Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Ben Amazon.de'den aldım. 428euro mal bedeli artı 200 Euro ithalat vergisi odedım. Gayet iyi fiyat. Ancak şu an gönderim durmuş olabilir. Ara ara bakmak lazım.

Satıcı Amazon muydu yoksa şahıs mıydı ?

Çünkü Almanya vergisini çıkarıp tr vergisini peşin fiyatın içine dahil ediyor Amazon ve bu durumda her şekilde listelenen fiyatla aynı paraya hatta saha ucuza geliyor ürün

Amazon'du. Zaten KDV'yi indirdi. Sonra normalde üzerine yüzde 18 KDV eklemesi lazım. Ama, daha fazla aldılar. Daha öncede müzik seti almıştım. Fazla aldıkları parayı iade etmişleridi. İade etmeselerdi bile, 628€ gayet uygun, Türkiye fiyatına göre. Ama, cihaz çok ağır ve büyük. O yüzden, kurup çok fazla deneme şansım olmadı. Ama şu an olsa, SB1000 alırdım. O daha ufak ve kullanışlı.

• quote:

quote:

quote:

Ben Amazon.de'den aldım. 428euro mal bedeli artı 200 Euro ithalat vergisi odedım. Gayet iyi fiyat. Ancak şu an gönderim durmuş olabilir. Ara ara bakmak lazım.

Çünkü Almanya vergisini çıkarıp tr vergisini peşin fiyatın içine dahil ediyor Amazon ve bu durumda her şekilde listelenen fiyatla aynı paraya hatta saha ucuza geliyor ürün

Amazon'du. Zaten KDV'yi indirdi. Sonra normalde üzerine yüzde 18 KDV eklemesi lazım. Ama, daha fazla aldılar. Daha öncede müzik seti almıştım. Fazla aldıkları parayı iade etmişleridi. İade etmeselerdi bile, 628€ gayet uygun, Türkiye fiyatına göre. Ama, cihaz çok ağır ve büyük. O yüzden, kurup çok fazla deneme şansım olmadı. Ama şu an olsa, SB1000 alırdım. O daha ufak ve kullanışlı.

İşte tamam şimdiye kadarki uygulama %20 Alman kesintisini orada yazan fiyat üzerinden düşüp %18 tr vergisini ekliyordu

Yani liste fiyatından %2 lik bir indirim dahi oluyordu şimdi ise fiyatlara 200-300 Euro gibi ithalat ücreti depozitosu ekliyorlar bu durumda pek bir cazibesi kalmıyor ortalama ürünlerin

Denon x4300 avr mesela dün herşey dahil 1230 Euro'ya geliyordu şimdi 1470 Euro bu da 6000 tl felan yapıyor zaten tr fiyatı da aşağı yukarı bu şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Linekerr kullanıcısına yanıt
    Bu 4 sub ile kıyaslanamaz.

Ayrıca ikinci el fiyatı ile mi kıyaslıyorsunuz db3 fiyatı 2.700 usd civarında olacak

• quote:

quote:

quote:

quote:

İşte tamam şimdiye kadarki uygulama %20 Alman kesintisini orada yazan fiyat üzerinden düşüp %18 tr vergisini ekliyordu

Yani liste fiyatından %2 lik bir indirim dahi oluyordu şimdi ise fiyatlara 200-300 Euro gibi ithalat ücreti depozitosu ekliyorlar bu durumda pek bir cazibesi kalmıyor ortalama ürünlerin

Denon x4300 avr mesela dün herşey dahil 1230 Euro'ya geliyordu şimdi 1470 Euro bu da 6000 tl felan yapıyor zaten tr fiyatı da aşağı yukarı bu şekilde

Ben fazla aldıkları depozitonun iade edileceğini düşünüyorum. Yurtdışından almak istemezdim ama maalesef muazzam fiyat farkı var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• AV Receiver a iki kule hop ve iki surround bağlamayı düşünüyorum. İki kupe ile hem müzik hem subwoofer görevi görür diyorum. Mantıksız mı düşünüyorum ? Ne olursa olsun bi sub lazım mı her sisteme ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendo -- 26 Şubat 2017; 6:44:16 >
  • Zendo kullanıcısına yanıt
    Mantıksız değil. Ama stereo yada sinema modunda Av-r için sub şart.

Olması çok daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

AV Receiver a iki kule hop ve iki surround bağlamayı düşünüyorum. İki kupe ile hem müzik hem subwoofer görevi görür diyorum. Mantıksız mı düşünüyorum ? Ne olursa olsun bi sub lazım mı her sisteme ?

Subwoofersiz de olsa da sub kesinlikle sistemin en önemli parçası hocam sese derinlik ve bambaşka bir boyut katıyor sahne farklılaşıyor filmler ve müzikler bambaşka bir kimliğe bürünüyor eğer 15-20 bin tl lik kule hop yoksa kesinlikle subwoofer şart

Değilse başka türlü kul hop kullanan ve bu bana yetiyor diyenleri kesinlikle bir subwoofer edinmeye davet ediyorum kulelerin o dar ve çapsız bassları baş ağrısından başka bişey değil adamın kafasını şişiriyor oysa iyi bir sub eklediğinizde fark gece ile gündüz

• quote:

2 ay önce bende amazon.de den R112SW sub almıştım sadece gümrük vergisi ödemiştim onuda geri iade etmişlerdi kartıma. çok uyguna gelmişti cihaz...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

AV Receiver a iki kule hop ve iki surround bağlamayı düşünüyorum. İki kupe ile hem müzik hem subwoofer görevi görür diyorum. Mantıksız mı düşünüyorum ? Ne olursa olsun bi sub lazım mı her sisteme ?

