Şimdi Ara

Akşener borçları silecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaynak:www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/aksenerden-borc-silme-vaadi-40828541

Borcunu ödeyen vatandaştan alınan vergiler ile borcunu ödemeyenlerin borcu kapatılacak.

Tebrikler neden reis'e oy vermeliyiz anladım artık bir chp'li olarak.

Borç harç yapmayalım cebimizde 4 yıllık telefon ile gezelim. Millet kredi çekip iphone x alsın onunda borcunu biz ödeyelim vay arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 30 Mayıs 2018; 18:4:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kredi mevzuatına öğrenciler de dahil demi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu yazacaklarımı tamamen tarafsız biri olarak yazıyorum.

Neden Meral AKŞENER'e kızıp CHP'den vazgeçiyorsun söyler misin :) Sadece merak ediyorum :)
  • Yav borç silmek nedir bu zihniyete oy verene yazıklar olsun.

• Zero Degrees kullanıcısına yanıt
    Aynı şey değil mi? milli ittifak filan.

Bu millet zaten solcu hukumetler zamaninda ekonomik krizler gordu, ekmek yag su kuyruklari gordu.

Simdi anliyorum neden bunlarin oldugunu.

• Haydı cehapeli ipliler bankaya gidin kredi çekin iPhone X 128 GB alın kredi borcunuz ödemeyin borcunuz aplanız meral hanım ödeyecek. Ablanız akıllı ona güvenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yşahin -- 30 Mayıs 2018; 18:20:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Bu Fon ile, 30 Nisan 2018 tarihi itibarıyla borçları yasal takibe ya da yakın takibe alınmış ve de borçları tahsilat şirketlerine salmış olan 5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kar ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını sileceğiz. Asgari ücretlinin, İşsizlerin, Emeklinin ve Şehit ve gazi ailelerinin bu kapsamdaki borçlarını sileceğiz. Maddi durumu nispeten yerinde olan vatandaşın borcunun yüzde 80'ini sileceğiz. Kalan yüzde 20, 10 yıl takside böleceğiz. Borç ödemesi bitene kadar yeni kredi çekilmesine izin vermeyeceğiz."

Açıklama bu yönde. Bu silme yada taksitlendirme olayı yasal takibe alınmış olan borçlar. Yani bu borçlar SATIN ALINACAK.

Ayrıca CHP'ye oy vereceklerin bu konuda konuşmaya HAKKI YOK.

2015'te CHP geçip kredi borçlarını kredi kartı borçlarını sileceğiz diye vaatte bulunduğunu biliyor musunuz ?

Ve İnce'nin de sesini dahi çıkarmadığını ?

Aynı şeyi Akşener yapınca neden problem oldu bir anda ? Ve şundan eminim Akşener erken davranıp bu hamleyi yapmasaydı, CHP yapacaktı bu vaati. YÜZDE YÜZ.

Bütçeye sadece %1'lik etkisi olan ve normalde nerede olduğunu 16 yıldır bilmediğiniz bir para için, onun ötekini berikinin makam aracına mazotuna harcanan para için ne diye böyle yaygara koparmaya başladınız ?

OY ALMAN LAZIM OY! AKP'DEN OY KOPARILMASINI İSTİYORSUNUZ DEĞİL Mİ ? HEH İŞTE ONUN TEK ÇARESİ MİLLETİN DİREKT OLARAK CEBİYLE İLGİLİ VAATLER VERMEK.

Yani kusura bakmayın da siyasetin s sinden anlamayıp ahkam kesmek o kadar komik duruyor ki.

Ben yorum falan yapmıyorum. Silsin yada silmesin demiyorum. Fakat neden bu vaadin verildiğini biliyorum neredeyse zorundalardı. Milyonlarca insan demek o borçların sahibi. Az akıllı olun akıllı.

• destinati0n kullanıcısına yanıt
    öğrencilerin kredi borç faizleri silinecek.
  • Borçları silmek mantıklı değil. Borçların faizlerini silmek mantıklı.

KK bir ara borçlardaki faizin %80ini sileceğim diyordu. O mantıklı bir hareket olur.

