Şimdi Ara

Akp yüZünden dinden çıkan insan profili

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 gün 23 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Novagate (3 mesaj) ATROMITOS (1 mesaj) HIGHER (1 mesaj) babayaro1215 (1 mesaj) sniper23 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (6 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> İnançlar >> İslamiyet >> Akp yüZünden dinden çıkan insan profili
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    957 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Qtrone

Çok doğru tespit.
    AKP yüzünden dinden çıktım diyen adam sapına kadar siyaset yapıyor, zaten dinden çıkmıştır veya dinden çıkmak için bahane arıyordur.
    Dinden çıkanlar olabilir, lakin saçmalık diye dinin yerine inandıkları ışık floresan türü şeyler asıl saçmalığın ta kendisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 6 Mart 2021; 0:58:38 >
    |
    |
  • Onbaşı
    32 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

yeni bir moda akımı bu olsa gerek “ ben bunlar yüzünden” dini inancımı kaybettim

sorsan kaç sayfa kitap okudun hangi ayetin açıklamasını biliyorsun diye cevap vermekte düşünecek adamlar bu bak emin’im bundan . islamla ilgili çok basit bir soru sorsan yanlış cevap verecek kişiler bunu söyleyen. yaşadığı şeyin din olduğunu zanneden tipler dinden çıkıyormuş ateizm ve deizm artıyormuş “ vah vah.

bu parti yüzünden dinden çıktım , bu insanlar yüzünden dinsiz oldum, patronum yüzünden inancım gitti , sevgilim beni terk etti inancımı kaybettim , iş bulamadım kaybettim, çok sevdiğim kendime örnek gördüğüm dinsizmiş o yüzden ona uydum yolda yürürken ayağım takıldı düştüm inkar ettim

inkar etmek için çeşitli bahaneler bahaneler artık herkes kendi söylediği yalana inanıyor. “bi sakallı hata yapsın dinden bahsedelim keyfimiz yerine gelsin “ kafası ayrı bir olay zaten

x kişisi sakal uzatan ve cüppe takıp din konusunda asılsız cevap veren biri.kitapta olmayan bir şey hakkında cevaplar veriyor 

“ gerçek islam bu” 

+ pardon madem gerçek din bu bana gerçekliğiyle delil gösterir misin bekliyorum desen cevap gelmez gelmeyecek .

ha delil gelse bile sunduğu delil

genelde kuranla çelişen hadis ve bir süredeki ayeti cımbızlayarak “ bak işte kitap öldür diyor”diyerek dini çökeltmeye çalışmak. 

twitter köşelerinde fazlasıyla bulabilirsiniz böyle paylaşımları bir bütün bakmak yerine tek bir ayetin bir kısmını paylaşıp dini çökeltmeye çalışmak alıştık artık klasik şeyler

+inanıyormusun

- hayır inanmıyorum ben 

+peki neden inanmıyorsun ?

- bilmiyorum abi işte ama inanmıyorum.

işte gerçek ateizm bu detay yok , ispat yok.

jeton sonradan düşmüş olacak ki başlıyor .

+ .... ayetde şöyle böyle yazıyor bu bana mantıklı gelmiyor.

- dur bakalım ne yazıyormuş hani nerde yazıyor ?

+ pardon ayetlerimi karıştırdım ben ??

sözlükteki örneği için: #78131127

gayet yerinde güzel bir yazı acaba nasıl bir açıklama yapacaklar diye bakıyorum en beğenilen entry ne dersiniz.

genel olarak baktığımızda belirli bir kesim dediğimiz insanlar hükümetin bazı özelliklerinden şikayetcidir.

