Şimdi Ara

Akpyi Suçluyoruz Tamam İyi Hoşta Halk Çok Mu Mükemmel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Güzel bir laf vardır, Akp ya da diğer siyasiler süper değil ama halk çok mu iyi, bu halk daha fazlasını hak ediyor mu

Siyasileri özellikle de akpyi hepimiz bazı konularda suçluyoruz, incelediğimiz zaman en çok suçlanan konular, yolsuzluk, adam kayırma vs gibi şeylerden ama halka baktığımız zaman

En küçük esnaftan en büyük şirketlere kadar halkın birçok kesimi birbirini söğüşleme, kazıklama peşinde değil mi?

Bir dükkana girip birşey alacağınız zaman karşıdaki esnaf önce sizi süzüp giyim kuşamınıza tipinize göre fiyat çekmiyor mu?

Takım elbiseliye 20 lira dediğini başkasına 10 demiyor mu? Bunlar hayal ürünü mü?

Devasa firmalarla 1 senelik sözleşme imzalayınca 2. ay faturamızda anlaştığımızdan daha yüksek fatura gelip 1 sene boyunca sürekli artarak bu kazık faturalar devam etmiyor mu?

Olm ahlaksızlık püskürüyor lan, biz neyiz ki siyasilerin süper kişiler olmalarını bekleyelim, biz düzelirsek belki siyasiler de bize paralel olarak düzelir

Yani halkımız über ahlaklı da siyasetçilerimiz mi ahlaksız

Dervişin fikri neyse zikri de o olur hesabı halk ortada siyasilerimiz ortada

• Bu sıralar en çok isyan edilen konu yolsuzluk değil TECAVÜZ. Bu kısım hakkında yorum yaparsak oturur dinleriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stuka Bismarck

İşte bu dediklerin % 50'yi gayet iyi açıklıyor.

Yav diğer %50 sütten çıkmış ak kaşık mı, bence herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli
  • Halk muhtemelen mükemmel değil. Hatta bence kesinlikle değil. Ama halk buradaki bahsettiğimiz her şeyin bütünü. Yani olaya mantık açısından bakmak gerek.

10 tane adam bir araya toplanmış bu topluluğun işlerini yapmak zor gelmiş baş edememişler bir yerden sonra biz en iyisi temsilciler belirleyelim işleri onlar halletsin demişler. İşte sana devlet dediğin şey. Bu kadar. Yani iyi veya kötü halk bu işten anlıyor veya anlamıyor doğruyu seçtiler veya yanlışı seçtiler. Bu bahane olamaz. Ne istiyorlarsa o olmalı. Yok olacaklarsa olurlar bu kadar basit. Bu normal olan gidişata müdahale edilmesi bana ters. Ben sonuçları ne olursa olsun normal olana anormal bir müdahale edilmesine karşıyım. Bu beni aşırı rahatsız ediyor.

"Olağan dışı durumlar olağan dışı önlemler gerektirir" sözü bana düşman olarak ortaya çıkmış. Benim tüm mantık kavramıma düşman bu düşünce sistemi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.