Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
223.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saheemr

quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Ben Def 3000₺ aktif kulelerin altına çift kat 2cm. antirezonans kauçuk üstüne chemston 2cm. granit mermer koydum.60cmx60cm.Tavsiye olunur.

Sonuç

Usta resimdeki yer evmi. Arkadaki akustik malzemeler dikkatimi çekti. Bende salon için düşünüyorum ama olurmu bilemiyorum. Yada değermi.

Ustat abim zaten sanatçı her şey koyar o eve ısın içinden gelen biri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Sağolasın Tuğrul’cuğum. Hasbel kader kardeşim işte.

Fakat bir güldüm bir güldüm sorma “her şey koyar o eve” deyince ne varsa doldurur gibi olmuş ya..

Saheemr kardeşim benim sinema odam ayrı. Onun için yerde halının altına dahi antirezonans kauçuktan dizdim.Aşağıya ses gitmesi %60 %70gibi azaldı. Bu kabin altı olayı hem bass sesinin toparlanması ve size net bir sunum yapması açısından olumlu etki yapıyor.Mermer ise basın aşağı zeminden size homojen bir şekilde yayılmasını sağlıyor.Tabii bu benim hissettiklerim.Hem kabinin devindirilmesi altının silinmesi içinde kolaylık..

Yerde altı keçeli üstü tüysüz halı kullandım çünki toz kalkmaması lazım sesede faydası oldu.Şimdi altı kaymaz tabanlı üstü havlu cinsinden halıları tavsiye ddiyorum.

Tozsuzdur hijyeniktir.

Duvarlar ise piramit-yumurta desenli akustik süngerlerden 26 ad kullandım. Eğer bir odada bu akustiklendirme olmazsa olmaz.

Diğer kullandığınız cihazların performansında yanılmalar görüyorsunuz. Stüdyo ortamı gibi yani.Eh birazda işimiz gereği bu konuyla irdeliğiz yani dikkat etmemiz gerekir.

Zaten hopalörlerinizin bulunduğu yerlere cm cm dikkat edin. Duvara uzaklıkları, eğer arkasında hava portu varsa üstelik,duvara yakın olmaksızın duvarı bu gibi akustik malzemelerle yalıtıınız.En önemlisi sub ları koyduğunuz yer ve altı çok önemli. Kaldıki tavandakileri saymadım bile ben tavanıda akustiklendirdim.. E mecburen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 1 Nisan 2018; 12:33:37 >
  • babiş62 kullanıcısına yanıt
    Usta gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş ama ben hanıma bunları nasıl kabul ettiririm bilemiyorum. Sub ve frontlar için granit olayını mutlaka denemek istiyorum.

Akustik için panelleri neye göre ne adette ve nereye koyacağız bilemiyorum.. Belki Azda olsa koyabilirim. Hemde dekor olur beyaz duvarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Usta gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş ama ben hanıma bunları nasıl kabul ettiririm bilemiyorum. Sub ve frontlar için granit olayını mutlaka denemek istiyorum.

Akustik için panelleri neye göre ne adette ve nereye koyacağız bilemiyorum.. Belki Azda olsa koyabilirim. Hemde dekor olur beyaz duvarda.

Yalıtım konusunda mekanınıza göre ölçüm yaptırma imkanınız varsa en güzeli bu olur, yoksa deneyimlemeniz gerekir. Bir de özellikle odanın köşelerinde oluşan ses patlamalarının ve boğulmaların önüne geçmek için bas tuzakları kullanabilirsiniz (google'a bas tuzakları yazın göreceksiniz).
  • Sorumu cevaplayan ve yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Ben Def 3000₺ aktif kulelerin altına çift kat 2cm. antirezonans kauçuk üstüne chemston 2cm. granit mermer koydum.60cmx60cm.Tavsiye olunur.

Sonuç

Şimdi ben salonda biraz değişim yaptım, def cube1'i izleme koltuğuna uzaklığı 5mt mesafeden perde yanından direkt izlediğim koltuğun yanına aldım ve sağ pasif sürücüyü koltuğa dayadım , performans ve his olayı %1000 artmış durumda , önceki pozisyonunda 5mt mesafede önümde duruyorken atıyorum amfiden volume 35 yaptığında ve amfi içinden sub levelı 0 yada +2 yaptığın zaman düşük frekanslarda koltuğa kadar titretiyordu ok ama şimdi yanıma aldım ön sürücü projeksiyon perdesine yani ekrana bakıyor sağ sürücü koltuğa yapışık sol sürücü de diğer sol taraftaki koltuğa yapışık, ve sinemalardaki titreşimli koltuk gibi oldu hatta bi patlamada akım direkt altınızdan bildiğiniz akıp gidiyor sizi titretip (hatta guardians of the galaxy 2 filminde filmin ilk sahnelerindeki orduyla kapışmada sanki uzay mekiğinin direkt içindesiniz gibi ):)

şuan ki konumunda yanımdayken yukarıda yazdığım ayarlarda izlenmiyor zaten, uzaktayken bi şey farkedilmiyor ama yanımdayken çok yüksek geldi ayarlar , ve volume 20 , amfi içi sub level ayarından -5 yaparak düşürdüğüm de dahi titreşim düşük frekansta çok ciddi derecede geliyor .

elinde 3 yada 2 yönlü sub'ı olanlara duyurulur performans çok iyi,

şimdi soruma ve yardım gereken konuya geleyim :)

*hal böyleyken koltuk tekli bi koltuk ve ciddi titreşim koltuğun yarattığı ama oturanı etkileyen bu titreşim sesi aşağı komşuya gider mi? :)

*subın altına granit mi koymak gerek yoksa köpük tarzı bi materyel mi ?

*koltuk parkenin üzerinde duruyor, koltuğun altına hatta subın altına da halı koymak aşağı giden sesi keser mi?,ne derecede faydalı olur? ..

---amacım bu güzel seyir keyfini bozmadan komşuyu da rahatsız etmemek.
  • ilk soruya cevap vereyim, ben alt ve üst komşuma direkt soruyorum rahatsız olan yok
  • Güzeldi bu

Ben onu soramıyorum çünkü bi ara bi sebepten kapıştık şimdi onu sorarsam gelmiyorsa da geliyor der benim bütün keyfi kaçırır, bu sefer en ufak seste geliyor der apartmana şikayet eder meder uğraşamam onunla, önlemimi alayım baştan :)
  • Bu da iyiydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Granit ve anti rez zemin koyduğunuzda zemin ile aradaki iletişimi kesiyorsunz.Yani alt komşunun tavanı tiremez.Ama bass sesslerin üst veya alt komşuya gitmesini engellemek zor.
    Anca sinema odası yaparsınız özel izole edersiniz olabilir.
  • Satılık svs sb 2000

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Abi sen hayırdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Abi sen hayırdır?

Jl f113 alcak

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Abi sen hayırdır?

Jl f113 alcak

Hadi bakalım..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Abi sen hayırdır?

Tuğrul söylemiş

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Abi sen hayırdır?

Tuğrul söylemiş

aldın mı? güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Abi sen hayırdır?

Tuğrul söylemiş

aldın mı? güle güle kullan

Alıntıları Göster
    Yok doktor bey tuğrul kardeşim latife yapmış

• YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Üstad antirez kauçuk dediğiniz koşu parkurları, açık hava çocuk parklarındaki kauçuk kaplamalardan mı?
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Çamaşır makinesi altlığı olarak geçiyor.
    Bir dönemin meşhurlarından!
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Evet hatırlıyorum bir ara baya mevzusu da dönmüştü. :)
    Fotoğrafta görünce farklı bir malzeme gibi gözüküyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.