Şimdi Ara

AKP ve MHP Uzlaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son dakika haberi, AKP ve MHP Anayasa metninde anlaşma sağladı. Anayasa teklifinin Cuma akşamı ya da Cumartesi günü Meclis'e sunulması bekleniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazi kisilerin karakterinde hep ikinci adam olmak vardir. Bu adamda ayni. Turkesin kemikleri sizliyordur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazi kisilerin kaderinde ise ikincilik bile olamamak vardir.
  • Bahceli bir mit ajanina yakisani yapti kendisine tesekkur edip artik vefat etmesini ve milliyetperver genclerin partinim basina gecmesini bekliyoruz. Mhpye 2 defadir oy veriyorum bir daha vermem. Gider liberallere veririm en azindan mizah anlayislari var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Bazi kisilerin karakterinde hep ikinci adam olmak vardir. Bu adamda ayni. Turkesin kemikleri sizliyordur

başkanlık sistemi rahmetli Türkeşin istediği bi sistemdi! önce bilgilen sonra yorum yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: kafkas kurtları

quote:

Bazi kisilerin karakterinde hep ikinci adam olmak vardir. Bu adamda ayni. Turkesin kemikleri sizliyordur

başkanlık sistemi rahmetli Türkeşin istediği bi sistemdi! önce bilgilen sonra yorum yap.

başkanlık sistemi var, başkanlık sistemi var! ohooo.

bu sistemi sen tek tip zannediyorsun galiba? tayyipin istediği diktatörlük sistemidir. ayrıntıları okudun mu?

• Zaten yuzde 90 anlasmıslardı. Son 1-2 maddede pürüz vardı onu da çözmüşler. Okyanusu aşıp derede boğulacak halleri yoktu ya illaki mutabakata varılacaktı. Hayırlı olur inşallah.

• Damlar birazdan don lastikleri

• Herseyi bildigini zanneden, hicbirsey bilmeden konustugu anlasilan kisi.

Al bak asagida, ufkunu acar belki.

başbakan recep tayyip erdoğan'ın her zaman yaptığı gibi bir kaynağın işine gelen yerlerini kırpıp kırpıştırıp dile getirmesi sonucu kamuoyunda oluşturmaya çalıştığı ve milliyetçi tabanın desteğini almayı planladığı bir propaganda.

alparslan türkeş’in geçmişte başkanlık sistemini savunduğunu mhp’li birçok kimse başbakan erdoğan’dan öğrendi!

türkeş ve başkanlık

bunda şaşılacak bir şey yok. çünkü...

türkeş’in başkanlık sistemini savunması 1960’ların sonu, 1970’lerin ilk yarısı gibi hayli geride kalmış bir dönemdedir. ondan sonra türkeş başkanlık sistemini ağzına almamış, fakat dokuz işık kitabının bu eski sayfaları yeni baskılarında yer almaya devam etmiştir.

türkeş’in başkanlık sistemini savunması o kadar eskidir ki, başbakan’ın okuduğu dokuz işık sayfalarında “senatonun kaldırılması” savunulmakta, “tek meclis” istenilmektedir.

1980’de senato zaten kaldırılmış, türkiye “tek meclis”e dönmüştür.

merhum türkeş de 1997’deki vefatına kadar bir defa olsun “başkanlık sistemi” dememiştir