1) gelir seviyesi düşük milyonlar ,1000 odalı aksaray , saray’ın günlük giderleri,first ladynin bilmem kaç bin liralık çantası, mercedes’ler , görkemli hayatlar, akp çocukları, itibardan tasarruf olmazlar.

en'am suresi, 141.ayet : 

asmalı ve asmasız bahçeleri, hurmaları ve tadları farklı ekinleri, zeytinleri ve narları -birbirine benzer ve benzeşmez -yaratan o'dur. ürün verdiğinde ürününden yiyin ve hasad günü hakkını verin; istaf etmeyin. çünkü o, israf edenleri sevmez.

araf suresi, 31. ayet

: ey ademoğulları, her mescid yanında ziynetlerinizi takının. yiyin, için ve israf etmeyin. çünkü o, israf edenleri sevmez.

isra suresi, 26. ayet: 

akrabaya hakkını ver, yoksula ve yolda kalmışa da. israf ederek saçıp-savurma.

isra suresi, 27. ayet:

çünkü saçıp-savuranlar, şeytanın kardeşleri olmuşlardır; şeytan ise rabbine karşı nankördür.

- komşusu açken tok yatan bizden değildir ( hz.muhammed )

hz.. said (r.a.) suyu bolca dökerek abdest alıyordu.

bunu gören peygamber efendimiz, "suyu israf etmekten sakın" buyurdu.

"yâ resulullah, abdestte israf olur mu?" diye sorunca, resulullah (a.s.m.), "evet, akan su kenarında da abdest alacak olsan suyu israf etme" buyurdu.

ne yaptık varmıymış israf hadi bunu yanlışı çıkardık ülkenin seviyesi yüzd kaç arttı ?

yüzde 20? 30?

2) hırsızlık : ......... detayları yazmayacağım zaten böyle bir şey olduğunu düşünen zaten detaylarını biliyordur.

maide süresi 38. ayet 

hırsızlık eden erkek ve kadının yaptıklarına karşılık bir ceza, allah’tan bir ibret olarak ellerini kesin. allah güçlüdür, hikmet sahibidir.

-devlet malından bir hırka bile aşıran savaşta ölse bile şehit olmaz ..muhammed(sav)

sen hemencecik dinden çıkan zeka küpü. ömer’in adaletini i biliyormusun?

hz. ömer halife iken, bir gece makamına halktan biri gelir. selam verip oturur. hz. ömer işi ile meşgul olduğu için adamın selamını almaz. işini bitiren hz. ömer, mumu söndürüp başka bir mumu yakar ve adamın selamını alır.

adam ona: "ya ömer, niçin selamımı almadın ve bir mumu söndürüp diğerini yaktın?" diye sorunca 

hz. ömer: "evvelki mumu devlet hazinesinden almıştım. o yanarken özel işlerimle meşgul olsaydım allah katında sorumlu olurdum. seninle devlet işi konuşmayacağımız için, kendi cebimden almış olduğum mumu, ondan sonra seninle konuşmaya başladım."

hz. ömer adaleti ne kadar güzel bir adalet değil mi buna itirazı olan ?

3) adalet : adı adalet ve kalkınma partisi olan partide adalet yok diyenleri fazlasıyla duydum peki ya adaletle ilgi yaradan ne diyor.

nisa : 105

ey iman edenler! adaleti titizlikle ayakta tutan, kendiniz, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa allah için şahitlik eden kimseler olun. (haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar allah onlara (sizden) daha yakındır. hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şâhidlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) allah yaptıklarınızdan haberdardır.

bundan daha açık bir ayet olabilir mi adaletle ilgili?

nisâ : 3

allah size, mutlaka emanetleri ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. allah size ne kadar güzel öğütler veriyor! şüphesiz allah her şeyi işitici, her şeyi görücüdür.

“insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi”

ne kadar güzel söylüyor değil mi? 

hani işsiz ve hiçbir geliri olmaya adamdan gss prim borcu çıkaran , açlık sınırı bilmem ne kadarken asgari ücretliye 2800 lira millet vekiline kaç katı veren ,en çok vergiyi asgari ücretliden kesen sistem değil yani. örnekler çoğaltılabilir elbet ama adalette dinin kesim hükmü yukarıdaki gibidir.

mâide : 42

de ki: rabbim adaleti emretti. her secde ettiğinizde yüzlerinizi o'na çevirin ve dini yalnız allah'a has kılarak o'na yalvarın. ilkin sizi yarattığı gibi (yine o'na) dönececeksiniz.

nahl : 76

muhakkak ki allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. o, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

hadîd : 25

allah, sizinle din uğrunda savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayanlara iyilik yapmanızı ve onlara âdil davranmanızı yasaklamaz. çünkü allah, adaletli olanları sever.

adaleti de çözdük peki ülke gelişim seviyesine bakalım sizce yüzde kaç arttı bence bi yüzde 30 daha arttı.

hazır ayeti yazmışken burada bir konuya değinmek istiyorum . hani cımbızlayarak ayet paylaşıp “ bulduğunuz yerde öldürün” ayeti var ha işte aslında bu bir iftira .(sizinle din uğruna savaşmayan ve sizi yurtlarından çıkarmayan) anlamayanlar için bilal’e anlatır gibi anlatayım .diyelim siz ülkenizde sessiz sakin yaşıyorsunuz bozgunculuk çıkarmak isteyen ve ülkenizi işgal etmek isteyen bir millet ( israil ,amerika) sizin dinizi yaşamanıza mani oluyor yurdunuzdan çıkarmak için her türlü zulmü uyguluyor. siz bu saldırı karşısında “ aman ağzımızın tadı bozulmasın bırak saldırsınlar “ demeyeceksiniz öyle değil mi?

hadi diyelim sevgi pıtırcığısınız öldürmek sizi bozar öldürmediniz ilk seferde. “ zaten bunlar bize karşılık vermiyorlar yine saldıralım “ diyecekler ve tamamen yok oluncaya kadar saldıracaklar .

kimse size x ülkesine gidin ,durduk yere savaş çıkarın demiyor . size saldırıldığında 

siz de saldıracaksınız , siz de mücadele edeceksiniz siz de öldüreceksiniz.

nasıl ülkesini korurken düşmana kurşun sıkan asker katil değil kahraman oluyorsa aynı şey . bana kimse uydurulmuş hadislerle gelmesin kitapla çelişen hadislerle hiç gelmesin .

devam edelim adalette kalmıştık .

“haksızlıkla bir makama ulaşan kimse, haddini aşmış sayılır" ( hz.muhammed)

tanıdık geliyor değil mi?

4)yolsuzluk rüşvet.......

enam123: her kentin ileri gelenlerinden, hileler, hilekarlık yapanlarda vardır,

lakin, onlar hilelerini ve hilekarlıklarını ancak kendilerine yapmış olurlar,

kendi hilekarlıklarının, suçlarının açığa çıkacağı günün farkında bile değiller.

bakara188:

bile bile insanların mallarından bir kısmını : rüşvet, dolandırma, adam kayırma, nufuz gözetme, makam ve mevkiyi kendi menfaatinize kullanma gibi haksız ve adaletsiz bir biçimde yemeyin,

bunlar ve bunlar gibi şeyler için hakimlere rüşvet vermeyin.

5) iftira : 

nisa 112. kim de bir hata ya da günah kazanır, sonra suçsuz olan birinin üzerine yıkarsa hiç şüphesiz, bir iftirayı ve apaçık bir günahı yüklenmiş olur. 

nisa156; 

küfürleri ve meryem hakkındaki büyük iftiraları nedeniyle (de onları cezalandırdık)

sanırım bu kadar ayet yeter .biliyorum yine bildiğiniz yoldan gidecek akp yüzünden dinden çıktım diye kandıracaksınız kendinizi .

bakara 18: (onlar) sağırdırlar (hakkı işitmezler), dilsizdirler (hakkı söylemezler), kördürler (hakikati görmezler). bu yüzden onlar (hakka) dönemezler.

mükemmel olan islam’dır müslümanlar değil .

aşağıdakileri tüm ülkece uygulasaydık peki ülke seviyesi daha ne kadar artardı ?

