Şimdi Ara

AKP NİN BU ÜLKEYE HİÇ Mİ FAYDASI OLMADI? (HERKES İLK SAYFAYI OKUSUN) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
3
Favori
25.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dragonfly23

Öyle ya da böyle Fethullah AKP döneminde göstere göstere devleti ele geçirse de RTE bunları darmadağın etmeyi başardı netice olarak. Bu pislikleri Tayyip Erdoğan'dan başkası temizleyemezdi. Yiğidi öldür hakkını yeme.

İronik bir şeyler yazacak olursak da memleketi yarı yarıya böldüler. Daha napsınlar

yaptığın legoyu bozduğunda üff be kim yapmıssa banane ama ben fena bozdum yiğidi öldürün hakkımı yemeyin diyormusun?

herif kendi soktu devlet kurumlarına sonra gösteriş niyetine kendi attı temizlemiş mi oluyor?bide temiziz biz fetoyla bağlantı kurmadık feto kim yae herkes fetöcü biz değiliz diyorsunuz ya bitiyorum.2 sene öncesine hoca efendi diyenler şimdi hain diyolar :) 10 15 sene sonra tayyip için ne diceniz bakalım.

• Hocam Sol sağ mı kaldı Allah aşkına?
    Solu Sağı geçin Hangi mezhepte olduğumuzu açsak sağa sola gelmeden yer bitiririz birbirimizi.

Ben merak ettim sadece Bu adamlar bu ülkeye hiç mi iyi birşey yapmadı diye.Ben sol bir camia da büyüdüm ve itiraf etmek gerekirse Kapalı insanlara bakış açımız farklıydı hep.Yanlıştı Tabii ama geç anladık velhasıl.Aramızdan biri de çıkıp demedi ki "Ulan biz tüm herkesin eşit ve güzel bir şekilde yaşamasını istiyoruz.Madem öyle neden bu adamları sevmiyoruz biz?Neden kapalı diye ayırıyoruz?Neden Kazanmaya çalışmıyor da kısa yoldan yok sayıyoruz?"

Bu arada gayrimüslimlere gelirsek.Size katılıyorum

Bir de biraz daha ılımlı olsak da bildiklerimizi tarafsız paylaşsak keyifle okuduğumu belirtmek isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Konu sahibi seviyeli bir insan olsa da kör olması beni üzdü.

Hocam benim bahsettiğim bu işte
    tam da bu
    Biz niye bize uygun gelmeyen görüşlere sahip olan kişileri "kör" "koyun" "cahil" diye adlandırıyoruz?
    Madem seviyeli biri olduğumu düşündün neden bana pencere açmayı düşünmedin ki hiç?Değmez mi?Hazır seviyelisini bulmuşken?
    karakutu bu işi iyi yapıyor
    Senden de birşeyler bekliyorum hocam

Benden bir şey beklemeyin 23 yaşımdayım yeterince şey yaşadım. Size anlatmak isterdim hatta burdaki herkese anlatmak isterdim ama değmez. Burada sizin gibi seviyeli insanlar olduğu kadar alçak insanlar da var. Ikimizde aynı kafada devam edelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: soncuma37

quote:

Orijinalden alıntı: dragonfly23

Öyle ya da böyle Fethullah AKP döneminde göstere göstere devleti ele geçirse de RTE bunları darmadağın etmeyi başardı netice olarak. Bu pislikleri Tayyip Erdoğan'dan başkası temizleyemezdi. Yiğidi öldür hakkını yeme.

İronik bir şeyler yazacak olursak da memleketi yarı yarıya böldüler. Daha napsınlar

yaptığın legoyu bozduğunda üff be kim yapmıssa banane ama ben fena bozdum yiğidi öldürün hakkımı yemeyin diyormusun?

herif kendi soktu devlet kurumlarına sonra gösteriş niyetine kendi attı temizlemiş mi oluyor?bide temiziz biz fetoyla bağlantı kurmadık feto kim yae herkes fetöcü biz değiliz diyorsunuz ya bitiyorum.2 sene öncesine hoca efendi diyenler şimdi hain diyolar :) 10 15 sene sonra tayyip için ne diceniz bakalım.

https://tr.wikipedia.org/wiki/G%C3%BClen_Hareketi

http://haber.sol.org.tr/toplum/fethullah-gulen-cemaatinin-hikayesi-hepiniz-oradaydiniz-1-163491

Fetö hep vardı hocam zaten.hem de %100 e yakın yapılanmayla

• quote:

quote:

quote:

Konu sahibi seviyeli bir insan olsa da kör olması beni üzdü.