Böyle komple borçları silmek olmaz. Ödeyen enayi mi?

Atıyorum 100 bin tl borcunuz var. Bunun %50si faiz olsun sizin ana borcunuz 50 bin tl. Faizin %80ini silersek 50 bin tlnin 40 bin tl faiz silinecek demektir. 100 bin tl yerine 60 bin tl ödenecek ve yeniden düzenlenecek ödeme şekli. Budur mantıklı olan.
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    1- İYİ Parti sol bir parti değil.
    2- Partilerin seçim beyannamelerini okusaydınız eğer, CHP'nin ve Saadet Partisinin böyle bir vaatte bulunmadıklarını görürdünüz.

Kısacası, söylediklerini neresinden tutsak elde kalıyor. Sağdan alıp sola koysak ortası boş kalıyor, ortayı doldursak sağ tarafı boş kalıyor. Sizi ciddiye aldığım için sormadım bunu; sadece nasıl saçmalayacaksınız diye merak ettim.

Şurada adam akıllı bir AKP'li, gelip şu yorumları okusa, internet aleminde bizi bunlar mı savunuyor diye yüzü kızarır.

Lütfen alıntılamayınız.
  • Drakeshark D kullanıcısına yanıt
    Cumhuriyet Halk Partisinin öyle bir vaadi yok. Ya gerçekten nasıl bu kadar kendinizi bu duruma düşürmek için uğraşıyorsunuz akıl karı değil.

CHP'nin vaadi "Yüzde 80 oranında faizlerin silinmesiydi". Yani faiz şu demek oluyor; bankanın borçlara uyguladığı faiz. Yani kimseden alıp kimseye vermeyecek.

Allah aşkına biraz adam akıllı şeylerle şurada tuttuğunuz partinin savunmasını yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zero Degrees -- 30 Mayıs 2018; 18:59:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Degrees

Cumhuriyet Halk Partisinin öyle bir vaadi yok. Ya gerçekten nasıl bu kadar kendinizi bu duruma düşürmek için uğraşıyorsunuz akıl karı değil.

CHP'nin vaadi "Yüzde 80 oranında faizlerin silinmesiydi". Yani faiz şu demek oluyor; bankanın borçlara uyguladığı faiz. Yani kimseden alıp kimseye vermeyecek.

Allah aşkına biraz adam akıllı şeylerle şurada tuttuğunuz partinin savunmasını yapın.
    Neden özellikle faiz'i siliyor. Faiz haram değil mi? ana parayı silse faiz kendiliğinden cehennemin dibine gidecek. Ama sadece faiz silinirse ortaya ana paradan tekrar faiz çıkıyor. Yani hiç bir şey silmiyor kısaca.

100 lira borç 20 lira faiz desek toplam 120 lira.

20 lirayı siler kalan paraya tekrar vadeli borç yapılandırırsanız faiz'lerin de günümüzdeki artışı ile 100 lira borç olacak 150 lira beklide ödeme bitene kadar.

Kısaca 20 lira faiz yerine 50 lira ödeniyor.

Bu faiz silenler nereye gitmek ve ne amaçlamaktadır?

• yaw şu siyasilerde heç akıl yok

hiç biri çıkıp vaad edemedi cep telefonunda taksit yasağını kaldırmayı

halbuse müthiş oy toplardı

Yahu ne diyorsun sen. Haram ne alaka :D Faizi anaparadan siliyor zaten :D Abi cidden bunları yazdın mı ?

• Akşener önce kendi evinin camlarını silsin

100 liralık haram faiz varsa 80 liralık haram faizi siliyor işte. Daha az haram faiz ödemiş oluyorsunuz bankalara.

Yani banka sana 100 bin lira verip 120 bin lira istiyorsa o 20 bin tl'nin %80'ini silecek çünkü bankalar bunu zaten alamadıklarını söylüyormuş. Hal böyle olunca sen 120 bin tl yerine 104 bin lira ödemiş olacaksın. Anladın mı? Mantıklı olan budur.

Yani o faiz silinip yeniden yapılandırılınca 20 tl olan faiz 50 tl olmayacak iyi saçmalamışsın orada.

