Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AKP'NİN 'OYLAR ÇALINDI' PROPAGANDASINA KARŞILIK İLAÇ GİBİ CEVAPLAR!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
94
Cevap
14
Favori
17.365
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> AKP'NİN 'OYLAR ÇALINDI' PROPAGANDASINA KARŞILIK İLAÇ GİBİ CEVAPLAR!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Teğmen
   166 Mesaj
   15 Mayıs 2019 11:55:24
   CHE'nin bu konuda tarihi tecrübesi vardır
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   385 Mesaj
   15 Mayıs 2019 12:18:27
   bu akp denen partinin herşeyi yalan dolan ramazan ayında bile utanmazlar   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
  • 15 Mayıs 2019 13:27:25
   quote:

   Orijinalden alıntı: Raz Muay Yalan 1in doğrusu Yalan: chp tüm tutanakların kopyasını alıp anadolu ajansını geride bırakıp doğru sonucu vermiş!

   Chp.nin kendi sitesinde dahi bir çok sandıkta Binali yıldırımın oyu 1, 0, yada 25 50 oy var chp dışında alakasız bir parti 200oy almış.

   Ve chp.nin doğru tuttuğu iddia edilen seçim sonuçlarından sonra oyların küçük bir kısmı ve geçersiz oylar tekrar sayılınca fark 16bin eridi.

   Yalan 2nin doğrusuda yalan olduğu; müşahidler tutanakları imzaladıktan sonra oylar çuvala konur ve sandık başkanı tarafından ilçe seçim kuruluna götürülür. Yolda sandık başkanı çuvalı açıp kendi istediği tutanağı tutup değiştirip çakma imzaları atıp değiştirebilir.

   Bu kesin böyle olmuştur diyemez kimse. Ama arkadaşında dediği gibi müşahidler imzaladı gördü iş bitti diye birşey yok.

   Ayrıca herşey düzgün yapılmış olsa dahi sisteme girilir iken bilinçli veya bilinçsiz hata yapılabilir.

   Yalan 3ün doğrusu çarpıtılıyor:usulsüzlük yapılan sandık sayısı 122 şaibeli oy sayısı 42bin büyükşehir belediyesi seçimlerinde 13bin oy fark var. 42bin şaibeli oyun 13bin farkla kazanılan seçim sonucuna etki edeceğini ilk okul çocuğu dahi anlayabilir.

   Diğer il ilçe meclis neden iptal edilmedi? İl meclisinde 600bin fark var. 42bin oy 600bin farkla kazanılan bir seçime etki edemeyeceği gayet açık. 42bin oyu ikinci partiye versen 500bine inmez fark.

   İlçe meclis oyları içinde benzeri durum var.

   Şimdi siz seçim yaptınız 1000 oy siz aldınız en yakın rakibiniz 100 oy aldı. Ve seçimde 50oyda hile yapıldığı ortaya çıkıyor. Şimdi 50oy için 1000e karşı 100 kazandığınız seçim iptal mi edilecek?

   Diğer cevaplarda bunlara paralel cevaplar aynı yerin etrafında dolanılmış.
   Yolda sandık başkanı bir zıkkım yapamaz. Çünkü   1- ilçe seçim kuruluna polis ile birlikte minibüs benzeri araçlar ile genelde toplu halde gidiyorlar.

   2- çuval mühürleniyor.   Sizin mantığınızda göre şunu yapması lazım yolda, polis görmeden hatta diğer sandık başkanları görmeden.   Mührü kıracak, yeni çetele ve tutanakları dolduracak, çakma imza atacak, tekrar çuvallardaki mührü geri vuracak. Bunu polis görmeyecek, diğer sandık başkanları görmeyecek ve bunu yaparken ilk defa gördüğü sandık başkan yardımcısını da tavlayıp birlikte yapacaklar.   Ve daha da saçma olanı, bunu, yakalanacağını bile bile yapacak. Çünkü ıslak imzalı tutanakların birer kopyası da partilere gidiyor.   Sizce ne kadar mümkün?

   Samimiyetinize güvenerek bir şey soruyorum size. Yargının bağımsızlığını geçin, güçler ayrılığını geçin içine ettiler zaten bunların.   Bir oy hırsızlığı olsaydı eğer, 17 yıldır başta olan hükümet oy hırslığını yapanın gelmişini geçmişini yedi sülalesini sevmez miydi şimdiye kadar? Kaç tane gözaltı, mahkeme kararı gördünüz?   Bir sorum daha var, yine samimiyetinize güvenerek soruyorum. Aksi bir durum olsaydı, CHP 15000 oyla kaybetmiş olsaydı ve "YSK hatalı atama yaptı, seçimi iptal edin." deseydi, seçim iptal olur muydu?   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   293 Mesaj
   15 Mayıs 2019 13:30:53
   Yorumlarda gördüğüm, üzüldüm şey ve bizi ayrıma düşüren şey tam olarak hala devam ediyor.
   "Bu AKP'ye oy verenler şöyle anlamaz böyle anlamaz."
   Aynısı belli AKP fanatiği kişilerde CHP seçmenleri için yapıyor. Birlik olmak için bu parti fanatikliğini bir kenara bırakmamız gerekiyor sanırım. Bu şekilde ayrımcılık yaparak birbirimizi aşağılayarak düzelteceğimizi mi düşünüyoruz ki?
   Evet AKP yönetimi tarafından yanlış bir algı politikası ile insanlar manipüle ediliyor ediliyor olabilir ve evet ortada bir korku yönetimi de mevcut olabilir.
   Ekrem İmamoğlu'nun da belirttiği gibi AKP'ye oy veren vatandaşta bizim, onları hakir görmek yerine kazanmaya çalışmak, omuz omuza olmak lazım.

