Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar üstadlar hayırlı bayramlar diliyorum herkese.

Bir şey soracağım subwoofer in inebildigi frekans eğrisini nasıl tespit edebiliriz tavsiye ettiğiniz mobil bir uygulama var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Arkadaşlar üstadlar hayırlı bayramlar diliyorum herkese.

Bir şey soracağım subwoofer in inebildigi frekans eğrisini nasıl tespit edebiliriz tavsiye ettiğiniz mobil bir uygulama var mı?
    bu oldukça zor, zira 1 tek metod hariç (ki oda uygulaması neredeyse olanaksız ve limitli mesafe sebebiyle kesin sonuç alırsınız diyemem) hep subın odadan sonraki (bütünleşik) frekans cevabını ölçersiniz.

tek metod (benim bildiğim), subı tüm yüzeylerden en az 1 m uzağa yerleştirmek(yerden, arka ve yan duvardan) ve pink noise ile frekans taraması yapıp çıkan sonucu zaman olarak subın herhangi bir yüzeye ilk değdiği mesafe ile kısıtlamak/filtrelemek. (sesin hızınden mesafe hesaplamanız lazım yani. örnek olarak 1 m mesafeye koyduysanız 1/330 m, 3 ms çıkar), çıkan frekans cevabı grafiğinde zamanı 3 ms olarak limitlerseniz anlattığım yola uymuş oluyorsunuz.

https://www.roomeqwizard.com/ ve usb mic alıp ölçüm yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

bu oldukça zor, zira 1 tek metod hariç (ki oda uygulaması neredeyse olanaksız ve limitli mesafe sebebiyle kesin sonuç alırsınız diyemem) hep subın odadan sonraki (bütünleşik) frekans cevabını ölçersiniz.

tek metod (benim bildiğim), subı tüm yüzeylerden en az 1 m uzağa yerleştirmek(yerden, arka ve yan duvardan) ve pink noise ile frekans taraması yapıp çıkan sonucu zaman olarak subın herhangi bir yüzeye ilk değdiği mesafe ile kısıtlamak/filtrelemek. (sesin hızınden mesafe hesaplamanız lazım yani. örnek olarak 1 m mesafeye koyduysanız 1/330 m, 3 ms çıkar), çıkan frekans cevabı grafiğinde zamanı 3 ms olarak limitlerseniz anlattığım yola uymuş oluyorsunuz.

https://www.roomeqwizard.com/ ve usb mic alıp ölçüm yapabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Üstad benim sub m.audio

Firmanın verdiği bilgilere göre 21 hz e kadar inebiliyor diyor

Ben ise bunu yani subwooferin inebildigi en düşük frekansı kendim ölçmek istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Üstad benim sub m.audio

Firmanın verdiği bilgilere göre 21 hz e kadar inebiliyor diyor

Ben ise bunu yani subwooferin inebildigi en düşük frekansı kendim ölçmek istiyorum

Alıntıları Göster
    İndiği yerin bi anlamı Yok indiği yerde ki db önemli

Olmasi gereken db lerde 50 hz e bile inemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 22 Ağustos 2018; 20:17:18 >
  • 21” Sub !.. Ciddi bass..

Max145db spl ile alanı kurtaran varsa buyursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 28 Ağustos 2018; 10:16:45 >
  • Maden ocaklarına lazim yıkıcı güç

• 2000 TL'ye kadar ikinci el bir sub. bakıyorum. Elimde Koda marka saçma sapan bir sub. var. Sahibinden de ilan çok ama bir türlü karar veremiyorum.

Not: 8 aylık kızım var. Öyle deprem makinesi istemiyorum Yeterki frekansları doğru ve yeterli verebilsin.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

İndiği yerin bi anlamı Yok indiği yerde ki db önemli

Olmasi gereken db lerde 50 hz e bile inemez

Alıntıları Göster
    Abi benim r112sw hangi db kaça iniyor elinde veri var mı merak ediyorum.

8300 e def sc8000 vardı keşke zamanında alsamıydım.gerçi 11 e de sb16 vardı ah eski güzel günler

• Euro 8 e dayandı kimse inip çıkmaz artık

• Tayff kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Düşünürseniz elimde 1 yıllık çok temiz bir Cambridge Audio X300 (gloss white) var.

