Şimdi Ara

Akşener 2.tura kalmak zorunda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elma

İkinci turda Akşener Erdoğanın karşısına çıkarsa AKPlilerden yüzde kaç oy alır? İnce Erdoğanın karşısına çıkarsa HDPlilerden yüzde kaç oy alır?

Akşenerle ilgili sorunun cevabını bulamadım varsa aydınlatın lütfen.

İnce için şu an öyle görünüyor ki, Demirtaş seçmenini İnceye yönlendirebileceği ihtimali mevcut. Elbette bu yönlendirmeye rağmen oy vermeyeni olacaktır ancak HDPnin toplam oy oranı %13 ve İnce ikinci turda bunun 3/1i alırsa aynı şekilde İP, SPnin desteğiyle birlikte matematiksel olarak kazanıyor.

Hocam 1. Turda erdoğana veren kişi 2. Turda neden akşenere versin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

cevap bulamayınca

Hadi benden de sana biraz

• Quidditch06 Q kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/TaLU6uMww-A meral hanımında dediği gibi seçim 2. Tura kaldıgı takdirde en çok şansı olan kişi meral hanımdır peki neden çünkü siyasete yeni bir hava katmıştır siyaseti gerek vaatleri gerek konusmaları ile tazelemiş ve genç kesimin desteğini arkasına alarak sağlam adımlarla ilerlemektedir peki 2. Turda Muharrem ince neden kazanamaz çünkü seçim 2. Tura kaldıgı takdir de işe partiler veya parti siyasetleri daha çok girmeye başlayacaktır ve seçmene Chp üzerinden algı yönetimi yapılacaktır Chp çok yorgun bir partidir gerek 16 yılın verdiği mağlubiyet ile gerek genel başkanları ile İncenin kaybetmesinin sebebi kendisi değil arkadasları yoldasları olacaktır bu yüzden size demem odur ki Meral hanımı destekleyin biliyorum şuan farkı yok diceksiniz ama fark 2. Tura geçildiği zaman belli olacaktır derin ve mantıklı düşünün lütfen chpye oy verebilirsiniz saadetede ama 2. Tura kimin çıkması gerektiğini gerçekten iyi düşünün beni yanlış da anlamayın demiyorumki ince ve vaatleri kötüdür ama 2. Turda kendinin ve söylevlerinin seçmen üzerinde hükmü olmicaktır fakat meral hanım gerek parti tüzüğüyle gerek partisinin durusuyla gerek geçmişi gerek milliyetçi durusuyla desteği bulacaktır. Bu yüzden Meral Akşener desteklenmelidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: to let myself go

İnce çıktıktan sonra Akşener'in 2. tura kalabileceğine inanıyor musunuz?
    Ya da kalırsa kazanma ihtimali var mı sizce?
    Asıl akşener ve partisi bu kadar hızlı sağlam ve değişim getirebilecek reformist bir şekilde gelirken İnce ve Chp 2.tura kalabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Bence olabilir de ben Anadolu'da yaşıyorum, buralara İnce gelecek yakında mesela, seçim arabaları bağırarak dolaşıyordu çünkü bugün. Hızlı davranıyor İnce bence. Oyları baya eritebilir.
    Ben de anadoluda yaşıyorum 2.tura İnce kalırsa geçmiş olsun oyunuzu verirken İYİ düşünün derim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

2. turda ince seçilemez algısı yaratılmaya çalışılıyor malesef....

geçen seçimde kimsenin tanımadığı bilmediği ekmelettin bile %40 civarı oy alabildi.Rte kıl payı direkten döndü....

