Şimdi Ara

Aksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P Devam (181. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.037
Cevap
262
Favori
491.320
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün gördüğüm bu kamerayı bugün bende sipariş ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanb35

Olgu hocam 1 yil garanti gearbesttede banggooddada gecerlimi suan icin 2 siteden hangisi daha makbul acaba ?

Banggood hakkında hiç bir fikrim yok fakat forumda kamerasını brick eden arkadaşın cihazını 1 e 1 değiştirdi gearbest.

Banggood sitesi garanti politikası nasıl bilenler yazar büyük ihtimal.
  • quote:

Olgu hocam 1 yil garanti gearbesttede banggooddada gecerlimi suan icin 2 siteden hangisi daha makbul acaba ?

Kargosu daha hızlı olduğu için banggood dan sipariş verdim bu arada sitenin müşteri hizmetlerine de mail attım garantiyle ilgili.

https://www.banggood.com/Banggood-Guarantees_hl82

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Romuald9 -- 24 Temmuz 2015; 2:12:32 >
  • Gearbestten 6 parça toplam 24 dolarlık sipariş versem gümrükte parça sayısından dolayı sıkıntı olur mu? 2 seferde mi sipariş vermemi önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Romuald9

Gearbestten 6 parça toplam 24 dolarlık sipariş versem gümrükte parça sayısından dolayı sıkıntı olur mu? 2 seferde mi sipariş vermemi önerirsiniz ?

Hocam ben 25-30 ürün bile aldım, 200 küsür dolara tablet vs aldım gümrük biraz şans işi. Ama 24 dolar ürün sonuçta içiniz rahat olsun paypal ödeme fişiniz ile ispat edersiniz. Ben dün 94 usd tutarında harcama yaptım bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

SDCARD YÖNTEMİ İLE FIRMWARE YÜKLEME

1. Firmware'i kendi cihazınızın seri numarasına göre indirip Fat32 olarak formatlanmış olan MicroSD bir karta firmware.zip olarak kopyalayın.
    Bunun için:
    a.http://www.xiaoyi.com/update/sports?lang=en-us adresini açın.

b. Select SN Number yazan yere tıklayıp, cihazınızın etiketindeki Seri numarasının ilk 4 harfine göre listeden seçim yapın.

c. Mavi renge dönüşecek olan Get the Latest Firmware butonuna tıklayın

d. Ekrana gelecek olan sizin modelinize ait olan en son Firmware güncelleme dosyasını indirmek için Download butonuna basın.

e. Dosyayı bilgisayarınıza indirin.

f. İndirdiğiniz dosyanın bulunduğu klasörü açın.

g. Firware dosyasının ismini firmware.bin olarak değiştirin.

h. Eğer Window'unuz dosya uzantılarını gizliyorsa yani bu dosyanın sonunda .bin yazısını göremiyorsanız kullandığınız windows versiyonuna göre bunu nasıl göstereceğinizi "bilinen dosya türleri için dosya uzantılarını gizle" şeklinde Google'dan bulabilirsiniz. Windows 8'de Görünüm seçeneğini açtığınızda Dosya adı uzantıları kutusunu işaretlemeniz yeterli.

i. İsmini firmware.bin şeklinde değiştirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp Kopyala'yı seçin.

j. MicroSD kartınızı açıp en üste (üst derken herhangi bir klasör altına değil direkt olarak Bilgisayarımdan kartı açtığınızda gelen yerden bahsediyorum) sağ tıklayıp yapıştırı seçin.

k. Bu işlem dosyayı MicroSD kartınıza kopyalayacaktır.

2. Kameranız kapalıyken MicroSD kartınızı kameraya takın.
    3. Kamerayı açın.
    4. Led yanıp sönerken beep sesleri de gelecektir. Kırmızı ışık yanıp sönmeye başladıktan sonra kamera kendiliğinden kapanacaktır.
    5. Kameranızı açıp kullanabilirsiniz artık.

