Şimdi Ara

Akşama Patatesli Biberli Ekran Kartı Pişiriyorum (Fırında Gtx780) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
8.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinize sağlık çok lezzetli olmuş . İşin şakası bir yana bu fırınlama yöntemi geçici bir çözüm diye hatırlıyorum ilerleyen dönemlerde yine arıza veriyor diye okumuştum umarım kalıcı bir çözüm olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 23 Temmuz 2020; 21:15:49 >
  • Fırınlama olayı yüksek ısıda zamanla ayrılan lehim vb. yeniden kaynaşmasını sağlamak. Her sorunu çözecek diye bir kaide yok tamamen şans işi. 2 ay sonra aynı sorunu yaşayanda var yapıp 2-3 senedir sorunsuz kullanan da var. Bu kart ile neredeyse hiç oyun oynanmadı. Sadece çizimde kullanılıyor. Umarım sorunsuz kullanılmaya devam eder. Yerine GTX970 alınmıştı , başka bir sistemde de GTX560 var , onu emekli ediyoruz artık.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Hangi facede müdürüm
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Esbafa cussunuz diyorum artik.nasil bi fiyat o.insaf yahu.
    Millet kalan 3 5 duzgun insani kusyurup el cektirince kalan cakallar iuice soyguna baslamis..
    Bilmeyende 0 cip takacak sanir..

• Kendi face'imde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sething S kullanıcısına yanıt
    Telefonda konustuk geçmiş gün yanlış hatırlamıyorsam belleklerin 2 si bozuk onu değiştircem filan demişti. Forumdan bir arkadaş güveniyorum ama bana bu kart için harcamaya değmez bir değer gibi geldi o sebeple gerek görmedim. 2.elde 700TL ye alınır sanıyorum gerçi bu 6GB ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Telefonda konustuk geçmiş gün yanlış hatırlamıyorsam belleklerin 2 si bozuk onu değiştircem filan demişti. Forumdan bir arkadaş güveniyorum ama bana bu kart için harcamaya değmez bir değer gibi geldi o sebeple gerek görmedim. 2.elde 700TL ye alınır sanıyorum gerçi bu 6GB ama.
    Belleklede olsla pahali.
    Seytwn diyor ac yeri koy tane bga..

• Bellekler değişecekse genelde hepsini değiştiriyorlar fiyat artıyor bu sefer bence fırınlama ile çalışması bile gayet güzel. Bende de bir Zotac GTX 590 var ne yaparsam yapayım sürücüler yüklenmiyor bi pişirsem düzelir mi acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sething S kullanıcısına yanıt
    Benim anladığım bir iş değil ki ne bileyim uzaktan karta bakarak sadece şunu dedim , bu kart bozuk
    Şimdi ne olduğunu anlamadan da fırınlamak mantıksız.
    Gönderdim kartı rebaling yapacaz filan dedi arkadaş telefonda anlattı 400TL tutunca işlemler bence vazgeçtim çünkü karta o parayı harcamaya değmez diye düşündüm.
  • Extreme37 kullanıcısına yanıt
    Senin problemin kart olmayabilir
    Kerata görüntü veriyor ama naz yapıyor anlamadım ki

• Extreme37 kullanıcısına yanıt
    Sen en stabil sürücü neymiş onu araştır indir , sonra tertemiz bir format çek bakalım. Bence çözülür.
    Yeni bir diske temiz format attım sonra başladım 2012den 2018e kadar çoğu sürücüyü denedim yine de olmadı. Aygıt yöneticisinde 1 tanesinde sarı ünlem işareti çıkıyor. Gpu-z'den baktım Bios1'de bios sürümü ve birkaç yerde unknown yazıyor Bios2'de sorun yok. Çok acaip bir şey, birkaç Windows sürümü de denedim kesmedi. Termal macunla özel masaj yaptım Gpulara yine de bana mısın demedi

başkan klavye olarak ne kullanıyorsun? Birde 400 tlye kadar kaliteli bir model önerebilir misin mavi yada blue switch

• adam tersine mühendislik yapmış resmen helal
  • Zeze1 kullanıcısına yanıt
    Ekipmanlar cougar komple.blue switchten Red e döndüm ben. Şuan memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: Extreme37

Bellekler değişecekse genelde hepsini değiştiriyorlar fiyat artıyor bu sefer bence fırınlama ile çalışması bile gayet güzel. Bende de bir Zotac GTX 590 var ne yaparsam yapayım sürücüler yüklenmiyor bi pişirsem düzelir mi acaba
    Zotac damgali yagli petek..

Daha evvel islem gormediyse denenmeye deger..

Cakismazsa hurdaciya satarsin..

Blok full bakir..

Calisirsada gicik oldugun cahil bitine hediye et..

1 haftaya kalmaz psu anakart bozulmazsa ay sonu zaten ceryan faturasindan kalpten gider..

• bazi kartlarda lehimleme hatasi sebebiyle böyle bir sikinti meydana gelebiliyor ve firinlama sonrasi relatif uzunca bir süre calisabiliyor fakat lehim ömrü dolmussa firinlasanda kisa bir süre calisip tekrar ayni hatayi veriyor.

benim gtx 770 baktim 82 derecelere kadar stok fanla cikiyor. Dedim bu olmaz böyle, gittim arctic twin turbo ii aldim kart 69u gecmeden uzun yillardir kullaniyorum. Hala kullaniliyor ryzen li render ve modelleme makinesinde. 2013 model kart aldigim gibi garanti iptal oldu ama degdi.

sogukken ki sicaklik ile max sicaklik(delta T) arasinda ki fark ne kadar az olursa lehim ömrü o kadar uzar. Uzun süreli yüksek sicakliga maruz kalmasi, delta T farkindan daha fazla etkiler(Genlesme konusunu inceleyin). kullanilan lehimin kursunlu ve kursunsuz olmasi da lehim ömrünü direk etkiler. Fan Stop özelligini gtx 1060 ta 2017 basindan beri kullanmiyorum (bosta 33-35 derece) bakalim akranlari ile ömrü arasinda ne kadar fark olacak :)

• bizim bi’ arkadaşta da 780ti var. o pek kebap salonu sevmiyo süslü biraz. haftada bir görüntüsü gidiyor güzel bir fön çekiyoruz kendine geliyor yakın mesafeden fön makinesini 2-3 dk tutuyoruz kendine geliyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.