Şimdi Ara

Akşam çalışan araba gece çalışmadı. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıralı sistem zavoli. Bu lpg düğmesine basarak çalıştırma sadece zavoli ve atikerde varmış.
  • Ayrıca çalıştırma aşamasını video ya aldım youtube a upload edim koycam buraya. Marş seside değişti arabanın.. Kötüye işaret gibi bu.

benzin pompasından ses geliyor bu arada...
  • aracınızın parçası pahalı mi
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Hiç bir bilgim yok ama ucuz olcağını sanmıyorum pek.
  • Video yu yükledim belki işe yarar. Marş sesi böyle değildi normalde. Çok zorladığımdan mıdır nedir bilmiyorum ama ses böyle oldu..

http://youtu.be/S1i6wRqChEQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorukbisakinles -- 8 Ocak 2014; 23:06:12 >
  • marş motorunda bozulabilir bu şekilde devamlı basarsan bide marş motoru masrafı açılır başına arkadaşın aracıda bu şekilde marş basıyo ama çalışmıyordu çekerek tamirciye götürdük lpg beynine elektirk ileten kabloda oksitlenme olmuş o yüzden çalışmıyormuş baloyu tekrar bağladı çalıştı
    benzinde çalışmamasına gelince benzin pompası uzum süre çalışmayıncca bozulabiliyo hiç marşa basmadan gaz pedalına 10-15 defa bas sonra marşa bas( benzindeyken tabi )umarım düzelir
  • akmurat60 A kullanıcısına yanıt
    Dün gece denedim onu işe yaramadı..
  • Gaz pedalına sonuna kadar basılı tutun ve aracı benzinde çalıştırmayı deneyin.Olmaz ise akü kutup başlarını sökün,1 dk kadar bekleyin.Eğer durum gene aynıysa aklıma enjektör arızası geliyor.Marş motorunun sesinin değişmesine gelirsek aküden kaynaklı olabilir,çok zorlamaktan akünün marş motoruna gönderdiği voltajda zamanla düşme olur.

Aracınız mazda 626 2.0 16v 1998 model üstü olan kasa mı,eski kasa mı ? Araçta immobilizer olmadığına eminmisiniz ? Sorununuz eski aracımdaki immobilizer arızasına benziyor,birde anahtarınızın pilini değiştirip deneyin.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    92 model immo yok eminim hatta anahtarı, anahtarcıda 7 tl ye yaptırşmıştım. :)

dediklerinizide yarın uygulucam. Vurma ile çalışabilir mi? Dün gece kısa mesafede denedim olmadı. Tek başıma olduğumdan riske girip arabayı salmadım, geri getiremeyeceğim için..
  • marş sesi aküden dolayıdır önemli değil,ama motora benzin gitmiyor sanki,motorun oralarda benzin valfi olur marşı 2 konumuna getirin bi bakın benzin geliyormu
  • Araç çalıştı mı,sonuç ne oldu ?
  • Vallahi o kadar detaylı bilmiyorum... Tarif edilmeden benzin valfını değiştiremem..

Bugün denemedim.. Ama çalışmıcak durduk yere. Kurcalamak lazım gibi. @flyer_mig
  • anahtarı değiştirdiyseniz eğer immobizer dan yapabilir
  • haydar_007 H kullanıcısına yanıt
    immobilizer yok arabada.
  • Şunları sırayla deneyin ;

1)Benzinde ve LPG de gaz pedalına sonuna kadar basarak marş basın,çalıştırmayı deneyin.
    2)Akünün (+) kutup başını söküp,1 dk kadar bekleyin.
    3)Ateşleme bobinden gelen kablonun 2 ucunu çıkartıp,temizleyip tekrar takın.
    4)Çevrenizde bulunan birinden akü takviyesi yardımıyla aracı çalıştırmayı tekrar deneyin.

Bütün bunlarda çözüm vermez ise mecburen pamuk eller cebe
  • bobinde sorun olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş senin aracın motoruna benzin ya gelmiyor ya da düşük basıçla geliyor sorun büyük ihtimal bu.
  • Bence sorun bobinde benzin pompası da olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akü ve marş dinamosu kaynaklı bir sorun değil fakat bu şekilde ısrarcı olursan akü de bitebilir marş dinamosunun kömürleri de...

Benzin ve lpg'de çalışmıyorsa sorun yakıt sisteminde değil, ateşleme sistemindedir.

Aracının kontağı açıldığında gelen dört adet uyarı herhangi bir sensörde sorun olmadığını gösteriyor, ateşleme sistemini kontrol ettir.

Israrla immobilizer diyen arkadaşlar nereden bu kanıya vardı anlayamadım, bu araçlarda immobilizer yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.