Şimdi Ara

Aksiyon Kamerası XiaoMi Yi 2 4K incelemesi - Kullanıcı Kulübü (16 Kişiyiz) Gearbest.com (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.270
Cevap
49
Favori
48.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısmet olursa benimki de yolda geliyor..

Bu mu SJ7 mi diye çok arada kaldım ama nihayetinde bunu seçtim, Allah utandırmaz umarım :)

Xiaoyi forumlarında son FW ile SDCard okuma probleminden bahsediliyor, şu an çalışan SD card önerisi olan var mı? (tercihen 64 GB)

Bir de soru: 64 GB ile totalde kaç saatlik bir çekim yapılabiliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iasonion

Kısmet olursa benimki de yolda geliyor..

Bu mu SJ7 mi diye çok arada kaldım ama nihayetinde bunu seçtim, Allah utandırmaz umarım :)

Xiaoyi forumlarında son FW ile SDCard okuma probleminden bahsediliyor, şu an çalışan SD card önerisi olan var mı? (tercihen 64 GB)

Bir de soru: 64 GB ile totalde kaç saatlik bir çekim yapılabiliyor?
    1080p çekim yaptığım için ona aşinayım o da yaklaşık 3 saat 30 dk falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksel31 -- 27 Mayıs 2017; 0:23:43 >

• selamlar,

ürünü en uygun yurtdısından nerden bulabilirim ? 200 dolara gb'de var gibi.

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_360138.html?wid=11
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Alüminyum kılıf kullanan var mı?

Şu üründen almayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

https://www.aliexpress.com/item/2017-New-Suptig-Aluminum-Frame-Protective-Case-37mm-UV-Filter-For-Xiaomi-Yi-2-Xiaoyi-2/32760495588.html?spm=2114.13010208.99999999.264.bhfOKI

Aksiyon Kamerası XiaoMi Yi 2 4K incelemesi - Kullanıcı Kulübü (16 Kişiyiz) Gearbest.com

ben kullanıyorum gayet kullanışlı darbelere karşı iyi koruma sağlar ama ekran tarafı denk gelirse kötü olabilir bir de ekran koruyucu alın beraberinde. uv filteri görüntü de herhangi bir değişiklik yaratmıyor ya da ben farketmedim.

• yuksel31 Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Uv yi lensi korusun diye takmayı düşünüyorum.

Alüminyum çerçeve içinde sabit nasıl duruyor hocam?

O alttaki bağlantı aparatını takmadan sadece çerçeveyi kullanabiliyor muyuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkürler. Uv yi lensi korusun diye takmayı düşünüyorum.

Alüminyum çerçeve içinde sabit nasıl duruyor hocam?

O alttaki bağlantı aparatını takmadan sadece çerçeveyi kullanabiliyor muyuz?

evet , lensi korumak için iyi iş görür. kamera alttaki eklenti parçalarını takmadan sabit durmuyor yani onlarsız kullanılmıyor.vida ve eklenti aparatını da takmak gerekiyor.
  • Şu an tüm sitelerde (geekbuying, gearbest vs) 199 dolar zaten en uygun.

Ben GearBest'ten aldım, 17 günde Gebze'deki iş yerime ulaştı, gümrük ödemedim.
  • Bu arada kamera ve monopod elime geçince de naçizane bir kutu açılımı videosu çektim. Çok alelacele, herhangi bir post-production yapmadan yükledim, o yüzden kalitesini maruz görün.

https://youtu.be/GzNIXNDhlFE

Bir kaç video daha çekip görüntü videoları da koyacağım.

Genel olarak kameradan memnunum, beklentilerim de çok düşük değildi gerçi, bu beklentileri karşıladığını söyleyebilirim.

Videoda da bahsettiğim gibi en çekindiğim kısım biraz narin bir yapıda olması (boyutlarının küçük olmasının da etkisi olabilir) o yüzden bir kaç koruyucu ekipman siparişi verdim, onları bekliyorum.

@Mechatronik in bahsettiği aluminyum kılıf için iyi yorumlar var, ancak filtre ile kullanıldığında kenar kısımların karartı yaptığı gibi eleştiriler vardı wide kullanımda. Yani lens geniş açıda filtrenin kenar kısımlarını görüyor. Ona dikkat etmek lazım.

Direkt tripod ağzından bağlama yapmaya çekiniyorum, çünkü o tripod kısmından kırık ve çatlak yaşandığı ile ilgili çok şikayet var. Burada, bu problemi yaşayan var mı?