Hocam benim bahsettiğim bu işte
    tam da bu
    Biz niye bize uygun gelmeyen görüşlere sahip olan kişileri "kör" "koyun" "cahil" diye adlandırıyoruz?
    Madem seviyeli biri olduğumu düşündün neden bana pencere açmayı düşünmedin ki hiç?Değmez mi?Hazır seviyelisini bulmuşken?
    karakutu bu işi iyi yapıyor
    Senden de birşeyler bekliyorum hocam

Benden bir şey beklemeyin 23 yaşımdayım yeterince şey yaşadım. Size anlatmak isterdim hatta burdaki herkese anlatmak isterdim ama değmez. Burada sizin gibi seviyeli insanlar olduğu kadar alçak insanlar da var. Ikimizde aynı kafada devam edelim.

Yanlış bir düşünce ama saygı duyuyorum
    Daha pek birşey yaşadığını zannetmiyorum ama herkesin yaşadığı kendine fazla gelir.
    Aynı kafada devam etmektense umarım bir gün milletçe tek bir ağız olabiliriz
    Bu arada senin yaşının rakamlarının yerleri değişince benim yaşım ortaya çıkıyor.Şerefine

• Sigara yasağı dışında pek bir faydası olmadı

Özellikle şu muhaliflere hakaret atatürke söven akp fanatiklerine çok gıcık oluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 24 Nisan 2017; 2:22:35 >
  • Ben de fazlasıyla gıcık oluyorum

Nankör olunur da atasına şoven bir nesil...

Kötü ya gerçekten iğrenç

• Hastane kismi her zaman A Haber gibi kanallarda millet yillar once Ssk kuyrugundaydi vs diye haber edilir.

Karsilastirdiklari yillar bundan 20-25 sene oncesi. Zaten bu zaman zarfinda olmasi gereken bir gelisimi oldu diye lanse etmek, en basit sekilde elle tutulur basari olmayisindan dolayi basari hikayesi uydurmaktir.

Ekonominin haline bakin , basari mi var yoksa baska bir sey mi gorun.

• Ülkede sağlık konusunda çok büyük reformlar olmuş(muş) bilmesem inanacağım

• Olmaz olur mu?

Hersey zitiyla bilinir.

Akp olmasaydi iyinin, iyi insanin degerini bilemezdik.

Akp olmasaydi kotuyu, cirkini, munafikligi... bilemezdik..

Mesela bundan 5-10 yil sonra coluk cocuga boyle lanetli boyle kalitesiz siyasal islamcilar var soyle soyle yaptilar boyle boyle oldu diye anlatamazdik. Fark ettiysen gelecek icin net konustum... bunu bile diyemezdim...

Sukur Allah basimiza boyle bir lanet saldi..

Turkiye bunlari yasadiktan sonra guclenecek.. bu akpli troller yillar sonra biz akapeye hic oy vermedik diyecekler rteyi hic desteklemedik diyecekler...

Ve iste biz de ne guzel ikiyuzlu insanlari taniyacagiz.. isyapacagimiz is yapacaklari kisileri iyi bilecek colugumuz cocugumuz. Ve bu rriyakar tohumu bozuklar akp sayesinde yok olup gidecekler...

• Sorun akp degilki,tabiki de yaptigi faydali işler olmuştur fakat dile getiremezler. Sorun kendi partilerinin başta olmamasi. Bunlara desen kral gibi yasayacaksin ama akp başta olacak yada sürünerek yaşayacaksin kendi partin basta olacak hangisini seçiyorsun deseler kendi partilerini seçerler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omertalord

Icraatlerinin de elestirilecek yanlari var da benim icin sorun zihbiyet.

Yani kuran kursunda tecavuze ugrayan erkek cocuklari varken kursa bunlar bizim adamimiz diye sahip cikilmasi olayin ortbas edilmesi gibi. Yani bu bir ornek ama uygulamalari cogaltilabilir.