   Zira şu toprak parçasında tabana yayılmış olan her ürüne zam, vergi artırımı, ek vergi, devletin ve belediyelerin yaptığı gereksiz harcamalar burada konuşan fikir savunan sizlerin, bizlerin yani hepimizin cebinden çıkıyor.

   Herşey daha güzel olsun artık.

   Saygılar.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnbLesseD -- 15 Mayıs 2019; 13:40:12 >
   |
   |
   _____________________________
   .....
  • Binbaşı
   1574 Mesaj
   15 Mayıs 2019 13:44:43

   15000 degil 1500 oyla bile akparti kazansaydi "bu chpliler de yine aglak aglak geziyor hile var diye" dalga gecerlerdi. "Hadi canim bi dahaki secime çalışın" diye siritirlardi.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   dış kapının iç mandalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Binbaşı
   1154 Mesaj
   15 Mayıs 2019 13:48:22
   admin konuyu sabitle
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   2895 Mesaj
   15 Mayıs 2019 13:56:07
   Dünya alem biliyor neden yenilendiğini, ne kadar şanssiziz ki bunlarin dönemine geldi hayatimiz.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
   01 TT 283
  • Binbaşı
   1393 Mesaj
   15 Mayıs 2019 14:23:11

   İkincisinden başlayalım. Chp 150bin oyla kaybettiği seçimin dahi iptalini isteyen bir parti. YSK verdiği karar bağlayıcı olacaktır. Bundan sonra da benzeri bir usulsüzlükte+usulsüzlük yapılan sandıklarda ki toplam oy sayısı seçimi etkileyecek ise mesela fark 13 bin 42 bin şaibeli oy olması gibi durumunda aynı kararlar alacaktır.

   Birincisi içinde hırsızı evin içinde hırsızlık yaparken yakalasan dahi suçunu kabul etmiyor. Adam Binali yıldırımın oyunu 1 yazmış. Şimdi sorsan yanlışlıkla oldu diyor. Ki forumda da hukuk profesörleri böyle hataların normal olduğunu her seçimde olan olağan şeyler olduğunu söylüyor.

   ..........................

   Ben sana soru sormak istiyorum sandıkların yüzde10u tekrar sayıldı ve Binali Yıldırım'ın oyunun 39 sandıkta 0 oy, 22 sandıkta ise 1 oy çıkması normal mi? Benzeri bir hata hangi seçimde hangi parti için olmuş? Tekrar sayılan oyların yüzde 10unda durum böyle iken geriye kalan yüzde 90 tertemiz mi sence?   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   dış kapının iç mandalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   581 Mesaj
   15 Mayıs 2019 14:30:11
   YSK bu secimi bu itirazlara ragmen iptal etmeseydi herhalde diğer secimlerde memur olmayanlar sandık baskanı yazılır laylaylom olurdu her secim. Adamların işi hakkaten zor. Etseler bir turlu etmeseler bin turlu.
   |
   |
   _____________________________
   Yeni Avensis 2016 Advance. Redmi 4x, GM 9 Pro
  • 15 Mayıs 2019 15:17:11
   quote:

   Orijinalden alıntı: Raz Muay İkincisinden başlayalım. Chp 150bin oyla kaybettiği seçimin dahi iptalini isteyen bir parti. YSK verdiği karar bağlayıcı olacaktır. Bundan sonra da benzeri bir usulsüzlükte+usulsüzlük yapılan sandıklarda ki toplam oy sayısı seçimi etkileyecek ise mesela fark 13 bin 42 bin şaibeli oy olması gibi durumunda aynı kararlar alacaktır.

   Birincisi içinde hırsızı evin içinde hırsızlık yaparken yakalasan dahi suçunu kabul etmiyor. Adam Binali yıldırımın oyunu 1 yazmış. Şimdi sorsan yanlışlıkla oldu diyor. Ki forumda da hukuk profesörleri böyle hataların normal olduğunu her seçimde olan olağan şeyler olduğunu söylüyor.

   ..........................

