Şimdi Ara

Akp ve Reis sayesinde teknoloji gelişti (!) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
7.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

ee fakirlikten metroya 50+ sene sonra bindin hazinen tam takır kuru bakırdı evet, şu halk refahıyla, devlet refahını birbirine turşu etmeseniz şaşarım zaten..

Alıntıları Göster
    Ankara'nın ilk metro hattı olan M1'in yapım çalışmalarına 29 Mart 1993 tarihinde başlandı. Kızılay-Batıkent güzergâhında yer alan metro hattı 28 Aralık 1997 tarihinde tamamlanarak hizmete açıldı.

İstanbul metrohttp://www.metro.istanbul/Home/Tarihce. 1989 da hizmete giriyor.

İzmir'i söylemiyorum çünkü sizin güruh hiç bir zaman İzmir'e hükmedemedi. Genel kültür olsun 2000 de faaliyete başladığını bil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Ankara'nın ilk metro hattı olan M1'in yapım çalışmalarına 29 Mart 1993 tarihinde başlandı. Kızılay-Batıkent güzergâhında yer alan metro hattı 28 Aralık 1997 tarihinde tamamlanarak hizmete açıldı.

İstanbul metrohttp://www.metro.istanbul/Home/Tarihce. 1989 da hizmete giriyor.

İzmir'i söylemiyorum çünkü sizin güruh hiç bir zaman İzmir'e hükmedemedi. Genel kültür olsun 2000 de faaliyete başladığını bil.

Alıntıları Göster
    abd de ve batıda nezaman olduğuna hiç baktınmı hiç sana ordaki birşey 20-50 sene sonra anca geliyordu anca be adem..halen çözmekten bir habersiniz zaten..
    abd televizyon halkta yayılma tarihi 1950 lerdir sende 1980 ler dedemler yugoslavyanın dandik köyünde bile tv izlerken burda ist göbeğinde tv izlemek için 12 sene beklemişler
    git biraz vizontele izle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Şubat 2020; 20:26:15 >

• teknolojiyi akpye soksan girmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

abd de ve batıda nezaman olduğuna hiç baktınmı hiç sana ordaki birşey 20-50 sene sonra anca geliyordu anca be adem..halen çözmekten bir habersiniz zaten..
    abd televizyon halkta yayılma tarihi 1950 lerdir sende 1980 ler dedemler yugoslavyanın dandik köyünde bile tv izlerken burda ist göbeğinde tv izlemek için 12 sene beklemişler
    git biraz vizontele izle..

Alıntıları Göster
    Azıcık tarihi ve Türkiye ekonomisi bilsen şu yaptığın yorumun sebebinin, savunduğun güruhtan kaynaklandığını gayet güzel anlayacaksın yaaa!!! neyse okumakta işinize gelmez, anlatmakta bana zahmet verir, zira boşa yazmak olur benim için.

• Maalesef gerçek.Malum parti cahilliği yücelttikçe bu tür insanlar böyle açık açık saçmalamayı ve bilmişlik taslamayı sürdürecek.İşte bizim karşımızda olan kitle bu.Mantık yok.

Mesela yine sokakta böyle röportaj yapan bir kanal bir dayıya Atatürk hakkında soru sormuş dayıda ''Atatürk zeki değildi.Örneğin benim 10 yaşındaki yeğenim cep telefonu kullanabiliyor.Atatürk cep telefonu kullanabiliyor muydu?'' diyordu.

Ahanda video bu.En başta konuşan dayıyı dinleyin :https://www.youtube.com/watch?v=hAxgaPMjBuk

NOT:Gerçi röportajı yapan hanımefendide doğru dürüst cevap veremiyor.Adam kalkmış ''Atatürk bilgisayar kullanabiliyor muydu?'' diyor kadın ''Ama Cumhuriyeti kurdu'' diyor.Desene bilgisayar,cep telefonu icat edilmiş miydi diye?Hadi onu geçtim zira onu da kabul etmez.Sor ''Fatih Sultan Mehmet cep telefonu kullanabiliyor muydu?'' diye.Belki o zaman anlar diyeceğim de yok abi yok bundan 50 sene sonra yaşayacak insanlar bugünlere bakıp hayret edecek...Cahilliğin yüceltildiği,cahilin kendini üstün gördüğü bir dönem Türkiye tarihinde hiç olmamıştı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 12 Şubat 2020; 20:39:53 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Türkiye'yi AKP'den önce de AKP zihniyeti yönetiyordu zaten.