Sıfırını Türkiye’de 4.000 civarında satıyorlar. Ben yurtdışından almıştım. O zaman sıfırı 800dolar civarındaydı. Ancak Türkiye’de çok fazla Yok. Yabancı sitelerde performansını araştırabilirsiniz. Ben çok memnundum.

Düşünürseniz belirttiğiniz rakamlara verebilirim.

İyi akşamlar.

• günaydınlar,

Elimde polk audio psw 11 var. ön perdelerin takıldığı tırnaklar ve ayaklar kargoda kırılmıştı yaptırmadım. o şekilde satıyorum başka herhangi bir kusuru yoktur, temizdir. Delerium yakından görmüştü sub'ı ve kırılan kısmı. amazonda satılan yapıştırma ayaklar ya da vidalı sub spikelarından alıp takabilirsin demişti. gerek duymadım. bu şekilde uyguna satıyorum düşünen olursa. amazondaki ayakların tahmini maliyeti 100 - 150 TL arası tercihinize göre.

Fotoğraflarını yarın ekleyebilirim. isteyene bu akşamda whatsaptan gönderebilirim.

örnek link 2
    örnek link 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KcRasco -- 11 Eylül 2018; 15:8:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

günaydınlar,

Elimde polk audio psw 11 var. ön perdelerin takıldığı tırnaklar ve ayaklar kargoda kırılmıştı yaptırmadım. o şekilde satıyorum başka herhangi bir kusuru yoktur, temizdir. Delerium yakından görmüştü sub'ı ve kırılan kısmı. amazonda satılan yapıştırma ayaklar ya da vidalı sub spikelarından alıp takabilirsin demişti. gerek duymadım. bu şekilde uyguna satıyorum düşünen olursa. amazondaki ayakların tahmini maliyeti 100 - 150 TL arası tercihinize göre.

Fotoğraflarını yarın ekleyebilirim. isteyene bu akşamda whatsaptan gönderebilirim.

örnek link 2
    örnek link 1
    Yüce dedi ise doğrudur muhakak fakat kimse al uğraş la zaman kaybetmez siz yaptırın ki hızlı satılsın

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Yüce dedi ise doğrudur muhakak fakat kimse al uğraş la zaman kaybetmez siz yaptırın ki hızlı satılsın

Alıntıları Göster
    en kötü öyle olacak zaten de belki benzer spike elinde olan ya da o şekilde kullanmak isteyen vs. çıkar diye belirteyim dedim şimdiden.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Al sat dönemi bitti elimizdeki sistemlerle uzunca yıllar

Mutlu mesut zaman geçirmek durumundayız

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Al sat dönemi bitti elimizdeki sistemlerle uzunca yıllar

Mutlu mesut zaman geçirmek durumundayız
    zaten grubun kullandığından daha düşük seviye cihaz bendeki. üst modele geçmek isteyen değilde başlangıç ya da bi tık üstte bir sub arayanlara anca bizimki. thorens 160 mk II alarak bir süre bende kapattım konuyu zaten. satıp yarama tentürdiyot basmak amaç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KcRasco -- 29 Ağustos 2018; 10:35:55 >
  • Subwoofer sistemin bir parçası gibi mi olmalı yoksa 5.1 deki o 1 olduğunu beli mi etmeli üstadlar karar verirse daha iyi olur .

Şu an kullandığım subwoofer Monitor audio rsw12 sanki 5.1 değil de sistemin bir parçası gibi harika bir uyum hız ve tepki vererek çalıyor kisik seste gece homurdaniyor alttan alttan sesi açınca da evi sallıyor

Ama önceki polk dsw pro 660 sistemden ayrı bir parçaymış gibi çalıyordu yani entegrasyon bunun gibi degildi ama desibel olarak o da fena bir aletti.

• Klipsch R15PM, Dali Zensor 7 derken, kendimi Klipsch Icon 28 (R28) ve Denon amfinin içerisinde buldum. Klipsch kulelerin acayip bass'ı var ama alt frekanslarda eksiklik var. Şimdi hala Sub arıyorum, karar veremedim.

2. el olarak Def Tech Cub1 ve Rel T9 var aynı fiyata. T9 sanırım baya üst düzey bir ürün. Ama Cub1'in teknik detayları çok acayip. Film fazla izlemem, zaten çevresel kurulum yok. Ama arada bir Stereo'da olsa izlemiyor değilim. Ve eğleniyorum.