+ alışverişte hile yapmayın. 

+ hakkınız olmayanı almayınız. 

+ israf haramdır, israftan kaçınınız. 

+ çocuklara ve yaşlılara şefkat gösteriniz. 

+ nefes alan her canlıya merhamet edin ki merhamet bulasınız. 

+ kin gütmeyin, şeytana bile sövmeyin. 

+ kibirden ve kıskançlıktan uzak durunuz. 

+ birbirinizin kusurlarını araştırmayınız ve gıybet etmeyiniz. 

+ kimseyi kandırmayın ve yanıltmayın. 

+ sizden bir şey isteyene verecek bir şeyiniz yoksa ona, incitmeden cevap veriniz. 

+ sadakayı gizli veriniz. 

+ kalbin huzuru ve cilası allah'ı zikretmektir. allah'ı unutmayınız. 

+ komşuluk hakkını gözetiniz. 

+ izin almadan evlere girmeyiniz. 

+ yarını bugünden kötü olan ve iki günü aynı geçen kimse aldanmıştır. 

+ az fakat ihtiyaç kadar mal, çok fakat azdıran mal'dan hayırlıdır. 

+ haddini aşma, edepli ol diline şehvetine sahip ol. 

+ içki, kumar ve kadın düşkünlüğünden sakının. 

+ zinadan ve haramdan kaçın.

(hz. muhammed.)

|
    |

• Yarbay
    7453 Mesaj

Bence insanlar internet sayesinde dinlere inanmayı bırakıyorlar bu devirde.

|
    |
  • Çavuş
    44 Mesaj

İnternet sayesinde hak dinin çürütüldüğünü düşünen "aydınlarımız" dünyaya bir yenilik getirdiklerini sanıyor.

Halbuki 2000,3000 veya 4000 yıl önce de gerçeği getiren her Peygambere "Bunlar eskilerin masallarıdır." diye karşılık veren sözde aydınlar yaşamıştır. Değişen pek bir şey yok. şeytan geçmişte ve şimdi yaptığı gibi gelecekte de bu fikirdeki insanlara işlerini güzel göstermeye devam edecek.

|
    |
    Qtrone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    957 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Qtrone

"Yeryüzünde Allah Allah diyen kaldıkça kıyamet kopmaz"
    Hadisini hatırlatırım.
    O yüzden dünyada dinler azalıyor diyenler yine İslam'ı doğruluyor aslında ama haberleri var mı elbette yok.
    |
    |
  • Yarbay
    7316 Mesaj

Aynen bu moda oldu. Sanırsın din AKP ile beraber geldi.

İnanmak isteyen inanır, istemeyen inanmaz ama bunu partileri, kişileri vs. bahane gösterip yapmak çok saçma. Dibine kadar araştırıp ondan sonra karar vermek gerekli.

|
    |
  • Çavuş
    96 Mesaj

https://forum.donanimhaber.com/uyanin-turkiye-niyetleri-turkiyeyi-isgal--149115521

bu linki okuyun ve derdin akp degil turkiye oldugunu anlayin turkiye nin buyumesini istemeyenler turkiyeli nin inancini yikma pesinde uyanik olun.

|
    |
  • Yarbay
    14026 Mesaj
    Vurgulanmak istenen şey AKP gibi bir siyasî oluşumun dini ve dinî duygulara sahip insanları iliklerine kadar sömürmesi, kullanması, üstelik dine aykırı hareket etmesi. (Kul hakkı, iftira, yalan, hakaret, israf vs vs) Yoksa AKP geldi tmm ben dinden çıkıyorum değil olay. İnternet ve daha fazla yapılan okumalar, bilgi ve fikir paylaşımları bunu arttırdı. AKP sadece tuz biber o kadar.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
triple negative breast cancer
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.