Şimdi Ara

Akşamları evde ne yapıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Koltuğa uzanıp, hiç tanımadığınız Amerikalı dedektiflerle, hiç tanımadığınız Amerikalı haydutları mı kovalıyorsunuz?
    Yoksa yerli dizilere kaptırıp hiç bilmediğiniz konaklarda yaşanan hayatları mı seyrediyoruz?

Dört saat televizyon seyretmenin sekiz saat çalışmak kadar beyni yorduğunu biliyor musunuz?

'Pek çoğu gibi biz de saatlerce televizyon izliyoruz' diyorsanız,
    durup bir düşünün lütfen;
    dünyaya birkaç kez daha geleceğinize mi inanıyorsunuz?
    Böyle bir şey olsaydı, şimdiki hayatımızın bir bölümünü ziyan etmek
    şimdiki kadar acı sonuçlar doğurmayabilirdi belki.
    Ne çare ki sadece bir hayatımız var.
    Bu da maalesef, çok kısa.
    Ortalama altmış yılın yirmi yılı uykuda geçiyor.
    Kalan kırk yılın yirmi yılı çocukluk, eğitim, vesaire...

Son yirmi yılı da ziyan edersek, bize yaşanacak bir şey kalmaz.

Akşamlarınızı sadece televizyona veriyorsanız,
    sayılı nefeslerinizden bir bölümünü çöpe atıyorsunuz demektir!

Çünkü televizyon izleyen kişi hayatta değildir, zira hiçbir şey yapmamakta, hiçbir değer üretmemektedir; bu da bir anlamda yaşamamak sayılır.

İki türlü hayat var:
    1. Yaşanan hayat,
    2. Seyredilen hayat,

Akşamlarınız televizyona kilitliyse, bilin ki,
    Hayatı sadece seyrediyorsunuz!

• Televizyon sevmiyorum izlememde...

ama bazen evde çocuklar olursa onlarla çizgi film izliyorum...

bizim evde uydu var kablo tv olsa jetix diye bi kanal var onu izlerdim nba tv de olur

ama yazdıklarına katılıyorum hergün insana uyanınca 24 saat veriliyor...

Nasıl değerlendirirsek!

kimileri okuyor araştırıyor,kimileri insan öldürüyor,kimileri spor yapıyor kimileri eğlence alemlerinde böle böle :)

Televizyon konusu çok güzel bi konu emell abla değinmen güzel olmuş...

Ama şimdi onun yerini bilgisayar aldı orda vakit ölüyor...
  • Ama şimdi onun yerini bilgisayar aldı orda vakit ölüyor...

çok haklısın hele DH bağımlılık yaptı ama vaktimi yararlı bir şekilde öldürdüğüme inanıyorum..
  • gunde 4 saat tv izlemek hangi iste calısmanın 8 saati kadarmıs onu anlamadım,alla bası al maası biseyse dogrudur..
    insanlar nasıl egleniyorsa ve cevresine zarar vermiyorsa oyle yasasın..
    internet de cok farklı deil hani herzaman da foruma takılmıyoruz..
    tv de bazı seyler ögretir insana kitap da aynı sekilde..tv izlemek ne kadar gereksizse senin dedigin şartlarda kitap okumak da gereksiz bi eylem..kime ne bilmedigi evrenlerden hayatlardan konaklardan,bilim kurgulardan,dramlardan,romanlardan..
    değil mi yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerelektronik -- 19 Mart 2006; 23:44:20 >
  • Orjinalden alıntı: emell

Ama şimdi onun yerini bilgisayar aldı orda vakit ölüyor...

çok haklısın hele DH bağımlılık yaptı ama vaktimi yararlı bir şekilde öldürdüğüme inanıyorum..

emell sen burayı çok seviyorsun gerçekten helal sana

Bilgi paylaştıkça büyür..paylaşan herkeze teşekkürler burdan...