• Herkese selamlar Bnde herigodan yi2 cam almiş bulunmaktayım. Sd card için f/p tavsiyesi olan var mı? Veya class 10 dışında neye dikkat etmeliyim bilgisi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selamlar, yi 4k'nin chinese version olarak gecen modelini alan oldu mu? internette 1.3.3 firmware ile ingilizce menuye cevirebilenleri okudum. forumda bu konuda bilgisi olan var mi?
  • iasonion kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam,

İyi günlerde kullanın.

Hangi ekipmanları aldınız?

Ben hala kılıf alamadım.

Taşıma konusunda sıkıntı yaşıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bashday B kullanıcısına yanıt
    Sakin ha.. Sakin Chinese versiyonu satin almayin.. Dogru duzgun guncelleme alamayacaginiz gibi, her guncellemede tekrar resetler makineniz..
  • quote:

Hayırlı olsun hocam,

İyi günlerde kullanın.

Hangi ekipmanları aldınız?

Ben hala kılıf alamadım.

Taşıma konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Merhaba, tesekkurler.

Banggood'tan uzaktan kumandali monopodunu aldim.

Gerbest'ten silikon kilif ve lens kapagi, cerceve plastik kilif ve su alti seti (orjinal olmayan su kabi, deniz monopodu ve aksesuar torbasi) aldim.

Ayni zamanda yukarida ilan veren arkadastan da orjinal su alti kabi ve bir adet pil aldim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serwoo

Herkese selamlar Bnde herigodan yi2 cam almiş bulunmaktayım. Sd card için f/p tavsiyesi olan var mı? Veya class 10 dışında neye dikkat etmeliyim bilgisi olan?

u3 standardına sahip olmasi 4k çekimlerde ve yuksek fpsli cekimlerde takilma sorunu yaşamamak için önemli bir unsur benim kartim da class 10 ama u1. 1080 p üstü cekimlerde takilmalar oluyor hatta 1080 de 60 FPS üstü cekimlerde yine sorun oluyor nasil olsa bilgisayarim da 1080 ni bile oynatirken zorlandigindan yeni kart almadim.

samsung evo plus 64 gb kullandığım kart. kendi sitesinde tavsiye edilen kartlardan birini tercih edin.

• merhaba arkadaşlar bende cihazı dün aldım. Fakat bir sorum olacaktı. Bu cihazı normal samsung şarj aletiyle şarj etmekte bir sakınca var mıdır?
  • YI 4K ya
    1. color-correction
    2. photo dng
    3. ae lock
    4. video bit-rate.

Henüz beta..

Hi guys, we upload a beta-2 firmware for yi 4k, added high video bit-rate option, details as below:
    1. modify defualt video quality to fine (default s-fine before)
    2. added high bit-rate for some resolution ,such as 4k to 100Mbps.

Noticed ,this firmware based on 1.5.8-beta, so including such additions:
    1. color-correction
    2. photo dng
    3. ae lock
    4. video bit-rate.

if you want to try it ,please follow these steps:
    1. download this file and unzip it, the link is :https://www.dropbox.com/s/uzml4inlb4alu23/yi4k_ColorCorrection%26DNG%26AEL%26BITRATE_1.5.8-beta2-20170605.rar?dl=0
    2. rename it to firmware.bin
    3. put it into sd card and insert card to camera
    4. power on camera and waiting for its updating successfully. this firmware version is "1.5.8-beta2"

when you want to get high video bit-rate ,please select different options in video mode setting. About the detail bit-rate with video resolutions , i also upload a file to show this info.

AE'nin nasıl yapıldığına dair video
    https://www.dropbox.com/s/fq4qylu5sldg7pm/Spot%20metering.mp4?dl=0

Aksiyon Kamerası XiaoMi Yi 2 4K incelemesi - Kullanıcı Kulübü (16 Kişiyiz) Gearbest.com

• quote:

Orijinalden alıntı: JonBrack

merhaba arkadaşlar bende cihazı dün aldım. Fakat bir sorum olacaktı. Bu cihazı normal samsung şarj aletiyle şarj etmekte bir sakınca var mıdır?

5v 1a saglayan tüm şarj cihazlarıni kullanabilirsiniz.

• https://gearbest.app.link/XkDjbqwkPD bu kamerayı aldım. 29 dolardan takip edin arkadaşlar ara sıra düşüyor. Yorumları da iyi fiyatına göre.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.