• o dönemlerde bu ülkenin fersah fersah geri kalmasının en büyük nedeni askeri vesayettir ve şakşakçılarıdır ayrıca ben ecevitin 1970 model halini beğenirim sizin gibi ideolojik takıntılarım asla yok .
  • AQP'den önce iPhone 11 Pro Max var mıydı nankörler

• Turkiyede ilk ve orta egitim/ogretim zorunlu degil mi? Nasil buladar salak olmayi basariyor insanlar?

Değildir. 27 Mayıs darbesi hariç ordu hep neoliberal sağcıların yanında olmuştur. 12 Mart muhtırası ve 12 Eylül darbesi doğrudan solu bitirmek için yapılan karşı devrim hareketleridir. Sağcılar beceriksizliklerini orduya ve başka şeylere atarak sürekli bahane üretir. AKP ve türevi partiler ordunun ve bürokrasinin desteğine rağmen hep başarısız olmuştur. Şu anda olduğunu gibi eskiden de teknolojide epey gerideyiz, AKP ve türevleri sayesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 12 Şubat 2020; 21:11:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-481916DD1

Değildir. 27 Mayıs darbesi hariç ordu hep neoliberal sağcıların yanında olmuştur. 12 Mart muhtırası ve 12 Eylül darbesi doğrudan solu bitirmek için yapılan karşı devrim hareketleridir. Sağcılar beceriksizliklerini orduya ve başka şeylere atarak sürekli bahane üretir. AKP ve türevi partiler ordunun ve bürokrasinin desteğine rağmen hep başarısız olmuştur. Şu anda olduğunu gibi eskiden de teknolojide epey gerideyiz, AKP ve türevleri sayesinde.
    oyle sağcı solcu gibi oyle seviyesi düşük şeylere hiç girmiyorum beyin özürlü sağ, sol gibi ayırımları abd empoze etmiştir bu ülkeye zaten, her iki darbedede abd ye daha fazla uşak yapıldın menderesi astılar diye göbek attınız ama subayların abd subaylarıyla masalarda kadeh tokuşturup dansöz oynatıp, boğazı parsellemeyi sülalece zengin olmayı bildi, bu ülkede kimse Atatürk için darbe yapmadı onu kafanıza yerleştirseniz iyi olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Şubat 2020; 21:15:15 >

• Bu rtx ekran kartlar anakartlar işlemciler için reise teşekkürler

Sağ-sol ayrımını önemsizleştirmeyi ABD'nin empoze ettiği liberal politikalar sağlamıştır. Çünkü sol doğrudan ABD'nin hiç sevmediği antiemperyalizmi temsil etmektedir. Emperyalistlerin işgal ettiği topraklarda toplumsal direnişleri kimlerin başlattığına bakarak bunu doğrulayabilirsin. İşte dünya yakın tarihi ve soğuk savaş hakkında hiçbir şey bilmeyen kişiler sağ-sol ayrımının gereksiz olduğunu düşünür. 27 Mayıs darbesi nötr bir darbedir, tarafı yoktur, sonrasında herhangi bir siyasi akım ihya olmamıştır. Ama 12 Mart muhtırası ve 12 Eylül darbesi doğrudan solu bitirmek ve sağa (ABD'ye) hizmet etmek için yapılmıştır. Hatta sürekli mağduriyet kastığınız 27 Şubat postmodern darbesi de neoliberalizme hizmet etmek ve birilerini ihya etmek için yapılmıştır. Şimdi duvara bol bol kafa atabilirsin, bir şey kaybetmezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 12 Şubat 2020; 21:33:3 >
  • TV ve medya yoluyla cahil insanlar övüle övüle millette gereksiz bir özgüven oluştu. En basitinden "kim milyoner olmak ister" programında bile sorular aşırı kolaylaştırıldı ve halkın çözebileceği hale getirildi. Eskiden çok daha zordu.
    Hele birde üniversite mezunlarının ayağa düşmesi, işsiz-parasız kalmasıyla halk okuyan kesime iyiden iyiye aptal gözüyle bakmaya başladı.
    Cahilliğin bu kadar prim görmesi halkın fakirleşmesine zenginin zenginleşmesine yaradı. Ama bunu anlamazlar, cahil dediğin bir nevi kör.
  • Doğru söylemiş. mesela ben bi oyuncu olarak şunu söyleyebilirim AKPden önce Tomb Raider oyunlarında Lara 8 bit gibi görünüyordu, şimdi öylemi 4Kda kalçasına kadar ortada herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 12 Şubat 2020; 22:18:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hüloğğğğ

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neroavalon -- 12 Şubat 2020; 21:21:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neroavalon

Beyler buna ne dersiniz peki

https://twitter.com/MikrofonX/status/1227497329378217985

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Şubat 2020; 22:24:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.