Şimdi Ara

Aksini İspatlayamayacağınız İlginç Teoriler(!)(7. teori geldi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
44
Favori
11.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SideBlast

Teori mi bilmiyorum ama şöyle bir düşünce işte:
    Hiç bir insan başka bir insana kendisinin insan olduğunu(düşündüğünü, bilinçli olduğunu) kanıtlayamaz.
    Yani bana kanıtlayabilir misiniz kendinizin de düşündüğünü? Belki de "bot"sunuz. Pek anlatamamış olabilirim bilmiyorum ama bu düşünceyi çok küçüklüğümden beri düşünürüm ve saçmalama, bsg falan demeyin (belki diyebilirsiniz tam anlatamadığım için) Ama eğer demek istediğimi anlarsanız hak vereceksinizdir.

Yoo kanıtlayabilirsin. Düşünemesen bunları yazamazsın al sana kanıt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydeathforliving

quote:

Orijinalden alıntı: Arkadaşım O Eli Bi İndir!

Bir teorim var editlerim.

Edit:
    Teorim:Herkes renkleri farklı görüyor olabilir.

Şimdi herkes bu yazdığım harflerin siyah renk olduğunu söylüyor ama herkes siyahı aynı şekilde mi görüyor ? Mesela doğduğumuz andan itibaren annemiz-babamız hangi rengi hangi kelimeyle söylerse bebekte o rengi o isimle bağdaştırır bu yüzden belki herkes siyah rengini siyah olarak görmüyordur ve bunun aksi de kanıtlanamaz.

Saçmaladın. Bağdaşlaştırdığın kelimeler çoğu kişiyle uzlaşıyorsa bu doğrudur. Siyah siyahtır kimse siyahı aslında kırmızı olarak görmüyor merak etme. (renk körü değilsen.)

Kanıt ?

• FSM'nin olmadığını da ispatlayamıyoruz hacı, o ne olacak?
  • quote:

quote:

quote:

Edit:

Şimdi herkes bu yazdığım harflerin siyah renk olduğunu söylüyor ama herkes siyahı aynı şekilde mi görüyor ? Mesela doğduğumuz andan itibaren annemiz-babamız hangi rengi hangi kelimeyle söylerse bebekte o rengi o isimle bağdaştırır bu yüzden belki herkes siyah rengini siyah olarak görmüyordur ve bunun aksi de kanıtlanamaz.

Saçmaladın. Bağdaşlaştırdığın kelimeler çoğu kişiyle uzlaşıyorsa bu doğrudur. Siyah siyahtır kimse siyahı aslında kırmızı olarak görmüyor merak etme. (renk körü değilsen.)

Kanıt ?

Ne kanıtı yahu biraz mantık. İnsan gözünü lcdye mi bağlayayım ne yapayımda kanıt diyorsun. Fotoğraflarda mı yalan söylüyor? En basitinden bir röportaj yap 10 tane renk koy ve adlarını söylet herkese. Bu neden kırmızı dersen döverler adamı saçmaladığının farkında değilsin. Felsefe yapıcam diye mıçıyorsunuz.

Aslında biz yoquz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Edit:

Kanıt ?

Ne kanıtı yahu biraz mantık. İnsan gözünü lcdye mi bağlayayım ne yapayımda kanıt diyorsun. Fotoğraflarda mı yalan söylüyor? En basitinden bir röportaj yap 10 tane renk koy ve adlarını söylet herkese. Bu neden kırmızı dersen döverler adamı saçmaladığının farkında değilsin. Felsefe yapıcam diye mıçıyorsunuz.

Aslında biz yoquz.

Adam haklı. Felsefe yapıcam diye mıçıyorsunuz. Bir de neye göre kime göre sorusu vardır ki o en beteri.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Edit:

Kanıt ?

Aslında biz yoquz.

Aynen öyle resmen zırvalık. He anam herkes farklı görüyor.

• İlk okuduğum teoriye bir cevap benden..

Bızı olusturan organızmalar eywallah onlar bılım tarafından kanıtlandı.Ancak bız bır organızmayı yanı ınsanlıgı olusturyormusuz.İnsanlık organızma değil ki.İnsanların olusturdugu organık bır sey ortaya yok.Bana göre ılk teori pek olmamıs diğerleride böyledir...
  • quote:

Edit:

benimde aklıma düzenli olarak 2 ayda bir fln bu soru geliyor kardeş
  • lan olum şu güncellemeyi seedleyin inmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes renkleri farklı görür mevzusu nerden çıktı ya?