ince nin tanınırlığı ve halk diliyle konuşması rte den bıkmış usanmış insanları isteseler de istemeseler de birleştirecek...
    Tabiki de şaşırmadık bu ülkeyi yine siz mahvedeceksiniz chpliler ekmelettin yüzde 40 almış sanki sadece chp adayıydı ekmelettin açık ve net bu millet chp'ye ve uzuvlarına taraflı veya tarafsız şans vermiyecektir İnce'yi severim söylevleride doğrudur fakat şansı yoktur 2.turda kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Badandsad

https://youtu.be/TaLU6uMww-A meral hanımında dediği gibi seçim 2. Tura kaldıgı takdirde en çok şansı olan kişi meral hanımdır peki neden çünkü siyasete yeni bir hava katmıştır siyaseti gerek vaatleri gerek konusmaları ile tazelemiş ve genç kesimin desteğini arkasına alarak sağlam adımlarla ilerlemektedir peki 2. Turda Muharrem ince neden kazanamaz çünkü seçim 2. Tura kaldıgı takdir de işe partiler veya parti siyasetleri daha çok girmeye başlayacaktır ve seçmene Chp üzerinden algı yönetimi yapılacaktır Chp çok yorgun bir partidir gerek 16 yılın verdiği mağlubiyet ile gerek genel başkanları ile İncenin kaybetmesinin sebebi kendisi değil arkadasları yoldasları olacaktır bu yüzden size demem odur ki Meral hanımı destekleyin biliyorum şuan farkı yok diceksiniz ama fark 2. Tura geçildiği zaman belli olacaktır derin ve mantıklı düşünün lütfen chpye oy verebilirsiniz saadetede ama 2. Tura kimin çıkması gerektiğini gerçekten iyi düşünün beni yanlış da anlamayın demiyorumki ince ve vaatleri kötüdür ama 2. Turda kendinin ve söylevlerinin seçmen üzerinde hükmü olmicaktır fakat meral hanım gerek parti tüzüğüyle gerek partisinin durusuyla gerek geçmişi gerek milliyetçi durusuyla desteği bulacaktır. Bu yüzden Meral Akşener desteklenmelidir.
    Düzgün yazınız için teşekkürler. Fakat şöyle bir durum var. Ben gitsem oy versemde değişen hiçbir şey olmaz. Çünkü İnce kendi tabanını çok iyi konsolide eden birisi. Ki öyle kuru kuruya da değil. Adam şuan gerçekten çalışıyor. Oradan oraya geçip her gün miting düzenliyor. Bunun karşılığını da elbette alıyor.

İyi parti de çok rahat destek verecektir. Kayıp falan olmaz ben öyle düşünmüyorum. Çok kişi tanıyorum öyle. Ve asıl önemli olan Hdp oyları bunu herkes biliyor.

Bu oyları Meral'in toplaması, İnce'nin toplamasından zor. Olmaz demiyorum ama zor.

Meral Akşenere rahatlıkla oy verebilecekler bence

%25 silme CHP oyu alsa

%13 MHP oyu alsa

%2 Saadet oyu alsa

%4 Akp oyu alsa

Ee geriye %6'dan fazlasını alma işi kalıyor. Bunu nasıl yapacak? Tek seçenek Hdp. Peki alabilecek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quidditch06 -- 20 Mayıs 2018; 16:19:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WITCHER

Ters algıya kanmayın, İnce ikinci tur için daha güçlü aday.
    güldürmeyin kardeşim beni tamam ince güçlü bir adaydır fakat 2. Turda daha güçlü bir aday değildir çünkü ince halkın seçmenin gözünde genel başkanlıgı kaybetmiş başarısız bir liderdir.Tıpkı chp gibi kendisi CHP'li kimliğini bıraktıgını söylemesini birçok kez söylemesine rağmen halkta böyle bir ibare uyanmamıştır ve 2. Turdada Erdoğanın aradığı rakip olacak ve şamar oğlanına dönecektir yine kaybeden halk ve millet olacaktır.