Genelde dinamik müzikler dinliyorum, Metal, Rock müzik gibi. Böyle konserlerde baterist 200BPM'de Double Kick yaparken ciğerlerimiz sökülecekmiş gibi olur. İşte aradığım bass bu. Çok hızlı tepki.. Birde Progressive Trance, House dinlemeyide severim. Yine elektronik müziğin hızlı türleri Hardstyle, Psyhedelic Trance vs. Bunlar içinde derinden çalan güçlü bir Sub gerekli.

Cub1 ve T9 haricinde daha ucuza 0 Jamo J12, Heco Aurora, Magnat Tempus gibi Sub'lar var. Ama sanıyorum ki T9 gibi subların yanında bunlar oyuncak.

Siz ne önerirsiniz ? Bu kulelerin yanına T9 çok ileri düzey mi kaçar ? 2. el PF15 gibi ürünler var uyguma ama, alsam 1 ay sonra patlayacakmış gibi bir his oluyor içimde. Çünkü çok fazla sorun okuyorum internette bunlarla ilgili.

• T9 ileri düzey bi ürün degil

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

Klipsch R15PM, Dali Zensor 7 derken, kendimi Klipsch Icon 28 (R28) ve Denon amfinin içerisinde buldum. Klipsch kulelerin acayip bass'ı var ama alt frekanslarda eksiklik var. Şimdi hala Sub arıyorum, karar veremedim.

2. el olarak Def Tech Cub1 ve Rel T9 var aynı fiyata. T9 sanırım baya üst düzey bir ürün. Ama Cub1'in teknik detayları çok acayip. Film fazla izlemem, zaten çevresel kurulum yok. Ama arada bir Stereo'da olsa izlemiyor değilim. Ve eğleniyorum.

Genelde dinamik müzikler dinliyorum, Metal, Rock müzik gibi. Böyle konserlerde baterist 200BPM'de Double Kick yaparken ciğerlerimiz sökülecekmiş gibi olur. İşte aradığım bass bu. Çok hızlı tepki.. Birde Progressive Trance, House dinlemeyide severim. Yine elektronik müziğin hızlı türleri Hardstyle, Psyhedelic Trance vs. Bunlar içinde derinden çalan güçlü bir Sub gerekli.

Cub1 ve T9 haricinde daha ucuza 0 Jamo J12, Heco Aurora, Magnat Tempus gibi Sub'lar var. Ama sanıyorum ki T9 gibi subların yanında bunlar oyuncak.

Siz ne önerirsiniz ? Bu kulelerin yanına T9 çok ileri düzey mi kaçar ? 2. el PF15 gibi ürünler var uyguma ama, alsam 1 ay sonra patlayacakmış gibi bir his oluyor içimde. Çünkü çok fazla sorun okuyorum internette bunlarla ilgili.
    Bildiğim kadarı ile Def sinema için biçilmiş kaftan müziğe gitmez diye bir kanı var.
    Rel ise tam tersi müzik için çok iyi diye söylenir. t9 sizin için daha iyi olacaktır amaç müzik ise avs forum üzerinden araştırın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Bildiğim kadarı ile Def sinema için biçilmiş kaftan müziğe gitmez diye bir kanı var.
    Rel ise tam tersi müzik için çok iyi diye söylenir. t9 sizin için daha iyi olacaktır amaç müzik ise avs forum üzerinden araştırın derim

Alıntıları Göster
    Amaç müzik ama sonuçta Jazz, Klasik gibi müzikler %10 bile dinlenmeyecek. Country vs dinlerken zaten sub açmam.

Metal müziğe ve elektronik müziğe lazım. Şimdi bu iki tür için güç mü aramamız lazım yoksa müzikal ürün mü ?

Şuda var amfim Denon X2400. Stereo amfi aldım, bu kuleler için gerek olmadığını düşündüm. Gayet şıkır şıkır çalıyor. Tek sorun sesi açınca tizler aşırı öne çıkıyor. Yani ilerde kafama eserse çevresel ses düzeni kurup, sinema işinide aradan çıkarabilirim. Stereo aöfi aldığımda birde Network player ihtiyacı doğuyor ki vereceğim fiyata hiç değeceğini sanmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.