Ondan sonra Ataturk'ten ve Cumhuriyet degerlerinden nefret etmeleri ve kurtulmaya calismalari meclisi ayaklarina pranga olarak gormeleri Cumhuriyeti Osmanli'nin reklam arasi olarak gormeleri.

Turk milleti diyememeleri kendilerini Turk olarak cagiranayan insanlari. Turk milletini yonetmesine karsiyim.

Yani soyle bisey olur anlarim tum partiler assagi yukari benzer olur bu konularda tamam dersin icraatte bu daha iyi ama oyle bir durumda degiliz ki

İstismar ile ilgili birçok örnek var evet kesinlikle katılıyorum.
    Ben de birçok konuda bu adamların bakış açısından dolayı hoşnut değilim.
    Ancak Erdoğan'ın Atatürk hakkında bahsettiğin şeyleri düşündüğünü düşünmüyorum bununla ilgili birşeyler paylaşırsan çok sevinirim

Hocam Erdogan'in sahsi cikip Ataturk'le ilgili tek bir kotu kelam edemez benim sahsi gorusum ama o gunleri ozlemledikleri ve adim adim o gunlere dogru Turkiye'yi suruklemek istedikleri cok aciktir.

Erdogan'in soyleyemedigi ama Ataturk'e soven adamlari nasil sahiplendigi ve elestirmedigine bakarsan gorursun. En buyuk ornek kadir misirci ornegin yada meclis baskani yaptigi ismail kahraman.

Yani bu konu Turkiye'de cok hassas oldugu icin o kadar da guclu olmadiklari icin bu alerjilerini hep soyledikleriyle yada "kemalistler" vs gibi es deger anlamli kelimelerle belli ediyorlar.

Soylemediklerine gelirsek, bir kere 15 yilda toplasan 3-4 kere Ataturk demistir dememistir, kendilerine ait bir dinci jargon gelistirerek Gazi Mustafa Kemal diyip duruyorlar. Niye cunku Ataturk derslerse hem Turk olacaklar hem de Ataturk bizim atamiz degil diyen marjinal asiri dindar kitleye sirin gozukemeyecekler.

Her 19 Mayis 23 Nisan 29 Ekim 30 Agustos 10 Kasim gibi Milli ve Cumhuriyet degerlerini temsil eden bayramlarda/ozel gunlerde ya alternatif gundemle karsisina dini bir bayram koyarak halki karsi karsiya getirmeleri yada muhtelif hastaliklarla bu etkinliklere katilamamalari.( http://odatv.com/iste-tarih-tarih-akpnin-milli-bayram-yasaklari-1710161200.html )

Simdi bu yukaridakilerin hepsini unut. Bunlar isin disaridan gorunen tarafi ve basitce algilanabilir seyler. Fakat Tabiki takkiye yapip Ataturk'cu nun hasi gibi de gorunebilirlerdi nitekim 16 Temmuzda AKP parti genel binasina kocaman Ataturk posteri asmalari gibi ama sikinti zihniyette.

Eger bir iktidar Fen Lisesisinden daha cok imam-hatip lisesi aciyorsa ki fen lisesi hic aciyorlar mi onu da bilemiyorum bugun mevcut liseler de imam-hatiplere ceviriliyor, o zihniyet net bir sekilde zaten Ataturk dusmanidir.

Bir zihniyetin iktidarinda, cemaatler, tarikatlar, seyhler ve dervisler guclenip palazlaniyorsa o zihniyet Ataturk'le zit zihniyettedir demektir.

Eger sahsi menfaatini ulkenin menfaatinden ustunde goruyorsa bu zihniyet ki Ataturk benzer bir zihniyetle vatanin anahtarini ingilizlere veren iktidardan umidini kesip milli mucadeleyi baslatmistir bugun de olsa yine kendi sahsi menfaatini ulkesinin menfaatinden ustun tutan bir iktidarla Ataturk ancak MUCADELE ederdi.

Bir Turk atasozu var, gorunen koy klavuz istemez diye. Yabancilar da sey der, eger bir ordek gibi gorunuyorsa bir ordek gibi ses cikartiyorsa ve bir ordek gibi yuruyorsa o ordektir.