• Halisünasyon H kullanıcısına yanıt
    Ilk tur inceye veririm ama aksener kalırsa kesinlikle rteye veririm RTE bile ondan iyidir

Küfür etmeden yorum yazmakta zorlaniyorum

Ayrıca çok zeki konu sahibi troll arkadaşım hdpye hiç yer vermedi medya o zaman Selahattine verelim hep beraber demekki akp ondan korkuyor

Gerçekten bu iyitroller aktrollerle yarışamaz aktroller yazdığı biraz daha mantıklı olabiliyor

Işte akşener seçilirse bunun gibi iyitroller ile uğraşacaz birşey değişmeyecek değişim deyip aynı b.kun lacivertine oy vermekde ayrı bir kafa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Badandsad B kullanıcısına yanıt
    ALLAH'IN trollu akşener de aynı kitle için fetocu

Adamlar teror örgütü üyesine vereceklerine chpden seçim kaybetmiş kişiye verirler

Bu iyitroller 2.turda akpden oy alabileceklerini sanıyorlar 1de rteye veren 2 de neden akşenere versin yine rteye verecek ama ince tarafına bakınca 1 de hdpye veren 2 de hdp olmadığı için inceye verebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Quidditch06

Düzgün yazınız için teşekkürler. Fakat şöyle bir durum var. Ben gitsem oy versemde değişen hiçbir şey olmaz. Çünkü İnce kendi tabanını çok iyi konsolide eden birisi. Ki öyle kuru kuruya da değil. Adam şuan gerçekten çalışıyor. Oradan oraya geçip her gün miting düzenliyor. Bunun karşılığını da elbette alıyor.

İyi parti de çok rahat destek verecektir. Kayıp falan olmaz ben öyle düşünmüyorum. Çok kişi tanıyorum öyle. Ve asıl önemli olan Hdp oyları bunu herkes biliyor.

Bu oyları Meral'in toplaması, İnce'nin toplamasından zor. Olmaz demiyorum ama zor.

Meral Akşenere rahatlıkla oy verebilecekler bence

%25 silme CHP oyu alsa

%13 MHP oyu alsa

%2 Saadet oyu alsa

%4 Akp oyu alsa

Ee geriye %6'dan fazlasını alma işi kalıyor. Bunu nasıl yapacak? Tek seçenek Hdp. Peki alabilecek mi?

Alıntıları Göster
    Ben Anadolu'da yaşıyan birisiyim evet İnce çalışıyor fakat Chp'nin kara lekesi hala üstünde olan birisi kendisi Akşener ile ilgili ise İnce çalışırken Akşener yatıyor mu tabikide hayır Akşener İnceden kat be kat çalısırken medya desteklemediğinden bunu göremiyoruz fakat yinede kısa sürede çok iyi bir teşkilatlanma olmus durumda ve tabikide İncedeki gibi bir maddi desteği yok akşenerin buna rağmen Anadoluda gayet iyi destek almaktadır ve aynı şekilde doğu illerindede destek aldıgını düşünüyorum fakat yinede bunlar yansıtılmamaktadır hdpnin desteklemeyeceğini söylemissin aynı hdp seçmeni neden ince yi desteklesin peki merali desteklemeyen inceyide desteklemeyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Ilk tur inceye veririm ama aksener kalırsa kesinlikle rteye veririm RTE bile ondan iyidir

Küfür etmeden yorum yazmakta zorlaniyorum

Ayrıca çok zeki konu sahibi troll arkadaşım hdpye hiç yer vermedi medya o zaman Selahattine verelim hep beraber demekki akp ondan korkuyor

Gerçekten bu iyitroller aktrollerle yarışamaz aktroller yazdığı biraz daha mantıklı olabiliyor

Işte akşener seçilirse bunun gibi iyitroller ile uğraşacaz birşey değişmeyecek değişim deyip aynı b.kun lacivertine oy vermekde ayrı bir kafa
    AKP'liden farkın yok zaten yada belkide öylesin işte senin gibiler yüzünden CHP her zaman kaybetmeye mahkum önce sizi temizlemeli Atatürkün partisinden bence artık görevini bırakıp Akp'ye geçip görevine orda devam etmelisin

Çünkü hem hdp hem chp sol partisi bu 1.neden halk tvye çıkan hdpli destekleyeceklerini söyledi yani inceye destekliyecek bu seçim 2 ihtimal var ya ince ya rte neden ince kazanmasını istiyorsunuz rteyi çok mu sevdim sevogli trol kardeşim

Hdpnin neden merali desteklemeyecegini hala anlamadiysan zaten gidip bir nörologa görün