ÖNEMLİ NOTLAR:
    Kamerayı güncellemeden önce pilinizin en az %50 olduğuna emin olun. Eğer uzun süre kullanmamışsanız piliniz ani düşmeler yaşayabilir, buna dikkat edin. Mümkünse Full şarj edip ondan sonra güncellemeye başlayın.
    Kamera güncelleme yaparken uzun süre beep sesleri alabilirsiniz. Bundan rahatsız olup cihazı kapatmaya kalkmayın sakın. Yoksa kamera brick olur. Kamera mutlaka kendisi kapanmalıdır.
    Güncelleme sonrası normalde firmware.bin dosyası kartınızdan silinmiş olması gerekir. Yine de siz kartı çıkartıp bilgisayara bağlayarak kontrol edin. Eğer duruyorsa silin. Ayrıca isterseniz burada bir log dosyası göreceksiniz, ister yapılan işlemleri buradan takipo edebilir, ister dosyayı silebilirsiniz.

Kendim bu yöntemi yapmadım. Yaptığım zaman videolu olarak anlatımını da yapacağım.

@OlguErhan hocam, bu rehberi isterseniz 1. mesaja ekleyelim. Aralarda kaybolup gitmesin. Güncelleme ile ilgili çok soru gelecektir.

Dediklerinizi aynen yaptım.Sd kartı takıp kamerayı açınca mavi led yanıyor.20 dk bekledim değişen birşey olmadı.Bunun nedeni nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Bi kac obje cekimi atabilirnisiniz acaba yakin cekimlerde nasil gorelim netlik kaybı olmazsa sevinirim bu arada su aralar en guvenilir ve en hizli site hangisidir birde urun amazonda 78 dolar banggood gearbestte falan 67 dolar sj4000 gibi cakmalari yoktur demi bu arada indirim kuponuyla dealextrame den 67 dolara alabilirim belki urunu nereyi tercih etmeliyim acaba siparis vericem korkularim var kararsizim birde bu urunun garantisi yok degilmi ?

Ürünün garantisi var 1 sene. AYrıca Gearbest asla çakma ürün satmıyor bilginiz olsun. Bazen geç kargo sıkıntısı oluyor o kadar.

Gearbest mi?artık alışveriş yapmam.36 gün oldu kargodan haber yok msj atıyorum neoldu benim kargo hiçbir şekilde takip edemiyorum diyorum.Bana 15 gün daha bekleyin diyor.Daha kötüsü 4 ayrı siparişim var bütün yazı bekleyerek geçiririm artık.

• Banggood candır

ayın 16 sında aldığım ürün İstanbul PİM Diyor :)

ayın 12 sindede Gearbest ten almıştım bi tane hiç bi takip yapamıyorum

İnşallah hafta kadar gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre-29 -- 24 Temmuz 2015; 9:31:03 >
  • Arkadaşlar fotoğrafları çektim sizce focus problemi var mı? Focuscu abimiz bi el atsın

• arkadaşlar merhaba ;

kamerayı alalı aylar oldu ,bir sürü aksesuar aldım ancak üşengeçliğimden bir türlü yedek pil almadım

3 ağustosta tatile çıkıyorum , istanbulda fazladan yedek pili olup satmak isteyen olur mu ?
  • Arkadaşlar bu selfie çubuğundan var bende:http://www.hepsiburada.com/case-4u-z07-5-dahili-bluetooth-kumandali-selfie-cubugu-siyah-p-TELOYNCYBERZ075

Bu bluetoothlu selfie çubuğunu Xiaomi Yi ile kullanabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suvari25 -- 24 Temmuz 2015; 11:32:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: Romuald9

Gearbestten 6 parça toplam 24 dolarlık sipariş versem gümrükte parça sayısından dolayı sıkıntı olur mu? 2 seferde mi sipariş vermemi önerirsiniz ?