Yani Ataturk'cu olup olmadigini biraz baksan anlarsin zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertalord -- 24 Nisan 2017; 5:9:58 >

• Yol yaptılar herşeyi boşver adamlar yol yaptı borumu yol yol üstelik yaptıkları yolun birinin açılışında yol çöktü acamadilar tekrar yol yaptılar bide herşeyi sattılar devletin elinde satılacak kurum kalmadı işte imfye borç veren bi ülkeyiz ya bilemem kaç milyar. Dolar borç için geçen caykuru da sattılar hep IMF yüzünden bi dünya borç aldılar vermediler bide çok güzel Suriyelilere vatandaşlık verdiler yetmedi sınavsız üniversite kpss siz devlet memurluğu gibi çok olanak sağladılar kendi vatandaşı açlık sınırında yaşarken Suriyelilere kelle başı 1290tl verdiler toki adamlara toplu konut yaptı ev verdiler terörist ile çatismada gazi olmuş vatandaşa taktıkları protezin parasını faizi ile alıp saray yaptılar kilosu 4000tl lik çay içiyorlar en son da kıdem tazminatı kalktı işverenin işine geldi 5 yıllık bi işçi en azından hakkım var içeride onu alırım diyordu haksızlığa göğüs geriyordu şimdi oda yok işveren hadi git dese yapcak bisi yok. Daha sayamadığım yazmadığım unuttuğum o kadar çok şey varki neyse durmak yok yola devam....

• quote:

Orijinalden alıntı: Lityum123

Sorun akp degilki,tabiki de yaptigi faydali işler olmuştur fakat dile getiremezler. Sorun kendi partilerinin başta olmamasi. Bunlara desen kral gibi yasayacaksin ama akp başta olacak yada sürünerek yaşayacaksin kendi partin basta olacak hangisini seçiyorsun deseler kendi partilerini seçerler

iyi de ayni seyi ben de akp'ye oy verenler icin soyleyebilirim. akp karsitlarinin tek bir partisi yok ama mesela.
  • Faiz oranı hiç önemli değil çünkü emlak fiyatları şişirilmiş ve paranın alım gücü yok. Istanbul'da ortalama bir semtte yeni daire almak isterseniz 400 500 bin TL para vermeniz lazım. Faiz düşük olsa ne olur asgari maaş 1400 TL

• Git bir pazara sebzeler,meyveler kaç para bak bakalım. Herkes senin gibi zengin değil ki müteahhitlik yapsın. Adam evine ekmek götürmek için çabalıyor. Kredi onun umrunda olur mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oturdugum evin fiyati 2000 yilinda 65.000 TL idi, suanda 680.000 TL ben o yuzde 5'e de raziyim. Neymiş yüzde 0,80 konut kredisi imis.... Toki'nin kurulus amaci evsizleri ev sahibi yapmak degilmiydi? Simdi Validebağ konaklarini yapiyor, yikilan askeri lojmanlarin yerine... fiyat 1+1 580.000 TL 5+1 6 milyon TL. Ülkenin kendisinde sürdürelebilir vizyon yok, vizyon olmadığı için insanlar araba ve ev ile mutlu oluyor. Hayatını bunları alabilmek için köleleştiriyor.

• Ben her zaman diyorum ya işte bu forumdaki çoğu kimse o Mesut Yılmaz vs Tansu Çiller zamanına layık. Sigara dışında bir faydası omamış. Çarpılacaksınız çarpılacaksınız. Siz ülkesini soyan adam görmemişsiniz. Adam soysaydı eminim bu konuştuklarıızı demezdiniz. Tutup bana evinin fiyatınının ne kadar arttığını yazmış Allah akıl fikir versin. Benzinin pahalı olmasına laf edin kadın haklarına önem verilmemesini laf edin ama bu kadar insafsız olmayın bilader. Millet uyandı da sizin ve sizin destekledikleriniz artık iktidar olmayacak neyse ki.

• Bir kere onlar gibi olmuşsun doğayı,yeşili ,havayı yok ederek inşaat yapıyorsun

• Akp liye laf anlatmak bir taşa anlatmaktan daha zordur bu gerçeği değiştiremezsiniz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.