Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adım gibi eminim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 27 Şubat 2017; 19:24:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar evde kullandigim infinity sw-10 satiyorum.

Malum sitede detayli aciklamalar var.

Ilgileneler ozelden irtabata gecebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerli34

quote:

Orijinalden alıntı: fenerli34

2. el magnat motıon 300-a almayı düşünüyorum sizce alınırmı pioneer vsx-919 + magnat monitor supreme 800 5.0 set var

600 tl kadar 2.el subwoofer öneriniz varmı

405253861 Numaralı ilana bakabilirsiniz

• Merhabalar. Pioneer vsx-1131 Avr aldim. Dün akşam ilk film denememi yaptim. Subwoofer markasi indiana line basso 850. Passengers (Uzay Yolcuları) filmini izledim. Ses dts hd ma idi. Uzay gemisinin geçtiği sahnelerde subwoofer o kadar zorlandı ki, arada catır çutur ses ve vuuuu diye uzayan vibrasyona uğradı. Amfi yeni olduğu için neden kaynaklandığını anlamadım. Daha önceki Yamaha amfimde bu durum hiç olmamıştı. Sizlerden bu filmi izleyenlerin o sahnelerdeki sistem performansını merak ettim doğrusu. Çünkü çok alt frekanslarda ses barindiriyor. İzleyen arkadaşlar sistem bilgisiyle yorumlama yapabilir mi acaba? Teşekkürler

• Hocam sub bence biraz daha çalışsın yansın yani belki bir nebze düzelebilir..sıfır aldıysanız eğer biraz zaman verin

• quote:

Orijinalden alıntı: dandanakan44

Hocam sub bence biraz daha çalışsın yansın yani belki bir nebze düzelebilir..sıfır aldıysanız eğer biraz zaman verin

Subwoofer ı alalı 6-7 ay oldu. Ama benim merak ettiğim konu filmdeki sahne gerçekten çok mu zorluyor subları yoksa benim amfimin bunda bir payı mı var? Eğer filmdeki sahne bu kadar zorlayıcı ise bunun altından kalkabilen subları merak ettim doğrusu. Sahnede başarılı olan, sınıfı geçmiş subwoofer olur benim gözümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesimistec -- 12 Nisan 2017; 14:9:14 >
  • Kaç mt2 alanda kullanıyorsunuz sistemi? Ayarlarınızı nasıl yaptınız?
  • pesimistec kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

o filmi bende birkaç hafta önce izledim. gemi geçiş sahnelerinde low bass ve 20hz altı frekans oldukça yoğun.
    oda büyüklüğüne göre sub ın gücü yetersiz kalıyor olabilir.
  • Oda 20m2. Amfideki subwoofer kesimi 80hz. Subwoofer üzerindeki frekans ayarı da yaklaşık aynı. Ama oda dan kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bariz sub ın gücü yetmedi o frekanslara...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

Selamlar,

o filmi bende birkaç hafta önce izledim. gemi geçiş sahnelerinde low bass ve 20hz altı frekans oldukça yoğun.

Kesinlikle yoğun şekilde alt frekans var sahnede. Odam 20 m2. Sub ilk defa bu kadar aciz kaldı. Daha önce hiç karşılaşmadım bu tür bir durumla. Tabiki ne kadar ekmek o kadar köfte felsefesi bu olayda da geçerli. Acaba hangi marka model subwooferlar bu sahneden alnının akıyla çıkar onu merak ediyorum. Mesela üst seviye bir b&w, dali, mk sound, velodyne vs. gibi.
  • Bahsi geçen sahne filmin kaçıncı dakikasında? Akşam bir deneyeyim merak ettim. Bakalım benim ufaklık ne yapacak o sahnede :)

Saydığınız sub ların flagship modellerinin hemen hepsi hakkını verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Bahsi geçen sahne filmin kaçıncı dakikasında? Akşam bir deneyeyim merak ettim. Bakalım benim ufaklık ne yapacak o sahnede :)

Uzay gemisini geçtiği 3-4 sahnede oluyordu sanırım. Filmin hemen ilk meteor sahnesinde de oluyor. Bu arada sizin ufaklığın modelini öğrenebilirmiyim? Bide film sonrası tekrar yorumlarsanız sevinirim.
    Meteor sahnesini izlemiştim ama ses kısıktı. Akşam abanayım biraz o zaman :) filmi izlemedim henüz demekki bu güne kısmetmi?, akşam bi aksilik olmazsa izliyim. Definitive Prosub 200 var bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: pesimistec

quote:

Selamlar,

Kesinlikle yoğun şekilde alt frekans var sahnede. Odam 20 m2. Sub ilk defa bu kadar aciz kaldı. Daha önce hiç karşılaşmadım bu tür bir durumla. Tabiki ne kadar ekmek o kadar köfte felsefesi bu olayda da geçerli. Acaba hangi marka model subwooferlar bu sahneden alnının akıyla çıkar onu merak ediyorum. Mesela üst seviye bir b&w, dali, mk sound, velodyne vs. gibi.

Hepsinin en üst segmenti

• Ayarlar olası kabul edilecek değerlermiş. Filmi izlemedim birde ben deneyeyim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: pesimistec

quote:

Selamlar,

Hepsinin en üst segmenti

ve Tabiki Definitive supercube reference de

• Bende jl audio var. Gemi geçiş sahnelerin alt frekanslar çok iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En tuzlu modeller diyorsunuz yani :) Şaka bir yana illaki amiral gemi modelleri iyidir. Ama bence bu işin zevki fiyat/performans ürününü yakalamakla oluyor. En iyisi mütevazi sistemimizle devam etmek :)
  • Allah rızası için herkes evdeki ufaklığın fotosunu atsın :)

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.