Hocam ben 25-30 ürün bile aldım, 200 küsür dolara tablet vs aldım gümrük biraz şans işi. Ama 24 dolar ürün sonuçta içiniz rahat olsun paypal ödeme fişiniz ile ispat edersiniz. Ben dün 94 usd tutarında harcama yaptım bakalım

Tesekkur ederim ustad

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Kardeşim posta bugün ilçeye gelecek. Dün gittim tanıdık abi vardı yarın gel ürünle beraber bakalım dedi. Akşama doğru haberdar ederim sizi.
  • bluetooth versiyonu önemli sanırım aynı oşması gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sayaga

quote:

quote:

Bi kac obje cekimi atabilirnisiniz acaba yakin cekimlerde nasil gorelim netlik kaybı olmazsa sevinirim bu arada su aralar en guvenilir ve en hizli site hangisidir birde urun amazonda 78 dolar banggood gearbestte falan 67 dolar sj4000 gibi cakmalari yoktur demi bu arada indirim kuponuyla dealextrame den 67 dolara alabilirim belki urunu nereyi tercih etmeliyim acaba siparis vericem korkularim var kararsizim birde bu urunun garantisi yok degilmi ?

Ürünün garantisi var 1 sene. AYrıca Gearbest asla çakma ürün satmıyor bilginiz olsun. Bazen geç kargo sıkıntısı oluyor o kadar.

Gearbest mi?artık alışveriş yapmam.36 gün oldu kargodan haber yok msj atıyorum neoldu benim kargo hiçbir şekilde takip edemiyorum diyorum.Bana 15 gün daha bekleyin diyor.Daha kötüsü 4 ayrı siparişim var bütün yazı bekleyerek geçiririm artık.

Bu aralar iyice bir boş verdiler. Saldılar kendilerini. Bayram değil seyran değil. Benimki 4 gündür Başakşehir Pİm'de bekliyor. Tek bir hareket dahi yok. Var mı böyle bir olay ya! O daha İstanbul'un her ilçesini dolaşacak, Sonra Yalova'ya gelecek, oradan Altınova'ya gelecek orada 2-3 gün bekleyecek. Bana ulaşması 1 ayı bulur herhalde! Banggood ve Aliexpressten aldığım şeyler 13 günde elimdeydi. Gearbestten aldığım kamera ne hikmetse bana nasip olmayacak sanırım. Satarım valla 1 hafta içinde gelmezse

• Selamlar
    bende gearbestten aldım. Netlik problemi var cihazımda. Hem netlik hemde ses problemi için cihazı güvenli bir şekilde açtırabileceğim biryer var mı? Yönlendirebilir misiniz? Tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: computerengineer

Selamlar
    bende gearbestten aldım. Netlik problemi var cihazımda. Hem netlik hemde ses problemi için cihazı güvenli bir şekilde açtırabileceğim biryer var mı? Yönlendirebilir misiniz? Tşk

herhangi bir yere götürmene gerek yok.Burda ki bilgilerle kendin rahat halledersin.ilk sayfa ya bakman yeterli olur.
  • Arkadaşlar focus yaptım.Acaba oldu mu? Birde lehimi yanlışlıkla kameranın dışına değdirdim dışı eridi :(

• quote:

Orijinalden alıntı: belgrava

quote:

Orijinalden alıntı: sayaga

quote:

quote:

Bu aralar iyice bir boş verdiler. Saldılar kendilerini. Bayram değil seyran değil. Benimki 4 gündür Başakşehir Pİm'de bekliyor. Tek bir hareket dahi yok. Var mı böyle bir olay ya! O daha İstanbul'un her ilçesini dolaşacak, Sonra Yalova'ya gelecek, oradan Altınova'ya gelecek orada 2-3 gün bekleyecek. Bana ulaşması 1 ayı bulur herhalde! Banggood ve Aliexpressten aldığım şeyler 13 günde elimdeydi. Gearbestten aldığım kamera ne hikmetse bana nasip olmayacak sanırım. Satarım valla 1 hafta içinde gelmezse

Hocam 4 gündür PİM de bekliyorsa o PTT'nin işgüzarlığı , Gearbest naspsın

• 6 temmuzda baggooddan sipaiş verdiğim kameram yeni elime geçti. araya bayram girmese daha çabuk elimde olurdu herhalde. aliexpressden verdiğim kingma su kabı, pil ve şarj aleti henüz gelmedi. Bakalım şimdilik şarj aleti olmadığı için kenarda duracak gibi. bu aletin wifi şifresi nedir acaba ve ilk şarjın kaç saat olması gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnahack -- 24 Temmuz 2015; 13:01:59 >
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.