• Eleştirmekten öte ülkemiz için hayırlı olacaksa gelişeceksek neden olmasın diyorum.
    Tam metin gelmeden konuşmak aslında doğru değil ama medyaya sızan bilgiler ışığında şunları diyeyim.
    Başkanlık sistemiyle ne gelecek?
    Demokrasi mi artacak , hukuk mu gelişecek , ekonomi uçacak mı , yönetimde istikrar mı sağlanacak?
    Ön seçim sistemi olmaadan , seçim barajı en azından %5 düşmeden demokrasi gelişmez.Başkanında partiye üye olması hatta genel başkan bile olması(kesin değil)
    seçimin tarafsızlığını etkiler diye düşüyorum.Yürütmeye resmen yasamaya fiilen sahip olma değildir nedir bu?
    Gelelim hukuka ; Anayasa mahkemesinin yarısını başkanın seçmesine ve yine kesin olmamakla beraber başkanın 3/4 üyeyle yargılanma kuralı yine bana göre yargının da bağımsızlığını engeller.Başkanın yargı denetimi metinleri daha basına çıkmadı ama yargı da fiilen başkan etkisinde oldu mu?
    Ekonomiye gelirsek ilk önce bu sistemi kullanan ülkelere bakmak bence aptallık.Çünkü Abd gibi güzel bir örneğide var Bolivya gibi bir kötü örneği de var.
    Ekonominin gelişmesi yönetim sistemiyle alakası yok bence.Eğitimde sonuncu , ekonomisi inşaatla dönen bir ülke asla çok gelişemez.
    Gelelim yönetimde istikrara kısa vadede cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan istikrarı sağlayacaktır.(Yasama-Yürütme uyumu)Fakat gel gelelim yasama üstünlüğüne sahip olan partiyle başkanın farklı partiye üye olması sizce kavgalara ve polemiklere zemin oluşturmaz mı?Türkiye düşünce yapısı farklı olan bir ülke üstelik.
    Ek olarak başkanlık sistemi Abd hariç başka hiç bir ülkede düzgün uygulanamamıştır.Sonu ya diktatör rejimi yada askeri,sivil darbe olmuştur.Bu bilgiler ışığında başkanlık sistemi şuan ki Türkiye'de bence olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendAiakos -- 8 Aralık 2016; 23:15:26 >

• Hayırlı olsun. Metni bizde görelim bakalım ne var ne yok.

Hem muhaliflerin maddeleri çarpıtmalarını filan izleriz bakalım yaratıcılık sınırlarını ne kadar zorlayacaklar
  • Çakma milliyetçi Bahçeli

• quote:

Orijinalden alıntı: kafkas kurtları

quote:

ruzi nazarın kankası Türkeşin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nycha

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Hayırlı olsun. Metni bizde görelim bakalım ne var ne yok.

Hem muhaliflerin maddeleri çarpıtmalarını filan izleriz bakalım yaratıcılık sınırlarını ne kadar zorlayacaklar

böyle boş yapmak için kaç lira alıyorsun

Ücret almıyorum keyif alıyorum.

Sen seninle aynı fikirde olmayanlara iftira atmak için ne kadar para alıyorsun ?

Gezi de Tayyip'e küfür etmek için para alan çocuklardan biri sen misin yoksa ?

• starcloth kullanıcısına yanıt
    Her seçim öncesi Hepar deniliyor ama teşkilatı ve tanıtımının az kişiden olması sebebiyle 0 aşamıyor.
  • starcloth kullanıcısına yanıt
    Baştan sona imzami atarim.Ben yeni 18 oldum ilk oyumu buyuk ihtimalde de hepara aticam.Akp iktidarinin en sevmedigim ozelligidir.Demokrasinin onunu tikamalari.Baskanlik yerine on secim ,secim baraji dusurulmeliydi.Medya tamamen akpnin cok kolay algi yonetimi yapiliyor.Kendilerine sorun cikarabilecek hic bir partiyi yanlarina yaklastirmiyorlar.Devlet Bahceli ve KK normal bir akpliden daha cok akpye yardim ediyor bence.Meral akseneri feto diye susturdular.Bir anda guclenirse Osman Pasaya da suclayacak bir sey bulurlar burasi Turkiye.

• Rejim degisecek anayasa taslagi meclise geliyor ama vatandas metni bile bilmiyor, cunku aciklanmiyor. Ne guzel demokrasi. Bahceli yatacak yerin yok

• Ülkücüyüm diye dolanırsın ne okumuşsun,ne araştırmışsın.

Asıl Türkeş senin gibi haybeye bomboş konuşanları görse kahrolur.

Türkeş'in arzuladığı sistem dikta içermez,daha az mv ile daha hızlı kararların alınmasını kapsar.Zamanın şartlarınde senato ve meclis yavaş kaldığı için,tek meclisi savunmuştur.Bugünün Türkiye'sin de böyle bir gereklilik yoktur.

Halkın kaygılarının giderildiği,toplumun hazır olduğu,en uygun zaman için başkanlığı savunur Türkeş ve bu sadece bir arzudur,ille de gelmeli diye diretmez.

Ağzında bir Türkeş,ne onu öğrenmiş,ne onu anlamış. Boş laf gevelemeleri...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.