Abi şimdi git arkadaşına sor, siyah mı daha koyudur yoksa kırmızı mı diye? Ya da, "IŞIĞIN YOKLUĞU/GÖLGE" siyahtır dimi? git gölgeyi ne renk görüyorsun diye sor...

Ve evet herkes bu yazıyı siyah görüyor dostum, fantezi yapma, yakacaksın.
  • Çevremizdeki her şey yalnız bizim için mi var ? Her bireyin kendi dünyası var. Benim gördüğüm insanların hepsi benim hayat sinavimin bir parçası. Robot gibi her şey önceden planlanmış tek planlanmayan benim vereceğim tepkiler. Tüm arkadaşlarım sinavimin bir parçası. İyisi de kötüsü de . Tek odak noktasi benim. Herkesin ayri dünyası var herkes bu şekilde sinava tutuluyor. Kanitlanamayacak bir teori. Arada düşünüyorum mantıklı gelmiyor değil.

• Herkes Galatasaray'a sempati mi duyar? Bu arada youtube'da bi adamın bu konulara benzer paylaşımları var ilginizi çekebilir: vsauce
  • 2. teoriyi doğru kabul edersek bir sonraki aşamada daha iyi olacak dersek, hayatı boyunca sefillik içinde olan ve sefillik içinde ölen insanlar bu teoriyi çürütür. Bu teoirye göre herkesin şansı bir noktada dönecek ama dönmeyen milyarlarca insan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamaster -- 26 Kasım 2013; 23:52:23 >
  • quote:

Edit:

Mağara

• çamınferyadı kullanıcısına yanıt
    herkes siyah rengi siyah görür ana babası ona bu renk pembe dese bile o onu siyah görür ama pembe der,aynı ecnebilerin black dediği gibi.renk evrenseldir ama dil değişkenlik gösterir
  • Güzel konu

• ben dünyaya beta kayıtlıyım.
  • Benimde var la

-Beyler bence her insanın bir hayvan tarafı var. Yani biraz bakarsanız bazı insanlar zaten aşırı benzer. Sonuç aynı hayvan taraflı insanlar daha iyi anlaşıyor bence. Saçma bulabilirsiniz ama ben bunu bir kişisel gelişim kitabının birinde okumuştum hatırlamıyorum adını.

-Beyler bence yaratıcının var olması mümkün. Hani bilim kurgu filmleri hep komplolar üzerinedir ya aslında dünyada öyle değil belirli bi düzen var dünyada. bug varsa patch geliyo işte

-Beyler dünya çağ atladıkça düzen değişiyor. Nasıl yani şöyle mesela çok eskilerde dünya middle earth gibi olabilirdi en boktan çağa düştük biz.

-Son olarak ruh halimize göre etrafı etkiliyoruz beyler. Mesela bazen canımız çok sıkkın olur kimse dönüp bakmaz ama neşe saçtığımız zaman milleti toplarız etrafımızda onun gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daenerys Targaryen

Herkes renkleri farklı görür mevzusu nerden çıktı ya?

Abi şimdi git arkadaşına sor, siyah mı daha koyudur yoksa kırmızı mı diye? Ya da, "IŞIĞIN YOKLUĞU/GÖLGE" siyahtır dimi? git gölgeyi ne renk görüyorsun diye sor...

Ve evet herkes bu yazıyı siyah görüyor dostum, fantezi yapma, yakacaksın.

birader. adam ne demiş. sen ışığın yokluğunda gördüğün rengi siyah diyorsun. o da siyah diyor. aynı isim. ama farklı görüyor olabilirsiniz. mantıklı bişey. aklın ermedi dil uzatma bari. artis

mesela sen bebeklikten beri maviyi kırmızı kırmızıyı da mavi görüyor olabilirsin. ama senin aslında kırmızı gördüğün şeyi mavi olarak öğrendiğin için sen mavi olarak biliyorsun. aslında bu kadar büyük farklar olmasa da gerçekte küçük ton farklılıkları olabilir gözde. sonuçta renk körü denen bir durum var. adam yeşili mavi görüyor

• 1. Çok mantıklı , 2. Biraz . Gerisi geri dönüştürülebilir atık .
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.