Subwoofersiz de olsa da sub kesinlikle sistemin en önemli parçası hocam sese derinlik ve bambaşka bir boyut katıyor sahne farklılaşıyor filmler ve müzikler bambaşka bir kimliğe bürünüyor eğer 15-20 bin tl lik kule hop yoksa kesinlikle subwoofer şart

Değilse başka türlü kul hop kullanan ve bu bana yetiyor diyenleri kesinlikle bir subwoofer edinmeye davet ediyorum kulelerin o dar ve çapsız bassları baş ağrısından başka bişey değil adamın kafasını şişiriyor oysa iyi bir sub eklediğinizde fark gece ile gündüz

Benim Frontlarda aktif Sub.olmasına rağmen ben yinede harici Sub kullanıyorum Sinemada.Hoparlör 15-20 binlikte olsa Sub.bambaşka birşey.

Sub konusunda dediklerinize tamamen katılıyorum Sub.candır sinemada..

Benim Sub sistemin prizinden ayrı bir prizde onu bazen film başlamadan açmayı unutuyorum.Cidden Suba alışan için büyük bir eksiklik sistemde.Tabiki biraz hatırı sayılı sublar için geçerli bu dediklerim..Kendini ciddi anlamda sistemde hissettiren Sublar.

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde golden ear vardı sanırım valla ben de polk tsı set var ve tsı400 ün kulelerindeki baslarla idare ederim diyordum ama alakası Yok buradan heco polk Wharf magnat vs kule tipi hoparlör kullanıpta bunlar bana yetiyor şeklinde düşünenlere bir subwoofer alın sesi o zaman görün diyorum bu şekilde düşünen arkadaşlar yanılgı içindeler subwoofer kalbi sistemin ve sub olmadan kule vs farketmez ben filmin içine giremiyorum

Mesela z5500 ün şöhreti de buradan geliyor küçük uydu hoparlörleri var ama ona nispeten iyi bir subwooferi var ve o seti güzelleştiren de o sub idi.

Canton mx125 mesela yine küçük kutucuklar şeklinde uydular ve nispeten güzel bir sub ile çok güzel ses veriyordu sattım polk tsı kule sistem aldım tamam ses biraz güzelleşti ama beklediğim gibi olmadı hep bişeyler eksik gibiydi fakaaatt bunun sebebi subwoofer olmamasıymış bir de polk dsw660 sub ekledim sisteme şu anda mükemmelll oldu fark inanılmazzz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 26 Şubat 2017; 13:20:57 >

• Subwoofer olmadan olmaz :)

• Bu başlıktaki birçok kişi benim gibi eminim subwoofer için ayrıca film seçimi yapıyordur.
  • Sonos playbar vardı bende. Bir köşede duruyordu. Sonra, bir fırsattan yararlanıp sonos sub aldım. Su an, bazen akşam olsa da müzik dinlesem modundayım. O yüzden dellenip svs sub aldım. Sub kesinlikle olmazsa, olmazlardan.

• 2. el magnat motıon 300-a almayı düşünüyorum sizce alınırmı pioneer vsx-919 + magnat monitor supreme 800 5.0 set var
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerli34

2. el magnat motıon 300-a almayı düşünüyorum sizce alınırmı pioneer vsx-919 + magnat monitor supreme 800 5.0 set var

600 tl kadar 2.el subwoofer öneriniz varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Evet CM serisinin subwooferı ASW10 ama ben o subı birkaç kez dinledim bence olması gerekenden pahalı ve etkisi düşük.

Bunun yerine
    GOLDEN EAR SUPER SUB X
    REL S5
    JL Audio E110
    Gibi modeller tercih edilebilir.ya da B&W nun Nisan ayında piyasada olacak canavarı DB3D beklenebilir.

http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/Subwoofers/DB-Series/DB3D.html

Bu listeye PV1D yi eklemiyorsunuz!!
    Farklı Klasmanı olduğu için mi yoksa yeterlimi değil bu ürünlere kıyasla

• Linekerr kullanıcısına yanıt
    Aynı klasmanda değiller

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Evet CM serisinin subwooferı ASW10 ama ben o subı birkaç kez dinledim bence olması gerekenden pahalı ve etkisi düşük.

Bunun yerine
    GOLDEN EAR SUPER SUB X
    REL S5
    JL Audio E110
    Gibi modeller tercih edilebilir.ya da B&W nun Nisan ayında piyasada olacak canavarı DB3D beklenebilir.

http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/Subwoofers/DB-Series/DB3D.html

Bu listeye PV1D yi eklemiyorsunuz!!
    Farklı Klasmanı olduğu için mi yoksa yeterlimi değil bu ürünlere kıyasla

• Matrix'te ufak bir dalgalanma yaşadık sanki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Matrix'te ufak bir dalgalanma yaşadık sanki

Eğer birebir aynı kediyi görmüşseniz ayağımızı denk alalım. :)
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.