Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Center, avr'nin yerinde olsun bence, avr'yi de sağa yada sola alırsınız artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Birkaç mesaj önceki bağlantı ile ilgili sorum içinde yorumlarınızı bekliyorum.. REL i nasipse ayın 30unda sistemine bağlamış olurum inşallah

• Hayırlı olsun.

Rel'den sonra fikriniz, referansınız da değişecek iyi bir seçim yaptınız belki giriş seviyesi ama işini bilen bir markanın ürününü aldınız.

Lfe bağlantı yapmanız kafi

• mühbir kullanıcısına yanıt
    Değişim tamam arkadaşlar center üste çıktı avr sola kaydı mecbur. Kişiler ile konuşmalar ancak birlesti.gercekten böyle olası gerektiğini biliyordum ama evde hanım faktörü var biraz alışsın diye soktum gorunmeyen yerlere ama sindi gozu alisti centerin üstte olmasında bir sorun yok Benim center inde maşallahı var bütün sehpayı kapladı :)
     AKTİF SUBWOOFERLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi good_enemy -- 26 Temmuz 2017; 16:55:41 >

• Arkadaşlar merhaba bu gün Rel subwoofer i almaya gideceğim ancak dün ürünü alacağım arkadaşla konuştum kendisi bu ürünün müzikte iyi olduğunu ancak sinema için isr bu üründen daha iyi ürünler olduğunu söyledi ve artık bundan sonra rel sub almayacağını söyledi. Kendisinin bundan sonra da paradigm marka subwoofer alacağını söyledi. Bu ürünü kullanan biri böyle anlatınca benim de ister istemez kafam karıştı. Internette 1 taner e paradigm se modeli ürün var acaba onu mu alsam kafam çok karıştı sonuçta benim kullanım amacım %80 sinema olacak

• Golden ear 4 al kafan rahat etsin

Paradigm in o seviyede ki sub u çok iddialı degil üst modelleri de ciddi para

• Valla çok kafam karıştı şimdi golden ear4 sinemada Relden kesinlikle daha iyidir diyorsunuz. Iptal mi edeyim rel i?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: good_enemy

Valla çok kafam karıştı şimdi golden ear4 sinemada Relden kesinlikle daha iyidir diyorsunuz. Iptal mi edeyim rel i?

Sizin dememe sansınız var mi rel i varsa bir deneyin sever ve yeterli derseniz sorun kalmaz

• Deneme şansım yok işte ben kocaeli de oturuyorum şimdi yoldayım manisada bir düğün e gidiyorum gitmişken izmire geçip cihazı da alacağım durum bu yada arkadaşı arayıp vazgeçtiğimi soyleyecegim😊

• satıcı gayet güzel özeleştiri yapmış, sub kullanmıyorsan rel ilk başta hoşuna gidebilir fakat kullandıkça sıkıntılar varsa kendini belli eder
  • JL E112 vardı audiophile'de düşünen değerlendirsin

• REL T9 ALINMIŞTIR ARKADAŞLAR 😊

• good_enemy G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Yorumlarınızı bekliyorum. Gerek müzikte, gerekse filmde size göre nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Hayırlı olsun. Yorumlarınızı bekliyorum. Gerek müzikte, gerekse filmde size göre nasıl?

Anladığım kadarı ile ilk sub olacak arkadaşta

Ve bu sebeple cok beğenecek

• Başlangıç için iyi seçim oldu güle güle kullanın

• YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Evet arkadaşlar. Herkese iyi geceler ilk testler gerçekleşti. @eraycelik80 Bundan önce bende logitech z5500 sistem vardı o sistemin de subwoofer ide kendi sınıfına göre oldukça iyi idi.

REL T9 u , The Link 200 interconnect made in usa marka kablo ile 5m+5m arada aynı marka bir aparat kullanarak 10m lik bir kablo olusturup lfe bağlantı ile sisteme bağladım, oturduğum koltuğun sağ tarafına konumlanırdım.subwofer in kendi kutusundan cikan front hoparlor çıkışlarını kullanarak bağlantı yapmaya yarayan kablosunu kullanmadım ve amfinin audyssey mikrofonu ile kalibrasyon yaparak kurulumu gerçekleştirdim. Bu akşam hızlı ve öfkeli 8 izleyerek film testlerini gerçekleştirdim tabi ki daha önceden bir sub bağlı olmadığı için oda da ses dünyası değişti. Cihazın üzerinde bulunan 3 adet pot yardımı ile diğer hoparlörlerimle en efektif sesi alabilmek adına ufak tefek ayar yaptım kulağıma en iyi tını geldiği seviyede bıraktım. Film de dts ses formatı mevcuttu. Film performası gerçekten genel inanış ne ise doğrudur çünkü anlık tepkilerde biraz yavaş kaldığını hissettim cihazın pürüssüz bir tınısı var oldukça yumuşak, sanki yüksek frekanslara da cevap vermek istiyor gibi davranıyor bu da sizin filmlerdeki anlık patlamalara daha erken girmenize ve daha geç çıkmanıza sebep oluyor gibi bir his yarattı bende. Yanlız bir stereo müzik açtığımda cihaz kulaklarimdaki pası resmen sildi. Frontlar ile o kadar uyumlu ve bütünleşik ki bass in ayrı bir cihazdan geldiğini dahi hissedemiyorsunuz bass tonları müziğin içerisine yayılıyor ve kopuk bir bass sesi yerine müzikle bütün halde bir tını duyuyorsunuz. Müzikalitesini söyle bir örnekle açıklayabilirim; bu akşam bu işlerden pekde anlamayan kayinbiraderim misafirimdi ve filmi onunla izledik arada da stereo müzik dinledik kendisi bu markayı falan bilmez dediği şu oldu "abi muzik dinlerken çok daha güzel bir ses geliyor sanki 😊 işin özeti bu sinemada da beni uzun yıllar mutlu edecek bir cihaz bu kesin ancak müzikalitesi çok özel bir cihaza sahibim şu anda. Ikinci el olarak 1700tl 'ye aldim urunu ama cihaz ilk gün ki gibi tertemiz faturalari kutulari herseyi duruyor. 10 üzerinden puan vermek durumunda kalsam müzik 8, sinema 5.

• Hayırlı olsun

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Yeni subwooferiniz hayırlı olsun. Benzer bir senaryoya sahipim. Sistemimde subwoofer yok ve %70 müzik %30 film için kullanacağım. Bu bağlamda REL T9 beni de mutlu edecek gibi görünüyor. Golden Ear Forcefield 4 için de müzikalitesi iyi diyen birkaç yer okudum fakat açıkcası bu konuda biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olacak. 2 katlı Müstakil evde yaşıyorum ve salonum açık düzen. Mutfak ve üst kat merdiven boşluğuna bağlantılı. Bu bakımdan 5000 TL altı hiç bir subwoofer mükemmel sonuç vermeyecek diye tahmin ediyorum. Müzik dinlerken aşırı yoğun bass sesleri de sevmiyorum fakat film izlerken de bassın varlığını hafif de olsa hssetmek güzel olurdu. Bu nedenle subwoofer olarak çok kararsızım fakat sizin senaryonuzdaki gibi hangisini alsam yine de mutlu olacağım sanırım.
    Atmos ses sistemim Definitive Tech ProMonitor 1000 den oluşan bir sistem.

Subwoofer ı neden yanınıza aldınız? Karşınızda %50 daha iyi çalacaktır.

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.