• tv de önüne gelenin eline kamera alarak çektiği absürd dizileri oturup pür dikkat seyredenlere hayret ediyorum. nasıl olurda bunlar karşısında büyülenmişçesine kalır insanlar? adam resmen transa geçiyor, çevreyle alakasını kesiyor. dün gece adam hanımını almış bize gelmiş, gözü tv de. tv seyretmeye mi geldin bize kardeşim diyeceksin ama diyemiyorsun.

emele katılıyorum. bu gibi haber-belgesel niteliği taşımayan yayınlar zaman katilidir. insan arada bir neşelenmek stres atmak için oturur bir komedi-macera film seyreder tamam, ama her gece ayrı bir dizinin peşinde sürüklenmez. dizinin bir bitiyor diğeri başlıyor. adam elinde kumanda dizileri kovalıyor. çıt çıkarana kalayı basıyor.

her gece bunlarla meşgul olacağına, her gece 1 mesele öğrensen bir senede bilmediğin 365 meseleyi öğrenmiş olursunki, büyük bir şeydir.
  • Emell ben hayatımı eğlenerek geçiriyorum. Tv seyretmekte beni eğlendiriyor. İzlemeyim mi şimdi? Çok genel konuşmuşsun yahu, biraz olayı irdeleyelim
  • "İki günü bir olan ziyandadır." bunu peygamberimiz demistir. bundaki amaç; insanları tembellikten alıkoymak ve daime ve surekli bir sekilde kendini gelistirmeye yoneltmektir. daimi olarak yeni seyle rogrenmesi kendini gelistirmesi ve de cevresine de faydalı olabilmesi için bu şarttır.hergun insanın hayatında bir devrim olmalı gecen her gün birşeyler ogrenebilmeli ve de ogretebilmelidir.insan olmanın şartlarından birisi de budur.
    Televizyon karşısında faydasız işlerle iştigal olmak boşa katledilen bir zaman kaybından baska birsey değildir.Faydalı programlara birsey demiyorum zira malesef faydalı programlar devede kulak kalıyor bu programların arasında.
    Bir dizi bitse digeri baslıyor dikkat edin tvlerde su anda onlarca belki de sayısı 100 ü bulmus dizi filmler var.
    Allah yardımcımız olsun.
    Çalışmamız ve de uyanık olmamız gerekiyor.Zira Malesef bilmeden uyuyoruz,uyuşturuluyoruz.
  • Not: Konu Dışı özellikte olan yazılarınızın içinde kültür bilim açısından öne çıkacak unsurlar varsa lütfen onu öne çıkarın. Aksi halde silinmek veya taşınmaktan kurtulamaz.

http://forum.donanimhaber.com/m_5880000/tm.htm

Arkadaşlar, çok kez söyledik ikazlar yapıyoruz ancak kaale alınmıyor neden?

Bu topic te, derhal konu dışına taşınacak türden ancak açılış konusu hiçbir özellik arz etmiyorken cevaplar daha özellikli olmuş. Cevaplar hatırına konuyu tutuyorum. Daha ilk geldiğimizde yaptığımız uyarıyı hatırlayalım lütfen.

• pek TV seyretmeyi sevmem. onun yerine bana daha fayda getireceğini düşündüğüm işlerle uğraşırım. [kitap vb..]
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yeni Türkü

Emell ben hayatımı eğlenerek geçiriyorum. Tv seyretmekte beni eğlendiriyor. İzlemeyim mi şimdi? Çok genel konuşmuşsun yahu, biraz olayı irdeleyelim

kendisi mi yazmış?
  • Evet, işte evimde tv olmadığını destekleyen bir topic...

Ben de kesinlikle film, futbol, ana haber bülteni gibi uyuşturuculardan kullanmıyorum.

Peki ne yapıyorum, kitap okuyorum. dinimi yaşamaya çalışıyorum.
    Kendim ve çevrem için faydalı olmaya çalışıyorum. Onlara değer verdiğimi, onları misafir olduklarında filim seyrettirmeyip sohbet etmeyi tercih ederek gösteriyorum. vb...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.