Şimdi Ara

Akşama Patatesli Biberli Ekran Kartı Pişiriyorum (Fırında Gtx780) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
8.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    https://www.pcgameshardware.de/Geforce-GTX-1080-Ti-11G-Grafikkarte-265855/News/Pascal-Spannungserhoehung-Lebensdauer-1224184/

thomas petersen diyor ki pascallarin ortalama ömrü 5 yil zaten, kartini seven powerlimitti voltajdi oynamasin, ömrü 1 yila kadar düsebilir. Ben söylemiyorum.

Sicaklik konusuna da yukarda deginmistik zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • afiyet olsun kart hala sağlam mı :D
  • Canavar gibi çalışıyor şuan sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 10 yıllık laptopun ana kartını belli aralıklarla pişiriyorum. Ekran kartı arızası vermişti Baya uzun bi süre önce
    bi kenara koymuştum duruyordu. Yaklaşık 2 sene önce yine buna benzer bi konu görüp cesaret gelmişti, zaten bozuk duruyor ne kaybederim demiştim.

Fırınladıktan sonra çok şaşırdım gayet iyi şekilde çalışıyordu.

2 senedir belirli aralıklarla (Ne kadar olacağı belli olmuyor birden bozulabiliyor) Pişiriyorum. 2 Senedir yaklaşık 10 pişirme yapmışımdır. En son 3-4 ay önce yapmıştım. Şuana kadar bi sıkıntı yok.

Fırında pişirme yapmadan öncede fön makinesini kullanıyordum. Fön makinesini ekran kartına gelecek şekilde çalıştırıyordum. Ama fön makinesi methodu çok stabil olmuyordu :D Ayda bir gidiyordu. Fırında pişirme yöntemi çok daha iyi uzun süreler dayanıyor.
  • Evet sevgili arkadaşlar. Torunların gelmesi ve burada ki bir çok arkadaşın negatif elektrik göndermesi , kimilerinin içinden sövüp nazar etmesi sebebiyle kart tekrardan mefta olmuştur.

Ölüyü tekrar diriltme noktasında istişare etmekteyiz. Rafta yerini alan bir vatandaş daha olacak ama muhtemelen.
  • Isı tabancası vs kullanılarak reballing yapılamaz mı hocam? Uğraşacak vaktiniz ve hevesiniz varsa denenebilir ne de olsa kaybedecek bir şey yok. Başarılı olursa da ertesi gün sokakta hoplaya zıplaya yürümek var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir kart çalıştı diye hoplayıp zıplayacaz mı hocam , o kart parasını 50 kere çıkardı zaten , o sebeple açıkçası pek umrumda değil. Maksat muhabbet diye açılan bir konu denedik şansımızı çok gitmedi patates oldu kart
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Çalıştı diye değil tamir ettim diye insan bir mutlu oluyor hocam ben de geçen kutuların arasından Rival 100 faremi buldum klasik sol butonu kırıktı. Ufak bir operasyonla çalışır hale getirdim, işine yarayacak mı derseniz hayır yaramayacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu fırınlama olayının zaten yıllardır çok kısa vadeli bir çözüm olduğu defalarca yazıldı çizildi, bence hiç uğraşmayın.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.