Asil senin akpliden farkın yok RTE kazansın diye elinden geleni yapıyorsun yani dolar yatırım falan mi var neden RTE kalsın istiyorsun açıklasana merak ettim

• quote:

Ben Anadolu'da yaşıyan birisiyim evet İnce çalışıyor fakat Chp'nin kara lekesi hala üstünde olan birisi kendisi Akşener ile ilgili ise İnce çalışırken Akşener yatıyor mu tabikide hayır Akşener İnceden kat be kat çalısırken medya desteklemediğinden bunu göremiyoruz fakat yinede kısa sürede çok iyi bir teşkilatlanma olmus durumda ve tabikide İncedeki gibi bir maddi desteği yok akşenerin buna rağmen Anadoluda gayet iyi destek almaktadır ve aynı şekilde doğu illerindede destek aldıgını düşünüyorum fakat yinede bunlar yansıtılmamaktadır hdpnin desteklemeyeceğini söylemissin aynı hdp seçmeni neden ince yi desteklesin peki merali desteklemeyen inceyide desteklemeyecektir.

Alıntıları Göster
    Akşener'e gitmeyen oy İnce'ye gelebilir çünkü İnce kendini daha rahat ifade edebilir o kesime. Akşener şimdi o kesime birşey söylemiyor ama iş ikinci tura kaldığında illa birşeyler söylemesi lazım. Ne diyebilir var mı aklınızda birşey?

• Quidditch06 Q kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/e136tYElRlk Bu Diyarbakır'a gittiğinde aynı şekilde diğer doğu illerinde Batmanda felanda konusmaları mitingleri var ve o yöreyede sesleniyor size göre Kürt seçmeni nasıl bir yerdedir Kürt seçmeni ne istemektedir Kürt seçmenininde bizden farkı yok istikrarlı durabilecek güçlü birini istemektedir Meral hanım yükselen ivmesiyle o oylarıda topluyacaktır ki siz bence Meral hanımın Akp den alacağı oyları çok küçümsüyorsunuz Muharrem ince hdpden oyların tamamını alacağının garantisi yok Muharrem ince Chpli kimliği atamayacağı için yüzde 50 alabileceğini düşünmüyorum fakat Meral akşener 2.tura kaldıgı takdirde Akp seçmeninin yüzde 20 lik kesimini ikna edebilir çünkü Akp seçmenide ekonomiden ve birçok şeyden müzdarip arastırmalarda bunu göstermekte zatenhttps://youtu.be/85bDQ5TMF-U Akşener bu seçimler için bir nimettir iyi kullanmalıyız Akşener olmasa şimdiye sonuç belliydi 2.tur konusmazdık Chp yüzde 50 yi göğüslicek bir parti değil kusura bakmayın

• quote:

Çünkü hem hdp hem chp sol partisi bu 1.neden halk tvye çıkan hdpli destekleyeceklerini söyledi yani inceye destekliyecek bu seçim 2 ihtimal var ya ince ya rte neden ince kazanmasını istiyorsunuz rteyi çok mu sevdim sevogli trol kardeşim

Hdpnin neden merali desteklemeyecegini hala anlamadiysan zaten gidip bir nörologa görün
    https://youtu.be/85bDQ5TMF-U Fazla basit düşünüyorsun fazla sadece evde oturup boş laf yapıyorsun olayları değerlendirmede o kadar acizsin ki nereden bakarsam bakayım Akp destekçisi oldugun belli kafanda ne dedin? Chp nin 25 oyu var iyidende 15 gelse 9-10 da hdpden gelse muharrem 50 ye gelir mi dedin birazda ıkınır 51 yapar mı dedin işte bu yüzden 16 yıldır kaybediyorsunuz kafanızı gömüyor etrafınıza bakmıyorsunuz chpnin bu millette yüzde 50 karsılıgı olmaz yani 2. Tura kalsa Rte napar eder oyunu güçlendirir kardeşim birazcık beynin varsa çalıştır lütfen 2.turda İnceye kim vercek oyu senin benim oyumla 42-43 te kalacaktır yapma İYİ olsun her şey