Zaten senin saçmaladığın gibi bir sonucu olursa bu yapılacakların, chp tarihin tozlu raflarına kaldırmış olur kendisini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

100 liralık haram faiz varsa 80 liralık haram faizi siliyor işte. Daha az haram faiz ödemiş oluyorsunuz bankalara.

Yani banka sana 100 bin lira verip 120 bin lira istiyorsa o 20 bin tl'nin %80'ini silecek çünkü bankalar bunu zaten alamadıklarını söylüyormuş. Hal böyle olunca sen 120 bin tl yerine 104 bin lira ödemiş olacaksın. Anladın mı? Mantıklı olan budur.

Yani o faiz silinip yeniden yapılandırılınca 20 tl olan faiz 50 tl olmayacak iyi saçmalamışsın orada.

Zaten senin saçmaladığın gibi bir sonucu olursa bu yapılacakların, chp tarihin tozlu raflarına kaldırmış olur kendisini.
    Ana para 100 lira olsun. 20 lirada birikmiş faiz borcu. Toplamda 120tl ödenmesi gereken.

Şimdi 20 lira faizin %80'i silersen geriye kalır 104tl ödenmesi gereken.

Tabi bu ödenmesi gereken para tekrardan vadeye ayrılıyor ve güncel faiz üzerinden öde deniyor.

104'lira ödeyecekken tekrardan mesela 5 yıla yapılandırılmış toplamda ödenmesi gereken 150tl oluyor. 100tl ana para+50 tl 5 yıllık faiz.

Kısaca haramı arttırmak değil amaç haramı bitirmek olmalı.

Ana para silinse mesela. 100tl ana para mı vardı? Sil gitsin. Olmayan paranın faizi'de olmaz diyip otomatikman faiz'de siliniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Aynı şey değil mi? milli ittifak filan.

Bu millet zaten solcu hukumetler zamaninda ekonomik krizler gordu, ekmek yag su kuyruklari gordu.

Simdi anliyorum neden bunlarin oldugunu.
    Evet şu an 5 lt su 3,5-4 tl....hatta 5 tl

Kıytırık margarin 2,5-3tl...teşenküüürler Akp!

70'lerde-80'lerin başında olan bir hadiseyi ısıtıp ısıtıp insanların önüne koyuyorsunuz.

https://akpartiyalanlari.wordpress.com/tag/gaz-ve-tup-kuyrugu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 30 Mayıs 2018; 20:7:54 >

• milletin orasina burasina koyanlara para gidecegine sokaktaki vatandasa gitsin.
    Konuyu açarken "biz borç harç yapmayalım 4 yıllık telefonlar gezelim, millet iphone x alsın borcunu biz ödeyelim vay arkadaş" cümlesinin tam tersini söylüyorsun şu an. Ana parayı silersen olmaz. Vatandaşın üstüne biner bu yük.

Ayrıca sen ana parayı 100 lirayken 104 lira yapıyorsun üstüne üstlük şu anki yüksek faizleri de hesaplayıp 150 lira olacak bu para toplamda diyorsun. Kargalar güler buna.

Bankalar diyor ki bak tekrar ediyorum ALINAN FAİZLERİN %80'İNİ BANKALAR ZARAR OLARAK YAZIYOR. Yani 104 lira olduğu zaman senin yapılandırılmış borcun 150 lira falan olmayacak. 100 liraydı ana para, faiziyle 104 lira olacak ve öyle kalacak sen bunu ödeyeceksin. Anlamak mı istemiyorsun anlamıyor musun bilmiyorum.

Ana para silinemez, silinirse ödeyen halka yük olur bu daha çok haksızlıktır bana göre. Akşenerin bu dediğini doğru bulmuyorum. Üstte dediğim gibi ilk mesajında sen de doğru bulmuyorsun anladığım kadarıyla ama şimdi tutup ana para silinse diyorsun. Dediklerin çelişiyor.

Bana desen ki faizi silsinler, ana parayı ödesin insanlar. Ha tamam derim bu olur. Ama tutup da faiz haram ama faizi silmek yerine ana parayı silin dersen işte o zaman haram dediğin faizden ne farkı kalır bu yapılanın?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.