   Ben sana soru sormak istiyorum sandıkların yüzde10u tekrar sayıldı ve Binali Yıldırım'ın oyunun 39 sandıkta 0 oy, 22 sandıkta ise 1 oy çıkması normal mi? Benzeri bir hata hangi seçimde hangi parti için olmuş? Tekrar sayılan oyların yüzde 10unda durum böyle iken geriye kalan yüzde 90 tertemiz mi sence? Alıntıları Göster
   Ciddiyim, hangi soruma cevap verdiniz?   YSK nın seçim yenileme kararında oy çalınması falan yok. Bunu da bilin.   Burada insanlar ne yazarsa yazsın "yüzde 10u tekrar sayıldı Binali beyin oyu arttı." diyeceksin.   Yiğitçe delikanlıca şu sorunun cevabını istiyorum.   Seçimi 15000 oyla CHP kaybetmiş olsa ve aynı "hatalı sandık başkanı atanmış." diye itirazda bulunsa, YSK seçimi yeniler miydi?   Kasmayın kendinizi, tek bir basit "evet tarafsız olan YSK seçimi yenilerdi." demenizi bekliyorum. Diyebilir misiniz?   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
  • Binbaşı
   1393 Mesaj
   15 Mayıs 2019 15:27:05

   Oylar düzgün sayılmış sisteme doğru girilmiş ise neden iptal edilsin? Bu seçimde olduğu gibi usulsüzlükler olan her seçim iptal edilir bunu anlamayacak ne var?

   Chp bundan önce ki seçimlerde tüm sandıklara itiraz ederdi ne oldu da bu seçimde hiç itiraz etmedi? 3bin küsür oyla kaybettiği eyüp sultana bile itiraz etmediler neden? Oylar yanlışlıkla tekrar sayılırda Binali Yıldırımın çalınan oyları ortaya çıkar diye mi? Chp silivri itirazını neden geri çekti? Neden akpartinin kazandığı 25ilçeye itiraz etmedi hiç? Bundan önce ki seçimde tüm sandıklara itiraz ediyorlardı ne oldu da hiç itiraz etmediler?

   Ve komik olan sana Binali Yıldırım'ın oyunun 39 sandıkta 0 oy, 22 sandıkta ise 1 oy yazıldığını söylüyorum hala çalma yok diyor he kardeş he oyların sadece %10unun tekrar sayılması ile Ekrem İmamoğlunun oyları 16bin arttı he fark 27 bindi oylar sayıldıkça 50bin fark oldu he.   < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
   |
   |
   dış kapının iç mandalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • 15 Mayıs 2019 15:43:36

   Pekala bir basit soru daha.   Ysk'nın seçimleri yenileme sebebi nedir? Oyların çalınması mı?   İstanbul seçimleri neden yenileniyor? Oylar çalındığı için mi?   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   Raz Muay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Binbaşı
   1548 Mesaj
   15 Mayıs 2019 15:45:29
   Çapulcular   < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
   |
   |
  • Binbaşı
   1393 Mesaj
   15 Mayıs 2019 15:50:49

   Sen önce benim sorduklarıma cevap ver.

   sandıkların yüzde10u tekrar sayıldı ve Binali Yıldırım'ın oyunun 39 sandıkta 0 oy, 22 sandıkta ise 1 oy çıkması normal mi?

   Benzeri bir hata hangi seçimde hangi parti için olmuş?Tekrar sayılan oyların yüzde 10unda durum böyle iken geriye kalan yüzde 90 tertemiz mi sence?

   Chp Neden Silivri itirazını geri çekti?

   Önce ki seçimlerde itiraz edilmedik sandık bırakmayan chp

   Neden AK Partinin kazandığı 25 ilçe ile ilgili tek bir itirazı bile yok?

   Mesela Eyüp Sultan’ı sadece 3 bin küsur oyla kaybediyor ama itiraz etmiyorlar neden?   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raz Muay -- 15 Mayıs 2019; 15:51:32 >
   |
   |
   dış kapının iç mandalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
   93 Mesaj
   15 Mayıs 2019 16:13:42
   Kıskanmayın hile yaptınız işte oyları çaldınız hırsızlar inşAllah Binalı yıldırım ve AKP kazanacak İstanbulu
   |
   |
   _____________________________
   Ne mutlu "Türküm" diyene.
  • Yüzbaşı
   659 Mesaj
   15 Mayıs 2019 16:18:06 Konu Sahibi

   Peki sence bu nasıl yapılmış olabilir yakalanmadan.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   Raz Muay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  • Binbaşı
   1393 Mesaj
   15 Mayıs 2019 16:27:07

   YSK.ya verilen tutanakta böyle değişiklik hile yapılmış olabilir yada YSK.da sisteme girerken bu şekilde hile yapılabilir.   < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
   |
   |
   ComingWind kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
   1838 Mesaj
   15 Mayıs 2019 16:38:41

   Tam bir kurusıkısın, biraz daha masal yazda ninni diye uyutursun burdakileri.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 15 Mayıs 2019; 16:39:2 >
   |
   |
   Raz Muay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
   659 Mesaj
   15 Mayıs 2019 16:45:14 Konu Sahibi

   Bunu yapanın elinin kolunun bayağı uzun olması lazım. YSK sistemine verileri YSK yetkilileri koyar. Sence YSK damı bu işin içinde   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   Raz Muay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
Paykasa
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,258
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.