• quote:

https://youtu.be/e136tYElRlk Bu Diyarbakır'a gittiğinde aynı şekilde diğer doğu illerinde Batmanda felanda konusmaları mitingleri var ve o yöreyede sesleniyor size göre Kürt seçmeni nasıl bir yerdedir Kürt seçmeni ne istemektedir Kürt seçmenininde bizden farkı yok istikrarlı durabilecek güçlü birini istemektedir Meral hanım yükselen ivmesiyle o oylarıda topluyacaktır ki siz bence Meral hanımın Akp den alacağı oyları çok küçümsüyorsunuz Muharrem ince hdpden oyların tamamını alacağının garantisi yok Muharrem ince Chpli kimliği atamayacağı için yüzde 50 alabileceğini düşünmüyorum fakat Meral akşener 2.tura kaldıgı takdirde Akp seçmeninin yüzde 20 lik kesimini ikna edebilir çünkü Akp seçmenide ekonomiden ve birçok şeyden müzdarip arastırmalarda bunu göstermekte zatenhttps://youtu.be/85bDQ5TMF-U Akşener bu seçimler için bir nimettir iyi kullanmalıyız Akşener olmasa şimdiye sonuç belliydi 2.tur konusmazdık Chp yüzde 50 yi göğüslicek bir parti değil kusura bakmayın
    Neyse hocam daha fazla uzatmayacağım. Ama şu net bence. Yani boşuna tartışıyoruz.

Bu seçimde ikinci tura İnce kalacaktır. Akşener'in, İnce'yi geçmesi bana mümkün gelmiyor. Yinede halk ne derse o tabiki.

Gel senle bir hesap yapalım iyimser olacağım mhp 2015 genel seçiminde %12 oy almış %10unu meral alsa(ki alamaz bence)%25 chp almış Chpden firesiz alsa (ki solcularin hepsi sağ bir görüşü vermez) akpdende %5 alsa %40 etti e tıkandı kardeşim Meral başka alacağı oy yok .

Attığın videoyu izliyemiyor şu anda çalışıyorum ama video paylaşan kişide akıl yok yazdığı şey akp%57 ince%47 oy alacakmış zaten ekstra%4 nerden getiryor tamamen algı oluşturmak için paylaşılmış bir video .

RTE nin kazanmasını RTE sizin kadar istemiyor canla başla RTE kazansın diye çalışıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 20 Mayıs 2018; 18:2:6 >
  • quote:

Gel senle bir hesap yapalım iyimser olacağım mhp 2015 genel seçiminde %12 oy almış %10unu meral alsa(ki alamaz bence)%25 chp almış Chpden firesiz alsa (ki solcularin hepsi sağ bir görüşü vermez) akpdende %5 alsa %40 etti e tıkandı kardeşim Meral başka alacağı oy yok .

Attığın videoyu izliyemiyor şu anda çalışıyorum ama video paylaşan kişide akıl yok yazdığı şey akp%57 ince%47 oy alacakmış zaten ekstra%4 nerden getiryor tamamen algı oluşturmak için paylaşılmış bir video .

RTE nin kazanmasını RTE sizin kadar istemiyor canla başla RTE kazansın diye çalışıyorsunuz
    Kardeşim tüm sırrı bozdun ya meral 2. Turda maksimum yüzde 40 he o hesaplar öyle olmuyor işte Chp nin yüzde 25 ide muharremde mi sanıyorsun merali hiç mi Chp li desteklemiyor senin dediğin yüzde 10 u meral akşener Chp+Akpden alır yüzde 5 akp yüzde 6-7 chp mhpdende alacağı oy 10-11 dur yaklasık 22-23 oyu var meral akşenerin ilk turda incenin ise 18-19 2. Turda incenin şansı yok RTE nin tokatını yicek yine Cehapelilrr şamar oğlanı olmaya devam edecekler fakat Meral Akşener siyasete farklı bir hava getirerek ve medyadada kendini duyurarak desteği alacaktır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.