İlgilenen olursa satılık Rel S5 Subwoofer var elimde.

• Ben Bass sesini biraz abartılı duymayı seviyorum, belki dediğiniz gibi jamo'lar yanmış olabilir ama 10 yıl oldu, ve yaklaşık 12-15000 saat gibi kullandım. İkisinin beraber arıza yapması da ilginç oldu.

Bu Klipsh'de dediğiniz gibi gain'i max yapınca biraz fazla uğultu veriyor, AVR ayarda -8 vermişti ben 0'a yükselttim ve arkadan gain'ini de yarıyı biraz geçirdim iyi oldu şimdi.

İkinciyi alınca biraz modifiye etmek gerekecek yine. Daha düşük ayarda daha dengeli bas olur diye tahmin ediyorum.
  • Şükrü hocam güle güle kullanın. Çift sub her zaman daha iyi sonuç verir doğru ayar yapılırsa.
    Benim Jl kurduğumda kurulum kitapçığında 2 ve üstü sub tavsiye ediyor.
    Yerleşimleri hep 2/3/4 sub a göre vermiş JL.
    Var bir bildiği herhalde.

• İki subu olan arkadaşların komşuları olmak istemezdim :)
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.